Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νεα δοκιμαστικη εκδοση semaphore kernel 2.7.0 :) Kαλα φλασαρισματα :D

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1112908&page=741

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Είναι συμβατός με jw4??

 

Είμαι με jw4 και semaphore 2.7.0.

Το μόνο που παρατήρησα είναι reboot σε o/c 1300.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Nokia 3330, Nokia 6230, Nokia 6300, LG GT505, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Nexus, LG G2,LG G4
Link to comment
Share on other sites

Είναι συμβατός με jw4??

Είμαι με jw4 και semaphore 2.7.0.

Το μόνο που παρατήρησα είναι reboot σε o/c 1300.

Ναι ειναι απλα δεν ειναι τελικη εκδοση αλλα δοκιμαστικη και ισως να υπαρχουν ατελειες...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Πισω σε gb μετα απο ενα καταστροφικο λαθος χωρις nandroid στην cm9. O 2.7.1 βελτιωνει πολυ τα πραγματα. Μπραβο για αλλη μια φορα Στρατο!
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Πισω σε gb μετα απο ενα καταστροφικο λαθος χωρις nandroid στην cm9. O 2.7.1 βελτιωνει πολυ τα πραγματα. Μπραβο για αλλη μια φορα Στρατο!

 

Γιατί φίλε? :wacko:

Δοκίμασες slim με semaphore?

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

Link to comment
Share on other sites

Γιατί φίλε? :wacko:

Δοκίμασες slim με semaphore?

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

 

Δεν είχα κουράγιο να ξαναστήνω 400+ εφαρμογές, όπως είπα δεν είχα nandroid όταν έγινε η πατάτα. Οπότε γύρισα σε gb που τα είχα όλα έτοιμα, και με τον καινούριο semaphore και go launcher είμαι ok για την ώρα. Θα ξαναβάλω ics εν καιρώ :)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Πισω σε gb μετα απο ενα καταστροφικο λαθος χωρις nandroid στην cm9. O 2.7.1 βελτιωνει πολυ τα πραγματα. Μπραβο για αλλη μια φορα Στρατο!

 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ! Και σ' ευχαριστώ επίσης για τη δωρεά! Πραγματικά είναι μεγάλη βοήθεια και ικανοποιήση για μένα.

Κάποιες φορές σκέφτομαι να τα παρατήσω, αλλά τέτοιες κινήσεις με κάνουν να συνεχίζω...

 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ και πάλι!

 

Γιατί φίλε? :wacko:

Δοκίμασες slim με semaphore?

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

 

Θα συμφωνήσω με τον φίλο τον Νίκο. :)

Πολύ καλή η Slim! Και πραγματικά από τότε που πήγα σε ICS δεν μπορώ να γυρίσω σε GB.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα συμφωνήσω με τον φιλο τυχεράκια! Γύρναω σε jw4 μετά από εκτεταμένο σκαλίσμα της slim Ics με stock kernel!

Παρόλο που το παγωτό δίνει άλλο αέρα στο κινητό και έχει απίστευτο multitasking, με χάλασε η μπαταρία αρκετά σε σχέση με τις jw... Επίσης δεν έχει βίντεοκλήση πράγμα που χρειάζομαι που και που!

Ευχαριστούμε πολύ στρατό για την πολύ καλή δουλειά σου! Ο kernel σου είναι ένας από τους λόγους που θα γυρίσω σε ginger!

Χρόνια πολλά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα συμφωνήσω με τον φιλο τυχεράκια! Γύρναω σε jw4 μετά από εκτεταμένο σκαλίσμα της slim Ics με stock kernel!

Παρόλο που το παγωτό δίνει άλλο αέρα στο κινητό και έχει απίστευτο multitasking, με χάλασε η μπαταρία αρκετά σε σχέση με τις jw... Επίσης δεν έχει βίντεοκλήση πράγμα που χρειάζομαι που και που!

Ευχαριστούμε πολύ στρατό για την πολύ καλή δουλειά σου! Ο kernel σου είναι ένας από τους λόγους που θα γυρίσω σε ginger!

Χρόνια πολλά σε όλους!

 

Καλημερα και Χρονια Πολλα :)

Θα συμφωνησω φιλε για την αυτονομια των ics rom γενικοτερα, αν και πιστευω ειναι υποκειμενικο το θεμα, αναλογα την χρηση που κανει ο καθενας μας. Προσωπικα, με την slim + sema 1.0.0s δεν εχω παραπονο, καθως την μερα μου την βγαζει ανετα με αρκετο ιντερνετ,μνμ και κλησεις.

Για την απουσια βιντεοκλησης δεν ευθυνεται παντως να ξερεις η slim αλλα το android γενικοτερα διοτι ειναι πατεντα της samsung, και συνεπως περιλαμβανεται μονο στις ρομ της samsung ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τόσο κακή είναι ρε παιδιά η αυτόνομία των ICS σε εσάς? Εμένα μου φαίνεται ίδια με τις stock Gingerbread.

