Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

52 minutes ago, CaptainNickGR said:

Counter pass, καλύτερο νομίζω. 

Σωστοτατος!!! 😃

52 minutes ago, CaptainNickGR said:

Counter pass, καλύτερο νομίζω. 

Σωστοτατος!!! 😃

Ιδού χρήσιμες ιδέες για την ανάπτυξη της χώρας.

Θα ελέγχονται τα δεδομένα των χρηστών, ο όγκος δηλαδή των δεδομένων και όποια ποσότητα δεδομένων αφορά μετρήσεις θα πολλαπλασιάζεται με έναν συντελεστή και θα βγαίνει το counter pass.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, georgebad said:

Για μένα κάνα cosmoteFunBoy pass έχει ;🥹🥹 την έχω ανάγκη την 150αρα μου , δεν βγαίνω αδερφεεε

δεν έχουμε τον απαραίτητο δημοσιονομικό χώρο για τέτοια. ο επόμενος παρακαλώ. 

edit. 
δεν θέλω να συγκινηθείτε κλπ, αλλά 3G στην Θεσσαλονίκη ΓΙΟΚ. 🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκλεισε;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, p_k said:

Σήμερα έκλεισε;

Σήμερα έκλεισε, το πρωί κατα τις 8:45 που το δοκίμασα είχε ακόμη. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, CaptainNickGR said:

Σήμερα έκλεισε, το πρωί κατα τις 8:45 που το δοκίμασα είχε ακόμη. 

Το θέμα είναι να προχωρούν οι αναβάθμισεις αλλιώς... βάλτε ότι θέλετε!

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chrischal1908 said:

Το θέμα είναι να προχωρούν οι αναβάθμισεις αλλιώς... βάλτε ότι θέλετε!

Μέρος της αναβάθμισης δεν είναι και αυτό ; 

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 ωρες κεντρο θεσσαλονικης (πιο κέντρο δεν γίνεται) με το κινητο στο χερι και δεν μπορουσα να ακούσω τον συνομιλητή (ο οποιος ηταν σε μερος που επιανε φουλ 4G cosmote) που σημαίνει οτι η βονταφοναρα ειναι για πέταμα. Οχι συρταρι, πέταμα! 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mobileras said:

Πριν 2 ωρες κεντρο θεσσαλονικης (πιο κέντρο δεν γίνεται) με το κινητο στο χερι και δεν μπορουσα να ακούσω τον συνομιλητή (ο οποιος ηταν σε μερος που επιανε φουλ 4G cosmote) που σημαίνει οτι η βονταφοναρα ειναι για πέταμα. Οχι συρταρι, πέταμα! 

Φυσικά δεν πήρες άλλο τηλ μη τυχόν έφταιγε η Cosmote και σου χαλάσει το αφήγημα..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Φυσικά δεν πήρες άλλο τηλ μη τυχόν έφταιγε η Cosmote και σου χαλάσει το αφήγημα..

Κανενα αφηγημα, ξεκολληστε με την μανία της βονταφον. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Mobileras said:

Πριν 2 ωρες κεντρο θεσσαλονικης (πιο κέντρο δεν γίνεται) με το κινητο στο χερι και δεν μπορουσα να ακούσω τον συνομιλητή (ο οποιος ηταν σε μερος που επιανε φουλ 4G cosmote) που σημαίνει οτι η βονταφοναρα ειναι για πέταμα. Οχι συρταρι, πέταμα! 

Έλα εδώ που είμαι τώρα να δεις πια είναι για πέταμα.

Γενικά όλες είναι για πέταμα ανάλογα του σημείου που σε ενδιαφέρει.

Πες λίγο σημείο και συσκευή που μέτρησες  για να  να στείλω και  ένα φίλο από εκεί  να μου στείλει μετρήσεις να πάρω να τους κραξω.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 30 Λεπτα Προσπαθώ να καλέσω φίλο που έχει Vodafone σε iPhone 14 pro max στα Ιωάννινα. 
Καλώ οποιονδήποτε άλλον κανονικά αλλά όταν καλώ αυτόν είτε μου βγάζει «η κληση απέτυχε» είτε το σηκώνει Και δεν τον ακούω. 
τον πήρα και από το κύριο μου νούμερο (nova) και από την κάρτα κοσμοτε που εχω. Με καμία απ τις δυο δεν μπορώ να τον καλέσω

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, kalitexnis_g said:

Φυσικά δεν πήρες άλλο τηλ μη τυχόν έφταιγε η Cosmote και σου χαλάσει το αφήγημα..

