Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην τα παραλεμε, είναι δυνατόν να προειδοποιούν ποτε θα έχουν βλαβη; λες και το ξέρουν και αυτοί.

Άλλο για συντήρηση που πρέπει να βγαίνει μια ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει επανήλθε η vodafone Αθήνα νοτια προαστια

 

Επανήλθε και στην Σάμο, αλλά βγάζει κλήση μόνο με GRPS (αρχαίο 2G)! Η ποιότητα ήχου είναι χάλια και καθυστερεί πολύ να βγάλει κλήση...

Link to comment
Share on other sites

Μην τα παραλεμε, είναι δυνατόν να προειδοποιούν ποτε θα έχουν βλαβη; λες και το ξέρουν και αυτοί.

Άλλο για συντήρηση που πρέπει να βγαίνει μια ενημέρωση.

 

Να προειδοποιούν για βλάβη δεν γίνεται. Ωστόσο, όταν βλέπεις ότι συνέχεια έχεις θέματα με το δίκτυο, κάτι πρέπει να κάνεις και εσύ σαν εταιρεία - προληπτικά. Αλλιώς (όπως είδαμε) πέφτει όλο το δίκτυο και όλες οι υπηρεσίες, σε όλη τη χώρα. Η δουλειά τους είναι να λειτουργούν κυρίως προληπτικά και όχι κατασταλτικά.

...Sign of Living Fast
Link to comment
Share on other sites

Ίσως το ότι κάποιοι είχαμε θέμα με την αποστολή sms να ήταν τα προεορτια..

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα θέμα για αρκετή ώρα με τα δεδομένα κυρίως (τα είχα ανοιχτά, αλλά δεν εμφανιζόταν η ένδειξη 4G, οπότε δεν μπορούσα να μπω πουθενά), αλλά τώρα όλα λειτουργούν εντάξει. Άλλη εταιρία κατηγορούσαμε ότι συμβαίνουν τέτοια περιστατικά, αλλά και η Vodafone τώρα τελευταία δεν μας τα λέει καλά. Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό.. Και επειδή κάποιοι έλεγαν ότι η άλλη εταιρεία έδωσε τα απεριόριστα ως εξιλέωση ένα πράγμα για τις λίγες ώρες που έμεινε χωρίς data, αντίστοιχα εδώ τι πρέπει να δώσει η vodafone για το χάλι που επικρατεί εδω και μια εβδομάδα και στο σταθερό τους δίκτυο?
Link to comment
Share on other sites

Θα έχουμε κάποιου είδους αποζημίωση ή μπα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως στην Ελλάδα εάν θέλεις να γίνει η δουλειά σου χρειάζεσαι 2καρτο με διαφορετικές εταιρίες.

Link to comment
Share on other sites

Αποζημίωση για λίγη ώρα που ήταν εκτός; Καλό...

 

Sent from my Mi A3

 

Αδερφέ, εγώ στην δουλειά μου αν κάνω λάθος μου το κρατάνε από τον μισθό μου. Γιατί ειρωνεύεσαι αυτό που είπε ο Mikakilo?

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως πρέπει ν' αποζημιωθούν με κάποιον τρόπο αυτοί που ΔΕΝ κατάφεραν να χρησιμοποιήσουν αυτά που πληρώνουν.

Εσύ (και δεν το λέω ειρωνικά), μην διεκδικήσεις τίποτα, να τους πεις και ευχαριστώ!

Φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα δώσουν κάποιο δωράκι επειδή άφησαν το κόσμο χωρίς υπηρεσίες για 2 ώρες.

Το θέμα είναι να μην γίνει συνήθεια να πέφτει το δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ, εγώ στην δουλειά μου αν κάνω λάθος μου το κρατάνε από τον μισθό μου. Γιατί ειρωνεύεσαι αυτό που είπε ο Mikakilo?

 

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως πρέπει ν' αποζημιωθούν με κάποιον τρόπο αυτοί που ΔΕΝ κατάφεραν να χρησιμοποιήσουν αυτά που πληρώνουν.

 

Εσύ (και δεν το λέω ειρωνικά), μην διεκδικήσεις τίποτα, να τους πεις και ευχαριστώ!

 

Φιλικά.

