Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήμουν σήμερα στο Σύνταγμα και στο Μοναστηράκι. Άψογη κάλυψη, χωρίς drop calls στους εξωτερικούς χώρους. Και μιλούσα πάνω από 45 λεπτά σε διαφορετικές κλήσεις.:happy:

 

Ωστόσο, πιστεύω ότι χρειάζεται κάποια βελτίωση για τους εσωτερικούς χώρους στα ισόγεια. Στις καφετέριες της πλατείας Ειρήνης συγκεκριμένα, η κάλυψη είναι 1-2/4 σε 2G/3G.:)

 

Αγ Ειρηνης χρειαζεται micro λογικα.

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές που έχουν οι εταιρείες στο φάσμα στο δίκτυο 2ης γενιάς είναι μικρές, τόσο που η διαφορά είναι αμελητέα ακόμη και σε επίπεδο σχεδίασης. Στο 3G μόνο παίζει τεράστιο ρόλο αλλά αυτή η τεχνολογία θα εγκαταληφθεί πιο γρήγορα και από το 2G όταν έρθει με το καλό το LTE.

 

Στην εταιρία που δουλεύω έχει κάνει εταιρικό πακέτο στην VODAFONE και το σήμα της 2G είναι τραγικό.Δεν μπορούμε να πραγματοποιήσουμε κλήσεις και μονίμως γράφει δίκτυο απασχολημένο και λαμβάνω sms με χαμένες κλήσεις.Άν καταφέρω να βγάλω γραμμή δεν με ακούν και μετά από λίγο πέφτει η γραμμή;Αυτή είναι η ποιότητα δικτύου της VODAFONE;ΑΠΛΑ ΤΡΑΓΙΚΗ και εκνευριστική γιατί δεν μπορώ να κάνω την δουλειά μου και μιλάω γενικώς για Αθήνα λόγω δουλειάς.Με την wind δεν έχω ποτέ μου πρόβλημα και δεν έχω χάσει ΠΟΤΕ ούτε μία κλήση.Το κινητό μου είναι dualsim οπότε η διαφορά της WIND είναι εμφανή.Δοκίμασα και άλλη συσκευή και πάλι τα ίδια.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο μέρος της Αθήνας έχεις το πρόβλημα ; Γράψε περιοχές .

 

Στον Κορυδαλλό δεν έχω καθόλου σήμα μέσα στο σπίτι και πρέπει να βγω στο μπαλκόνι και εκεί θα με ακούν με διακοπές.:mad:Επίσης Νέα Φιλαδέλφια 1-2 γραμμές το πολύ.Χθες πχ είχα μία δουλειά στο Χαλάνδρι και δεν μπορούσα να πάρω τηλ και μετά από λίγο έλαβα sms με χαμένες κλήσεις.Οπου κινούμε το σήμα είναι ΠΟΛΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟ από αυτό της WIND και αναγκάζομαι να παίρνω από το f2g2 για να κάνω την δουλειά μου.Οταν βλέπω τις διαφημίσεις για το ''τέλειο'' σήμα της εταιρία και οτι με την VODAFONE πρώτος δρομολογείς κλήσεις,ειλικρινά μου έρχετε να τους πάρω τηλ και να αρχίζω να κατεβάζω καντίλια.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Στον Κορυδαλλό δεν έχω καθόλου σήμα μέσα στο σπίτι και πρέπει να βγω στο μπαλκόνι και εκεί θα με ακούν με διακοπές.:mad:Επίσης Νέα Φιλαδέλφια 1-2 γραμμές το πολύ.Χθες πχ είχα μία δουλειά στο Χαλάνδρι και δεν μπορούσα να πάρω τηλ και μετά από λίγο έλαβα sms με χαμένες κλήσεις.Οπου κινούμε το σήμα είναι ΠΟΛΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟ από αυτό της WIND και αναγκάζομαι να παίρνω από το f2g2 για να κάνω την δουλειά μου.Οταν βλέπω τις διαφημίσεις για το ''τέλειο'' σήμα της εταιρία και οτι με την VODAFONE πρώτος δρομολογείς κλήσεις,ειλικρινά μου έρχετε να τους πάρω τηλ και να αρχίζω να κατεβάζω καντίλια.

