Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το MyPhoneExplorer

 

καλησπερα. εχω περασει τις επαφες απο το w595 στον υπολογιστη με το myphoneexplorer. πως θα τα περασω τωρα στο arc. βασικα το συνδεω με το usb και δεν το αναγνωριζει το προγραμμα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@kalamatiani:

 

Δες αυτό το βίντεο στο σημείο 7:53 και μετά. Αυτό που κάνει ο παρουσιαστής με την εφαρμογή Latitude μπορείς να το κάνεις κι εσύ με τις κλήσεις.

 

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχω περασει τις επαφες απο το w595 στον υπολογιστη με το myphoneexplorer. πως θα τα περασω τωρα στο arc. βασικα το συνδεω με το usb και δεν το αναγνωριζει το προγραμμα...

Μήπως έχεις καμιά παλιά έκδοση του MyPhoneExplorer; Στο λεω γιατί οι καινούριες εκδόσεις του υποστηρίζουν Android.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις καμιά παλιά έκδοση του MyPhoneExplorer; Στο λεω γιατί οι καινούριες εκδόσεις του υποστηρίζουν Android.

 

φαινεται να υποστηρίζει android απλα μολις βαζω το arc και παταω συγχρονισμο μου βγαζει ενα σφαλμα οτι δεν yparxei tilefwno sτη θυρα usb κατι τετοιο

Edited by pareisaktos
Link to comment
Share on other sites

φαινεται να υποστηρίζει android απλα μολις βαζω το arc και παταω συγχρονισμο μου βγαζει ενα σφαλμα οτι δεν yparxei tilefwno sτη θυρα usb κατι τετοιο

Μήπως οι ρυθμίσεις σου στο MyPhoneExplorer δεν είναι σωστές; (File->Settings)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

@kalamatiani:

 

Δες αυτό το βίντεο στο σημείο 7:53 και μετά. Αυτό που κάνει ο παρουσιαστής με την εφαρμογή Latitude μπορείς να το κάνεις κι εσύ με τις κλήσεις.

 

 

Αυτό ακριβώς κάνω.. Μόνο που δεν έχει το αρχειο κλήσεων, αλλά γενικά τις επαφες... :O

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς κάνω.. Μόνο που δεν έχει το αρχειο κλήσεων, αλλά γενικά τις επαφες... :O

 

Σου είχα απαντήσει εγώ. Βάλε το Widget timescape σε ένα από τα desktop με ρύθμιση να σου δείχνει τις κλήσεις και θα κάνεις τη δουλειά σου :)

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλετε μεγάλη διάρκεια μπαταρίας και είστε απελπισμένοι μπορείτε να πάρετε μια τέτοια μπαταριά

http://www.mugen-power-batteries.com/sony-ericsson/mugen-power-4500mah-extended-battery-for-sony-ericsson-xperia-arc-lt15i-docomo-so-01c-with-battery-door.html

και σίγουρα θα σας κρατήσει πολύ παραπάνω.. εντάξει έχει ένα μικροοοό μειονέκτημα εκτος απο τα χρήματα..

 

δείτε ένα σχετικό video...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλετε μεγάλη διάρκεια μπαταρίας και είστε απελπισμένοι μπορείτε να πάρετε μια τέτοια μπαταριά

http://www.mugen-power-batteries.com/sony-ericsson/mugen-power-4500mah-extended-battery-for-sony-ericsson-xperia-arc-lt15i-docomo-so-01c-with-battery-door.html

και σίγουρα θα σας κρατήσει πολύ παραπάνω.. εντάξει έχει ένα μικροοοό μειονέκτημα εκτος απο τα χρήματα..

 

δείτε ένα σχετικό video...

 

οριστε και το βιντεο του arc....

σ αυτη τη περιπτωση ομως πιστευω πως πραγματικα το κινητο κατανταει παντοφλα :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μόλις πήρα το Arc σε μπλε σκούρο και είναι τέλειο. Μια ερώτηση. Οταν το πρωτοάνοιξα δεν μετέφερα τις επαφές από τη sim και τώρα δεν εμφανίζονται. Υπάρχει ρύθμιση να διαβάζει τη sim και όχι το τηλ και να εμφανιστούν?

