Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή ενδιαφέρομαι για την αγορά του, μπορεί κάποιος να μου πει πώς τα πάει το κινητό από πλευρά μπαταρίας, κολλημάτων, ποιότητας ηχείου και ακουστικού, wi-fi και ότι άλλο νομίζετε άξιο αναφοράς.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Το εχω μια βδομαδα περιπου. Σε σχεση με το motorola defy μου,ειναι σημαντικα πιο γρηγορο. Γενικα ειναι πολυ γρηγορη συσκευη,δεν κανει τσικ και δεν κολλωνει πουθενα. Κατω απο πιεση δε μου εχει κολλησει μεχρι στιγμης. Μια φορα μονο του εκανα restart οταν το πιεσα,σε αναλογη περιπτωση το defy ηθελε βγαλσιμο μπαταριας. Τελεια ποιοτητα ηχου σε ακουστικα,δε χρησιμοποιω πλεον το mp3 player μου, ο,τι του πεταξα μεσα απο divx το επαιξε για πλακα και με εξωτερικους υποτιτλους.Ακουστικο καλο,speakerphone θα το ηθελα λιγο πιο δυνατο.Οθονη σαν πινακας ζωγραφικης. Το wifi φαινεται με βαση τις ενδειξεις σηματος αδυναμο,αλλα ποτε δε με εχει κρεμασει. Ειναι τοσο δυνατο,οσο σε αλλες συσκευες μου. Και με μηδεν γραμμες μπαινει κανονικοτατα ιντερνετ,αρα ειναι περισσοτερο ψυχολογικο το ζητημα,παρα ουσιαστικο. Μπαταρια μετρια,ισως στρωσει με μερικες φορτισεις.

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι plus είναι αυτο χωρίς flash στην κάμερα ρε παιδια; αν είχε θα ανταγονιζοταν πολλα αλλα κινητά, arc s, galaxy w κ.α.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Spazo ευχαριστω για την απαντηση σου. Κοιταξα τις ρυθμισεις που ανεφερες και αυτο βοηθησε.

Επισης μετα απο ενα λιγο πιο αναλυτικο ψαξιμο βρηκα αναφορες κυριως στο XDA που λενε οτι το προβλημα εμφανιζεται οταν το κινητο ειναι στην επιλογη 3G only η στην διπλη λειτουργεια. Αν το γυρισεις Μονο GSM στελνει κανονικα πανω απο 160.

Επισης ανεφεραν οτι αν κανεις αναβαθμιση που εμφανιζεται απο το KIES το διορθωνει.

Μπορεις να κανεις ενα κοπο να μου πεις τι εκδοση Android εχεις? Σε αυτο που δοκιμασα εγω φοραει 2.3.3

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι για την αγορά του, μπορεί κάποιος να μου πει πώς τα πάει το κινητό από πλευρά μπαταρίας, κολλημάτων, ποιότητας ηχείου και ακουστικού, wi-fi και ότι άλλο νομίζετε άξιο αναφοράς.

 

Απο πλευρά μπαταρίας με νορμάλ χρήση εχω 2,5 - 3 μέρες άνετα. Σε περίπτωση που το λιώσεις λίγο με wi-fi και τα λοιπά έχω πέσει κ στην 1 μέρα, άρα όπως καταλαβαίνεις έχει μεγάλη σημασία η χρήση. Απο κολλήματα, ποιότητα ηχείου και λοιπά επίσης οκ, άψογο μέχρι στιγμής ( το έχω ένα μήνα ήδη) . Ως πρώην χρήστης του Wave S -8500 που είναι ένα κινητό άριστο σε όλα του το μόνο που με χάλασε στο Galaxy S Plus είναι η ποιότητα κατασκευής, Μέταλλο ( Wave ) - Πλαστικό ( S Plus ). Παρόλα αυτά θα το πρότεινα άνετα σε οποιονδήποτε. Ο επεξεργαστής στο 1.4 Gh δεν κολλάει καθόλου και αυτό είναι πολύ σημαντικό για εμένα τουλάχιστον . Η οθόνη είναι ίδια ποιότητα με το Wave σε μεγαλύτερο μέγεθος άρα ΑΡΙΣΤΗ. Μέχρι στιγμής πλην της κατασκευής απο πλαστικό δεν έχω κάποιο άλλο παράπονο !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας!Είμαι καινούρια εδώ και χρειάζομαι τη βοήθεια σας!Χθες πέτυχα σε προσφορά το samsung galaxy s στο πλαίσιο και αυτό γιατί πήγαινα για το ace.Ακόμα δεν το έχω ψάξει καλα παρατήρησα ήδη ενα μείον..Δεν έχει φλας και δεν βολεύει το γράψιμο μηνυμάτων είναι μικρά τα γράμματα.Ξέρει κανείς αν μπορώ να αλλάξω το μέγεθος και αν αξίζει τον κόπο το τηλ?

:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις καποιο αλλο πληκτρολογιο απο το μαρκετ που να σε βολευει καλυτερα. Επισης,το ιδιο το.πληκτρολογιο της samsung εχει και ρυθμιση να το κανεις 3χ4,σαν keypad απλου τηλεφωνου δηλ.,με σαφως μεγαλυτερα πληκτρα. Το τηλεφωνο ειναι σαφως καλυτερο σε χαρακτηριστικα απο το ace,αν ομως σε ενδιαφερει το φλας στην καμερα και γενικα δεν εχεις ιδιαιτερες απαιτησεις να εχεις το ικανοτερο και γρηγοροτερο τηλεφωνο,πηγαινε στο ace

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kάτοχος από σήμερα και εγώ του plus, θεωρώ πώς για τα 279 ευρώ που εχει αυτη τη στιγμή ειναι ένα πάρα πολύ καλό τηλέφωνο, ελπίζω να με δικαιώσει για την επιλογή μου.....
Link to comment
Share on other sites

:Dφυσικα θα δικαιωθεις γιατι στην πραξη το εχει κολητος μου και το δουλεψα 2-3 μερες ειναι το καλυτερο στα χαρακτηριστικα του και δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τα ακριβοτερα . εχει γινει ενας χαμος απο πωλησεις μια και η τιμη του δεν σε κανει να τρεξεις να το παρεις μεταχειρισμενο αλλα ζελατινατο στα 279 ειναι τελειο .

 

ποιος ασχοληθηκε με φλας σε αυτα που εχουν εκτος απο τις πρωτες φορες που τα ειχαν στην κατοχη τους εεε?:lol:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ειμαι κι εγω κατοχος του Plus εδω και μερικες ωρες..!

 

Μια πρωτη ερωτηση (γτ μαλλον θα ακολουθησουν πολλες..:p). Η συσκευη αναφερει για 8gb αποθηκευτικο χωρο. Γτ οταν το συνδεω στο pc ο δισκος φαινεται σαν 5gb ?

SeRiUs RC dRiVeR
Link to comment
Share on other sites

Ίσως επειδή μετρούνται τα 8gb σαν 8.000.000.000 byte αντί 8*1024*1024*1024 που πρέπει κανονικά, άρα σου δίνει 7,45gb. Από αυτά δεσμεύεται χώρος για το λειτουργικό και για εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Αλλο το ενα, αλλο το αλλο ...

 

Ειναι λογικο δλδ αυτο ? Συμβαινει σε ολα τα smartphones ?

 

Απ οτι βλεπω στη διαχειρηση εφαρμογων λεει 5gb εσωτερικη sd, 1,33gb εσωτερικη αποθ. τηλ. και 1,33gb προσωπικα δεδομενα οπτε οκ !

 

Επεισης στη ram λεει 358Μb αντι για 512 ... ?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

 

Sorry!!

Edited by tharis
SeRiUs RC dRiVeR
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία το λύσσαξα και άντεξε μια ολόκληρη μέρα αλλα ειναι ταχύτατο και με ενθουσιάζει όσο πάει.Σε άσπρο το πήρα απο το πλαίσιο του Πειραιά αλλα νομίζω δεν είχε άλλο πάντως δεν την αναγράφουν την προσφορά στη σελίδα τους μπορεί να το έχουν.Αξίζει παιδιά?
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία το λύσσαξα και άντεξε μια ολόκληρη μέρα αλλα ειναι ταχύτατο και με ενθουσιάζει όσο πάει.Σε άσπρο το πήρα απο το πλαίσιο του Πειραιά αλλα νομίζω δεν είχε άλλο πάντως δεν την αναγράφουν την προσφορά στη σελίδα τους μπορεί να το έχουν.Αξίζει παιδιά?

 

σκέψου ότι σκεφτόμουνα σοβαρά να αγοράσω το lg 2x αλλά μόλις ειδα την προσφορά δεν κρατήθηκα, βεβαια άλλο τηλέφωνο το ένα άλλο το άλλο αλλά και με διαφορά τιμής.....πιστευω πώς ειναι τιμιότατο σε αυτά τα χρήματα

όσο για την μπαταρία το δουλεψα σημερα περι τις 10 ώρες και ειναι στο 65% περιπου, θα το ανοιξω πάλι αυριο κατα τις 12.00 μέχρι το βραδυ στις 11,00 οπότε και θα δω αν θα μου βγαλει τη μερα.εννοειται βεβαια πώς ειναι κλειστό το wi fi και το 3g......

Eπίσης μαζί με το τηλέφωνο πήρα και μια θηκουλα από σιλικόνη φοβερή που μου προτινε το παλικαρι απο το πλαισιο, την συστηνω ανεπιφυλακτα....

Edited by malamadre
Link to comment
Share on other sites

Πόσο έχει στο Πλαίσιο ?? Και θα πάρει το ice cream sandwich ??
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

η Samsung καταβάλει προσπάθειες να βάλει το παγωτό και στο plus περα από την ανακοίνωσή της . βεβαια θα αναλαβει και το xda για το παγωτο . η 2.3 θα συνεχίσει να αναβαθμιζετε συνέχεια .
Link to comment
Share on other sites

Το πλαίσιο το εχει πάλι 300 κατι ψάξτο η Multirama h sto http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Samsung-i9001-Galaxy-S-Plus-8GB-Metallic-Black.aspx το έχει 307€.Καμιά θήκη χρωματιστή όπως φούξια και τέτοια μιας και είμαι κοριτσάκι ξέρει κανείς πού θα βρώ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...