 

Παντως εγω το καλοκαιρι που κατεβηκα Αθηνα στη διπλανη περιοχη τη Νικαια η vodafone ειχε την καλυτερη καλυψη κι αυτο μεσα στα σπιτια,λογικα καποια κεραια θα κατεβηκε προς τα κει γι αυτο υπαρχει αυτο το προβλημα...παντως H wind στην Αθηνα και στον πειραια ειναι δυνατη.

 

Παμε στο Κιλκις εχει UMTS η σκοπιανικη T-mobile και δεν εχει wind,καλυψη πολυ περιορισμενη,αντιθετα vodafone σκιζει με 3-4 συχνοτητες σε οποιοδηποτε μερος που πηγαινω..βασικα δυο ειναι οι κυριοι παιχτες cosmote-vodafone,μετα η wind.

Edited by Picard
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σήμερα στο Σύνταγμα και στο Μοναστηράκι. Άψογη κάλυψη, χωρίς drop calls στους εξωτερικούς χώρους. Και μιλούσα πάνω από 45 λεπτά σε διαφορετικές κλήσεις.:happy:

 

Ωστόσο, πιστεύω ότι χρειάζεται κάποια βελτίωση για τους εσωτερικούς χώρους στα ισόγεια. Στις καφετέριες της πλατείας Ειρήνης συγκεκριμένα, η κάλυψη είναι 1-2/4 σε 2G/3G.:)

 

Φαίνεται τότε πως όλοι εμείς που βρεθήκαμε εκεί και δεν μπορούσαμε να καλέσουμε είχαμε ψευδαισθήσεις... Το ίδιο και οι εργαζόμενοι στα καταστήματα... Μην πω ότι είναι όλοι βαλτοί για να βλάψουν το δίκτυο με τις... μεγαλύτερες επενδύσεις !!!

Όπως και να το εκλάβει κανείς, όταν κάποιος στην υπογραφή του διαφημίζει ένα συγκεκριμένο δίκτυο, εύλογα προκύπτουν αμφιβολίες για την αντικειμενικότητά του... :X

 

ΥΓ: Παιδιά, προσοχή: καρφώνεστε! :)

 

ΥΓ2: Όταν κατεβάζουμε κεραιούλες για να μην πληρώνουμε νοίκια, το δίκτυο δεν δουλεύει τόσο καλά όσο πριν! Μπορεί να το εξηγήσει κάποιος τεχνικός στους ανεγκέφαλους οικονομικούς;

 

ΥΓ3: Δεν ξέρω τί δίκτυο έχει ο Αλέξης, αλλά για να βγάζει πρώτος γραμμή σίγουρα ΔΕΝ έχει vodafone! :)

 

ΥΓ4: Προς mods: όσα posts και να σβήσετε, δεν θα λυθούν τα προβλήματα στο δίκτυο! Πραγματικά λυπάμαι με την ευκολία ΔΙΑΓΡΑΦΗΣ post εδώ μέσα... Αν θέλετε ονομάστε το "Vodafone Fan Club" και υπόσχομαι να μην δημοσιεύσω ξανά!

Edited by Nosferatu

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται τότε πως όλοι εμείς που βρεθήκαμε εκεί και δεν μπορούσαμε να καλέσουμε είχαμε ψευδαισθήσεις... Το ίδιο και οι εργαζόμενοι στα καταστήματα... Μην πω ότι είναι όλοι βαλτοί για να βλάψουν το δίκτυο με τις... μεγαλύτερες επενδύσεις !!!

Όπως και να το εκλάβει κανείς, όταν κάποιος στην υπογραφή του διαφημίζει ένα συγκεκριμένο δίκτυο, εύλογα προκύπτουν αμφιβολίες για την αντικειμενικότητά του... :X

 

ΥΓ: Παιδιά, προσοχή: καρφώνεστε! :)

 

ΥΓ2: Όταν κατεβάζουμε κεραιούλες για να μην πληρώνουμε νοίκια, το δίκτυο δεν δουλεύει τόσο καλά όσο πριν! Μπορεί να το εξηγήσει κάποιος τεχνικός στους ανεγκέφαλους οικονομικούς;

 

ΥΓ3: Δεν ξέρω τί δίκτυο έχει ο Αλέξης, αλλά για να βγάζει πρώτος γραμμή σίγουρα ΔΕΝ έχει vodafone! :)

 

ΥΓ4: Προς mods: όσα posts και να σβήσετε, δεν θα λυθούν τα προβλήματα στο δίκτυο! Πραγματικά λυπάμαι με την ευκολία ΔΙΑΓΡΑΦΗΣ post εδώ μέσα... Αν θέλετε ονομάστε το "Vodafone Fan Club" και υπόσχομαι να μην δημοσιεύσω ξανά!

