Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Rom ενός αρχείου την περνάς χωρίς pit και repartition.

Εννοείται πως (εφόσον είναι gb) πρέπει να είσαι σε κάποια άλλη gb και το filesystem σου να είναι rfs.

 

Το dll το αγνοείς :)

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

 

ειμαι με την iw1. Το προβλημα μου, ειναι oτι οταν την ξεζιπαρω μου βγαζει κι αλλο zip, που οταν ξεζιπαρω και αυτο, δεν υπαρχει πουθενα .tar.md5 αρχειο για να το βαλω στο PDA:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειμαι με την iw1. Το προβλημα μου, ειναι oτι οταν την ξεζιπαρω μου βγαζει κι αλλο zip, που οταν ξεζιπαρω και αυτο, δεν υπαρχει πουθενα .tar.md5 αρχειο για να το βαλω στο PDA:wacko:

 

φαίνονται οι καταλήξεις στο pc σου?

πίνακας ελέγχου-επιλογές φακέλων-2η καρτέλα-απόκρυψη επεκτάσεων για γνωστούς τύπους αρχείων (κοίτα αν έχει "τικ" και βγάλτο)

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

Link to comment
Share on other sites

ειμαι με την iw1. Το προβλημα μου, ειναι oτι οταν την ξεζιπαρω μου βγαζει κι αλλο zip, που οταν ξεζιπαρω και αυτο, δεν υπαρχει πουθενα .tar.md5 αρχειο για να το βαλω στο PDA:wacko:

όταν ξεζιπάρεις το rar δημιουργείται το .tar, είναι αυτό που χρειάζεσαι, μόλις την πέρασα.

Link to comment
Share on other sites

και γω την κατεβασα και μου βγαζει ενα αρχειο το JW5_JVC_JW4.tar

Αυριο την περναω. Πρεπει να ειναι οτι καλυτερο εχει βγαλει η μαμα samsung για το Galaxy S (JW5 με modem JW4)

 

Εσενα ειναι ενα αρχειο και περνιεται οπως ειναι μεσω odin ως pda.

To zip που λεει ο φιλος outrospective αραγε τι ειναι...:rolleyes:

ps δεν την εχω κατεβασει...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Rom ενός αρχείου την περνάς χωρίς pit και repartition.

Εννοείται πως (εφόσον είναι gb) πρέπει να είσαι σε κάποια άλλη gb και το filesystem σου να είναι rfs.

 

Το dll το αγνοείς.

 

Edit:

Σου βγάζει zip αρχείο??

Είσαι σίγουρος? (δεν είμαι σε pc για να την κατεβάσω)

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

 

Ναι. Αφού ξεζιπαρω το αρχείο που κατέβασα, μου βγάζει κι άλλο zip που λέει JW5_JVC_JW4.tar. Ομωσ αυτό είναι σε zip. Μπαίνει σε odin?

Link to comment
Share on other sites

εχει καταληξη tar αυτο σε ενδιαφερει. Τι οτι τα windows βλεπουν το tar αρχειο σου ως zip, αγνοησε το.

Με odin βαζεις αυτο το ενα αρχειο tar στο PDA

TCe
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αφού ξεζιπαρω το αρχείο που κατέβασα, μου βγάζει κι άλλο zip που λέει JW5_JVC_JW4.tar. Ομωσ αυτό είναι σε zip. Μπαίνει σε odin?

το tar μπαίνει στο odin.

Link to comment
Share on other sites

Και η Πορτογαλία έχει βγαλε JW3 value pack. Συνήθως της Πορτογαλίας έχουν και Ελληνικά αν κρίνω από το δικό μου που είχε csc TMN.

Την JW3 την είχα βάλει την ημέρα που κυκλοφόρησαν JW3 και JW4 και η 3 δεν ήταν value pack!!! Είχε ελληνικά αν θυμάμαι καλά (και αν είναι XWJW3 σίγουρα είχε ελληνικά)

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία JW5 τώρα και σε μορφή 3ων αρχείων (προσφορά του Ramad των XDA), στο θέμα με τις επίσημες ενημερώσεις.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Την JW3 την είχα βάλει την ημέρα που κυκλοφόρησαν JW3 και JW4 και η 3 δεν ήταν value pack!!! Είχε ελληνικά αν θυμάμαι καλά (και αν είναι XWJW3 σίγουρα είχε ελληνικά)

στo sammobile σαν valuepack την δίνει.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία JW5 τώρα και σε μορφή 3ων αρχείων (προσφορά του Ramad των XDA), στο θέμα με τις επίσημες ενημερώσεις.

