Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
να ρωτησω κατι υποστηριζει flash στον browser δηλαδη ιστοσελιδες flash διαβαζει κανονικα ?

 

Κανονικότατα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν διαβάσεις στο σχετικό θέμα του Galaxy S θα βρεις πολλά άτομα που το έχουν κάνει.

 

Ωστόσο να θυμίσω ότι εδώ συζητάμε για το Plus μοντέλο και μόνο.

 

Καλημέρα πρώτα, καταρχήν και εγώ για το Samsung galaxy s plus μιλούσα και στο τέλος ανέφερα κάτι που είναι γνωστό για το galaxy s gt9000 (δηλαδή που έχουν οι περισσότερη) οπότε εφόσον μίλησα για το plus ήμουν μέσα στην συζήτηση. εκτός και αν εννοούσες κάτι που εγώ δεν κατάλαβα. :)

keep flying
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα πρώτα, καταρχήν και εγώ για το Samsung galaxy s plus μιλούσα και στο τέλος ανέφερα κάτι που είναι γνωστό για το galaxy s gt9000 (δηλαδή που έχουν οι περισσότερη) οπότε εφόσον μίλησα για το plus ήμουν μέσα στην συζήτηση. εκτός και αν εννοούσες κάτι που εγώ δεν κατάλαβα. :)

 

Μην το παίρνεις προσωπικά, ήθελα απλά να προλάβω ερωτήσεις του τύπου "Εγώ πως θα κάνω overclock το Galaxy S;"

 

Και κάτι γενικότερο προς όλους, ότι ισχύει για το Galaxy S δεν ισχύει για το Galaxy S Plus, το αναφέρω προς αποφυγήν ανεπιθύμητων εκπλήξεων και για αυτό το λόγο ανοίξαμε καινούργιο θέμα.

 

Συνεχίζουμε στα του Plus...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Samsung galaxy s plus

 

http://www.youtube.com/watch?v=UjKu6S5b1KI&feature=related

Επιλέξτε το σημείο 2,01 κάνη test quadrant

 

Τι σκορ εγραψε μπορεσες να δεις;Δεν φαινοταν..

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Τι σκορ εγραψε μπορεσες να δεις;Δεν φαινοταν..

 

Με μια επιφύλαξη νομίζω 1200 κάπου εκεί.

keep flying
Link to comment
Share on other sites

1293 έβγαλε το δικό μου, καλά?

Χα,το arc μου έβγαλε 1323 και στην δεύτερη μέτρηση το plus 1319

Send from my Sexy Gt Galaxy S Plus using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι καινούργιος χρήστης του Galaxy S Plus. Θα ήθελα τα φώτα σας σχετικά με τα ακουστικά. Με το hands free μπορώ να ανεβάσω και να κατεβάσω την ένταση της μουσικής που ακούω; Δεν ανταποκρίνονται καθόλου τα ακουστικά, παρά το γεγονός ότι έχει κλιπάκι πάνω στο ακουστικό... Χρειάζεται να κάνω κάποια ρύθμιση ή το hands free δεν ανεβοκατεβάζει την ένταση του ήχου;
Link to comment
Share on other sites

1293 έβγαλε το δικό μου, καλά?

Χα,το arc μου έβγαλε 1323 και στην δεύτερη μέτρηση το plus 1319

Send from my Sexy Gt Galaxy S Plus using Tapatalk

 

E Κίτα μια χαρά ποσοστά είναι. το galaxy s το δικό μου βγάζει 987 λογικά το test πρέπει να γίνετε με άδεια ram για να αποδίδει καλύτερα το κινητό. βέβαια το ότι κάνη διαφορά το arc με προβληματίζει . το plus παρόλο που έχει 1.4 ghz έχει χειρότερο τζιπάκι γραφικών από το galaxy s αλλά νομίζω πώς το σκορ που έβγαλες είναι καλό, βέβαια το θέμα είναι για τη το arc είναι εκεί με 1 ghz επεξεργαστή.