 

Συμφωνώ απόλυτα!

 

Έχω φάει απίστευτα τριτονικά και drop calls το τελευταίο διάστημα στο Σύνταγμα!

Edited by gfilnet
Link to comment
Share on other sites

Αντί να ασχολούνται με τα fora, ας πληρώσουν κανένα νοίκι να ξαναστήσουν τις κεραίες... Κάθε μέρα ανακαλύπτω νέες τρύπες! Τέτοια επιδείνωση του δικτύου ειδικά στην Αθήνα μόνο... τυχαία δεν μπορεί να είναι, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες από ωδικά πτηνά να μας πείσουν για το αντίθετο!

 

ΥΓ: Η κοσμοτέ όταν είχε "φρακάρει" τελείως το δίκτυό της πριν λίγα χρόνια, είχε αποσύρει τις διαφημίσεις για το "σήμα καμπάνα". Η vodafone μας εμπαίζει: με μία στις δύο κλήσεις να πέφτει και μία στις δύο προσπάθειες για κλήση να μην πετυχαίνει, προσπαθεί να μας πείσει για το αντίθετο! Πόσο ...Κίτσους μας θεωρεί;

Edited by Nosferatu

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Νοσφερατου τα παραλες νομιζω.Εγω ξεκινησα οτι πεφτουν οι κλησεις που και που, αλλα οχι και ετσι!Και επειδη χρησιμοποιω την βονταφον για ιντερνετ οπου και να πηγα(αθηνα) 3g σφαιρα ειχα.Να ημαστε αντικειμενικοι.Τρυπες υπαρχουν γενικα και στους τρεις.
Link to comment
Share on other sites

Nosferatu δεν σε τιμά να πετάς σπόντες και να μιλάς χρησιμοποιώντας διάφορα επίθετα για άλλους χρήστες του forum.

 

Στο προηγούμενο μήνυμα μου μίλησα καθαρά για προσωπική μου εμπειρία, χωρίς να θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με κανένα. Επειδή, εσύ θέλεις να λέμε μόνο αρνητικά και να συμφωνούμε μαζί σου, δεν θα σωπάσω.

 

Και με αυτό το μήνυμα επιβεβαιώνω ότι χθες (πλέον) 23/03/2012, μεταξύ 10:00 και 12:00, με πολλές κλήσεις προς δίκτυα Cosmote, Wind και σταθερά διάρκειας περίπου 60 λεπτών από το κινητό μου Vodafone είχα άψογη ποιότητα επικοινωνίας χωρίς καμία dropped call.

Αυτά έγιναν όσο ήμουν πεζός στις περιοχές: εξωτερικά του μετρό Συντάγματος, Λ. Β. Σοφίας μέχρι Κολωνάκι, πλατεία Κολωνακίου, εξωτερικά του μετρό Αγίου Δημητρίου και όλη την Λ. Βουλιαγμένης έως Γλυφάδα.

 

Και όχι, δυστυχώς δεν δουλεύω στην Vodafone, σε κάποια εταιρία τηλεπικοινωνιών, αν και δεν νομίζω ότι αφορά κανένα.:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως συνεχίζω να υποστηρίζω ότι τι δίκτυο της Vodafone καταρρέει.

Και επιβεβαιώνω ότι στο κέντρο της Αθήνας που κινούμαι καθημερινά (ειδικά στο Σύνταγμα) αντιμετωπίζω πολλά προβλήματα με drop calls & τριτονικά!

Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω οτι η μοναδικη εταιρια που δεν εχει βαλει διαφημιση 'φουλ σημα', 'σημα καμπανα', 'σημα 99,9%' και άλλες ********, ειναι και η μοναδικη εταιρια που εχει τη καλυτερη ποιοτητα 2G...

 

οσοι διαφωνουν, απλα δεν την εχουν ;)

 

για 3G δεν το συζητω, voda rulez...

