Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ update-cm-9-20120408-NIGHTLY-crespo-signed.zip

Μπορειτε να μου πειτε τι βελτιωνουν και καθε 2 μερες εχουμε update;

 

http://cm-nightlies.appspot.com/?device=crespo

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Πάρε ένα backup πριν περάσεις το θέμα και όποτε θέλεις το επαναφέρεις.

 

Μπορω να επαναφερω μονο το θεμα δηλαδη καποια στιγμη?ή θα χρειαστει να τα επαναφερω ολα απο τη rom?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορω να επαναφερω μονο το θεμα δηλαδη καποια στιγμη?ή θα χρειαστει να τα επαναφερω ολα απο τη rom?

 

Θα πάρεις full backup μέσω clockworkmod και θα κάνεις full restore, όχι μόνο το θέμα.

 

Σε κάποιες περιπτώσεις μπορείς απλά να ξαναφλασάρεις τη rom που φοράς (αν δεν είναι full wipe rom) και να επανέλθει το stock theme.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να περάσουμε τη νέα CM9 nightly χωρίς format, wipe κτλ;

 

 

Τί ακριβώς είναι τα voodoo colors;

Στις εκδόσεις του airkernel έχει 4 επιλογές...

[Only Voodoo Colors (Original)], [Only Voodoo Colors (High Bigmem)]

[65 Fps + Blue Colors (Original)], [65 Fps + Blue Colors (High Bigmem)]

 

Πέρασα από πάνω την τελευταία nightly, έκανα μόνο wipe dalvik cache.

Έχω μερικά προβλήματα...

Προσπάθησα να εγκαταστήσω εφαρμογές από market μέσω pc και δεν έρχεται τίποτα στο κινητό.

Προσπάθησα να μπώ από κινητό από play store και δεν ανοίγει καθόλου...

Κάνω reset, και βλέπω την μπαταρία από 44% στα 77%. Το είχα στη φόρτιση.

Ξανακάνω reset, τα ίδια.

Να ξαναπεράσω τα google apps;

 

 

Στον τελευταίο airkernel 3.9.5 δεν έχει charging limit.

Στον 3,9 είχε.

Δεν υπάρχει επιλογή να μην φορτίζει μέχρι το 100%;

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

για ριξτε μια ματια εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=16041813#post16041813 ειναι themes για CyberGR και NSCollab

Το CyberGR το εγκατεστησα και μπορω να πω οτι ειναι αρκετα εντυπωσιακο

Link to comment
Share on other sites

για ριξτε μια ματια εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=16041813#post16041813 ειναι themes για CyberGR και NSCollab

Το CyberGR το εγκατεστησα και μπορω να πω οτι ειναι αρκετα εντυπωσιακο

Καλύτερο από CM9;

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι και τα δυο ειναι απο τα κορυφαια.

μονο που ο CyberGR ερχετε με ενσωματωμένο τον air kernel που κατα την γνωμη μου ειναι προβληματικος. matrix και παλι matrix

αλλα εγω μιλαω για ενα theme που βρηκα και εγκατεστησα στον CyberGR

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα .

Έχω ένα Nexus S με android 2.3.6 το οποίο έκανα root χρησιμοποιώντας αυτόν τον οδηγό http://nexusshacks.com/nexus-s-root/how-to-root-nexus-s-or-nexus-s-4g-on-ics-or-gingerbread/ . Από χτες με ζαλίζει το κινητό για αναβάθμιση σε 4.0.4 . Από μία σύντομη ματιά που έριξα είδα αναφορές για bricked τηλεφώνα και ξεζουμισμένες μπαταρίες . Από το τηλέφωνο παράπονα δεν έχω , bugs δεν έχω παρατηρήσει και η μπαταριά με νορμάλ χρήση παει 2-2.5 μέρες . Υπάρχει λοιπόν λόγος να πάω στο 4.04 ? Και μετά η επιστροφή είναι εύκολη ? Δεν έχω κάνει back up ούτε και recovery ξανά . Μπορεί να μην είναι κάτι δύσκολο , αλλά με τρομάζει το γεγονός να μείνω από τηλέφωνο ξαφνικά και να ψάχνω εφεδρική συσκευή μέχρι να βγάλω άκρη . Επίσης σύμφωνα με τον οδηγό εγώ έχω υποτίθεται το " TWRP recovery instead of ClockworkMod Recovery " . Παίζει κάποιο ρόλο στις διαδικασίες backup / restore ? Και μια ίσως χαζή ερώτηση , Αναβαθμίζοντας δεν νομίζω να χάσω τηλέφωνα και αρχεία , έτσι δεν είναι ?

