Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το "δράμα" άρχισε ήδη από το λιμάνι του Πειραιά. :p Σκέτο 4G από 1800. Πύλη Ε2.

 

Screenshot_Speedtest_20181001_200929.png

Link to comment
Share on other sites

Το "δράμα" άρχισε ήδη από το λιμάνι του Πειραιά. :p Σκέτο 4G από 1800. Πύλη Ε2.

 

Screenshot_Speedtest_20181001_200929.png

Πάλι καλά που να είχε και περισσότερο κόσμο τι θα έπιανε.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πολη της Ναξου εχει ξεφυγει η κατασταση, 3G και 4G εικονικο τελειως. Δε κανεις ουτε καν τα βασικα, ειναι λες και εχεις GPRS. Και μιλαμε το προβλημα για ολες τις ωρες της ημερας. Καλα τοσο καφενειο εχουν γινει πια; Ελεος.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που να είχε και περισσότερο κόσμο τι θα έπιανε.

 

Φαντάζομαι ότι και το λιμάνι του Πειραιά θα είναι "προβληματική περιοχή", όπως και το Γηροκομείο και είναι η εξαίρεση για τη Vodafone, όχι ο κανόνας. :p :p

 

Με το που έφυγα από Πειραιά, η Vodafone με "τρέλανε" στις εναλλαγές. Από 4G σε 3G, από 3G σε 2G κλπ κλπ. Τελικά κλείδωσα το κινητό σε 3G only και είχα μια χαρά ίντερνετ (έστω και 1-2 Mbps), κυρίως με 900αρα μπάντα.

 

Τώρα που περνάω από Κάβο Ντόρο, η Vodafone άρχισε να τα "φτύνει"... Μόνο 2 σκάλες 2G, με την κεραία να βρίσκεται 25 χιλιόμετρα μακριά, ενώ με άλλη εταιρία έχω 4G+... (το WiFi του πλοίου είναι σαν EDGE :p)

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι και το λιμάνι του Πειραιά θα είναι "προβληματική περιοχή", όπως και το Γηροκομείο και είναι η εξαίρεση για τη Vodafone, όχι ο κανόνας. :p :p

 

Με το που έφυγα από Πειραιά, η Vodafone με "τρέλανε" στις εναλλαγές. Από 4G σε 3G, από 3G σε 2G κλπ κλπ. Τελικά κλείδωσα το κινητό σε 3G only και είχα μια χαρά ίντερνετ (έστω και 1-2 Mbps), κυρίως με 900αρα μπάντα.

 

Τώρα που περνάω από Κάβο Ντόρο, η Vodafone άρχισε να τα "φτύνει"... Μόνο 2 σκάλες 2G, με την κεραία να βρίσκεται 25 χιλιόμετρα μακριά, ενώ με άλλη εταιρία έχω 4G+... (το WiFi του πλοίου είναι σαν EDGE :p)

Εδώ είσαι; Έχει κοντά στεριά. 41c24ee412c531da4c81a24164c87ce5.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

@manos Λίγο πιο πριν ήμουν και ξέχασα να πω ότι ήμουν ΜΕΣΑ στο πλοίο. Όταν πέρασα από τα ενδιάμεσα στη φωτογραφία που έβαλες, έστρωσε κάπως η Vodafone.

 

Από 1800 σε εΞωτερικό χώρο του πλοίου: (τώρα που σας γράφω έχω H+ :p)

 

Screenshot_Speedtest_20181002_012259.png

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

@manos Λίγο πιο πριν ήμουν και ξέχασα να πω ότι ήμουν ΜΕΣΑ στο πλοίο. Όταν πέρασα από τα ενδιάμεσα στη φωτογραφία που έβαλες, έστρωσε κάπως η Vodafone.

