Jump to content

Alcatel OT-908


nikolara74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, θα ηθελα την βοηθεια σας..... αγορασα την συγκεκριμενη συσκευη, για τα χρηματα που εχει νομιαζω οτι ειναι μια καλη επιλογη, απλα εχω ενα προβλημα με τον ηχο. Δεν με ακουνε καθαρα οταν μιλαω στο τηλεφωνο (ακουγομαι πολυ μακρια). Δεν ξερω εαν υπαρχει κατι σε "ρυθμιση" να κανω ή μηπως ειναι προβλημα της συσκευης????? Εαν γνωριζει καποιος ας μου πει την αποψη του. Σας Ευχαριστω!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 71
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και εγώ μόλις αγόρασα την συγκεκριμένη συσκευή και έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.Δεν με ακούνε οι άλλοι.Δοκίμασα και με το handsfree του τηλεφώνου και με bluetooth.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπέρα, σου προτεινω να το πας για service, ειχα το ιδιο προβλημα οπως ειδες παραπανω, το ανεφερα στους τεχνικους της cosmote & μου ειπαν να τους το παω για service, μαλλον για "συνηθες....." προβλημα το καταλαβα απο αυτα που ακουσα...........
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,

αγόρασα αυτό το κιν πρόσφατα και θέλω να το κάνω root. δοκίμασα το "SuperOneClick" αλλα δεν έγινε κάτι. μου λέει αναμονή για συσκευή αλλα δεν κάνει κάτι το είχα αφήσει πολύ ώρα. έχουμε βρει κάτι η είναι πολύ νωρίς να περιμένω??

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

οπως διαβασες παραπανω μου εβγαλε ενα προβλημα με bluetooth & handsfree οποτε το εχω δωσει για service:!:, η αποψη μου ειναι οτι εαν δεν εχεις μεγαλες απαιτησεις καλο ειναι, απλα θα κανεις την δουλεια σου σε ενα entry level επιπεδο & μεχρι εκει. Δεν με εντυπωσιασε σε κατι για να σου πω, απλα οικονομικα προσιτο, android λειτουργικο και αυτο ειναι ολο. Η αποψη μου ειναι αυτη -ξαναλεω- για να μην υπαρξουν παρεξηγησεις:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
εχω και εγω ενα θεμα με bluetooth και handsfree,δεν με ακουνε οταν μιλαω η λενε οτι κανει διακοπες σαν να μην εχω σημα,υπαρχει περιπτωση να λυθει το προβλημα χωρις να το παω για service????
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδια

Ειμαι νέος χτήστης smartphone μεχρι τωρα ειχα το lg kp500. Αντιμετωπίζω προβλημα με τις επαφές μου. Εχω εξάγει ένα αρχειo csv στο pc μου απο το lg pc suite καθώς και vcf. To adroid manager sto pc δεχεται είδα csv το περναω και δείχνει μόνο τους αριθμους στο σημείο όνομα. Μετα κατι διαβασα για outlook να τις περασω πρώτα εκει μου περναγε όλα τα στοιχεια στη θέση όνομα. Μετα αρχίσα να περναω μια μια τα αρχειο vcard στο gmail και όταν ήταν με ελληνικα γραματα τα εβαζε αλαμπουρνεζικα.

Τι πρεπει να κάνω μπορειτε να μου πειτε γιατι σιγουρα δεν το κανω σωστα.

Θα μπορουσα που εχω τρεις μερες και πεδευομαι να κατσω να τα γραψω αλλα δεν μπορει να είναι τοσο δυσκολα

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε παιδια θελω να σας ρωτησω κατι...αγορασα αυτο το κινητο επειδη δεν ηξερα να τα χειριζομαι αυτα τα smartphones και ειπα να παρω ενα φθηνο για αρχη να μαθω...αλλα σημερα το πρωι κολλαγε παρα πολυ...ειπα να το κλεισω και να το ξανανοιξω...αλλα οταν το ανοιξα αναβε κανονικα αλλα εκει που γραφει alcatel και τα λοιπα σκαλωνει εκει λιγο πριν βαλω το πιν...μηπως μπορει να μου πει καποιος τι να κανω...pleaseeeee!!!