 

Ευχαριστώ και συγνώμη αν είναι off topic

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

eixa την τελευταια του cubergr για 4 μερες περιπου. αρκετα γρηγορη και ομαλη στην λειτουργεια της αλλα σε καποιες εφρμογες , οταν πηγαινα να κανω εγκατασταση μου ενακε reboot. οποτε και ξανα γυρισα στην τελευταια cm9. υπαρχει τροπος να διορθωθει το θεματακι του δικου μας? ή περιμενουμε fix? γιατι ειναι πραγματικα αποιστευτα πιο γρηγορη απο την cm9
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε πριν από 2 μέρες έκδοσή με διορθωμένο το πρόβλημα. Επίσης η προσωρινή λύση ήταν να περάσεις την v10 πάνω από την v9 χωρίς wipes.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε πριν από 2 μέρες έκδοσή με διορθωμένο το πρόβλημα. Επίσης η προσωρινή λύση ήταν να περάσεις την v10 πάνω από την v9 χωρίς wipes.

 

εχεις το λινκ να το διασταυρωσω μηπως?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά. Θα αγοράσω και εγώ το κινητό μέσα στην άλλη βδομάδα και θα ήθελα να ακούσω τις προτάσεις σας για custom rom/kernel ICS. Έχει μεγάλη διαφορά σε ταχύτητα σε σχέση με τη μαμά rom/kernel; Από αυτονομία τι λέει (με custom φυσικά);
Link to comment
Share on other sites

@spirosteam Δες εδώ, στο Download γράφει Fixed...

 

@alkis_7 Εγώ προσωπικά είχα πρόβλημα με το Update σε official 4.0.3 στην μπαταρία και ώρες ώρες ήταν λίγο laggy, για συνδιασμούς Custom Kernel + ROM εγώ τα καλύτερα τα είδα με CyberGR αλλά και με Apex. Και τις 2 ROM πάντα με Matrix kernel είχα την μεγαλύτερη σταθερότητα.

 

Μετά πολύ καλές είναι η CM9 v5 και η CodenameAndroid. Για καλύτερη μπαταρία θα έλεγα Apex αλλά για μεγάλες επιδόσεις Codename. Η μέση λύση που με ικανοποιεί απολύτως είναι η CyberGR

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Με την χρήση που το κάνω εγώ 1-1.5 μέρα... Άλλα το χρησιμοποιώ πολύ...
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Με την χρήση που το κάνω εγώ 1-1.5 μέρα... Άλλα το χρησιμοποιώ πολύ...

 

Mάλιστα. Αρα με μια μέτρια χρήση, θα βγάζει 2-3 μέρες φαντάζομαι..

Link to comment
Share on other sites

με μετρια χρηση 2 μερες το πολυ φιλε μου. αρκετα καλα ομως για αυτα που σου δινει η συσκευη ομως
Link to comment
Share on other sites

με μετρια χρηση 2 μερες το πολυ φιλε μου. αρκετα καλα ομως για αυτα που σου δινει η συσκευη ομως

 

Μάλιστα. Θα δείξει μόλις το πάρω. Αρχικά θα μείνω με stock rom/kernel και μόνο root για να δω πως θα πάει το κινητό και έπειτα θα δοκιμάσω custom. Ευχαριστώ πολύ και τους δυο!

Link to comment
Share on other sites

@spirosteam Δες εδώ, στο Download γράφει Fixed...

 

 

οκ ευχαριστω. την περασα ηδη και βλεπω οντως βελτιωση.;)

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω. την περασα ηδη και βλεπω οντως βελτιωση.;)

 

καλημέρα έχει κανείς κάποιο λινκ για την rom επειδή αυτό δεν λειτουργεί?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι το link απού παιδιά στο XDA που το ανέβασαν. CyberGR-MOD.NS.NGN_ver.10_Fixed_Hybrid_MIX_Hurricane_Final_ICS_ENG_crespo_signed.zip
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να flash-άρω το samsung google nexus S με την ics 4.0.3 εργοστασιακή ή την όποια ics 4.x με odin και δεν βρίσκω τα αρχεία. Καμιά βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό δεν μπορώ να περάσω μεγάλα αρχεία όπως πχ ταινίες.

Αυτό γίνεται λόγω FAT32;

Υπάρχει καμια λύση;

Μπορούμε να το κάνουμε NTFS ή θα χάσουμε όλα τα αρχεία;

Βασικά σκέφτομαι να περάσω τη νέα CyberGR οπότε δεν έχω πρόβλημα να τα σβήσω όλα.

Link to comment
Share on other sites

περασα αυτο το θεμα στην cybergr http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=16041813#post16041813

 

πως επανερχομαι στο θεμα της ρομ...? μονο με φλασαρισμα ξανα της ρομ χωρις wipe κ.τ.λ ?

 

edit@@ ναι ετσι επανερχεται.....

Edited by spirosteam
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...