Jump to content

Sony Ericsson Xperia Ray


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, σχετικά με την πρώτη σου ερώτηση, για να κλήσεις τον browser του κινητου πατάς το home button. Το android από μόνο του θα τερματησει την εφαρμογή. Και όταν μπαίνεις μέσω WiFi, η σύνδεση γίνεται με αυτό όχι μέσω του δικτύου σου.
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα, σχετικά με την πρώτη σου ερώτηση, για να κλήσεις τον browser του κινητου πατάς το home button. Το android από μόνο του θα τερματησει την εφαρμογή. Και όταν μπαίνεις μέσω WiFi, η σύνδεση γίνεται με αυτό όχι μέσω του δικτύου σου.

 

Να το προχωρησω λιγο περισσοτερο.υπαρχουν περιπτωσεις που οταν χαθει το σημα wifi,το κινητο ενεργοποιει το ιντερνετ παροχου «για να κανει τη δουλεια του»

Αν θελεις,κλεισε την κινηση δεδομενων ωστε να μην υπαρχει ο κινδυνος να συνδεθει αφθαιρετα το κινητο στο ιντερνετ μεσω παροχου και σε χρεωσει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να το προχωρησω λιγο περισσοτερο.υπαρχουν περιπτωσεις που οταν χαθει το σημα wifi,το κινητο ενεργοποιει το ιντερνετ παροχου «για να κανει τη δουλεια του»

Αν θελεις,κλεισε την κινηση δεδομενων ωστε να μην υπαρχει ο κινδυνος να συνδεθει αφθαιρετα το κινητο στο ιντερνετ μεσω παροχου και σε χρεωσει

 

οκ ευχαριστώ, έχω δουλειά ακόμη για να το συνηθίσω. έχει πολλές διαφορές από το aino. Και θέλω να αξιοποιήσω τις δυνατότητες του

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά !!!

Ποιά είναι η εγκατεστημένη γραμματοσειρά στο RAY ; Γιατί έβαλα μια εφαρμογή (Fond installer)

και δεν ξέρω ποιά είναι η αρχική γραμματοσειρά να την ξαναπεράσω !!! :wacko:

Έψαχνα για γραμματοσειρές γιατί κάποιες εφαρμογές που έχω βάλει ( Text editor & Notepad )

για κάποια αρχεία κειμένου που είχα στο παλιό μου τηλ. G705 , μου τις εμφανίζει στην Ελληνική γραφή

με "καραγκιοζάκια" . :blink::blink:

" Η αξιοπρέπεια κερδίζετε με πολλές πράξεις ...

χάνετε όμως με μία !!!!! " :cool:

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγάλει σε κανέναν άλλο πρόβλημα με την κάρτα sim;Την προηγούμενη βδομάδα είχα τη δικιά μου κάρτα και ήταν όλα καλά!Έχει 3 μέρες που έδωσα το κινητό στη φίλη μου και τις έχει βγάλει 2 φορές δεν μπορεί να βρει δίκτυο παρότι όλη την ημέρα δούλευε κανονικά!Και τις 2 φορές έβγαλε την κάρτα sim και όταν την έβαλε δούλεψε κανονικά.Λέτε να φταίει η κάρτα της comsote;Και εγώ comsote είχα βάλει.
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγάλει σε κανέναν άλλο πρόβλημα με την κάρτα sim;Την προηγούμενη βδομάδα είχα τη δικιά μου κάρτα και ήταν όλα καλά!Έχει 3 μέρες που έδωσα το κινητό στη φίλη μου και τις έχει βγάλει 2 φορές δεν μπορεί να βρει δίκτυο παρότι όλη την ημέρα δούλευε κανονικά!Και τις 2 φορές έβγαλε την κάρτα sim και όταν την έβαλε δούλεψε κανονικά.Λέτε να φταίει η κάρτα της comsote;Και εγώ comsote είχα βάλει.

 

ισως να φταιει το οτι ειναι παλια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι καινούριες κάρτες γράφουν κάτι επάνω;Αυτή που έχει είναι όλη πράσινη οπως ήταν και η δική μου..
Link to comment
Share on other sites

Οι καινούριες κάρτες γράφουν κάτι επάνω;Αυτή που έχει είναι όλη πράσινη οπως ήταν και η δική μου..

Οπως σου ειπε ο φιλος ποιο πανω ισως να φταιει το οτι ειναι παλια. Δεν ξερω αν εχει να κανει το χρωμα της καρτας με το ποτε κατασκευαστηκε(απο το σποτακι στην τv: Δεν ειναι το ιδιο.... η Μινα βγαζει καλυτερο γαλα.....:lol:) επισης δες την καρτα sim μηπος ειναι ταλαιπωρημενη, το ιδιο προβλημα εχει γνωστος μου αλλα δεν ξερω αν ειναι λογο παλαιοτητας ή που η sim του εχει τα μαυρα χαλια της.....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οι καινουριες καρτες ειναι πρασινες και γραφουν 3G.