 

απο οτι καταλαβα αυτο το κινητο δεν ειναι να το φορτςνεισ και με πολλα μεσα...μονο τα απαραιτητα...εχει εγκαταστησει καποιος το juice defender ultimate???? γιατι με το ποθ το εωαλα αυτο τα επαιξε :worry: τωρα που θα το παω για service περιπου ποσες μερες κανει??? ας μου πει καποιος που το εχει παει...οσο για τα ακουστικα και για τον ηχο γενικα οντως εχει προβλημα...και εμενα το ιδιο κανει με ακουστικα ουτε καν που με ακουνε!!!!

 

ρε παιδια...εμενα μου κανει και κατι αλλο...μερικες φορες οταν μιλαω ξερετε το γυρναω να πατησω ''τελος'' και ειναι μαυρισμενη η οθονη...και ανοιγει μετα απο λιγο...σας το κανει εσας αυτο????

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

εγω το ειχα δωσει στο service νομιζω μια εβδομαδα πηρε για να το παρω πισω,ισως λιγο παραπανω,ειχα το ιδιο προβλημα με ολους με το handsfree και το bluetooth,δουλεψε λιγο κανονικα στην αρχη και τωρα παλι τα ιδια χαλια,δεν υπαρχει καμια λυση σε αυτο???
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εχει καταφερει κανεις ενα mp3 να παιζει σαν ηχος κλησης?Επισης οταν στελνω κατι με bluetooth δεν εμφανιζεται καν το αρχειο ειτε ειναι φωτο ειτε mp3.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδή δεν ξέρω που αλλού μπορώ να το βάλω (νομίζω ότι δεν έχω και δικαίωμα να βλέπω/βάζω αγγελίες) ας το βάλω εδώ που είναι όλοι οι 900κηδες:

Χαρίζω 6 screen protectors για τα Alcatel Onetouch OT-908.

Όποιος θέλει (ένα ή περισσότερα) ας μου στείλει ένα προπληρωμένο φάκελλο με τη διεύθυνσή του, να τα βάλω μέσα και να το ρίξω στο κουτί...

Προηγουμένως όμως να μου στείλει ένα πμ (δεν μπαίνω κάθε μέρα στο φόρουμ...)

 

ΥΓ Εμένα πάντως το 908 που πήρα της γυναίκας μου δεν παρουσιάζει προβλήματα.

Εγώ έχω το μεγάλο του αδελφάκι (990) αλλά το μέγεθος του μικρού με βολεύει πιό πολύ...

Edited by MessengerOfGood
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εγώ έπαθα το εξής: μετά την πρώτη πλήρη φόρτιση το άφησα μεχρι να αποφορτιστεί εντελώς, και όταν πηγα να το φορτίσω δεν έκανε τίποτα. Περίμενα αφού οι οδηγιες λένε οτι μπορεί να κανει μεχρι και 20 λεπτά να εμφανιστεί η ένδειξη φόρτισης, αλλά τίποτα. Τελικά εβγαλα και ξαναέβαλα την μπαταρία, και τότε άρχισε να φορτιζει κανονικά (έβγαλε και την ένδειξη κλπ). Πρώτη φορά το παθαίνω σε καινούριο κινητό (ούτε καν σε παλιό δε μου έχει συμβεί). Σας έχει βγαλει προβλήματα με μπαταρία; φταίει κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εγώ έπαθα το εξής: μετά την πρώτη πλήρη φόρτιση το άφησα μεχρι να αποφορτιστεί εντελώς, και όταν πηγα να το φορτίσω δεν έκανε τίποτα. Περίμενα αφού οι οδηγιες λένε οτι μπορεί να κανει μεχρι και 20 λεπτά να εμφανιστεί η ένδειξη φόρτισης, αλλά τίποτα. Τελικά εβγαλα και ξαναέβαλα την μπαταρία, και τότε άρχισε να φορτιζει κανονικά (έβγαλε και την ένδειξη κλπ). Πρώτη φορά το παθαίνω σε καινούριο κινητό (ούτε καν σε παλιό δε μου έχει συμβεί). Σας έχει βγαλει προβλήματα με μπαταρία; φταίει κάτι άλλο;