 

Από 1800 σε εΞωτερικό χώρο του πλοίου: (τώρα που σας γράφω έχω H+ :p)

 

Screenshot_Speedtest_20181002_012259.png

 

Είναι ωραίο πλοίο το συγκεκριμένο. Το WiFi του είναι δορυφορικό. Εγώ είχα ταξιδέψει μαζί του πριν 1,5 χρόνο σχετικά αξιόλογο ήταν.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Στο λιμάνι της Χίου, εξωτερικό χώρο, σκέτη 1800 με πολύ μέτριο download για 6 παρά το πρωί. Φανταστείτε με κίνηση πόσο θα πηγαίνει... Άλλη μια "μεμονωμένη" περιοχή, που έχει πρόβλημα η Voda. :p :p

 

Screenshot_Speedtest_20181002_054316.png

 

 

Γενικά σε όλο το ταξίδι, αν καθόμουν έξω, έπιανα έστω και οριακό 3G. Μέσα όμως, μπορεί να μην είχα καν σήμα, ενώ ο άλλος πάροχος μου είχε (χωρίς αναμεταδότη)...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι ωραίο πλοίο το συγκεκριμένο. Το WiFi του είναι δορυφορικό. Εγώ είχα ταξιδέψει μαζί του πριν 1,5 χρόνο σχετικά αξιόλογο ήταν.

 

Ωραίο είναι, αλλά το Wi-Fi όταν είναι στις "καλές" του, μπορεί να πιάσει και 0,2 Mbps... :p

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι και το λιμάνι του Πειραιά θα είναι "προβληματική περιοχή", όπως και το Γηροκομείο και είναι η εξαίρεση για τη Vodafone, όχι ο κανόνας. :p :p

 

Με το που έφυγα από Πειραιά, η Vodafone με "τρέλανε" στις εναλλαγές. Από 4G σε 3G, από 3G σε 2G κλπ κλπ. Τελικά κλείδωσα το κινητό σε 3G only και είχα μια χαρά ίντερνετ (έστω και 1-2 Mbps), κυρίως με 900αρα μπάντα.

 

Τώρα που περνάω από Κάβο Ντόρο, η Vodafone άρχισε να τα "φτύνει"... Μόνο 2 σκάλες 2G, με την κεραία να βρίσκεται 25 χιλιόμετρα μακριά, ενώ με άλλη εταιρία έχω 4G+... (το WiFi του πλοίου είναι σαν EDGE :p)

 

Στον Πειραιά γενικότερα μου φαίνεται έχει πρόβλημα. Σε περιοχές που κινούμαι μεταξύ κτιρίων του Πανεπιστημίου Πειραιώς τραγικές εναλλαγές 2-3-4G

Link to comment
Share on other sites

Επειδη λετε για νησια εδω μεσα,για να πας Κεφαλλονια μεσω Λευκαδας η Vodafone εχει 3G 900/2100 και 4G 800.

Στο κομματι Φισκαρδο-Αργοστολι η Vodafone ειναι απλως καλη,3G εχει κυριως.

Μεσα στο Αργοστολι σημα καμπανα η Vodafone,4G με 40Mbps Down.

Οσο για το φασμα στο νησι

Εχει 3G @2100 και @900

4G στα 800 με 10Mhz και εχει γινει Reframing στην B3 με φασμα 20Mhz.

Με αποτελεσμα να εχω δει 1 στις 5 κεραιες να εχει 3G @900.

2G με 900 κυριως και 1800 στο Αργοστολι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα ήθελα να μας πει κάποιος που ξέρει και ειδικά για τις γραμμές Κρήτη - Πειραιάς να κανονίζω με ποιο πλοίο να ταξιδεύω...

 

Σουδα - Πειραιας δεν εχεις . Και με της ΑΝΕΚ το βενιζελο που ταξιδεψα και με της BlueStar Galaxy ... σε ολη την διαδρομη δεν ειχα σχεδον καθολου σημα και οπου ειχα σημα μονο edge.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μη το ψάχνετε ειδικά νησιά κτλ επαρχία. Είναι παρατημένη τελείως. Επίπεδο καφενείου. Το βλέπω από το νησί μου. (Νάξο) Είναι ανύπαρκτοι παντελώς. Και με το πλοίο από Νάξο για Πειραιά μέσα δεν έχει τίποτα. Που περνάει κοντά σε νησιά σχετικά.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που άλλαξε η νομοθεσία και υποχρεούνται να έχουν αριθμό χωρίς χρέωση για βλάβες, ξέρει κανείς ποιος είναι αυτός ο αριθμός για την Vodafone να καλέσω για βλάβη κεραίας κινητής χωρίς να χρεωθώ όπως με το 13830;