Κοιτά για να λέμε την αλήθεια στο μισο κέντρο της Θεσσαλονίκης η Vodafone είναι για πέταμα …

Link to comment
Share on other sites

Δες τι κάνει στο 5g στην θεσσαλονίκη, πετάει.

1 hour ago, Mobileras said:

Πριν 2 ωρες κεντρο θεσσαλονικης (πιο κέντρο δεν γίνεται) με το κινητο στο χερι και δεν μπορουσα να ακούσω τον συνομιλητή (ο οποιος ηταν σε μερος που επιανε φουλ 4G cosmote) που σημαίνει οτι η βονταφοναρα ειναι για πέταμα. Οχι συρταρι, πέταμα! 

Στην ομιλία η voda πάντα ήταν η καλύτερη με την καλύτερη ποιότητα ήχου , την επιλέγουν κρατικές υπηρεσίες και μεταξύ μας ο μόνος λόγος που την έχεις αφου το ιντερνετ ποτέ δεν δουλέυει σε εσενα είναι για να σε βρίσκουν όταν οι άλλοι δεν πιάνουν.

6 ώρες πριν, panos.k2 said:

Λάθος. 
Αλλωστε στα απλά μαθηματικά (μιας και εσυ τα ανεφερες) δεν ισχύει πάντα ισοδυναμία. Σε πολλές περιπτώσεις είναι λάθος και ισχύει συνεπαγωγή. 

Μιλάω για ΠΟΛΥ απλά μαθηματικά ...  αν κατεβάσεις 200 gb σε μια μέρα μπορείς να υπολογίσεις την ταχύτητα , αν σου δώσουν την ταχύτητα υπολογιζεις τα GB , το πιο απλό αυτό λέω ο όγκος είναι ταχύτητα.

Ισχυει και στους μέσους όρους ... αν εγω πληρώνω 10 ευρω για 200gb και εσυ 10 ευρω για 10gb , εσυ θα έχεις 20φορές μεγαλύτερη ταχύτητα σε ίδια ακριβός δίκτυα , απλή συνάρτηση   .

Απλά πέρα του πόσο σοβαρό πράγμα είναι ο όγκος σε σχέση με την ταχύτητα  άμεσα , ειπα οτι ρεαλιστικά και εφόσον η vodafone εχει καταφέρει να δώσει σχεδόν απεριόριστα  και να ικανοποιήσει τους πελάτες, μετά η κάθε αναβάθμιση που θα κάνει θα είναι σκέτη ταχύτητα ... και με την νέα τεχνολογία 5g που αλλάζει το 3g, οτι πληρώνει θα κάνει διαφορά με λιγότερα χρήματα από παλιά .

Αντίθετα, οταν δεν εχεις φτάσει στον όγκο που πρέπει ολα ειναι παλούκι ... δεν δουλέυει σαν απλή συνάρτηση "ρίχνω ταχύτητα δίνω όγκο"  ... πρακτικά θέματα δικτύου , κινητά που είναι ακόμα 4g, η μεγάλη μείωση τιμών με την μετακίνηση κόσμου στα πιο φτηνά πακέτα σου τσακίζει και τα έσοδα, θέλει πάρα πολλά χρόνια για να δώσεις τον όγκο στην πράξη, η vodafone το κάνει οι άλλοι νομίζω δεν μπορούν.

10 ώρες πριν, georgebad said:

Αχ μωρέ η γλυκουλα η Vodafone πως μας νοιάζεται . Ξες αν τελικά δωσει παρα πολλα στην καρτοκινητή θα της γυρίσει μπούμερανγκ , το έχουν πει έτσι και αλλοως η θα μειώσουμε επενδύσεις η θα αυξήσουμε τιμές … 

Πρίν 10 μέρες άλλαξε σχεδόν όλα τα πακέτα η vodafone αλλά δεν είδαμε ουσιαστικές αλλαγές τιμης ... δεν είδαμε όμως και τις μειώσεις που μας έχουν μάθει οπότε μάλλον αυτό είναι οι "αυξήσεις" τους .

Και όταν έχεις φτάσει σε τόσο καλό σημείο να δίνεις σχεδόν τα πάντα απεριόριστα για τόσο καιρό σε καλες τιμές και να αντέχεις , δεν πιέζεσαι καν για τρελές αναβαθμίσεις όπως οι άλλοι... συν μεγάλο μπονους το 3g που φέυγει και έρχεται το 5g είπαμε.

