Jump to content

Sony Ericsson Xperia Ray


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Αν δειτε εδω το βιντεο τα δυο κουμπια εκτος του HOME εχουν προβλημα στην ανταποκριση τους , και το χει σχολιασει και ενας απο κατω .

 

Οσοι το χετε εχετε παρατηρησει κατι τετοιο ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καλησπερα σε ολους.πειτε καμμια εντυπωση απο το κινητο.βγαζει καλες φωτογραφιες το βραδυ?με ενδιαφερει η αγορα του.εχει τρομερο ντιζαιν.τι λετε?αξιζει?
Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασα πριν ληγω καιρο το xperia ray και παρατηρω οτι παρολο την μεγαλη μπαταρια που εχει, η διαρκεια της ειναι πολλη μικρη εχει παρατηρηση κανενας αλλος το ιδιο πραγμα ιδη εχω ξεκινηση και ψαχνω μπαταριες στο ιντερνετ εαν εχει κανενας καμια προταση ας στηλη απαντηση
Link to comment
Share on other sites

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά! Είμαι κι εγώ κάτοχος του SE Ray εδώ και 3 εβδομάδες και είμαι υπερβολικά ενθουσιασμένος. Έχω όμως μία απορία!Υπάρχει κάποια ρύθμιση/εφαρμογή να κλείνεις το τηλέφωνο οταν μιλάς με το πάτημα κάποιου κουμπιού και όχι απο την οθόνη???Το ξέρω οτι είναι λεπτομέρεια της λεπτομέρειας αλλά μου σπάει τα νεύρα!
Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασα πριν ληγω καιρο το xperia ray και παρατηρω οτι παρολο την μεγαλη μπαταρια που εχει, η διαρκεια της ειναι πολλη μικρη εχει παρατηρηση κανενας αλλος το ιδιο πραγμα ιδη εχω ξεκινηση και ψαχνω μπαταριες στο ιντερνετ εαν εχει κανενας καμια προταση ας στηλη απαντηση

 

Αν γινόσουν λίγο πιο σαφείς.... Πόσο σου κρατάει και τι χρίσει του κανεις...

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Αν γινόσουν λίγο πιο σαφείς.... Πόσο σου κρατάει και τι χρίσει του κανεις...

 

απο την ημερα που το εκανα αναβαθμιση σε 2.3.4 μετα απο πληρη φορτιση δεν κραταει πανω απο 1,5 μερα χωρις να κανω ιδιαιτερη χρηση εχω φορτωση καμποσα προγραματακια αλλα τα εχω απενεργοποιημενα για να μην καταναλωνη ενεγεια μεχρι και την φωτηνοτιτα της οθονης εχω χαμηλωση σε πολλη χαμηλο επιπεδο αλλα δεν αλαξε τιποτα.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

απο την ημερα που το εκανα αναβαθμιση σε 2.3.4 μετα απο πληρη φορτιση δεν κραταει πανω απο 1,5 μερα χωρις να κανω ιδιαιτερη χρηση εχω φορτωση καμποσα προγραματακια αλλα τα εχω απενεργοποιημενα για να μην καταναλωνη ενεγεια μεχρι και την φωτηνοτιτα της οθονης εχω χαμηλωση σε πολλη χαμηλο επιπεδο αλλα δεν αλαξε τιποτα.

 

Απ αυτά που λες, δεν έχεις και μεγάλη διαφορά από μια πιο "normal" διάρκεια... έλεγξε τι σου τρώει την μπαταρία στο παρασκήνιο... Διαφορετικά ξαναπέρασε την τελευταία έκδοση.

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

 

Αν δειτε εδω το βιντεο τα δυο κουμπια εκτος του HOME εχουν προβλημα στην ανταποκριση τους , και το χει σχολιασει και ενας απο κατω .

 

Οσοι το χετε εχετε παρατηρησει κατι τετοιο ?

 

Εχει καποιος αυτο το προβλημα ?

 

Σε καταστημα που το τσεκαρα για κανα 5 λεπτο δεν ειχε προβλημα .

 

Βλεπω να καταληγω σ αυτο λογω μεγεθους , οσοι το χετε ειστε ευχαριστημενοι ?

 

Εχετε καποιο προβλημα λειτουργικο ή οτιδηποτε ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Ειδα οτι απο βιντεο παιζει μονο 3gp Mp4 στο review απο gsmarena .