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μη το ψάχνετε ειδικά νησιά κτλ επαρχία. Είναι παρατημένη τελείως. Επίπεδο καφενείου. Το βλέπω από το νησί μου. (Νάξο) Είναι ανύπαρκτοι παντελώς. Και με το πλοίο από Νάξο για Πειραιά μέσα δεν έχει τίποτα. Που περνάει κοντά σε νησιά σχετικά.

 

Παρατημενη δεν ειναι καθολου,τουλαχιστον στη Κεφαλλονια.

4G B3 στα 20Mhz ειδα.

Σημα στο καραβι Φισκαρδο-Νυδρι(αυτο που πηγαινε παλια απο Βασιλικη) εχει και μαλιστα αρκετα καλο.

4G στο νησι ολο δεν εχει επισης.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που άλλαξε η νομοθεσία και υποχρεούνται να έχουν αριθμό χωρίς χρέωση για βλάβες, ξέρει κανείς ποιος είναι αυτός ο αριθμός για την Vodafone να καλέσω για βλάβη κεραίας κινητής χωρίς να χρεωθώ όπως με το 13830;

 

Εδω και πάνω από 7 χρόνια υπάρχει το 13840 στην Vodafone όπου καλείς ατελώς.

Link to comment
Share on other sites

Εδω και πάνω από 7 χρόνια υπάρχει το 13840 στην Vodafone όπου καλείς ατελώς.
Ή το 80040013844 αριθμός ατελούς χρέωσης εξυπηρέτησης Vodafone

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by simos_s
Link to comment
Share on other sites

Εμπορικό λιμάνι Μυτιλήνης. Από 1800. Πρέπει να ήμουν κοντά στην κεραία, γιατί το σήμα ήταν -75 dBm.

 

Screenshot_Speedtest_20181006_082503.png

Link to comment
Share on other sites

Αγία Κυριακή, Τρίκερι Πηλίου.

Band 3 @ 10 MHz.

 

http://i68.tinypic.com/10pnio5.jpg

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα για βόλτα και ψώνια από Μυτιλήνη στο Α'ι'βαλι (Τουρκία). Η Vodafon-αρα έδειχνε στους χάρτες της, τουλάχιστον επαρκές 2G (ομιλία) σε όλη την πόλη και λίγο 3G (ίντερνετ).

 

Τελικά, περίπου 10 λεπτά πριν μπούμε στο λιμάνι, το κινητό συνδέθηκε μόνο του με Vodafone TR (Τουρκίας). Όσες χειροκίνητες αναζητήσεις και να έκανα, είτε έξω από το πλοίο, είτε σε διάφορα σημεία της πόλης, η Vodafone GR δεν υπήρχε πουθενά. Βασικά κανένα ελληνικό δίκτυο...

 

Ίσως να τους έκαναν παρεμβολές τα Τούρκικα από την ίδια μπάντα, που είχαν πιο ισχυρό σήμα εκεί. Όπως και να 'χει, μάπα το μπογιάτισμα στους χάρτες... :*

 

https://www.vodafone.gr/coverage-checker/

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά χρονια πριν που είχα πάει στο Αϊβαλί , υπήρχε σήμα internet της Vodafone μόνο στο λιμάνι.

Μόλις μπήκα πιο μέσα το σήμα εξαφανίστηκε και στην τηλεφωνία και στο internet.