 

edit: sorry από τη βιασύνη μου δεν διάβασα το manual. ΟΛα ΟΚ παίδες. Θα ενημερώσω για εντυπώσεις !!

Edited by jtzimitras
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποια διαφορα να το αγορασεις παρεισαγωγης;; Εκτος φυσικα απο τις branded εκδοσεις, ειναι ακριβως το ιδιο ετσι;;
http://www.danasoft.com/sig/MPlataris-cucbu.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ειναι , αν ειναι unlocked .

 

Με την εγγυηση δεν ξερω , τι ισχυει ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την εγγυηση, αν διαβασετε το σχετικο φυλλαδιο στην συσκευασια, θα δειτε οτι η εγγυηση ισχυει για ολα τα κρατη της Ε.Ε με την προυποθεση το εκαστοτε προ'ι'ον να ποληται στην αντιστοιχη χωρα. (Εγω τουλαχιστον αυτο καταλαβαινω).
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Αρα παιδια αν το παρεις παραεισαγωγης δεν υπαρχει εγγυηση στην SE;; Ουτε καν απο το μαγαζι που θα το παρεις;;

 

και κατι ακομα, τα παρεισαγωγης αν τα αναβαθμισεις μπορει να χασουν τα ελληνικα;;;

http://www.danasoft.com/sig/MPlataris-cucbu.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτά που λέει ο Titziano θα πρέπει να ισχύει. Αλλά επειδή στο Ελλαδιστάν ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για τίποτα, αν θέλεις εγγύηση καλύτερα να μην το πάρεις παραεισαγωγής.

 

Από την άλλη αν πρόκειται να του κανείς διάφορες επεμβάσεις όπως το να κάνεις root, να αλλάξεις kernels, basebands, να βάλεις custom roms (και στο λέω ότι θα μπεις σ αυτό το τρυπάκι αν θες να εκμεταλλευτείς την συσκευή στο έπακρο) η εγγύηση ακόμα και από Ελλάδα να το έχεις πάρει πάει περίπατο.

 

Οπότε για μένα, κοίτα τι συμφέρει την τσέπη σου! Και όχι δεν έχει σχέση η παραεισαγωγή με την γλώσσα του τηλεφώνου! Το έχουμε πει ότι το Android από default έχει μέσα σχεδόν όλες τις γλώσσες του πλανήτη και τις διαλέκτους ακόμα! Ελληνικά υπάρχουν. (Εκ του λεφτά υπάρχουν!)

 

Sent from my X10 TripNMiUI-IRIS using Tapatalk

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις!

1) Δημιουργώ ένα φάκελο στην επιφ. εργ. κ μετά τι; Δεν μπορώ να κάνω τπτ! Μπορώ να προσθέσω αρχεία; Σε τι χρησιμέυει;

2) Οι φωτογραφίες που έχω βγάλει δεν μπορώ να τις αρχειοθετήσω;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Προσπαθώ να βάλω δικό μου ήχο (mp3) για τα μηνύματα και δεν το βρίσκω στη λίστα για να το ορίσω. Ξέρει κανείς κάτι?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα,

 

Προσπαθώ να βάλω δικό μου ήχο (mp3) για τα μηνύματα και δεν το βρίσκω στη λίστα για να το ορίσω. Ξέρει κανείς κάτι?

 

Κάνε αυτό.

 

(Αν δεν σου δουλέψει φτιάξε τον φάκελο "media" στο root της κάρτας σου και εκεί φτιάξε τον φάκελο "audio" και μέσα σε αυτόν τους φακέλους "Alarms", "Notifications" & "ringtones". Για τη δουλειά που το θέλεις θα πετάξεις τα mp3 σου στον φάκελο ringtones.)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρα παιδια αν το παρεις παραεισαγωγης δεν υπαρχει εγγυηση στην SE;; Ουτε καν απο το μαγαζι που θα το παρεις;;

 

και κατι ακομα, τα παρεισαγωγης αν τα αναβαθμισεις μπορει να χασουν τα ελληνικα;;;

