Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια ερώτηση.Τα 2 mod που έχω βάλει στην JW1 (το CRT-off και τα 14 toggles στο notification bar) μπορώ να τα περάσω και στην JW8 ή θα πρέπει να περιμένω να βγουν αντίστοιχα mod ειδικά για αυτή την έκδοση; Και γενικότερα θα ήθελα να ξέρω εαν τα διάφορα mods ταιριάζουν σε όλες τις stock ROM ή κάθε mod είναι για συγκεκριμένη ROM.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια ερώτηση.Τα 2 mod που έχω βάλει στην JW1 (το CRT-off και τα 14 toggles στο notification bar) μπορώ να τα περάσω και στην JW8 ή θα πρέπει να περιμένω να βγουν αντίστοιχα mod ειδικά για αυτή την έκδοση; Και γενικότερα θα ήθελα να ξέρω εαν τα διάφορα mods ταιριάζουν σε όλες τις stock ROM ή κάθε mod είναι για συγκεκριμένη ROM.

 

Το καθε mod αφορα μια και μονο ρομ, μην επιχειρησεις να τα περασεις σε καποια αλλη εκτος κι αν εχεις χρονο για φλασαρισματα και στησιματα απο την αρχη ;)

Να εισαι προσεκτικος :p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχω ενα Galaxy S με αυτα τα χαρακτηρηστικα...

Firmware 2.3.6, I9000XXJVT, 2.6.35.7-I9000XWJW1-CL788890, gingerbread.XWJW1 και Semaphore JW1 2.4.0

Το τηλεφωνο ΑΡΚΕΤΕΣ φορες μου κολλαει και πρεπει να βγαλω και να ξαναβαλω την μπαταρια και με βγαζει πισω στο 2006 (νομιζω) στις 02.00 η ωρα. Λεω μηπως ειναι η ζεστη αλλα τις περισσοτερες φορες δε δικαιολογειται

Αξιζει η αναβαθμιση σε Semaphore 2.7.4 και σε JW8?

 

Αν ναι, πρεπει να παρω backup με το Titanium η απλα περναω απο πανω?

Ελληνικα υπαρχουν σε αυτα?

Ειμαι (ψιλο)ασχετος

Ευχαριστω πολυ

 

ΥΓ. Ποιο απ ολα τα αρχεια 2.7.4 κατεβαζω? το 2.7.4.tar?

Edited by playloud
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχω ενα Galaxy S με αυτα τα χαρακτηρηστικα...

Firmware 2.3.6, I9000XXJVT, 2.6.35.7-I9000XWJW1-CL788890, gingerbread.XWJW1 και Semaphore JW1 2.4.0

Το τηλεφωνο ΑΡΚΕΤΕΣ φορες μου κολλαει και πρεπει να βγαλω και να ξαναβαλω την μπαταρια και με βγαζει πισω στο 2006 (νομιζω) στις 02.00 η ωρα. Λεω μηπως ειναι η ζεστη αλλα τις περισσοτερες φορες δε δικαιολογειται

Αξιζει η αναβαθμιση σε Semaphore 2.7.4 και σε JW8?

 

Αν ναι, πρεπει να παρω backup με το Titanium η απλα περναω απο πανω?

Ελληνικα υπαρχουν σε αυτα?

Ειμαι (ψιλο)ασχετος

Ευχαριστω πολυ

 

ΥΓ. Ποιο απ ολα τα αρχεια 2.7.4 κατεβαζω? το 2.7.4.tar?

 

Αφου αντιμετωπιζεις αυτα τα προβληματα γιατι δεν δοκιμαζεις την jw8..;προσωπικα την εχω με στοκ κερνελ και δουλευει αψογα ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αφου αντιμετωπιζεις αυτα τα προβληματα γιατι δεν δοκιμαζεις την jw8..;προσωπικα την εχω με στοκ κερνελ και δουλευει αψογα ;)

 

Τι θα πρεπει να κανω για να την περασω?

Backup θα πρεπει να κανω?

Τον semaphore τον κανω uninstall?

 

Σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τι θα πρεπει να κανω για να την περασω?

Backup θα πρεπει να κανω?

Τον semaphore τον κανω uninstall?

 

Σε ευχαριστω

 

Κανε ολα τα wipes απο cwm recovery και μετα περνα την jw8 μεσω odin ακολουθωντας τις οδηγιες που υπαρχουν στους οδηγους.

Τον semaphore δεν τον κανεις unisnstall, απλα στο τελος περνας τον semaphore 2.7.4 παλι μεσω odin.

Διαβασε προσεκτικα τις οδηγιες...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Κανε ολα τα wipes απο cwm recovery (δηλαδη? :lol: ) και μετα περνα την jw8 μεσω odin ακολουθωντας τις οδηγιες που υπαρχουν στους οδηγους.

Τον semaphore δεν τον κανεις unisnstall, απλα στο τελος περνας τον semaphore 2.7.4 παλι μεσω odin.