Link to comment
Share on other sites

Μιας που περασα από Γιαννιτσά κι όλο το γύρω κομμάτι για μετρήσεις πράγματι εντυπωσιάστηκα τελευταία δε βρήκα τρύπα που να μην έχει σήμα και στα Γιαννιτσά και στην Αλεξάνδρεια και στο αναβαθμισμένο κομμάτι... Σε λίγες μέρες θα ανοίξουν και οι υπόλοιπες κεραίες και θα έχει παντού... Μη ξεχάσω την Αριδαία που αν και την Θηριοπετρα την αύξησαν τόσο πολύ σε ισχύ που πέρυσι με φέτος έχει διαφορά... Πιάνει μέσα στη πόλη και στο Πόζαρ 4G και οι ταχύτητες του Η+ βελτιώθηκαν παντού γενικώς... Που να ανοίξουν μετά τις 15 Οκτωβρίου όλες οι κεραίες τι θα γίνει... Εδώ έχει ανοίξει η Καστανιά για τα τούνελ γιατί μέχρι πριν 20 μέρες μετά την Βέροια μέχρι πριν την Κοζάνη δεν είχες ίντερνετ και τώρα έχεις για το 70% της διαδρομής...

Υπάρχουν και κάποια μείον όσο αφορά τις ξεχασμένες κεραίες που παρατήρησα αλλά δεν είναι ακριβώς πρόβλημα... Έχω δει μέχρι τώρα σχεδον 10 κεραίες με G ξεχασμένες ενώ πέρασαν απ' όλα τα υπόλοιπα για αναβάθμιση μαζί με την μπλέ και με προβληματίζει περισσότερο που έχουν φύγει Δυτική Μακεδονία και δεν έκαναν τίποτα εδώ ακόμα...

Από Νάουσα είναι η 2173, Άγιος Γεώργιος Βεροίας 5793, Νάουσα vf shop 3942, Αλεξάνδρεια vf shop 3841, Γιαννιτσά Δημαρχείο Micro 3499 (δε το λες και micro αλλά και χωρίς αυτό πλέον εκεί πιάνει ήδη 4G από 3 κεραίες το ίδιο ισχύει και για τα άλλα που ανέφερα), Γιαννιτσά Νότια της πόλης μετα το Αρένα 5952, Νησί Αλεξάνδρειας 1925 (Ταυτόχρονα από εκεί παίζει η 4553 ως αντικαταστάτη κι αυτό με προβληματίζει περισσότερο γιατί: ) , 2176 πλατύ Nestle (Αντικαταστάτη ως 4577 ίδια περίπτωση με το Νησί και δε ξέρω γιατί όταν αναβαθμίστηκαν οι κεραίες από Lac 13 έγιναν 93 και μετά ξανά 13 δε καταλαβαίνω τι πήγε στραβά στο configuration δεν εξηγείται αλλιώς)...

Όλα τα άλλα είναι νορμάλ όπου είχε G έγινε Ε και σε αυτές τότε που δεν είχε ποτέ Η+ μπήκε κανονικά και αναμένεται σε κάποιες 4g εντός ημερών που ήδη οι μισές έχουν ανοίξει ήδη 4G... Όσες ήταν G και Η+ (Όπου Η+ ήταν αργό) έγιναν Ε και Η+ γρήγορο και αναμένεται 4G εντός ημερών αν και οι μισές έχουν ήδη μπει 4G...

Ένα άλλο πρόβλημα εκτός από την Βέροια που είναι κομπλέ είναι για τις άλλες περιοχές (Έδεσσα, Γιαννιτσά, Αλεξάνδρεια οι Β3 τους είναι στα 1401 αντί 1451 και δεν έχουν κάνει reframing ακόμα!!!)...

Ένα άλλο θέμα που παρατήρησα εκτός από την 174 που το εχει εδώ και 2 χρόνια είναι ότι οι μεγάλες κεραίες 171-177, 169 και καμία 10αρια τέλος πάντων έχουν βάλει Β8 900αρα στο 3G σε μετάφραση... Καλή εξέλιξη θα δούμε προσεχώς... Το δίκτυο είναι σταθερό τελευταία και δε κάνει εναλλαγές...

Και τέλος για να δείτε πόσο δυνατές είναι οι 1800 εκτός από τις 800αρες σας είχα μια διαδρομή έκπληξη πριν μέρες και το αναφέρω τώρα ότι: διαδρομή 50 χιλιομέτρων Βέροια Γιαννιτσά μόνο με Β3 είχε απροβληματιστο 4G 1800 στο αυτόματο χωρίς να κοπεί ούτε 1 δευτερόλεπτο... Ξεκινώντας από την 2170 κέντρο μετα βγαίνοντας έχει την 2187 για μερικά χιλιόμετρα και μετα από κάποια φάση έβλεπε για λίγο Αλεξάνδρεια την 2171 και μετά μέχρι και την είσοδο των Γιαννιτσών την 5952 και τέλος κέντρο 6356... Αλλά οι ταχύτητες όπου είχε 1401 αντί για 1451 είναι λίγο ελαφρώς πεσμένα και θέλει reframing... Τίποτα άλλο...