Link to comment
Share on other sites

Nosferatu δεν σε τιμά να πετάς σπόντες και να μιλάς χρησιμοποιώντας διάφορα επίθετα για άλλους χρήστες του forum.

 

Στο προηγούμενο μήνυμα μου μίλησα καθαρά για προσωπική μου εμπειρία, χωρίς να θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με κανένα. Επειδή, εσύ θέλεις να λέμε μόνο αρνητικά και να συμφωνούμε μαζί σου, δεν θα σωπάσω.

 

Και με αυτό το μήνυμα επιβεβαιώνω ότι χθες (πλέον) 23/03/2012, μεταξύ 10:00 και 12:00, με πολλές κλήσεις προς δίκτυα Cosmote, Wind και σταθερά διάρκειας περίπου 60 λεπτών από το κινητό μου Vodafone είχα άψογη ποιότητα επικοινωνίας χωρίς καμία dropped call.

Αυτά έγιναν όσο ήμουν πεζός στις περιοχές: εξωτερικά του μετρό Συντάγματος, Λ. Β. Σοφίας μέχρι Κολωνάκι, πλατεία Κολωνακίου, εξωτερικά του μετρό Αγίου Δημητρίου και όλη την Λ. Βουλιαγμένης έως Γλυφάδα.

Και όχι, δυστυχώς δεν δουλεύω στην Vodafone, σε κάποια εταιρία τηλεπικοινωνιών, αν και δεν νομίζω ότι αφορά κανένα.:ninja:

 

 

Αν σε ένα θέμα σχετικά με τα προβλήματα συγκεκριμένου δικτύου έμπαινε κόσμος να αναφέρει προβλήματα και κάποιος είχε στην υπογραφή του "Αξεπέραστη ποιότητα επικοινωνίας, με πληθυσμιακή κάλυψη που αγγίζει το 100%! Vodafone! Ένα δίκτυο - Απεριόριστες δυνατότητες", και ταυτόχρονα προσπαθούσε να με πείσει ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, εγώ προσωπικά θα είχα αμφιβολίες για την αντικειμενικότητά του! ΑΠΟΨΗ μου και ΠΑΡΑΚΑΛΩ τον moderator να μην το σβήσει. Εκτός αν απαγορεύονται οι προσωπικές απόψεις.

Χαίρομαι που δεν είχες πρόβλημα στα σημεία που αναφέρεις. Εγώ πάλι (και άλλοι χρήστες) σε συγκεκριμένα σημεία (σε κάποια αναφέρεις ότι δεν είχες πρόβλημα) έχουμε αντιμετωπίσει προβλήματα. Με αυτοκίνητο και με χαμηλές ταχύτητες αλλά και με τα πόδια... Θα δεχτώ ευχαρίστως ότι δεν είχες πρόβλημα εκεί αν και εσύ δεχτείς ότι εγώ (και άλλοι) είχαμε προβλήματα εκεί και σε άλλα σημεία.

Γιατί πρέπει να πειστώ ότι όλα είναι τέλεια; Αναφέρω συγκεκριμένα σημεία και δέχομαι επιθέσεις από πολλούς όσο και σβήσιμο μηνυμάτων... Τί να πω, φαίνεται πως το φόρουμ έχει αλλάξει...

 

ΥΓ: Προσωπική μου άποψη καθώς και άλλων μελών είναι ότι η καλή εταιρεία κατέβασε κεραίες για να γλυτώσει νοίκια... Κάθε άλλη εξήγηση για την αιφνίδια επιδείνωση του δικτύου δεκτή.

 

ΥΓ2: Δηλ για να καταλάβω την άποψη μερικών: ξύπνησαν μερικά μέλη (περισσότερα του ενός) ένα πρωινό και δεν είχαν τί να κάνουν, είπαν να κάνουν κακό στην πτωχή πλην τίμια εταιρεία. Από κακεντρέχεια και ταπεινά γενικά ελατήρια. Ή υπάρχουν κάποια (σημαντικά) θέματα με το δίκτυο. Τί μοιάζει πιο πιθανό;

 

ΥΓ3: Όταν είχαν προβλήματα ΆΛΛΑ δίκτυα, το είχα αναφέρει στα αντίστοιχα θέματα. Ποτέ δεν μπήκα να αμφισβητήσω τα προβλήματα που ανάφεραν άλλοι χρήστες. Αυτό με καθιστά αρκετά αντικειμενικό, ίσως και περισσότερο από αρκετό κόσμο...