Διαβασε προσεκτικα τις οδηγιες...

 

Ειπαμε (ψιλο)ασχετος

 

Αν μπορεις ριξε λιγο ....φως

 

ΥΓ υπαρχει CWM στο semaphore?

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε (ψιλο)ασχετος

 

Αν μπορεις ριξε λιγο ....φως

 

ΥΓ υπαρχει CWM στο semaphore?

 

Ο semaphore σου παρεχει το cwm recovery στο οποιο μπαινεις πατωντας τον συνδυασμο vol up + power button + κεντρικο κουμπι.

Απο εκει θα κανεις wipe data factory reset,wipe cache και wipe dalvik cache.

Μετα με odin θα βαλεις την jw8.

Υπαρχουν τα παντα στους οδηγους φιλε μου ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Το παιδί ρωτάει για backup, πράγμα που πρέπει να κάνει αν θέλει να μη χάσει εφαρμογές, επαφές κλπ. Με titanium backup θα σώσεις τις εφαρμογές σου αφού είσαι root στην JW1. Το backup αυτό θα το επαναφέρεις αφού κάνεις ότι λέει ο Ηρακλής και περάσεις την JW8 και semaphore ώστε να γίνεις root. Για επαφές υπάρχουν πολλοί τρόποι για backup όπως για παράδειγμα ένας από τους τρόπους είναι να τις κάνεις εξαγωγή στην sdcard και μετά να τις περάσεις πάλι με Εισαγωγή από την sdcard.

 

Κάνοντας όλα αυτά τα wipes από το cwm recovery θα χάσεις τα πάντα εκτός από τα αρχεία σου στην sdcard.

Link to comment
Share on other sites

Ναι η αληθεια ειναι οτι επικεντρωθηκα στο κομματι του φλασαρισματος, αυτο που λεει ο Νικος για το back up ισχυει, και οσο για τις επαφες το καλυτερο ειναι να περαστουν στο gmail.

Παντως, ολα αυτα που γραφουμε εχουν ξαναγραφτει πολλες φορες και ολα υπαρχουν στους οδηγους :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ναι η αληθεια ειναι οτι επικεντρωθηκα στο κομματι του φλασαρισματος, αυτο που λεει ο Νικος για το back up ισχυει, και οσο για τις επαφες το καλυτερο ειναι να περαστουν στο gmail.

Παντως, ολα αυτα που γραφουμε εχουν ξαναγραφτει πολλες φορες και ολα υπαρχουν στους οδηγους :)

 

Μηπως υπαρχει καποιο αλλο λινκ εκτος του zippy για την JW8 γιατι μου βγαζει προβλημα?

 

edit: αυτο http://www66.zippyshare.com/v/93923149/file.html το λινκ ειναι οκ?

edit 2: και αυτο μου βγαζει προβλημα

Edited by playloud
Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει καποιο αλλο λινκ εκτος του zippy για την JW8 γιατι μου βγαζει προβλημα?

 

edit: αυτο http://www66.zippyshare.com/v/93923149/file.html το λινκ ειναι οκ?

edit 2: και αυτο μου βγαζει προβλημα

 

Τι προβλημα δηλαδη..;Τωρα μολις το δοκιμασα στο κινητο και κατεβαινει κανονικα...:rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνηση: Όταν φλασάρω την JW8 εκτός από τα 3 αρχεία SCS,PHONE,PDA χρειάζεται να βάλω και το pit το αρχείο ; (s1_odin_20100512.pit) είμαι με 2.3.6 JW1 και semaphore 2.5.0

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις re-partition πρέπει να βάλεις και το pit. Από την στιγμή βέβαια που είσαι με επίσημο Gingerbread Firmware δεν χρειάζεται να κάνεις re-partition και να βάλεις pit file για να περάσεις κάποια άλλη Gingerbread. Αν βέβαια το κάνεις δεν είναι λάθος και δεν θα συμβεί και τίποτα.

Αναφέρονται όλα στους οδηγούς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ναι η αληθεια ειναι οτι επικεντρωθηκα στο κομματι του φλασαρισματος, αυτο που λεει ο Νικος για το back up ισχυει, και οσο για τις επαφες το καλυτερο ειναι να περαστουν στο gmail.

Παντως, ολα αυτα που γραφουμε εχουν ξαναγραφτει πολλες φορες και ολα υπαρχουν στους οδηγους :)

 

Δε φτάνει που τις έχουμε σε google λογισμικό, σιγά μην τις ανεβάζουμε και σε cloud :!: άσε καλά κάθονται στην συσκευή offline (απεγκατεστημένο το contact sync adapter apk)

Link to comment
Share on other sites

Δε φτάνει που τις έχουμε σε google λογισμικό, σιγά μην τις ανεβάζουμε και σε cloud :!: άσε καλά κάθονται στην συσκευή offline (απεγκατεστημένο το contact sync adapter apk)

 

offtopic:

Nικολα, ολοι φακελωμενοι ειμαστε, και μακαρι να μην ημασταν μονο απο την google :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

offtopic:

