Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασμένο αλλα παλιό,παρόλο που το plus ειναι όμοιο οπτικά με το s σαφώς το πρώτο ειναι νεότερο και καλύτερο ως επιλογη

 

 

Sent from my Sexy iPad2 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω αγοράσει και γω το plus. Ημουν μέχρι πρότινος κάτοχος του 3GS και μπορώ να πω πως είναι σαφώς γρηγορότερο.

Θα ήθελα να με βοηθήσετε για 2 προβλήματα που αντιμετωπίζω:

1. όταν πάω να αποθηκεύσω έναν αριθμό, δεν μου το αποθηκεύει αν τα γράμματα του ονόματος είναι πάνω από πέντε. Δηλαδή αν θέλω να αποθηκεύσω σε έναν αριθμό το όνομα Παπαδόπουλος, πρέπει να γράψω μέχρι παπαδ. μετά μου βγάζει πως είναι μεγάλο το όνομα και δεν μπορεί να το αποθηκεύσει! Γνωρίζει κανείς γιατί μου το κάνει;

2. Τα ακουστικά του κινητού αυτού δεν μου ανεβοκατευάζουν τον ήχο. Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση ή απλά δεν ανεβοκατευαίνει ο ήχος με τα ακουστικά αλλά μόνο από τη συσκευή;

 

Φιλε μου καλησπερα....το κινητο το κανει αυτο γιατι εχει επιλογη να κανει save στην sim....αν το γυρισεις στην συσκευη τοτε θα εισαι οκ!!πατα επαφες το κατω αριστερα κουμπι....μετα το περισσοτερα και μετα πατας ρυθμισεις....στο αποθηκευση νεων επαφων κανονιζεις που θες να σωζει και τι!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε τι ακριβως ειναι πιο ψαγμένο??

 

Εννοεί ότι το κλασσικό Galaxy S είναι μακράν δημοφιλέστερο στις διάφορες κοινότητες όσον αφορά το "πείραγμα" της συσκευής. Αν δεν σε ενδιαφέρει αυτό, το Plus αποτελεί καλύτερη επιλογή σήμερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφορουμίτες σας χαιρετώ. Κάτοχος και εγώ πλέον εδώ και λίγες μέρες, πολύ ευχαριστημένος ως τώρα. Αν και για τον "ξάδελφό" του πήγαινα (λέγε με "ΝEXUS S"), εν τέλει για κάποιους λόγους κατέληξα εδώ.

Θα ήθελα να ρωτήσω -κυρίως από περιέργεια, μιας και το έχω δει σε άλλο S plus- πως γίνεται να εμφανίζουμε στο "πλαίσιο συντομεύσεων" (την μπάρα πληροφοριών, δλδ, που κατεβαίνει από το πάνω μέρος της οθόνης) το ποσοστό της μπαταρίας, που απομένει προς χρήση... :confused:

"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

Συμφορουμίτες σας χαιρετώ. Κάτοχος και εγώ πλέον εδώ και λίγες μέρες, πολύ ευχαριστημένος ως τώρα. Αν και για τον "ξάδελφό" του πήγαινα (λέγε με "ΝEXUS S"), εν τέλει για κάποιους λόγους κατέληξα εδώ.

Θα ήθελα να ρωτήσω -κυρίως από περιέργεια, μιας και το έχω δει σε άλλο S plus- πως γίνεται να εμφανίζουμε στο "πλαίσιο συντομεύσεων" (την μπάρα πληροφοριών, δλδ, που κατεβαίνει από το πάνω μέρος της οθόνης) το ποσοστό της μπαταρίας, που απομένει προς χρήση... :confused:

 

https://market.android.com/details?id=com.darshancomputing.BatteryIndicator&feature=search_result

 

Τσέκαρε και εδώ γενικά για εφαρμογές :)

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα χθες!!!

Ειναι πολυ γρηγορο και αν εξαιρεσουμε την μπαταρια -μια μερα κ αυτο το κοβω- ειναι σουπερ!! :)

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα χθες!!!