 

ΥΓ4: Θα παρακαλούσα τον ασκούντα χρέη mod να επικοινωνήσει μαζί μου με pm. Ευχαριστώ.

Edited by Nosferatu

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ τη συζήτηση και ειλικρινά έχω βαρεθεί να σας βλέπω να τσακώνεστε για ένα θέμα που είναι τόσο υποκειμενικό και που μπορεί να έχετε όλοι δίκιο.

 

Θα σας παρακαλέσω να εκφράζετε την άποψή σας και μόνο, και να την τεκμηριώνετε όσο το δυνατόν καλύτερα. Εννοώ ότι θέσεις του τύπου "Η voda έχει σήμα για κλάματα" δεν προσφέρουν τίποτα. Ενώ το "η voda έχει πρόβλημα στην περιοχή τάδε, οδός τάδε" συμβάλλει εποικοδομητικά στη συζήτηση.

 

Επίσης θυμίζω πως ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η επίθεση σε άλλα μέλη και η δημιουργία flame.

 

Μην ξαναδώ τέτοιες συμπεριφορές στο thread αυτό γιατί θα αναγκαστώ να... απονείμω ποινές εκατέρωθεν.

 

You have been warned:!:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με τον προλαλήσαντα. Έχω κατά καιρούς αναφέρει διάφορα προβληματικά σημεία και θα συνεχίσω να αναφέρω όσα βρίσκω. Όχι με την πρώτη πεσμένη κλήση αλλά εφόσον είναι επαναλαμβανόμενο το πρόβλημα. Ίσως κάποτε να ενδιαφερθεί κάποιος αρμόδιος και να βελτιωθεί το δίκτυο που χρησιμοποιούμε.

Ερώτηση: Τί έχει συμβεί στην ευρύτερη περιοχή Παπάγου-Χολαργού-Αγίας Παρασκευής και το 3G της vodafone υπάρχει μεν αλλά με μία ως δύο μπάρες το πολύ και τις ανάλογες χαμηλές ταχύτητες; Είχαν κατέβει κεραίες προεκλογικά; Είχε ποτέ καλό 3G σε αυτά τα μέρη; Ομοίως και στην ιδιαίτερα πολυσύχναστη περιοχή Φάρου Ν.Ψυχικού και ειδικά επί της Δημ. Βασιλείου...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατά καιρούς αναφέρει διάφορα προβληματικά σημεία και θα συνεχίσω να αναφέρω όσα βρίσκω.

 

Καλά κάνεις και τα αναφέρεις και εδώ, αλλά θεωρείς ότι είναι το κατάλληλο μέρος για να τα διαβάσουν απ'το τεχνικό τμήμα; Και ας πούμε ότι τα διαβάζουν, πώς θα γίνουν βελτιώσεις όταν δεν θα υπάρχουν καταχωρημένα αυτά τα παράπονα απ'το cc;

Link to comment
Share on other sites

Με νετμονιτορ εχω τις καλυτερες εντυπωσεις για vodafone,εαν υπαρχουν προβληματα στην ΑΘηνα η εαν κατεβηκαν καποιες κεραιες δεν αποκλειεται να υπαρχει προβλημα με αδειες,να κανει περικοπες μια εταιρια πανω στο δικτυο ειδικα μεσα στην Αθηνα το θεωρω απιθανο. Edited by Picard
Link to comment
Share on other sites

Απο εχτες το πρωί υπάρχει πρόβλημα με χαμηλή κάλυψη 3,5g στην περιοχή του μεσολόγγιου αιτωλοακαρνανίας . Εκεί που είχα full 3, 5g κάλυψη μέσa στο σπίτι τώρα είναι στην μέση η κάλυψη 3,5g . Πήρα τηλέφωνο το 13840 και μου είπανε οτι υπάρχει πρόβλημα σε κάποιον σταθμό για αυτο δεν έχω τέρμα σήμα . Οσον αφορά το κανονικό σήμα ποιανεί full. Ένω σε απλο 3g και όχι 3,5g η κάλυψη είναι στην μέση όπως το 3,5g !