 

Μπραβο Αλεξανδρε για την προσθηκη.Πολυ χρησιμη αφου εξασφαλιζεται ετσι μια καθαρη εγκατασταση της ρομ.Προσωπικα κανω παντα repartition το θεωρω απαραιτητο για καλυτερα αποτελεσματα :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να δουλέψει το bln με την stock εφαρμογή για μηνύμαστα στην JW5; Στην jw1 περνούσαμε ένα patch.
Link to comment
Share on other sites

Και στην JW5 χρειάζεται ένα τροποποιημένο services.odex αλλά ακόμα δεν έχει βγει. Συνήθως πρώτα βγάζουν για τις deodex το services.jar και μετά ακολουθούν οι odex με το services.odex οπότε υπομονή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

στo sammobile σαν valuepack την δίνει.

Τι να πω... Αν είναι αυτή που είχα βάλει, δεν είχα δει τίποτα που να μου δείχνει ότι είναι valuepack :wacko:

Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε ποια απο τις παρακατω value pack να περασω. Το θεμα ειναι στο modem. Αν ξερετε ποιο modem ειναι καλυτερο.

 

1) JW5_JVC_JV1 (Σλοβακία)

2) JW5_JVC_JW4 (Ελβετία)

TCe
Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε ποια απο τις παρακατω value pack να περασω. Το θεμα ειναι στο modem. Αν ξερετε ποιο modem ειναι καλυτερο.

 

1) JW5_JVC_JV1 (Σλοβακία)

2) JW5_JVC_JW4 (Ελβετία)

 

Εγώ έβαλα την δεύτερη. Πάντως αν χρησιμοποιείς swype οπωσδήποτε θα βάλεις αυτό του οδηγού.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε ποια απο τις παρακατω value pack να περασω. Το θεμα ειναι στο modem. Αν ξερετε ποιο modem ειναι καλυτερο.

 

1) JW5_JVC_JV1 (Σλοβακία)

2) JW5_JVC_JW4 (Ελβετία)

 

Όποια και να περάσεις μπορείς να το αλλάξεις μετά.Εγώ τώρα θα δοκιμάσω το jv1 modem κι αν δεν μ' αρέσει θα βάλω το jvu που ήταν καλό. Τώρα είναι με jw4.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να δουλέψει το bln με την stock εφαρμογή για μηνύμαστα στην JW5; Στην jw1 περνούσαμε ένα patch.

 

Είμαι με jw5, και το bln δουλεύει κανονικά χωρίς patch:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με jw5, και το bln δουλεύει κανονικά χωρίς patch:rolleyes:

 

Για τις αναπάντητες ναι..για μηνύματα με το gosms ναι...με το stock δεν λειτουργεί!

Link to comment
Share on other sites

παιδες καμια απο τις jw5 (σλοβακια, ελβετια) δεν εχει ελληνικο πληκτρολογιο samsung. Εχουν ελληνικο swype.

επισης καμια τους δεν εχει ελληνικα apn

TCe
Link to comment
Share on other sites

παιδες καμια απο τις jw5 (σλοβακια, ελβετια) δεν εχει ελληνικο πληκτρολογιο samsung. Εχουν ελληνικο swype.

επισης καμια τους δεν εχει ελληνικα apn

Δεν μπορείς να βάλεις csc eur?

Βάλε αυτήν.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1608863

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να βάλεις csc eur?

Βάλε αυτήν.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1608863

 

φιλε ξεχασα να βαλω EUR

σε ευχαριστω. Δουλεψε μια χαρα. Και apn και ελληνικο πληκτρολογιο samsung εχω

Ουαουυυυυυυυυυυυυ!!!!

TCe
Link to comment
Share on other sites

φιλε ξεχασα να βαλω EUR

σε ευχαριστω. Δουλεψε μια χαρα. Και apn και ελληνικο πληκτρολογιο samsung εχω

Ουαουυυυυυυυυυυυυ!!!!

 

Για swype πέρνα αυτο του note...κλάσεις ανώτερο!

Link to comment
Share on other sites

Όποια και να περάσεις μπορείς να το αλλάξεις μετά.Εγώ τώρα θα δοκιμάσω το jv1 modem κι αν δεν μ' αρέσει θα βάλω το jvu που ήταν καλό. Τώρα είναι με jw4.

 

Επειδη θελω και εγω να περασω την JW5 λεω να βαλω το jvu modem.Μηπως μπορεις να μου πεις

μεσα σε ποια rom θα το βρω?...Φανταζομαι οτι η διαδηκασια ειναι απλα να επιλεξεις αυτο το modem

που θες, (στην θεση phone του odin), αντι να επιλεξεις αυτο που ξεζιπαρεις απο την JW5 οταν εχει

3 αρχεια....σωστα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...