 

Ισχυει αυτο ?

 

Με αλλον player παιζει divx , xvid , avi ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Ειδα οτι απο βιντεο παιζει μονο 3gp Mp4 στο review απο gsmarena .

 

Ισχυει αυτο ?

 

Με αλλον player παιζει divx , xvid , avi ?

 

εβαλα mx player και παιζει μια χαρα .avi κατα τα αλλα για μενα που δεν μου αρεσουν οι μεγαλες οθονες(κουμουτσες) και θελω compact διαστασεις με καλα τεχνικα χαρακτηριστικα, πιστευ οτι το κινητο ειναι σουπερ, οσο για τα κουμπια ειναι θεμα συνηθειας πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω,ο mx ειναι τελειος player.μεχρι και εξωτερικους υποτιτλους παιζει

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να εμφανιζεται το προθεμα απο τις επαφες;πχ γράφω κος τάδε ταδοπουλος και το κος δεν εμφανιζεται!
Link to comment
Share on other sites

εβαλα mx player και παιζει μια χαρα .avi κατα τα αλλα για μενα που δεν μου αρεσουν οι μεγαλες οθονες(κουμουτσες) και θελω compact διαστασεις με καλα τεχνικα χαρακτηριστικα, πιστευ οτι το κινητο ειναι σουπερ, οσο για τα κουμπια ειναι θεμα συνηθειας πιστευω.

 

O mxplayer που λες παιζει και divx , xvid ? Εχεις δοκιμασει ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω τον ολικό χρόνο των κλήσεων? Εισερχόμενων & εξερχόμενων. Ψάχνω αλλά δεν τα καταφέρνω!!!

Ευχαριστώ!!!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω τον ολικό χρόνο των κλήσεων? Εισερχόμενων & εξερχόμενων. Ψάχνω αλλά δεν τα καταφέρνω!!!

Ευχαριστώ!!!

 

Εγώ έχω βάλει (στο Xp Neo V) to Call Meter NG. Είναι free app από το market και έχει και άλλες λειουργίες όπως το να μετρά και την κίνηση δεδομένων και να υπολογίζει (με αρκετή παραμετροποίηση) το πόσο από τον προπληρωμένο χρόνο που έχεις καταναλώσει. Συνιστάται.

Edited by nikosdoc
typo
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω τον ολικό χρόνο των κλήσεων? Εισερχόμενων & εξερχόμενων. Ψάχνω αλλά δεν τα καταφέρνω!!!

Ευχαριστώ!!!

 

phonalyzr απο το market.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα με ενδιαφερομε για την αγορα του ray και εχω μερικες αποριες.1 απο μπαταρια πως τα παει? 2 η καμερα του καλη ειναι?σας εχει βγαλη καποιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

1/ Η μπαταρία του σε μένα κρατάει 2 μέρες. Σε αυτές μιλάω περίπου 30-40 λεπτά τη μέρα. Μπαίνω με wifi περίπου 15 λεπτά τη μέρα & αν στείλω 2-3 μηνύματα. Μπορεί να παίξω & κανένα παιχνιδάκι! Δεν το κλείνω το βράδυ. Αν μειώσεις τη φωτεινότητα της οθόνης θα κρατάει κ άλλο.

2/ Η κάμερα είναι πολύ καλή. Αρκεί να έχει καλό φωτισμό εκεί που είσαι γιατί το φλας δε βοηθάει & πολύ. Πάντως σε σημεία που έχει φως δεν θα έχεις πρόβλημα.

Αν θες καλή φωτογραφία για τη νύχτα τότε μόνο κινητό με xenon φλας.

3/ Τίποτα! Ούτε κολλήματα,ούτε κάποιο άλλο πρόβλημα γενικά στη λειτουργία του.

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα κι'εγω, ολα καλα εκτος απο τα δυο κουμπια,

εχω μαθει στα απλα κουμπια και δεν με βολευουν ..θα το δω για καμια εβδομαδα αλλα μαλλον θα φυγει.

και δυστηχως δεν υπαρχει αλλο στο μεγεθος του.

A και μια ερωτηση.μεταφερα τις επαφες μου στο gmail κανω συνχρονισμο και δεν τις δεχετε το κινητο..