Αυτά για την ώρα...

Link to comment
Share on other sites

3G+ Αργοστολι

Με -89dBm στα 2100

https://www.speedtest.net/my-result/a/4322301588

Πρωτη φορα με cu βλεπω τετοιες ταχυτητες

Και μια μετρηση 4G στα 1800 20Mhz

Παντως για την εισοδο της πολης και γενικα στη πολη παιζει καλυτερα απ ολους. https://www.speedtest.net/my-result/a/4322321499

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μιας που περασα από Γιαννιτσά κι όλο το γύρω κομμάτι για μετρήσεις πράγματι εντυπωσιάστηκα τελευταία δε βρήκα τρύπα που να μην έχει σήμα και στα Γιαννιτσά και στην Αλεξάνδρεια και στο αναβαθμισμένο κομμάτι... Σε λίγες μέρες θα ανοίξουν και οι υπόλοιπες κεραίες και θα έχει παντού... Μη ξεχάσω την Αριδαία που αν και την Θηριοπετρα την αύξησαν τόσο πολύ σε ισχύ που πέρυσι με φέτος έχει διαφορά... Πιάνει μέσα στη πόλη και στο Πόζαρ 4G και οι ταχύτητες του Η+ βελτιώθηκαν παντού γενικώς... Που να ανοίξουν μετά τις 15 Οκτωβρίου όλες οι κεραίες τι θα γίνει... Εδώ έχει ανοίξει η Καστανιά για τα τούνελ γιατί μέχρι πριν 20 μέρες μετά την Βέροια μέχρι πριν την Κοζάνη δεν είχες ίντερνετ και τώρα έχεις για το 70% της διαδρομής...

Υπάρχουν και κάποια μείον όσο αφορά τις ξεχασμένες κεραίες που παρατήρησα αλλά δεν είναι ακριβώς πρόβλημα... Έχω δει μέχρι τώρα σχεδον 10 κεραίες με G ξεχασμένες ενώ πέρασαν απ' όλα τα υπόλοιπα για αναβάθμιση μαζί με την μπλέ και με προβληματίζει περισσότερο που έχουν φύγει Δυτική Μακεδονία και δεν έκαναν τίποτα εδώ ακόμα...

Από Νάουσα είναι η 2173, Άγιος Γεώργιος Βεροίας 5793, Νάουσα vf shop 3942, Αλεξάνδρεια vf shop 3841, Γιαννιτσά Δημαρχείο Micro 3499 (δε το λες και micro αλλά και χωρίς αυτό πλέον εκεί πιάνει ήδη 4G από 3 κεραίες το ίδιο ισχύει και για τα άλλα που ανέφερα), Γιαννιτσά Νότια της πόλης μετα το Αρένα 5952, Νησί Αλεξάνδρειας 1925 (Ταυτόχρονα από εκεί παίζει η 4553 ως αντικαταστάτη κι αυτό με προβληματίζει περισσότερο γιατί: ) , 2176 πλατύ Nestle (Αντικαταστάτη ως 4577 ίδια περίπτωση με το Νησί και δε ξέρω γιατί όταν αναβαθμίστηκαν οι κεραίες από Lac 13 έγιναν 93 και μετά ξανά 13 δε καταλαβαίνω τι πήγε στραβά στο configuration δεν εξηγείται αλλιώς)...

Όλα τα άλλα είναι νορμάλ όπου είχε G έγινε Ε και σε αυτές τότε που δεν είχε ποτέ Η+ μπήκε κανονικά και αναμένεται σε κάποιες 4g εντός ημερών που ήδη οι μισές έχουν ανοίξει ήδη 4G... Όσες ήταν G και Η+ (Όπου Η+ ήταν αργό) έγιναν Ε και Η+ γρήγορο και αναμένεται 4G εντός ημερών αν και οι μισές έχουν ήδη μπει 4G...