Nικολα, ολοι φακελωμενοι ειμαστε, και μακαρι να μην ημασταν μονο απο την google :rolleyes:

Δεν είναι ανάγκη να επιβαρύνουμε την κατάσταση. Σιγά μην ανεβάζω σε cloud τα αρχεία μου και ότι άλλο θέλουν να τους δώσω και καλά για την διευκόλυνση μου... Δηλαδή πριν το cloud δε ζούσαμε? Δεν υπήρχαν τρόποι για backup? Το ίδιο απλοί είναι.... Είμαι φανατικός αντι cloudιστής πάντως είτε αυτό είναι σε google, είτε apple, dropbox, microsoft κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι φανατικός αντι cloudιστής πάντως είτε αυτό είναι σε google, είτε apple, dropbox, microsoft κλπ.

Και απορούσα τόσο καιρό και έλεγα μα τι διάλο μόνο εμένα δεν μου αρέσει η όλη ιδέα του cloud και είμαι τόσο καχύποπτος;

Τελικά βλέπω οτι υπάρχουν κι άλλοι...Τουλάχιστον άλλος ένας εκτός από εμένα :lol:

 

 

-edit-

Την πατήσαμε! Πως βγαίνει το bootanimation της Vodafone ρε παιδιά; Είμαι ικανός να αλλάξω πάλι ROM μόνο και μόνο για να μην βλέπω το σήμα της

Edited by tarantules

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

απο σημα gps πως τα παει η jw8?

κλειδωνει γρηγορα;

 

υ.γ αλλος ενας μη προθυμος να ανεβασει προσωπικα δεδομενα στις εταιριες....

μακρια και αγαπημενοι....

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

απο σημα gps πως τα παει η jw8?

κλειδωνει γρηγορα;

 

υ.γ αλλος ενας μη προθυμος να ανεβασει προσωπικα δεδομενα στις εταιριες....

μακρια και αγαπημενοι....

 

Με navigon εχθες μου κλειδωσε σε 10 δευτερα και χωρις να με αποκλινει απο την πορεια μου :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο αυτο με το gps.

φανταζομαι πως και σε αυτη την rom πρεπει να βαλουμε το csc απο αλλη που εχει ελληνικα και να αλλαξουμε το product code ε;

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Τι προβλημα δηλαδη..;Τωρα μολις το δοκιμασα στο κινητο και κατεβαινει κανονικα...:rolleyes:

 

 

Καλημερα, κανονικα κατεβαινει. Οταν πας ομως να το κανεις extract βγαζει σφαλμα

 

edit. Σορυ my bad, δεν ειχα δει οτι επρεπε να ξεζιπαρεις με το αλλο προγραμμα και τα εκανα με το RAR, thanx

Edited by playloud
Link to comment
Share on other sites

Και απορούσα τόσο καιρό και έλεγα μα τι διάλο μόνο εμένα δεν μου αρέσει η όλη ιδέα του cloud και είμαι τόσο καχύποπτος;

Τελικά βλέπω οτι υπάρχουν κι άλλοι...Τουλάχιστον άλλος ένας εκτός από εμένα :lol:

 

 

-edit-

Την πατήσαμε! Πως βγαίνει το bootanimation της Vodafone ρε παιδιά; Είμαι ικανός να αλλάξω πάλι ROM μόνο και μόνο για να μην βλέπω το σήμα της

 

Το ίδιο είχα πάθει και εγώ, ξαναφλασαρε αλλα χρησιμοποιησε το csc από την JW5 το οποίο είναι multi και ετσι θα εχεις και swype Ελληνικο και χωρις vodafone..

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο αυτο με το gps.

φανταζομαι πως και σε αυτη την rom πρεπει να βαλουμε το csc απο αλλη που εχει ελληνικα και να αλλαξουμε το product code ε;

 

Βαλε το jvc csc της jw5 και αλλαξε το μετα σε eur ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας .

Αποφάσισα να κάνω root το SGS μου (ι9000) ακολουθώντας τις οδηγείες για kernel semaphore που υπάρχουν στο forum.

Εκανα την απίστευτη βλακεία να μην διαβάσω ότι η έκδοση semaphore 2.7.4 δεν κάνει για firmware JVI οπως το δικό μου και άρχισα την διαδικασία με το odin . Μόλις κατάλαβα το λάθος μου απλά τράβηξα το usb (Μπράβο βλάκα !!!!).

Προσπάθησα λοιπόν να ξαναφλασάρω με το σωστό αρχείο και βέβαια το odin βγάζει fail ενώ το κινητό δεν μπουτάρει.

Υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω χωρίς να χάσω τίποτα η πρέπει να φλασάρω από την αρχη το firmware και πως γίνεται αυτό;

Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια !!

 

ΥΓ. Ναι ναι το ξέρω μου τα χώνεται και έχετε δίκιο. Το πηρα το μάθημά μου !!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...