Ειναι πολυ γρηγορο και αν εξαιρεσουμε την μπαταρια -μια μερα κ αυτο το κοβω- ειναι σουπερ!! :)

 

Η μπαταρία αν χρησιμοποιείς wifi σαφώς και πέφτει πολυ γρήγορα όπως και σε κάθε άλλο android

 

 

Sent from my Sexy iPad2 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά sakiss. Τις έχω υπόψιν μου τις εφαρμογές αυτές, αλλά θα ήθελα να μάθω αν γίνεται να έχω αυτή την πληροφορία στη συρόμενη μπάρα πληροφοριών. Ξαναλέω, καθαρά από περιέργεια, μιας κ το είδα live κ ήταν όντως βολικό!

Όπως και να 'χει, σε ευχαριστώ για την απάντηση...

"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

ποιο ακριβως site? γιατι εχει διαφορα στο url... ξερει κανεις αν υπαρχει η θα υπαρξει στο μελλον xda support?

 

Aυτό το site. Αν και τα επίσημα Ελληνικά σπάνια φαίνονται εκεί.

 

Το τελευταίο επίσημο ελληνικό firmware για το Galaxy S Plus είναι το ΧΧKG1.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχω να ρωτήσω το εξής. Στέλνοντας μηνύματα με το Swype εμφανιζόταν πάντα μια ειδοποίηση, πως "το μήνυμα μπορεί να εμφανιστεί κατεστραμμένο στη συσκευή του παραλήπτη". Επέστρεψα στην απλή μέθοδο εισαγωγής κειμένου και γενικά διορθώθηκε το όποιο πρόβλημα.

Χθές και σήμερα, όμως, μου το εμφάνισε ξανά και μάλιστα όλες αυτές τις μέρες -πράγματι- 4-5 φορές το μήνυμα πήγε στον παραλήπτη ως ....σύμβολα :wacko::wacko::wacko:

Καμιά ιδέα???????

"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

Μην στέλνεις με swype

 

send from my sexy Samsung galaxy S2 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μην στέλνεις με swype

"... Επέστρεψα στην απλή μέθοδο εισαγωγής κειμένου (...) Χθές και σήμερα, όμως, μου το εμφάνισε ξανά και μάλιστα όλες αυτές τις μέρες -πράγματι- 4-5 φορές το μήνυμα πήγε στον παραλήπτη ως ....σύμβολα"

:what:

"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

"... Επέστρεψα στην απλή μέθοδο εισαγωγής κειμένου (...) Χθές και σήμερα, όμως, μου το εμφάνισε ξανά και μάλιστα όλες αυτές τις μέρες -πράγματι- 4-5 φορές το μήνυμα πήγε στον παραλήπτη ως ....σύμβολα"

:what:

Καθώς είσαι στα sms με menu button πηγαινε στις ρυθμίσεις και επέλεξε μέθοδο εισαγωγής (input method) αυτόματο.
Link to comment
Share on other sites

Καθώς είσαι στα sms με menu button πηγαινε στις ρυθμίσεις και επέλεξε μέθοδο εισαγωγής (input method) αυτόματο.

Αν και αποδείχθηκε κάτι όχι σπουδαίο, πολλές ευχαριστίες!!!

:clap::up::clap::up::clap::up:

"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μετα απο 2 εβδομαδες χρησης ειναι εξαιρετικο σε ολα του σχεδον.

Τρομερη ταχυτητα κ σταθεροτητα στα παντα!

Πλεον και η μπαταρια αφου εκανε τους πρωτους κυκλους της ειναι καλυτερη που βγαζει ανετα μια μερα κ κατι ή 2 με χαλαρη χρηση.

Σαν μοναδικο αρνητικο θα ελεγα την έλλειψη μπροστινου led ειδοποιήσεων + την απουσια flash στην καμερα...

Link to comment
Share on other sites

Σαν μοναδικο αρνητικο θα ελεγα την έλλειψη μπροστινου led ειδοποιήσεων...

Πράγματι... Θα προσέφερε τρομερή διευκόλυνση.