μεσα στο κινητο στις ρυθμισεις συνχρονισμου ειναι πρασινο το gmail και γραφει ο συνχρονισμος ειναι ενεργοποιημενος.

Edited by Nitse4
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

μόλις απέκτησα τη νέα μου συσκευή . SE xperia ray και χρειάζομαι τη βοήθειά σας για μερικές απορίες μου:

 

1)όταν μπώ από τον browser του κινητού, όχι με wi fi, σε μια ιστοσελίδα και μετά πατήσω το πλήκτρο return για να βγώ από εκεί και να πάω πχ στο μενού, το ίντερνετ συνεχίζει να τρέχει και να χρεώνομαι? Πρέπει να πατήσω κάτι συγκεκριμένο για να σταματήσει το νετ? Και κάτι σημαντικό, όταν συνδέομαι με wi fi και ανοίγω σελίδες πως θα είμαι σίγουρος ότι δεν θα μπαίνει στο ίντερνετ του δικτύου αλλά μόνο με wi fi?

 

2)Αν θυμάμαι καλά, διάβασα παραπάνω, ότι βιντεοκλήσεις δεν μπορούμε να κάνουμε με τη συσκευή αυτή. Ισχύει?

 

3)Η συσκευή όταν την αφήσω για λίγο κλειδώνει αυτόματα. Πώς μπορώ να κλειδώνω τη συσκευή όποτε θελήσω εγώ, ώστε να μην πατιέται τίποτα?

 

Παιδιά, προβλέπεται πως σύντομα θα έχω κι άλλες απορίες για το πρώτο μου android smartphone...

 

Ευχαριστώ

Edited by neptune21
Link to comment
Share on other sites

Tελικα εβαλα τις επαφες μου χειροκινητα μεσω της καρτας μνημης,δεν ξερω τον λογο αλλα δεν τις επερνε αυτοματα απο το gmail.

 

neptune21

2)φιλε μου νομιζω μονο μεσω skype ,δεν ξερω εαν αλλαξει κατι οταν βαλουμε ICS η βγει καποιο προγραμμα.

3)ρυθμισεις -->προβολη-->χρονικη υπερβαση οθονης.

Link to comment
Share on other sites

Tελικα εβαλα τις επαφες μου χειροκινητα μεσω της καρτας μνημης,δεν ξερω τον λογο αλλα δεν τις επερνε αυτοματα απο το gmail.

 

neptune21

2)φιλε μου νομιζω μονο μεσω skype ,δεν ξερω εαν αλλαξει κατι οταν βαλουμε ICS η βγει καποιο προγραμμα.

3)ρυθμισεις -->προβολη-->χρονικη υπερβαση οθονης.

 

ευχαριστώ για τη βοήθεια. πάντως όσον αφορά τη μεταφορά επαφών, ο πιο εύκολος τρόπος, κατά τη γνώμη μου, είναι μέσω bluetooth. Απλά χρειάζεται μια δεύτερη sim για να λειτουργούν και τα δύο κινητά ταυτόχρονα(παλιό-νέο) και κάνεις μια πανεύκολη μεταφορά σε 30 δευτερόλεπτα.

 

Καμιά συμβουλή παιδια?

 

1)όταν μπώ από τον browser του κινητού, όχι με wi fi, σε μια ιστοσελίδα και μετά πατήσω το πλήκτρο return για να βγώ από εκεί και να πάω πχ στο μενού, το ίντερνετ συνεχίζει να τρέχει και να χρεώνομαι? Πρέπει να πατήσω κάτι συγκεκριμένο για να σταματήσει το νετ? Και κάτι σημαντικό, όταν συνδέομαι με wi fi και ανοίγω σελίδες πως θα είμαι σίγουρος ότι δεν θα μπαίνει στο ίντερνετ του δικτύου αλλά μόνο με wi fi?

 

2)Αν θυμάμαι καλά, διάβασα παραπάνω, ότι βιντεοκλήσεις δεν μπορούμε να κάνουμε με τη συσκευή αυτή. Ισχύει?

 

3)Η συσκευή όταν την αφήσω για λίγο κλειδώνει αυτόματα. Πώς μπορώ να κλειδώνω τη συσκευή όποτε θελήσω εγώ, ώστε να μην πατιέται τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Ray

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...