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Στον Κορυδαλλό δεν έχω καθόλου σήμα μέσα στο σπίτι και πρέπει να βγω στο μπαλκόνι και εκεί θα με ακούν με διακοπές.:mad:Επίσης Νέα Φιλαδέλφια 1-2 γραμμές το πολύ.Χθες πχ είχα μία δουλειά στο Χαλάνδρι και δεν μπορούσα να πάρω τηλ και μετά από λίγο έλαβα sms με χαμένες κλήσεις.Οπου κινούμε το σήμα είναι ΠΟΛΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟ από αυτό της WIND και αναγκάζομαι να παίρνω από το f2g2 για να κάνω την δουλειά μου.Οταν βλέπω τις διαφημίσεις για το ''τέλειο'' σήμα της εταιρία και οτι με την VODAFONE πρώτος δρομολογείς κλήσεις,ειλικρινά μου έρχετε να τους πάρω τηλ και να αρχίζω να κατεβάζω καντίλια.

 

Σήμερα ήμουν στα Ιλίσια μέσα σε κτίριο και προσπαθούσα να πάρω τηλέφωνο από το εταιρικό μου.Σήμα μία γραμμή και εννοείτε οτι μετά από 4 προσπάθειες που κατάφερα να βγάλω γραμμή,δεν με άκουγαν.Η WIND στην ίδια συσκευή είχε 5/5 γραμμές και εννοείτε οτι έκανα για ΑΛΛΗ μια φορά την δουλειά μου από το f2g.ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΕ 2G;;;Έχουμε μιλήσει με το τμήμα της δουλειάς μου που είναι υπεύθυνο για τις συνδέσεις(έκαναν και άλλοι παράπονα) και μάλλον 67συνδέσεις όπως είναι, θα πάνε στην WIND μιας και πληρώνουμε πάγια χωρίς να μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τον δωρεάν χρόνο που μας δίνει Η ΤΡΑΓΙΚΉ για μένα VODAFONE.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνεις και τα αναφέρεις και εδώ, αλλά θεωρείς ότι είναι το κατάλληλο μέρος για να τα διαβάσουν απ'το τεχνικό τμήμα; Και ας πούμε ότι τα διαβάζουν, πώς θα γίνουν βελτιώσεις όταν δεν θα υπάρχουν καταχωρημένα αυτά τα παράπονα απ'το cc;

 

Και που τους το λες τί βγαίνει; Γνωρίζουν πολύ καλά τί σύμβαίνει! Πρόσφατα βίωσα πεσμένη κλήση στου Γκύζη και αφού πήρα πίσω, έπεσε πάλι η γραμμή μετά από δευτερόλεπτα !!!

Να μην πω για το γνωστό πρόβλημα σε Χολαργό όπου, πέραν του 3G που δεν έχεις, τώρα δυσκολεύεσαι να βγάλεις κλήσεις και σε 2G. Όταν μάλιστα βλέπω τις διαφημίσεις για το πόσο γρήγορα βγάζεις κλήση, αισθάνομαι ότι με εμπαίζουν με τον πιο ελεεινό τρόπο !!!

Για τα δεδομένα δεν θα πω τίποτα, όπου έχω κάνει μετρήσεις 9 στις 10 τρώει σκόνη από άλλο -α δίκτυα. Όσοι νομίζουν ότι έχει ταχύτητες η vodafone ας δοκιμάσουν άλλο -α δίκτυα και μετά ας ζητήσουν μαντήλι να κλάψουν...

Πιστεύω ότι η κατάσταση με τη vodafone έχει πιάσει πάτο, τουλάχιστον ας σταματήσουν τις ηλίθιες διαφημίσεις και ας φτιάξουν λίγο το δίκτυό τους! Αν δεν μπορούν να διαχειριστούν το 28% με πτωτικές τάσεις μερίδιο αγοράς τους, ας πάνε σπίτια τους...

 

ΥΓ: Όπου κινούμαι αντιμετωπίζω τόσο πεσμένες κλήσεις όσο και δυσκολία να βγάλω κλήση. Ειλικρινά έχω χάσει κάθε ιδέα για το δίκτυο...