Για του λόγου το αληθές:

 

JW1 & semaphore 2.4.0

 

http://img813.imageshack.us/img813/4755/sc20120201185319.pnghttp://img853.imageshack.us/img853/9894/sc20120201185606.pnghttp://img27.imageshack.us/img27/2596/sc20120201185324.pnghttp://img651.imageshack.us/img651/90/sc20120201185332.png

 

Slim 3.0 & semaphore 1.0.0s

 

http://img406.imageshack.us/img406/5602/screenshot2012041503521.pnghttp://img841.imageshack.us/img841/326/screenshot2012041503522.pnghttp://img528.imageshack.us/img528/326/screenshot2012041503522.pnghttp://img545.imageshack.us/img545/697/screenshot2012041503523.png

 

Και στις δύο rom έχω φωτεινότητα σταθερά στο 25%, συγχρονισμός στο αυτόματο, data πάντα ενεργά.

 

Χρόνια πολλά!

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους!

εχω βαλει το bln control αλλα δεν μου δουλευει στις κλησεις (για sms δεν δοκιμασα).Το ενεργοποιησα απο την εφαρμογη αλλα τπτ..Θελει το pro μηπως;καποια αλλη ρυθμιση;help :confused:

Για ρομ δειτε την υπογραφη μου (thanks stratosk!)

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά σε όλους!

 

Δοκίμασε να διαγράψεις τον φάκελο cfroot από το /system και κάνε reboot το κινητό σου.

Αν δεν πετύχει μάλλον θα χρειαστείς την Pro έκδοση.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους!

εχω βαλει το bln control αλλα δεν μου δουλευει στις κλησεις (για sms δεν δοκιμασα).Το ενεργοποιησα απο την εφαρμογη αλλα τπτ..Θελει το pro μηπως;καποια αλλη ρυθμιση;help :confused:

Για ρομ δειτε την υπογραφη μου (thanks stratosk!)

 

Θέλει 3rd part εφαρμογή για sms και την προ έκδοση για τις αναπάντητες.

 

Χρόνια πολλά!

 

 

Edit: too late.. Nevermind :p

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Τόσο κακή είναι ρε παιδιά η αυτόνομία των ICS σε εσάς? Εμένα μου φαίνεται ίδια με τις stock Gingerbread.

Για του λόγου το αληθές:

 

JW1 & semaphore 2.4.0

 

Slim 3.0 & semaphore 1.0.0s

 

Και στις δύο rom έχω φωτεινότητα σταθερά στο 25%, συγχρονισμός στο αυτόματο, data πάντα ενεργά.

 

Χρόνια πολλά!

 

Εμένα πάντως με αρκετή χρήση η slim μου κρατούσε 8-10ώρες! Μουσική ακούς? Γιατί αυτό παίζει να ήταν το θέμα! Μίση ώρα με Bluetooth και μουσική είδα το media server να φτανει στο 50%... και είχα κάνει καθαρή εγκατάσταση όπως λεγαν οι οδηγίες (format system και όλα τα wipes).

 

Edit: Για να μην είμαι εντελώς off topic-να πω ότι ο νέος semaphore βελτίωσε πολύ την jw4!

Edited by Superuser
Αφαίρεση εικόνων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Χρόνι πολλά με υγεία σε όλους! αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Είμαι με jw1 κάτι semaphore 2.4.0 και δεν μπορώ να ενεργοποιήσω με τίποτα το tethering. Έκανα ακόμα και τα 3 wipes, άλλες ματαια... Βγάζει σφάλμα. Το ίδιο και αν Δοκιμασω το usb tethering. Ξέρει κανένας αν μπορώ να κάνω κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Από τον οδηγό του Semaphore:

 

Ε: Γιατί δεν δουλεύει το Tethering (Mobile Ap και USB) και μου βγάζει μήνυμα λάθους;

Α: Πρέπει να ενεργοποιήσεις το "enable_netfilter boot script". Στην εφαρμογή Semaphore Script Manager ενεργοποίησε το "Netfilter".

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Από τον οδηγό του Semaphore:

 

Ε: Γιατί δεν δουλεύει το Tethering (Mobile Ap και USB) και μου βγάζει μήνυμα λάθους;

Α: Πρέπει να ενεργοποιήσεις το "enable_netfilter boot script". Στην εφαρμογή Semaphore Script Manager ενεργοποίησε το "Netfilter".

 

Χρησιμοποιουσα semaphore χωρις προβλημα καιρο πριν βγει ο οδηγος και δεν ειχε τυχει να χρειαστω το tethering, οποτε δεν εχω μπει στην διαδικασια να τον διαβασω! Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια. :D

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με αρκετή χρήση η slim μου κρατούσε 8-10ώρες! Μουσική ακούς? Γιατί αυτό παίζει να ήταν το θέμα! Μίση ώρα με Bluetooth και μουσική είδα το media server να φτανει στο 50%... και είχα κάνει καθαρή εγκατάσταση όπως λεγαν οι οδηγίες (format system και όλα τα wipes).

