Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα!

Το product code που το αλλάζετε σε EUR που χρησιμεύει; Για να έχεις σωστές internet ρυθμίσεις μέσω κινητής τηλεφωνίας αλλιώς δεν δουλεύει;

Στο δικό μου το κινητό έχω product code KOR χωρίς να έχω καταλάβει καμία διαφορά όσον αφορά τη χρήση του κινητού.(Δεν έχω κάποιο πακέτο data μέσω κινητής).

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!

Το product code που το αλλάζετε σε EUR που χρησιμεύει; Για να έχεις σωστές internet ρυθμίσεις μέσω κινητής τηλεφωνίας αλλιώς δεν δουλεύει;

Στο δικό μου το κινητό έχω product code KOR χωρίς να έχω καταλάβει καμία διαφορά όσον αφορά τη χρήση του κινητού.(Δεν έχω κάποιο πακέτο data μέσω κινητής).

Δεν υπαρχει διαφορα στη χρηση,απλα σε EUR βαζει τα ελληνικα apn + τα πληκτρολογια και στο πρωτο μπουταρισμα θα σου εχει σαν αρχικη επιλογη την ελληνικη γλωσσα
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει διαφορα στη χρηση,απλα σε EUR βαζει τα ελληνικα apn + τα πληκτρολογια και στο πρωτο μπουταρισμα θα σου εχει σαν αρχικη επιλογη την ελληνικη γλωσσα

Υπάρχει κανένα link για το οδηγό που το αλλάζει αυτό;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα link για το οδηγό που το αλλάζει αυτό;

 

Eπίσημα firmwares και οδηγός εγκατάστασης

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμασε κανεις την ICS?Εγω την δοκιμασα και ετρεχε σφαιρα.Ολα ηταν ok εκτος απο την ενταση που χτυπουσε..Ηταν αρκετα πιο χαμηλη και ξενερωσα!!
Link to comment
Share on other sites

Για οποιαδήποτε απορία ή προβλήματα για ICS εδώ ή στα αντίστοιχα θέματα ανάλογα με ποια ICS έβαλες (Slim ή cyanogenmod στο μέρος του φόρουμ με τους οδηγούς)

 

Έχουμε ήδη δοκιμάσει Jelly bean :p

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=338136

Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμασε κανεις την ICS?Εγω την δοκιμασα και ετρεχε σφαιρα.Ολα ηταν ok εκτος απο την ενταση που χτυπουσε..Ηταν αρκετα πιο χαμηλη και ξενερωσα!!

 

και το βιντεο μονο σε 720p και οχι μεχρι 1080p..

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που εχει περασει semaphore,μπορει να μου στειλει την εφαρμογη semaphore script manager?Βρισκεται στο /system/app
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που εχει περασει semaphore,μπορει να μου στειλει την εφαρμογη semaphore script manager?Βρισκεται στο /system/app

 

Κατεβασε την απο εδω Παρη

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1277627

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε την απο εδω Παρη

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1277627

Καλημερα Ηρακλη, σε ευχαριστω. Ξαναπερασα semaphore για να κανω convert σε ext4, γιατι τελευταια ετρωγε πολυ lag και μου ειχε σπασει τα νευρα. Μια χαρα παει τωρα :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Ηρακλη, σε ευχαριστω. Ξαναπερασα semaphore για να κανω convert σε ext4, γιατι τελευταια ετρωγε πολυ lag και μου ειχε σπασει τα νευρα. Μια χαρα παει τωρα :)

 

Και σε σενα εεε..;Και σε εμενα φιλε εχει αρχισει να εμφανιζει καποιες στιγμιαιες καθυστερησεις, αλλα ενταξει μεχρι τωρα τις ανεχομαι.

Εαν δεις βελτιωση με το ext4 αφου το κρατησεις για καποιες μερες βεβαια, βαλε καμια φωνη ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Και σε σενα εεε..;Και σε εμενα φιλε εχει αρχισει να εμφανιζει καποιες στιγμιαιες καθυστερησεις, αλλα ενταξει μεχρι τωρα τις ανεχομαι.

Εαν δεις βελτιωση με το ext4 αφου το κρατησεις για καποιες μερες βεβαια, βαλε καμια φωνη ;)

Παντως η διαφορα ειναι ηδη εμφανη,τα παντα κυλουν γρηγοροτερα και ομαλα :happy: Τον τελευταιο καιρο τις γυριζω ολες σε ext4 απο την αρχη και πανε μια χαρα,αυτη την φορα δεν το εκανα λογω στοκ κερνελ και..ιδου τα αποτελεσματα!!! :lol: Θα ενημερωσω και στην πορεια τι γινεται.
Link to comment
Share on other sites

Παντως η διαφορα ειναι ηδη εμφανη :happy: Τον τελευταιο καιρο τις γυριζω ολες σε ext4 απο την αρχη και πανε μια χαρα,αυτη την φορα δεν το εκανα λογω στοκ κερνελ και..ιδου τα αποτελεσματα!!! :lol: Θα ενημερωσω και στην πορεια τι γινεται.