 

ΥΓ2: Στο φίλο με το εταιρικό παραπάνω έχω να πω μόνο ένα: κουράγιο!!! Δύσκολα θα φύγουν οι εταιρείες διότι οι υπέυθυνοι αισθάνονται πολύ "μεγάλοι" που παίρνουν εκπτώσεις 40-50%! Το ότι οι χρήστες δεν μπορούν να μιλήσουν δεν τους απασχολεί καθόλου! :(

Edited by Nosferatu

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Και που τους το λες τί βγαίνει; Γνωρίζουν πολύ καλά τί σύμβαίνει! Πρόσφατα βίωσα πεσμένη κλήση στου Γκύζη και αφού πήρα πίσω, έπεσε πάλι η γραμμή μετά από δευτερόλεπτα !!!

Να μην πω για το γνωστό πρόβλημα σε Χολαργό όπου, πέραν του 3G που δεν έχεις, τώρα δυσκολεύεσαι να βγάλεις κλήσεις και σε 2G. Όταν μάλιστα βλέπω τις διαφημίσεις για το πόσο γρήγορα βγάζεις κλήση, αισθάνομαι ότι με εμπαίζουν με τον πιο ελεεινό τρόπο !!!

Για τα δεδομένα δεν θα πω τίποτα, όπου έχω κάνει μετρήσεις 9 στις 10 τρώει σκόνη από άλλο -α δίκτυα. Όσοι νομίζουν ότι έχει ταχύτητες η vodafone ας δοκιμάσουν άλλο -α δίκτυα και μετά ας ζητήσουν μαντήλι να κλάψουν...

Πιστεύω ότι η κατάσταση με τη vodafone έχει πιάσει πάτο, τουλάχιστον ας σταματήσουν τις ηλίθιες διαφημίσεις και ας φτιάξουν λίγο το δίκτυό τους! Αν δεν μπορούν να διαχειριστούν το 28% με πτωτικές τάσεις μερίδιο αγοράς τους, ας πάνε σπίτια τους...

 

ΥΓ: Όπου κινούμαι αντιμετωπίζω τόσο πεσμένες κλήσεις όσο και δυσκολία να βγάλω κλήση. Ειλικρινά έχω χάσει κάθε ιδέα για το δίκτυο...

 

ΥΓ2: Στο φίλο με το εταιρικό παραπάνω έχω να πω μόνο ένα: κουράγιο!!! Δύσκολα θα φύγουν οι εταιρείες διότι οι υπέυθυνοι αισθάνονται πολύ "μεγάλοι" που παίρνουν εκπτώσεις 40-50%! Το ότι οι χρήστες δεν μπορούν να μιλήσουν δεν τους απασχολεί καθόλου! :(

 

Μου κάνει εντύπωση πάντως να έχει τόσο μα τόσο μεγάλες διαφορές το δίκτυο γενικότερα στην Αθήνα, σε σχέση με άλλες περιοχές! Προσωπικά έχω να βιώσω πεσμένη κλήση εδώ και 3 χρόνια και οι ταχύτητες είναι κορυφαίες. Δεν αναφέρομαι για Αθήνα βέβαια, αλλά όπου αλλού και αν έχω χρησιμοποιήσει το κινητό. Και επειδή πολλοί συγγενείς και φίλοι βρίσκονται επίσης στην VF, δεν έχω ακούσει κανέναν να έχει προβλήματα. Και πάλι αναφέρομαι για περιοχές εκτός Αθήνας. Τώρα, αν στην Αθήνα είναι τόσο τραγικά τα πράγματα, δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση πάντως να έχει τόσο μα τόσο μεγάλες διαφορές το δίκτυο γενικότερα στην Αθήνα, σε σχέση με άλλες περιοχές! Προσωπικά έχω να βιώσω πεσμένη κλήση εδώ και 3 χρόνια και οι ταχύτητες είναι κορυφαίες. Δεν αναφέρομαι για Αθήνα βέβαια, αλλά όπου αλλού και αν έχω χρησιμοποιήσει το κινητό. Και επειδή πολλοί συγγενείς και φίλοι βρίσκονται επίσης στην VF, δεν έχω ακούσει κανέναν να έχει προβλήματα. Και πάλι αναφέρομαι για περιοχές εκτός Αθήνας. Τώρα, αν στην Αθήνα είναι τόσο τραγικά τα πράγματα, δεν ξέρω...