 

Edit: Για να μην είμαι εντελώς off topic-να πω ότι ο νέος semaphore βελτίωσε πολύ την jw4!

 

Πολύ μουσική δεν ακουω, όχι. Ίσως να είναι εκεί το θέμα. Έχω διαβάσει και στο νήμα της slim στο xda κάποιον να αναφέρει υπερβολική κατανάλωσή ενέργειας κατά την αναπαραγωγή μουσικής. Ποια έκδοσή της slim δοκίμασες;

Edited by mindfield
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Πολύ μουσική δεν ακουω, όχι. Ίσως να είναι εκεί το θέμα. Έχω διαβάσει και στο νήμα της slim στο xda να αναφέρει υπερβολική κατανάλωσή ενέργειας κατά την αναπαραγωγή μουσικής. Ποια έκδοσή της slim δοκίμασες;

 

Εγώ με την 3 δεν έχω τέτοια προβλήματα. Ακούω ώρες μουσική κάθε μέρα.

Σουτάρω βέβαια πάντα τα stock video-music player & gallery σε ότι ρομ βάζω.

 

Mobo player-power amp-quickpic = :respect:

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα την slim 3.2 χωρις αλλαγη κερνελ. Μια βδομαδα την κρατησα περιπου. Μουσικη ακουω οταν ειμαι στον δρομο (και παω καπου) με bluetooth-οχι με τα ακουστικα (οποτε για 30-50 λεπτα). Stock εφαρμογες δεν χρησιμοποιησα καθολου σχεδον-βιντεο με mxplayer και μουσικη με playerpro... Παντα οταν κοιταγα μετα το media server ηταν στην κορυφη (45-50) και η μπαταρια ειχε εξατμηστει...
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα την slim 3.2 χωρις αλλαγη κερνελ. Μια βδομαδα την κρατησα περιπου. Μουσικη ακουω οταν ειμαι στον δρομο (και παω καπου) με bluetooth-οχι με τα ακουστικα (οποτε για 30-50 λεπτα). Stock εφαρμογες δεν χρησιμοποιησα καθολου σχεδον-βιντεο με mxplayer και μουσικη με playerpro... Παντα οταν κοιταγα μετα το media server ηταν στην κορυφη (45-50) και η μπαταρια ειχε εξατμηστει...

 

Έκανα μια δοκιμη, 30 λεπτά μουσική από τη στοκ εφαρμοφη, η μπαταρία από 50% πήγε στο 47% και το media server από 5% στο 10%. Νομίζω όλα φυσιολογικά. Ίσως να έχει κάνει κάποια σαχλαμάρα ο Καναδός στην 3.2. Ποιος ξερει. Άλλωστε για developer δεν πρέπει να λέει και πολλά. Πχ logcat δεν ξέρει να διαβάσει. Πάντως η 3.0 του βγήκε μια χαρά.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια δοκιμη, 30 λεπτά μουσική από τη στοκ εφαρμοφη, η μπαταρία από 50% πήγε στο 47% και το media server από 5% στο 10%. Νομίζω όλα φυσιολογικά. Ίσως να έχει κάνει κάποια σαχλαμάρα ο Καναδός στην 3.2. Ποιος ξερει. Άλλωστε για developer δεν πρέπει να λέει και πολλά. Πχ logcat δεν ξέρει να διαβάσει. Πάντως η 3.0 του βγήκε μια χαρά.

 

Και η 3.3 μεχρι στιγμης μια χαρα αψογη σε ολα του εχει βγει :)

Η αυτονομια σιγα σιγα που στρωνει γινεται ολο και καλυτερη...γενικοτερα δεν μου εχει παρουσιαστει το παραμικρο προβλημα !!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Και η 3.3 μεχρι στιγμης μια χαρα αψογη σε ολα του εχει βγει :)

Η αυτονομια σιγα σιγα που στρωνει γινεται ολο και καλυτερη...γενικοτερα δεν μου εχει παρουσιαστει το παραμικρο προβλημα !!

 

Αφού είσαι στην 3.3 κάνε μου μια χάρη. Χρησιμοποιώντας τον browser της rom πήγαινε στο site in.gr, περίμενε να το φορτώσει και μετά ζούμαρε. Πόση ώρα κάνει να καθαρίσει το κείμενο?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι στην 3.3 κάνε μου μια χάρη. Χρησιμοποιώντας τον browser της rom πήγαινε στο site in.gr, περίμενε να το φορτώσει και μετά ζούμαρε. Πόση ώρα κάνει να καθαρίσει το κείμενο?

 

Καλημερα :)

Το δοκιμασα και η ανταποκριση ηταν χαλια, καθως ηθελε 2-3 δευτερολεπτα. Βεβαια υπηρξε βελτιωση με το trick του about:debug αλλα και παλι το καθιστα δυσχρηστο.

Ας ειναι καλα ομως ο opera mobile :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...