Και όλα είναι θέμα προοπτικής .. πχ εφτιαξαν ένα νέο πακέτο με απεριοριστη ομιλια και 200gb 27 ευρω, που τώρα είναι πανάκριβο και λογικά τον Οκτώβρη θα το πάνε 13.5 ευρω εστω προσφορά ... αν αυτό γινει εσυ το βλέπεις ότι "δίνει πολλά" ? εμένα μου φαίνεται απλα λογικό γιατι το έχουμε τόσο καιρό και καλυτερο , ενω έχουμε και λύσεις πολυ κοντά . 

Νομίζεις θα έρθει μπουμερανγκ και θα καταστρέψει τα συμβόλαια ?  συμβόλαια της vodafone ή άλλων εταιριών ? εγώ το βλέπω πολύ έξυπνο και ουτε καν ώς μείωση.

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, georgebad said:

Κοιτά για να λέμε την αλήθεια στο μισο κέντρο της Θεσσαλονίκης η Vodafone είναι για πέταμα …

Καλά μη νομίζεις.. κι εγώ τώρα που έχουν ίδια τιμή τα απεριόριστα για το καλοκαίρι, πριν λίγο πήρα μία Cosmote .. 😉 .. όχι θα κάτσω να σκάσω..

2 minutes ago, Mobileras said:

Ρε συ blizard πες 6 νουμερα λοττο να παίξω και εαν κερδισω θα κανω το cu μου Liquid.

Σταμάτα εσύ αν το κάνεις θα σου κλέψουν τα κέρδη μέσω της δηλωμένης κάρτας..

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, blizard said:

Στην ομιλία η voda πάντα ήταν η καλύτερη με την καλύτερη ποιότητα ήχου , την επιλέγουν κρατικές υπηρεσίες...

 

Kαι στις υποκλοπές καλά τα πήγε.. 2005 σκάνδαλο υποκλοπών όλως τυχαίως το ύποπτο λογισμικό ήταν σε vodafone.. αλλά αντί να εξαφανιστεί εντελώς απο την Ελλάδα μετά από αυτό, συνέχισε σαν να μην τρέχει τίποτε. Και δυστυχώς δεν έχει ανταγωνισμό στην καρτοκινητή για όποιον θέλει πολλά gb αλλά ξεκάθαρα η εταιρεία είναι τρύπια... Βέβαια για χρόνια μας εξυπηρέτησε με τα άπειρα hosts που είχε ανοιχτά και είχαμε τζαμπέ ιντερνετ, σε σχέση με telestet/wind που είχε ελάχιστα κενά αλλά οκ... Ολα έχουν το τίμημά τους

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kalitexnis_g said:

Καλά μη νομίζεις.. κι εγώ τώρα που έχουν ίδια τιμή τα απεριόριστα για το καλοκαίρι, πριν λίγο πήρα μία Cosmote .. 😉 .. όχι θα κάτσω να σκάσω..

Σταμάτα εσύ αν το κάνεις θα σου κλέψουν τα κέρδη μέσω της δηλωμένης κάρτας..

Βασικά η κοσμοτε θα κλέψει όλους τους βονταφοναδες και έτσι θα ξεμπλοκαρει το αρχαίο κόκκινο δίκτυο και μετά ο blizard θα μας λες ποσο διαστημικό δίκτυο έχει η βονταφόνα... 

Όσο για την κάρτα, εννοείται ότι σε άλλο όνομα θα είναι (όπως και το νουμερο)... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Κατά τα άλλα το να λέμε γενικώς ότι η Vodafone είναι για πέταμα, είναι προσβολή για τους κατόχους που κάνουν τη δουλειά τους και είναι ευχαριστημένοι από αυτήν. Και στο κάτω κάτω όλοι έχουμε τη λογική αν κάποια εταιρεία δεν μας εξυπηρετεί να την πετάξουμε, δεν περιμένουμε από κανέναν να μας παροτρύνει.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, bbbb said:

Kαι στις υποκλοπές καλά τα πήγε.. 2005 σκάνδαλο υποκλοπών όλως τυχαίως το ύποπτο λογισμικό ήταν σε vodafone.. αλλά αντί να εξαφανιστεί εντελώς απο την Ελλάδα μετά από αυτό, συνέχισε σαν να μην τρέχει τίποτε. Και δυστυχώς δεν έχει ανταγωνισμό στην καρτοκινητή για όποιον θέλει πολλά gb αλλά ξεκάθαρα η εταιρεία είναι τρύπια... Βέβαια για χρόνια μας εξυπηρέτησε με τα άπειρα hosts που είχε ανοιχτά και είχαμε τζαμπέ ιντερνετ, σε σχέση με telestet/wind που είχε ελάχιστα κενά αλλά οκ... Ολα έχουν το τίμημά τους