 

Εκτός Αθήνας δεν έχω συναντήσει τόσα προβλήματα... Λογικό το βρίσκω, και το άλλο δίκτυο όταν είχε προβλήματα πριν χρόνια, ήταν τραγικό στην Αθήνα... Όσο λιγότερο χρησιμοποιεί κανείς το κινητό, τόσο δυσκολότερο να εντοπίσει τα προβλήματα...

Στην Αθήνα πάντως είναι τραγικό το δίκτυο σε όλα τα επίπεδα... Κάτι πρέπει να κάνουν εκτός από το να παίζουν ηλίθιες διαφημίσεις...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήμουν στα Ιλίσια μέσα σε κτίριο και προσπαθούσα να πάρω τηλέφωνο από το εταιρικό μου.Σήμα μία γραμμή και εννοείτε οτι μετά από 4 προσπάθειες που κατάφερα να βγάλω γραμμή,δεν με άκουγαν.Η WIND στην ίδια συσκευή είχε 5/5 γραμμές και εννοείτε οτι έκανα για ΑΛΛΗ μια φορά την δουλειά μου από το f2g.ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΕ 2G;;;Έχουμε μιλήσει με το τμήμα της δουλειάς μου που είναι υπεύθυνο για τις συνδέσεις(έκαναν και άλλοι παράπονα) και μάλλον 67συνδέσεις όπως είναι, θα πάνε στην WIND μιας και πληρώνουμε πάγια χωρίς να μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τον δωρεάν χρόνο που μας δίνει Η ΤΡΑΓΙΚΉ για μένα VODAFONE.

 

Ουτως συ αλλος η wind μονο 2G εχει,στο 3G δεν υπαρχει,μενω στο τριτο οροφο και δεν εχει σημα,σιγα σιγα ξεκαθαριζει το τοπιο αλλα δε βλεπω τη vodafone να εχει πτωτικες τασεις,μια χαρα ειναι και τωρα τελευταια εχει δωσει πολλα προνομια σε εμας τους καρτοκινητους,απο την αλλη οψη τι παραπανω εχει η wind???? πιο φτηνα καρτοκινητα??? πιο φτηνα συμβολαια??? πιο γρηγορο ιντερνετ?? καλυτερο δικτυο 2G/3G??? το ξαναλεω ο κυριος ανταγωνιστης της vodafone ειναι η cosmote και μετα η wind η οποια ειναι μικροτερης οντοτητας εταιρια,καλα θα ειναι ομως καποιοι να ειναι περισσοτερο αντικειμενικοι διοτι ξεπερνουν τα ορια...οσο για τις διαφημησεις θα συμφωνησω μαπα ειναι και η vodafone ειχε καλες διαφημησεις καποτε.

Edited by Picard
Link to comment
Share on other sites

Ουτως συ αλλος η wind μονο 2G εχει,στο 3G δεν υπαρχει,μενω στο τριτο οροφο και δεν εχει σημα,σιγα σιγα ξεκαθαριζει το τοπιο αλλα δε βλεπω τη vodafone να εχει πτωτικες τασεις,μια χαρα ειναι και τωρα τελευταια εχει δωσει πολλα προνομια σε εμας τους καρτοκινητους,απο την αλλη οψη τι παραπανω εχει η wind???? πιο φτηνα καρτοκινητα??? πιο φτηνα συμβολαια??? πιο γρηγορο ιντερνετ?? καλυτερο δικτυο 2G/3G??? το ξαναλεω ο κυριος ανταγωνιστης της vodafone ειναι η cosmote και μετα η wind η οποια ειναι μικροτερης οντοτητας εταιρια,καλα θα ειναι ομως καποιοι να ειναι περισσοτερο αντικειμενικοι διοτι ξεπερνουν τα ορια...οσο για τις διαφημησεις θα συμφωνησω μαπα ειναι και η vodafone ειχε καλες διαφημησεις καποτε.

 

1) οταν εισαι επαγγελματιας, θελεις το 2g περισσοτερο απο το 3g...

2) το να προτεινεις σε καποιον να προτιμησει τη κοσμοτε, παρά τη wind, ειναι καθαρή κατάρα... :lol: Η κοσμοτε εχει τεραστια υπερφορτωση και οπως φαινεται, αδιαφορει..

3) αυτη τη στιγμη η wind εχει τη καλυτερη ποιοτητα κλησης by far...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...