Αδερφέ, στους όρους κάθε σύνδεσης, ακόμα και καρτοκινητού προβλέπει ότι μπορεί να υπάρξει βλάβη, και δεν σου εγγυάται 100% ότι θα δουλεύει πάντοτε χωρίς την παραμικρή διακοπή. Δεν είπε κανείς να τους πούμε ευχαριστώ, αλλά το να συζητάς για αποζημίωση για λίγη ώρα που είχε βλάβη είναι (το λιγότερο) αστείο, αν όχι γελοίο.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα δώσουν κάποιο δωράκι επειδή άφησαν το κόσμο χωρίς υπηρεσίες για 2 ώρες.

Το θέμα είναι να μην γίνει συνήθεια να πέφτει το δίκτυο.

 

περα απο τα προβληματα με το δικτυο σταθερης και κινητης vodafone εχει λεει εδω https://www.sportime.gr/extratime/koinonia/epese-i-vodafone-megalo-provlima-stis-epikinonies/ ειχε και προβλημα η τηλεματικη του ΟΑΣΑ που απο οτι γραφει δουλευει με καρτα σημ vodafone και στα λεωφορεια και στις στασεις δεν δουλευαν.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου να έχεις κινητό vodafone και σταθερό ιντερνετ vodafone.. και να μεινεις εκτος και για τα 2. Συνάδελφος έχει και τα 2 και μου λέει δε μπορούσε το μεσημέρι να παραγγείλει φαΐ και αναγκάστηκε να βγει έξω για να πάρει να φάει :lol: Αστειο μεν αλλά μπορει να συμβεί και τρως ξενέρωμα..
Link to comment
Share on other sites

Καλύβες Αποκορώνου σήμερα το απόγευμα με Β3.

https://www.speedtest.net/my-result/a/5718161037

Πάντως σε όλη την περιοχή του Αποκόρωνα που κινήθηκα σήμερα δεν είχα κανένα πρόβλημα με ομιλία και ίντερνετ. Όλα δούλευαν ρολόι.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου να έχεις κινητό vodafone και σταθερό ιντερνετ vodafone.. και να μεινεις εκτος και για τα 2. Συνάδελφος έχει και τα 2 και μου λέει δε μπορούσε το μεσημέρι να παραγγείλει φαΐ και αναγκάστηκε να βγει έξω για να πάρει να φάει :lol: Αστειο μεν αλλά μπορει να συμβεί και τρως ξενέρωμα..

 

Εχω και τα 2 και το Internet δουλευε μια χαρα, θα μπορουσε να παραγγειλει μεσω internet.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Σέρρες τώρα εκτός υπηρεσίας τα δυο κινητά στην Vodafone... Κάποια κινητά το πρωί δεν έβγαζαν κληση
Link to comment
Share on other sites

παλι έπεσε :lol: δεν μπορώ να βγάλω εξερχόμενες και οταν εχω επιλεγμένη την cosmote για data η νοdafone ειναι εκτος δικτυου ενω θα έπρεπε να δινει 2g/3g ως 2η σιμ. αν την επιλεξω για data παιζει οκ μονο για data :lol::lol::lol::lol:

εντάξει ντροπη ρε βοντα:mad:

ενταξει το απολυτο ξεφτιλικι!!! εβαλα την σιμ στο xz1 και παω να καλεσω το νουμερο μου απο το wu.. δείχνει οτι παει να δεχθει την κλήση γιατι απο 4g προσπαθεί 2-3 φορες να γυρίσει σε Η, δεν τα καταφέρνει και πέφτει η γραμμή.. ελεος ρε vodafone, ελεος απλά..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο αρκετές προσπάθειες κατάφερε να δουλέψει (δεν έμπαινε να κάνει register) η εφαρμογή του wifi calling στο xz1 και οι κλήσεις γίνονται και δέχεται κανονικά μέσω της εφαρμογής. Η gsm κλήση ακόμη off

edit

Τώρα φαίνεται πως επανήλθε κανονικά και έρχονται και sms ότι και κάλα ήμασταν κατειλημμένος... τέλεια πράγματα vodafone..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

εκτός υπηρεσίας vodafone κομοτηνη :cry::cry:

Nokai 5110-Nokia 3310-Nokia 3410-Sony ericsson t68i-Sony ericsson t610-LG K920-Nokia 6230i-

Nokia 6220c-Nokia 610-SoNY Xperia P-Sony Xperia Z1 Honami-Iphone 5s-

Link to comment
Share on other sites

Στην Άρτα όλα δουλεύουν κανονικά (ομιλία, δεδομένα).

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...