 

Καλο μου ακουγεται, ομως εχω παρατηρησει οτι με τον semaphore δεν εχω καλη διαχειριση μνημης, ενω τωρα με τον στοκ στον τομεα αυτο ειναι καλυτερος πιστευω.Με τον sema για πλακα ανεβαινε η ραμ στα 320-330 :mad:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλο μου ακουγεται, ομως εχω παρατηρησει οτι με τον semaphore δεν εχω καλη διαχειριση μνημης, ενω τωρα με τον στοκ στον τομεα αυτο ειναι καλυτερος πιστευω.Με τον sema για πλακα ανεβαινε η ραμ στα 320-330 :mad:
Ναι οντως ετρωγε κατι σκαλωματα ωρες ωρες αν κι εμενα σπανια επιανε τα 300 με τικαρισμενα τα 80 mb στο script manager.Tι να το κανεις ομως ρε Ηρακλη,ετσι οπως ειναι με τον στοκ κερνελ κατανταει κατασταση για γερα νευρα :p

 

Edit: το wifi ειναι εντελως χαλια σε αυτη τη ρομ :mad:

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

γνωρίζουμε τπτ για την I9000XWJW8 (Vodafone Australia);

 

πχ αν έχει Ελληνικό μενού και Swype και αν είναι με το "ICS Value Pack"?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

γνωρίζουμε τπτ για την I9000XWJW8 (Vodafone Australia);

 

πχ αν έχει Ελληνικό μενού και Swype και αν είναι με το "ICS Value Pack"?

 

Ναι,αν της βαλεις το csc απο την jw5 ειναι φουλ ελληνικα και ειναι και ics value pack

Link to comment
Share on other sites

αρα ακομα και μετα απο τοσες rom η jw1 με sema παραμενει η καλυτερη;

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

αρα ακομα και μετα απο τοσες rom η jw1 με sema παραμενει η καλυτερη;

 

Πως κατεληξες στο συμπερασμα αυτο..;:rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Πως κατεληξες στο συμπερασμα αυτο..;:rolleyes:

 

καετεληξα εδω διοτι η jw6 δεν ειχε κατσει σε ολους καλα (αναμεσα τους και σε εμενα) και για την jw8 διαβαζω εξησου διαφορα πραγματακια.

ενω για την jw1και ειδικα συνδιαστικα με semaphore δεν εχουν παρατηριθει προβληματα.

βεβαια σωστα με ρωτας διοτι ο καθε χρηστης ειναι διαφορετικος,και δεν μπορει μα δωθει μια σαφη απαντηση που να καλυπτει τους παντες. ;-)

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

καετεληξα εδω διοτι η jw6 δεν ειχε κατσει σε ολους καλα (αναμεσα τους και σε εμενα) και για την jw8 διαβαζω εξησου διαφορα πραγματακια.

ενω για την jw1και ειδικα συνδιαστικα με semaphore δεν εχουν παρατηριθει προβληματα.

βεβαια σωστα με ρωτας διοτι ο καθε χρηστης ειναι διαφορετικος,και δεν μπορει μα δωθει μια σαφη απαντηση που να καλυπτει τους παντες. ;-)

 

Χαιρομαι που με καταλαβαινεις φιλε...

Σε εμενα η jw8 με ext4 ειναι σκετη απολαυση σε αντιθεση με την jw1 που στην πορεια μου αποδειχθηκε προβληματικη :rolleyes:

Ετσι ειναι ομως αυτα, ο καθενας αναλογα με την δικη του χρηση βγαζει και τα δικα του συμπερασματα :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που με καταλαβαινεις φιλε...

Σε εμενα η jw8 με ext4 ειναι σκετη απολαυση σε αντιθεση με την jw1 που στην πορεια μου αποδειχθηκε προβληματικη :rolleyes:

Ετσι ειναι ομως αυτα, ο καθενας αναλογα με την δικη του χρηση βγαζει και τα δικα του συμπερασματα :)

Ηρακλη την εκανες convert σε ext4 τελικα ε?Πως την βλεπεις?Εγω παντως ησυχασα :)
Link to comment
Share on other sites

Ηρακλη την εκανες convert σε ext4 τελικα ε?Πως την βλεπεις?Εγω παντως ησυχασα :)

 

Πολυ καλυτερη φιλε, ειχες δικιο, πλεον εξαφανιστηκε και το παραμικρο κολλημα, τελικα ενω εχει βελτιωθει αρκετα το rfs η διαφορα του με το ext4 παραμενει δυστυχως !!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλυτερη φιλε, ειχες δικιο, πλεον εξαφανιστηκε και το παραμικρο κολλημα, τελικα ενω εχει βελτιωθει αρκετα το rfs η διαφορα του με το ext4 παραμενει δυστυχως !!

 

Παιδιά πρόβλημα με το galaxy s i !!! Ενεργοποείται χωρίς να κάνω απολύτως τίποτα το music player και μου τρώει τη μπαταρία. Ειδικά όταν χρησιμοποιώ bluetooth. Τι να κάνω? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλυτερη φιλε, ειχες δικιο, πλεον εξαφανιστηκε και το παραμικρο κολλημα, τελικα ενω εχει βελτιωθει αρκετα το rfs η διαφορα του με το ext4 παραμενει δυστυχως !!

 

Καλημέρα! Κάποια οδηγία για convert σε ext4 σε jw8 με sema 2.7.4sc;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...