Jump to content

[Επίσημο] Motorola DEFY™+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι δεν θα παρει ice cream.

 

Συγνώμη, πως προκύπτει αυτό; Έχεις κάποιο link ;

Μου φαίνεται λίγο περίεργο, δεδομένης και της σχέσης Google - Motorola

..and you'll never walk alone...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει ανακοινώσει τις συσκευές που θα παρουν σίγουρα ics και το defy+ δεν ειναι μεσα σε αυτες.

 

sent from my amazing Defy+

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

δεν προκειται να κατσει να ασχοληθει η μοτορολα με το defy...οταν ερθει το καλοκαιρι του 2012 θα βγαλει το ντεφι++ με λιγο καλυτερα χαρακτηριστικα και φυσικα ics.so simple!!
Link to comment
Share on other sites

δεν θα παρει ics??? πουλιεται defy plus οσο οσο!! κ το ελεγα οταν πηγαινα να το παρω... που παω να μπλεξω με την μοτορολα?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συγνώμη, πως προκύπτει αυτό; Έχεις κάποιο link ;

 

http://www.motorola.com/blog/2011/12/07/motorola-update-on-ice-cream-sandwich/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα . Εδω και 2-3 μερες ειμαι κατοχος ενος defy+.

Το παλιο μου κινητο ηταν ενα Siemens Ax-72 .

Επειδη απο το Ax-72 ειναι αδυνατον να περασω της επαφες μου παρα μονο κουτσερεμενες με την SIM , μηπως υπαρχει τροπος να περασω τον καταλογο απο το κινητο της γυναικας μου ενα SE K770 στο DEFY?????

Link to comment
Share on other sites

@no maniac το σωστό είναι να τις περάσεις μέσα στο gmail μέσω υπολογιστή και μετά να συγχρονίσεις το κινητό

 

@motorizon όταν αγόρασες το ντέφι αυτό που σκεφτοσουνα ήταν πότε θα πάρει αναβάθμιση; το κινητό έχει ιδιαίτερα χαρακτηριστικά..η σε καλύπτουν η όχι

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι θα κανουμε τωρα τα defy+ μας που δεν περνουν αναβαθμιση???

 

Πάντως αν σκοπεύεις να το πετάξεις από το παράθυρο ενημέρωσέ μας να περιμένουμε από κάτω :lol:

Link to comment
Share on other sites

απο τα ιδιεταιρα του χαρακτηριστικα ειμαι ευχαριστημενος.. αλλα μεχρι εκει! γιατι οπως βλεπεις ... κατι επιπλεον δεν υπαρχει! δεν θα παρει το ics! οποτε μια απογοητευση να μην την εχω?? μιας και χρηματα γι αλλο κινητο δεν διατειθενται για τα επομενα 2 χρονια τουλαχιστον! και το οτι θα το πεταξω ηταν προφανως πλακα! καλη συνεχεια μαγκες!
Link to comment
Share on other sites

@no maniac το σωστό είναι να τις περάσεις μέσα στο gmail μέσω υπολογιστή και μετά να συγχρονίσεις το κινητό

 

 

Ευχαριστω για την απαντηση .

Οκ περαστηκαν με το Gmail

Εχω μερικες ερωτησεις ακομη (πρωταρης στο Adroid και με καποια χρονακια στην πλατη )

- Ο καταλογος υπαρχει τροπος να κανει σωστη ελληνικη και οχι λατινικη ταξινομηση?? Δηλαδη το Φ να ειναι προς το τελος και οχι μετα το Ε.

- Οταν βαλεις κεφαλαια για να γραψεις ενα ονομα μιας επαφης δεν μπορει να τα κρατα μεχρι τελος και να μην πρεπει να γυριζεις μετα απο καθε γραμμα στα κεφαλαια???

- Καποιο προγραμμα διαχειρησης του τηλεφωνο απο το υπολογιστη ?? Διαχειρηση - διορθωσεις επαφων απο τον υπολογιστη????

 

Αυτα προς το παρον και οσο το ψαχνω ολο και κατι θα βρισκω να ρωταω .