H vodafone το βρήκε το πρόβλημα γιατί κάνει ελέγχους ... οι άλλοι έχουν την Ελληνική νοοτροπία "αν δεν ψάξεις είσαι καθαρός" 

Από τότε και μετά έχει ξεφύγει ακόμα περισσότερο  . Τωρα είναι η 1η εταιρία που θα δώσει σωστό ιντερνετ σε μια ολοκληρη γενιά που γενηθηκε μετα το 2000 και έχει μάθει με κινητά αντί σταθερό

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mobileras said:

Βασικά η κοσμοτε θα κλέψει όλους τους βονταφοναδες και έτσι θα ξεμπλοκαρει το αρχαίο κόκκινο δίκτυο και μετά ο blizard θα μας λες ποσο διαστημικό δίκτυο έχει η βονταφόνα... 

Όσο για την κάρτα, εννοείται ότι σε άλλο όνομα θα είναι (όπως και το νουμερο)... 

Αυτή είναι η φυσική ροή των πραγμάτων όταν ο πελάτης δεν είναι ευχαριστημένος από το προϊόν. Μπορεί από την άλλη να "τρελαθεί το αφεντικό" και να τα δώσει όλα τζάμπα και να τρέξουν όλοι εκεί. Άσε να δούμε και εδώ θα είμαστε και θα συζητάμε.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, blizard said:

Στην ομιλία η voda πάντα ήταν η καλύτερη με την καλύτερη ποιότητα ήχου , την επιλέγουν κρατικές υπηρεσίες και μεταξύ μας ο μόνος λόγος που την έχεις αφου το ιντερνετ ποτέ δεν δουλέυει σε εσενα είναι για να σε βρίσκουν όταν οι άλλοι δεν πιάνουν.

🤔 Δεν είμαι ικανοποιημένος από την ομιλία με την VODAFONE, έχω παράπονα ότι δεν με βρίσκουν λόγο σήματος, πέρα από τα παράπονα των άλλων δεν έχω καλές/καθαρές κλήσεις κι εγώ. 

Στο σπίτι μου εμφανίζει συνεχώς "κλήσεις volte μπλα μπλα μπλα μόνο για αδύναμο σήμα" ή όπως το γράφει, δεν ξέρω εάν οφείλεται στο σήμα ή απλά επειδή είναι ενεργό το volte. 

H wind είχε σαφώς καλύτερες κλήσεις (από την στιγμή που γύρισα ξανά, πριν δεν είχα σήμα), δε βλέπω το λόγο να είναι διαφορετικά τώρα που έγινε nova. 

Η COSMOTE απλά δεν υπάρχει. 

Αναφέρομαι στην βόρεια πλευρά του Πολυκάστρου και κάπου 150 μέτρα από την κεραία vodafone/nova. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kalitexnis_g said:

Κατά τα άλλα το να λέμε γενικώς ότι η Vodafone είναι για πέταμα, είναι προσβολή για τους κατόχους που κάνουν τη δουλειά τους και είναι ευχαριστημένοι από αυτήν. Και στο κάτω κάτω όλοι έχουμε τη λογική αν κάποια εταιρεία δεν μας εξυπηρετεί να την πετάξουμε, δεν περιμένουμε από κανέναν να μας παροτρύνει.

Όλοι έχουμε πει οτι από τη στιγμή που αρκετούς τους εξυπηρετεί μια εταιρια δεν υπάρχει λόγος να την αλλάξουμε. 
Το να προσβληθεί κάποιος επειδή κάποιοι υποστηρίζουν πως η εταιρια που χρησιμοποιεί δεν είναι καλή το θεωρω τελείως ανόητο. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω ποτέ δεν είχα θέμα με την voda , πάντα ιστορικά ήταν η καλύτερη όπως ξέρουμε και η cosmote η χειρότερη με χάλια ήχο ...  δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι αλλά δεν μπορώ να φανταστώ γιατι να χαλάσουν κάτι που λειτουργούσε τέλεια

Link to comment
Share on other sites

Πάλι @@@@@να έγινε το τοπικ 🤣🤣🤣

Παιδιά πάμε να συνεχίσουμε την κουβέντα στους διαξιφισμούς όπως πρέπει να αφήσουμε το θέμα για τον σκοπό που είναι η θεματολογία του 😃 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...