 

Καλησπέρα. Είμαι καινούργιος χρήστης του Galaxy S Plus. Θα ήθελα τα φώτα σας σχετικά με τα ακουστικά. Με το hands free μπορώ να ανεβάσω και να κατεβάσω την ένταση της μουσικής που ακούω; Δεν ανταποκρίνονται καθόλου τα ακουστικά, παρά το γεγονός ότι έχει κλιπάκι πάνω στο ακουστικό... Χρειάζεται να κάνω κάποια ρύθμιση ή το hands free δεν ανεβοκατεβάζει την ένταση του ήχου;

 

Μπορεί να Μέιν είναι συμβατά τα ακουστικά σου τι μάρκα είναι ?

Επίσης ήχος ακούγετε ?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
keep flying
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανεις που να το εχει δοκιμασει να πάς πει τι λέει?

 

Παιδιά το ντοπαρισμένο galaxy s το οίδα στην Γερμανία είναι γρήγορο. βέβαια έχει μικρές διαφορές από το galaxy s. Επίσης ο επεξεργαστής του παρατήρησα ότι δουλεύει σπάνια στα 1.4 ghz εος ελάχιστα συνήθως στα 800 mhz δουλεύει. και επιπλέον αν θέλετε μπορείτε να κάνετε το galaxy s να δουλεύει στα 1.4 GHZ ξέρω άτομο που το έκανε και δουλεύει και πολύ καλά .

 

 

Samsung galaxy s plus

 

http://www.youtube.com/watch?v=UjKu6S5b1KI&feature=related

Επιλέξτε το σημείο 2,01 κάνη test quadrant

 

Αν το διαβάσεις από την αρχή θα βρεις και άλλες γνώμες. μάλιστα μερική το έχουν κιόλας .

keep flying
Link to comment
Share on other sites

τι γινεται με την υποστηριξη σε αναβαθμισεις???
Θα παρακολουθείς το παρακάτω site για οτι νέο βγαίνει σε ROM.

 

http://www.google.gr/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=htm

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τι γινεται με την υποστηριξη σε αναβαθμισεις???

 

Μην περιμένεις πολλά πράγματα, από τη στιγμή που η συσκευή δεν υποστηρίζεται από το xda-devs.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά και από εμένα..... νέος στο android αλλά πολύ ευχαριστημένος για την ώρα από το plus.... Έχω πάρει χαμπάρι όμως ότι κάνει από μόνο του κάποια reboot σε άσχετο χρόνο.... υπάρχει δλδ το ενδεχόμενο να το κάνει κάποια μέρα αλλά και κάποια άλλη όχι... αυτό πιστεύετε ότι μπορεί οφείλετε στο λειτουργικό του?τι μου προτείνετε να κάνω?

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!!

Edited by pkoukoun
Link to comment
Share on other sites

1293 έβγαλε το δικό μου, καλά?

Χα,το arc μου έβγαλε 1323 και στην δεύτερη μέτρηση το plus 1319

Send from my Sexy Gt Galaxy S Plus using Tapatalk

 

E Κίτα μια χαρά ποσοστά είναι. το galaxy s το δικό μου βγάζει 987 λογικά το test πρέπει να γίνετε με άδεια ram για να αποδίδει καλύτερα το κινητό. βέβαια το ότι κάνη διαφορά το arc με προβληματίζει . το plus παρόλο που έχει 1.4 ghz έχει χειρότερο τζιπάκι γραφικών από το galaxy s αλλά νομίζω πώς το σκορ που έβγαλες είναι καλό, βέβαια το θέμα είναι για τη το arc είναι εκεί με 1 ghz επεξεργαστή.

 

Αν και τα νουμερα στα benchmark tests ουσιαστικα δεν παιζουν καμια σημασια, απλα ενημερωτικα να πω οτι το Galaxy S με 2.3.4 πλεον βγαζει 1650-1700 λογω optimization στην gpu. Το S plus τι εκδοση φοραει...;

Σορυ για το offtopic...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα παιδιά και από εμένα..... νέος στο android αλλά πολύ ευχαριστημένος για την ώρα από το plus.... Έχω πάρει χαμπάρι όμως ότι κάνει από μόνο του κάποια reboot σε άσχετο χρόνο.... υπάρχει δλδ το ενδεχόμενο να το κάνει κάποια μέρα αλλά και κάποια άλλη όχι... αυτό πιστεύετε ότι μπορεί οφείλετε στο λειτουργικό του?τι μου προτείνετε να κάνω?