Αν εχεις διαφορετικη καρτα, ενα 5ευρακι ειναι για να την αλλαξεις.

Αν δεν σου περισευουν,κανε φορητοτητα σε αλλο δικτυο,και μολις ενεργοποιηθεις ξανα φορητοτητα σε κοσμοτε..;)

(ουτε ευρω στα λαμογια)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άμα συνεχίσει να το κάνει θα πάμε να την αλλάξουμε!Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!Πάντως ωραίο το κινητό!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Επειδή είδα το ray σήμερα και το περιεργάστηκα και ου άρεσε αρκετά θέλω να ρωτήσω το εξής, επειδή εδώ και ένα χρόνο έχω android 2,2 σε συσκευή με μικρή εσωτερική μνήμη παρατήρησα ότι γέμιζε γρήγορα το κινητό καθώς πολλές εφαρμογές αποθηκευοταν στην συσκευή και όχι στην κάρτα. Στο ray με 2,3 θα υπάρχει το ίδιο πρόβλημα; Επίσης δεν έχει μεγάλη εσωτερική μνήμη. Και μία γνώμη απο όσους το έχουν για την ταχύτητα του και τυχόν κολλήματα.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Απο την εκδοση 2.3 κ μετα οι πιο πολλες (αν οχι ολες) οι εφαρμογες εγκαθιστανται πλεον στην καρτα μνημης κ οχι στην συσκευη
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το tip. Πάντως είναι πολύ όμορφο κινητό και με ωραία οθόνη. Φαίνεται να αξίζει την τιμή του (250€).Προφανώς θα έχει και αναβάθμιση σε ics.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που εχει πεσει στα 250-260 ευρω σαφως κ αξιζει τα λεφτα του κ με το παραπανω!Μηπως μπορει καποιος να μου θυμισει πως κανω φορμαρισμα καρτας μνημης γιατι δεν θυμαμαι??Ευχαριστω Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο τηλέφωνο κυρίως λόγω μεγέθους και δυνατοτήτων. Το έχει πάρει κανείς από τα γνωστά μαγαζάκια γιατί είναι όντως η τιμή του πολύ χαμηλότερη από την ελληνική αντιπροσωπία. Θα έχω κανένα πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις στα ελληνικά?
Link to comment
Share on other sites

Μπορει κάποιος που το έχει στα χέρια του να μας πει εντυπώσεις; Ταχύτητα, οθόνη, μπαταρια κλπ.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το tip. Πάντως είναι πολύ όμορφο κινητό και με ωραία οθόνη. Φαίνεται να αξίζει την τιμή του (250€).Προφανώς θα έχει και αναβάθμιση σε ics.

 

Επειδη θελω κι εγω να παρω το συγκεκριμενο κινητο,που εχει 250 ευρω?Επειδη πχ μεσω νετ στο πλαισιο λεει 389.Εκτος αν εννοειτε με συμβολαιο.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει κάποιος που το έχει στα χέρια του να μας πει εντυπώσεις; Ταχύτητα, οθόνη, μπαταρια κλπ.

 

φιλε μου εγω το δουλεψα ελαχιστα αλλα μπορω να πω οτι το κινητο πεταει και οθονη πολυ καλη.

Εγω το πουλαω βεβαια,αλλα για αλλο λογο..

Link to comment
Share on other sites

254€ Σήμερα στο skroutz. Το δούλεψα και εγώ σε ένα κατάστημα αλλά ήθελα μία γνώμη για από μία μακροβιότερη συμβίωση μαζί του. ίσως να περιμένω να πέσει λίγο ακόμα η τιμή του και να το τσιμπήσω.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Σ αυτη τη στήλη μπορώ να κανω ερωτηση σχετικα με προβληματα του xperia ray η θα πρέπει να μπώ σε αλλη στήλη?
Link to comment
Share on other sites

Σ αυτη τη στήλη μπορώ να κανω ερωτηση σχετικα με προβληματα του xperia ray η θα πρέπει να μπώ σε αλλη στήλη?

 

εδω καλα εισαι! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα λοιπόν που έχω είναι οτι απο τη στιγμή που κατέβασα την έκδοση 2.3.4 το κινητό εμφανίζει κολήματα,μήπως εχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα λοιπόν που έχω είναι οτι απο τη στιγμή που κατέβασα την έκδοση 2.3.4 το κινητό εμφανίζει κολήματα,μήπως εχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

 

δεν εχω το κινητο,γιαυτο καλυτερα ας απαντησει καποιος που μπορει να χει αντιμετωπισει το ιδιο θεμα.

αυτο που θα εκανα στην θεση σου ειναι να ξαναπερασω το λογισμικο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Ray

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...