 

Οχι η ξαδερφη μ τα εκανε ολα κανονικα..Ειναι και 13,δλδ παν ασχετη και δεν φτανει μονο αυτο το ηλιθιο κλειδωσε το κινητο επειδη εβαζε μοτιβα ξεκλ.Και δεν τα θυμωταν!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα.

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα στην φόρτιση με το συγκεκριμένο, ή γενικά με τα alcatel?

Φορτίζει μέχρι το 95% και μετά δεν πάει παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα στην φόρτιση με το συγκεκριμένο, ή γενικά με τα alcatel?

Φορτίζει μέχρι το 95% και μετά δεν πάει παραπάνω!

Καλησπέρα! Αντιμετώπιζα κι εγώ αυτό το πρόβλημα... Δεν είναι τίποτα... Απλά κολλάει... Εμένα πλέον λειτουργεί κανονικά... Μόνο του το έπαθε και ξαφνικά συνήλθε...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα! Αντιμετώπιζα κι εγώ αυτό το πρόβλημα... Δεν είναι τίποτα... Απλά κολλάει... Εμένα πλέον λειτουργεί κανονικά... Μόνο του το έπαθε και ξαφνικά συνήλθε...

 

Ευχαριστώ! Επικοινώνησα και με την εταιρία service για τα αλκατέλ .....

 

"Το πρόβλημα που αναφέρετε έχει διαπιστωθεί και θα λυθεί με νέα αναβάθμιση η οποία θα είναι διαθέσιμη σε λίγο καιρό. Θα μπορείτε να την εγκαταστήσετε από την συσκευή σας μέσω WiFi ή άλλης σύνδεση DATA."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδια,

να ρωτησω κατι ?

 

Ηθελα να παρω ενα κινητο με GPS για αρχη και διαλεξα το Alcatel 908 μεταχειρισμενο.

Ωστόσο δε μπορω να το λειτουργησω ικανοποιητικά ακόμα το GPS. Μου βγαζει ειδοποιηση για απαιτουμενη χρήση δεδομενων πακέτου.

Δεν εχω προς το παρον υπολοιπο στο καρτοκινητο μου,

 

Καθε φορα που μπαινω στο GPS θα χρεωνομαι καποια Mbyte και αρα θα πρεπει να αγοράζω πακέτα δεδομένων από την καρτοκινητή ?

 

Μηπως φταιει το κινητο, δεν εχει δηλαδη αυτόνομο GPS ?

 

YG. Καποιος mod ας το μεταφερει στους τεχνολογικους προβληματισμους καλυτερα.

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Για να βρει γρήγορα θέση χρησιμοποιεί δεδομένα, όχι πολλά, λίγα kB είναι αλλιώς θα αργεί πάρα πολύ. Δοκίμασε να το αφήσεις αρκετή ώρα σε καθαρό ουρανό να δεις σε πόση ώρα βρίσκει θέση.
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να χρησιμοποιηθεί και χωρίς την χρήση internet.

Για να το κάνεις αυτό θα πρέπει να απενεργοποιήσεις το A-GPS. Επίσης θα πρέπει να εγκαταστήσεις πρόγραμμα το οποίο να περιλαμβάνει και χάρτες.

Διαφορετικά θα προσπαθεί να φορτώσει τους χάρτες μέσω internet, ανάλογα με την εφαρμογή.

 

Για περισσότερα στο παρακάτω θέμα:

Android - προτάσεις: GPS και Πλοήγηση

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-908

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...