 

Ενδεχομένως να πρόκειται για θέμα software, μπορεί όμως και hardware. Παρακολούθησε το και βάλτο στο KIES για να δεις αν έχεις την τελευταία έκδοση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πηγα cosmote να κανω ανανεωση και δεν το εχουνε καν........τι κανω???

εχω κολησει μαζι του και τι κανουμε τωρα??υπαρχει περιπτωση να το φερει παραγγελια ο γερμανος που εχει και cosmote?σε ενα καταστημα που ρωτησα,δεν γινετε....:(:(

Link to comment
Share on other sites

πηγα cosmote να κανω ανανεωση και δεν το εχουνε καν........τι κανω???

εχω κολησει μαζι του και τι κανουμε τωρα??υπαρχει περιπτωση να το φερει παραγγελια ο γερμανος που εχει και cosmote?σε ενα καταστημα που ρωτησα,δεν γινετε....:(:(

 

Δες το στο Πλαισιο που το εχει 400 ευρω & cosmote, ή εδω στα 360 & cosmote http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=7923

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω αγοράσει και γω το plus. Ημουν μέχρι πρότινος κάτοχος του 3GS και μπορώ να πω πως είναι σαφώς γρηγορότερο.

Θα ήθελα να με βοηθήσετε για 2 προβλήματα που αντιμετωπίζω:

1. όταν πάω να αποθηκεύσω έναν αριθμό, δεν μου το αποθηκεύει αν τα γράμματα του ονόματος είναι πάνω από πέντε. Δηλαδή αν θέλω να αποθηκεύσω σε έναν αριθμό το όνομα Παπαδόπουλος, πρέπει να γράψω μέχρι παπαδ. μετά μου βγάζει πως είναι μεγάλο το όνομα και δεν μπορεί να το αποθηκεύσει! Γνωρίζει κανείς γιατί μου το κάνει;

2. Τα ακουστικά του κινητού αυτού δεν μου ανεβοκατευάζουν τον ήχο. Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση ή απλά δεν ανεβοκατευαίνει ο ήχος με τα ακουστικά αλλά μόνο από τη συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το κινητό πάει σφαίρα,αρκετά καλά.ευχαριστημένος και μου δίνει την εντύπωση ότι είναι λίγο πιο γρήγορο από το s

 

Send from my Sexy Gt Galaxy S Plus using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πηγα cosmote να κανω ανανεωση και δεν το εχουνε καν........τι κανω???

εχω κολησει μαζι του και τι κανουμε τωρα??υπαρχει περιπτωση να το φερει παραγγελια ο γερμανος που εχει και cosmote?σε ενα καταστημα που ρωτησα,δεν γινετε....:(:(

 

Τόσες επιλογές έχεις... http://www.skroutz.gr/s/364645/Samsung-i9001-Galaxy-S-Plus.html?keyphrase=samsung+galaxy+s+plus

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πηγα cosmote να κανω ανανεωση και δεν το εχουνε καν........τι κανω???

εχω κολησει μαζι του και τι κανουμε τωρα??υπαρχει περιπτωση να το φερει παραγγελια ο γερμανος που εχει και cosmote?σε ενα καταστημα που ρωτησα,δεν γινετε....:(:(

 

Εγώ θα σου πρότεινα το galaxy s είναι πιο δοκιμασμένο πιο ψαγμένο άσε το galaxy plus.

keep flying
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα το galaxy s είναι πιο δοκιμασμένο πιο ψαγμένο άσε το galaxy plus.

Σε τι ακριβως ειναι πιο ψαγμένο??

Οσο για το δοκιμασμενο, με αυτη τη λογικη οτι πιο παλιο = πιο δοκιμασμενο.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...