Link to comment
Share on other sites

απο τα ιδιεταιρα του χαρακτηριστικα ειμαι ευχαριστημενος.. αλλα μεχρι εκει! γιατι οπως βλεπεις ... κατι επιπλεον δεν υπαρχει! δεν θα παρει το ics! οποτε μια απογοητευση να μην την εχω?? μιας και χρηματα γι αλλο κινητο δεν διατειθενται για τα επομενα 2 χρονια τουλαχιστον! και το οτι θα το πεταξω ηταν προφανως πλακα! καλη συνεχεια μαγκες!

 

Εννοείται ότι και εγώ σαν πλάκα το αντιλήφθηκα, η συσκευή είναι καλή και μη σε απογοητεύει το γεγονός ότι επίσημα δε θα πάρει ICS. Και τονίζω το επίσημα.

 

Εγώ έχω το κανονικό Defy με την εργοστασιακή 2.2.2, με ικανοποιεί απόλυτα και δε σκοπεύω να το πειράξω ακόμα. Στο Milestone μου όμως έχω περάσει τη Cyanogen Mod 7.1.2 και έτσι έχω την έκδοση 2.3.7 του Android σε μια συσκευή δύο ετών που επισήμως έμεινε στάσιμη στη 2.2.

 

Κατά τη γνώμη μου είναι θέμα χρόνου να βγει μια έκδοση της Cyanogen Mod 9 (ICS) και για το Defy+. Έτσι θα έχεις το ICS που θέλεις μέσω της CM9 προσφέροντάς σου πολύ περισσότερες δυνατότητες "πειράγματος" του κινητού σου.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για τις πληροφοριες Eastwood. εχεις δικιο! ΙΣΩΣ ΣΕ ΞΑΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΩ! ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΝΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θα μπορούσατε να μου πείτε σχετικά με την αυτονομία του τηλεφώνου, με μέση χρήση (wifi 1 ώρα την ημέρα, λίγες κλήσεις και μηνύματα) πόσο περίπου κρατάει;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 μερες

 

Είσαι σίγουρος; Έχω πολλά χρόνια να δω συσκευή του είδους με τέτοια αυτονομία (και έχουν περάσει οι περισσότερες από τα χέρια μου).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος; Έχω πολλά χρόνια να δω συσκευή του είδους με τέτοια αυτονομία (και έχουν περάσει οι περισσότερες από τα χέρια μου).

ναι, με την χρήση που αναφέρει ο theseeker

 

με μόνιμα ανοιχτό το wifi, 3G κανα 10λεπτο τη μέρα και μισή ώρα παιχνίδια, έχω ~3 μέρες

με την ίδια χρήση και με bt handsfree μόνιμα συνδεδεμένο, είμαι στις ~2.5 μέρες

 

 

http://img849.imageshack.us/img849/5514/20120104181702.th.jpg http://img525.imageshack.us/img525/1337/20120104181650.th.jpg

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν μια βδομάδα εξωτερικό οπότε δεν άνοιγα καθόλου data.με 2 ώρες μουσική τη μέρα καμιά ώρα Wi-fi,2-3 κλήσεις με πήγαινε 3,5 μέρες

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν μια βδομάδα εξωτερικό οπότε δεν άνοιγα καθόλου data

 

Επιδη αυτο με ενδιαφερει για οταν ταλιδευω στο εξωτερικο.

Πως κοβουμε τελειως τα data ? Υπαρχει αυτη η δυνατοτητα η καποια λιγα θα κινηθουν????

Link to comment
Share on other sites

Επιδη αυτο με ενδιαφερει για οταν ταλιδευω στο εξωτερικο.

Πως κοβουμε τελειως τα data ? Υπαρχει αυτη η δυνατοτητα η καποια λιγα θα κινηθουν????