"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά έχω και γω το τηλέφωνο. Είναι πολύ καλό αλλα αντιμετωπίζω πρόβλημα με το wifi. Ενώ το ενεργοποιώ και μου εμφανίζει δίκτυα, δεν συνδέεται. Πρέπει να ανοίξω κάποια άλλη λειτουργία για να δουλέψει το wifi;
Link to comment
Share on other sites

Aπιστευτη προσφορα απο το Πλαισιο για αυτο το κινητο αν το παρεις online. http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Samsung-Galaxy-S-Plus-Black-GT-I9001HKDEUR.htm

 

Απο 399 ευρω μονο 398.38 ευρω. οποιος προλαβει θα μπορει να εκμεταλλευτει αυτη την υπεροχη προσφορα και να εχει κερδος 62 λεπτων.

 

Καλα δε ντρεπονται να βαζουν αυτες τις προσφορες οι εταιριες. Μας υποτιμουν οσο δε παει ,οταν στο εξωτερικο οι τιμες ειναι πολυ χαμηλοτερες εδω βαζουν προσφορες 62 λεπτων. Σα δε ντρεπονται

Edited by james_
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και άλλη προσφορά για νέα σύνδεση στο voda 35 18μηνο με 99€ και πιστωτική ή 115 € χωρίς πιστωτική.

Καλή προσφορά για όποιον θέλει νέα γραμμούλα.

http://www.plaisio.gr/mobile/cosmoteMobileApp2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Φίλτατοι συν-κάτοχοι του Γαλαξία+,

θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: αντιμετωπίζω πρόβλημα στο να συγχρονίσω τα συμβάντα από τον fb λογαριασμό μου, αλλά και τον gmail. Σε κάθε προσπάθεια βλέπω μόνο τα γεγονότα της τρέχουσας εβδομάδας και τίποτε άλλο. Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει? Εχω προσπαθήσει επανειλημμένα, αλλά 0 εις το πηλίκον... :(:(:(

"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,έχω το συγκεκριμένο τηλέφωνο εδώ και 3 μέρες και δε μπορώ βρω πως δουλεύουν τα ακουστικά.Είτε κάνω κλήσεις είτε παίζω αρχεία δε λένε να δουλέψουν.Είμαι καινούριος στην υπόθεση smartphones οπότε υποψιάζομαι οτι είναι κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει.Καμιά βοήθεια?

 

Edit:οκ,το πρόβλημα λύθηκε.Το βύσμα των ακουστικών θέλει πολύ πίεση για να μπει καλά στην υποδοχή και να λειτουργήσει.

Edited by Darged
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα,

 

Επειδή είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του κινητού θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση...Είναι αλήθεια οτι θα αντιμετωπίσω δυσκολιές στο sync με το Outlook???

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια θα ηθελα να τα φωτα σας σε ενα βασικο ερωτημα. Καταρχην να αναφερω οτι δεν ειμαι κατοχος της συσκευης.

Το εχει αγορασει μια φιλη με την προσφορα του Πλαισιου και με εχει φαει με μια απορια: Πως μπορει να στειλει μηνυμα μεγαλυτερο απο 160 χαρακτηρες. Δοκιμασαμε με τη μαμα εφαρμογη αλλα τιποτα. Το handcent φαινεται να εχει εξαφανιστει απο το market.

Με GoSms το ιδιο. Μπορει να γραψει 160 με κεφαλαια αλλα μολις πιασει το οριο απλα σταματαει.

Καθε ιδεα ευπροσδεκτη.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει στο κεντρικο μενου των sms να πατε : ρυθμισεις>εισαγωγη λειτουργιας> Αλφαβητο GSM . Ετσι εξασφαλιζουμε οτι θα μπορουμε να στελνουμε sms με ελληνικα 160 χαρακτηρων. Αυτο γινεται ειτε χρησιμοποιωντας το "μαμα" πληκτρολόγιο ειτε αλλα πληκτρολογια με ελληνικα,εφοσον γραφουμε στα κεφαλαια.Με αυτες τις ρυθμισεις παντως στελνω κανονικα και sms με περισσοτερους απο 160 χαρακτηρες
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...