Ένα άλλο πρόβλημα εκτός από την Βέροια που είναι κομπλέ είναι για τις άλλες περιοχές (Έδεσσα, Γιαννιτσά, Αλεξάνδρεια οι Β3 τους είναι στα 1401 αντί 1451 και δεν έχουν κάνει reframing ακόμα!!!)...

Ένα άλλο θέμα που παρατήρησα εκτός από την 174 που το εχει εδώ και 2 χρόνια είναι ότι οι μεγάλες κεραίες 171-177, 169 και καμία 10αρια τέλος πάντων έχουν βάλει Β8 900αρα στο 3G σε μετάφραση... Καλή εξέλιξη θα δούμε προσεχώς... Το δίκτυο είναι σταθερό τελευταία και δε κάνει εναλλαγές...

Και τέλος για να δείτε πόσο δυνατές είναι οι 1800 εκτός από τις 800αρες σας είχα μια διαδρομή έκπληξη πριν μέρες και το αναφέρω τώρα ότι: διαδρομή 50 χιλιομέτρων Βέροια Γιαννιτσά μόνο με Β3 είχε απροβληματιστο 4G 1800 στο αυτόματο χωρίς να κοπεί ούτε 1 δευτερόλεπτο... Ξεκινώντας από την 2170 κέντρο μετα βγαίνοντας έχει την 2187 για μερικά χιλιόμετρα και μετα από κάποια φάση έβλεπε για λίγο Αλεξάνδρεια την 2171 και μετά μέχρι και την είσοδο των Γιαννιτσών την 5952 και τέλος κέντρο 6356... Αλλά οι ταχύτητες όπου είχε 1401 αντί για 1451 είναι λίγο ελαφρώς πεσμένα και θέλει reframing... Τίποτα άλλο...

Αυτά για την ώρα...

 

πολυ ενδιαφεροντα ολα αυτα που γραφεις πως τα μετρας; με τι εφαρμογη στην συσκευη σου ; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αυτή τη στιγμή κάνω μετρήσεις στη Θεσσαλονίκη και αντιστρόφως μιας που το πρωί στο πήγαινε ήμουν με την άλλη λόγω victus... Λοιπόν εδώ κέντρο είδα για πρώτη φορά Β7 από την Vodafone και χαίρομαι για αυτό... Πουθενά αλλού δεν είδα όμως αλλά πολύ Β3 στα 1426... Το Β7 είναι 2850!!! Περισσότερα το βράδυ γιατί δεν έχω πολύ χρόνο αυτήν την ώρα...

Edit: τώρα που γύρισα και είμαι πτώμα θα στείλω αναλυτικά αύριο αφού τα επεξεργαστώ με το καλό... Αυτό που έχω να πω είναι ότι στη διαδρομή έχει πλέον παντού 4G και Η+ κι επισης απροβληματιστα καμία σχέση με πριν που είχε πολύ μεγάλη τρύπα για χιλιόμετρα!!! Κοντραρει στα ίσα με την άλλη επειδή έγιναν μαζί ταυτόχρονα οι αναβαθμίσεις... Αυτά για την ώρα καλό βράδυ...

Edit2: μετά από αρκετή καθυστέρηση κι επειδή δεν είχα χώρο και χρόνο στέλνω τώρα τις φωτό:

https://ibb.co/dAEzYp

https://ibb.co/jgF6Dp

https://ibb.co/iUzzYp

https://ibb.co/kCbPzU

https://ibb.co/fMihm9

Συμπεριλαμβάνει και το Β7 στο κέντρο για πρώτη φορά...!!! Κρίμα που δεν είχα ΜΒ να έβλεπα πόσο πάει η τελική ταχύτητα... Όποιος πάει Αριστοτέλους προς Παύλου Μελά μέσω Τσιμισκής εκεί πάει καμπάνα το σήμα την έχω δει την κεραία από κοντά...

Edited by AntonisDedos92
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...