 

κατεβάζεις από το μάρκετ εφαρμογή κατάλληλη πχ.apn on off κλπ (ψάχνεις εφαρμογές με την λέξη APN )

ή από τις ρυθμίσεις της συσκευής σου

ανάλογα την ρομ που έχεις στο τηλέφωνο πας στα δίκτυα και κοιτάς αλλά κατά προσωπική και μόνο άποψη χρησιμοποιείς εφαρμογή είναι ποιο εύκολο

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα υπάρχει μια επιλογή στις ρυθμίσεις που ονομάζεται 'περιαγωγή δεδομένων'και ως συνήθως δεν είναι επιλεγμένη οπότε κόβονται αυτόματα τα δεδομένα στο εξωτερικό.αλλά για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο απενεργοποίησε εντελώς τα δεδομένα από τις ρυθμίσεις-δεδομένα-διαχείριση δεδομένων και ξετσεκαρε τα όλα.

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις.

 

Μερικες ακομη ερωτησεις

- Στην αρχικη οθονη οταν το πηρα ειχε εικονιδια σε μεγαλο μεγεθος για "κοινωνικη δικτυωση" και για τις επαφες . Εσβησα το εικονιδιο της "κοινωνικης δικτυωσης" που δεν το χρειαζομουνα αλλα απο λαθος εσβησα καποια στιγμη και των επαφων ( το εσυρα στον καδο) . Υπαρχει τροπος να το επαναφερω ?????

 

-Οταν φευγω απο μια εφαρμογη και γυριζω στην αρχικη οθονη απ οτι εχω καταλαβει συνηθως η εφαρμογη συνεχιζει να δουλευει . Ποιος ειναι ο σωστος τροπος να κλεινω μαι εφαρμογη ???? Για παραδειγμα το προγραμμα περιηγησης πως κλεινει ??? Αλλα προγραμματα πως ????

 

- Για το GPS . Οταν πηγαινω στις ρυθμισεις / τοποθεσια και ασφαλεια και στην επιλογη η τοποθεσια μου εχει σαν επιλογη την χρηση δορυφορων GPS αλλα τη χρηση ασυρματων δικτυων που αυτο προφανως ειναι το Α-GPS η κανω λαθος ??? Αν τικαρω την επιλογη χρηση ασυρματων δικτυων βγαινει ενα μυνημα αν αποδεχομαι στην υπηρεσια εντοπισμου της google την συλλογη ανωνυμων ανωνυμων δεδομενων τιοπθεσιας κλπ . Αν δεν αποδεχθω φευγει το τικ απο την επιλογη . Δηλαδη το Α-GPS δουλευει μονο αν αποδεχθω την συλλογη στοιχειων απο την google????????

 

Συγνωμη αν καποια απο τα ερωτηματα μου ειναι παιδαριωδη .

Ευχαριστω οσους απαντησουν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι κάτοχος του defy + και δηλώνω πολυ ενθουσιασμένος. θέλω όμως να το κάνω root. απο ότι είδα με αυτόν τον τρόπο http://devilmustcry.com/tutorial-rooting-motorola-defy/ δεν γίνεται καθώς φοράει έκδοση 2.3.5. αν το κάνω με το superoneclick http://devilmustcry.com/tutorial-superoneclick-easiest-rootunroot-motorola-defy/ θα έχω αποτέλεσμα; :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με τη τελευταία έκδοση του super one click.υπάρχει και ένα ακόμα που έχει αναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες.

 

Για να δουλέψει το a-gps ναι πρέπει να το αποδεχθείς (δυστυχώς).

Για να επαναφέρεις το widget επαφών πατάς συνεχόμενα στην οθόνη και εκεί έχει κατηγορίες με widget.αν θυμάμαι καλά (γιατί δεν έχω στοκ launcher) πρέπει να βρίσκεσαι στα motorola widget (γενικά ψάξε στα widget να δεις που θα βρεις το widget επαφής).

 

Γενικά δεν χρειάζεται να κλείνεις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο.ορισμένες εφαρμογές έχουν επιλογή μέσα από το μενού για κλείσιμο.αλλιώς δεν τα πειράζεις

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι μεταξύ του motorola defy+ και του xperia ray.

ήθελα οι κάτοχοι του defy να μου πούν αν αξίζει να προτιμήσω αυτό αντί του ray.

Κανένα σημαντικό μειονέκτημα του defy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...