αυτο θα κανεις...θα το πας στο καταστημα που το αγορασες αφου σου υποσχονται εγγυηση!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω το xperia arc και το κουτι του ηταν απ αυτα που δεν περιεχουν το mini HDMI etc... Γνωρίζει κάποιος σίγουρα αν κάτω απ τη ζελατίνα ,που έχουν όλα τα καινουρια κινητα ,περιχεται screen protector???....να μην αγοραζω τζαμπα αλλο... :P
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Επειδή δεν πολυκατάλαβα τι ακριβώς συμβαίνει με αναβαθμίσεις, μπαταριες κ.λπ. Απλώς να πω ότι στο gsmarena το 60% των σχολίων (και είναι περίπου 4000 αν δεν κάνω λάθος) αναφέρουν θέμα με την μπαταρία, ότι είναι πολύ μικρή για το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Στα δικά μας τώρα. Επειδή ενδιαφέρομαι για το τηλέφωνο, σκοπεύω να το αγοράσω σφραγισμενο από αντιπρόσωπο της Cosmote, αλλά θα δουλεύει σε δίκτυο Vodafone. Λέτε να έχω θέμα; Μόλις το πάρω στα χέρια μου να κάνω την περιβόητη αναβάθμιση, για την οποία τόσα έχουν γραφεί;

 

edit: Για να μην παραξενεύεστε τι συμβαίνει, θα αποσύρω στο εν λόγω κατάστημα το Samsung Wave που έχω και θα συμπληρώσω για να πάρω το SE !!

 

Ευχαριστώ

Γιάννης

 

Κανονικά από τη στιγμή που έτσι και αλλιώς είναι ξεκλείδωτο δεν έχει πρόβλημα να λειτουργήσει σε οποιαδήποτε δίκτυο. Επίσης τα Ελληνικά Arc έρχονται κατευθείαν με την έκδοση 2.3.3 προεγκατεστημένη οπότε δεν έχεις κάποιο πρόβλημα. Δεν γνωρίζω αν η SE έχει βγάλει κάποια νεότερη αναβάθμιση όπου διορθώνει τίποτε bugs αλλά συνεδεσέ το με το Update Service μόλις το πάρεις να ψάξει για ενδεχόμενες ενημερώσεις.

Δεν γνωρίζω αν τα Arc που πουλάει η Cosmote είναι branded ή όχι ή έχουν κάποιου είδους διαφορά τέλος πάντων αλλά αν έχεις την δυνατότητα, καθότι είσαι αν δεν κάνω λάθος από Σέρρες, καλύτερα να αγοράσεις την generic έκδοση.;)

Στη θέση σου πάντως δεν θα άλλαζα το Wave με το Arc, ειδικά η οθόνη του θα σου φανεί πιθανόν κατώτερη σε σχέση με του Wave. Στα χρήματα που κοστίζει το Arc αλλά και με λιγότερα υπάρχουν και άλλες καλύτερες συσκευές με αντίστοιχα αλλά και με ανώτερα τεχνικά χαρακτηριστικά (π.χ. LG Optimus 2x, HTC Desire HD, HTC Desire S, Samsung Galaxy S κλπ)

Edited by RAZR2
Link to comment
Share on other sites

Αχ θα τρελαθώ! Παιδιά ΣοΣ!

Άνοιξα σήμερα το πρωι το κινητό, κ είδα οτι υπάρχει ενα βίντεο που δεν το εχω τραβηξει εγω, που δεν είναι δυνατή η αναπαραγωγή του, ειναι mp4, που οταν το κανω delete αυτο εφμανίζεται πάλι (!), το astro file manager δεν μπορεί να το βρει πουθενα, ουτε οταν το συνδεω στο Pc...υπαρχει μονο στην συλλογη της φωτογραφικης!!! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Στη θέση σου πάντως δεν θα άλλαζα το Wave με το Arc, ειδικά η οθόνη του θα σου φανεί πιθανόν κατώτερη σε σχέση με του Wave. Στα χρήματα που κοστίζει το Arc αλλά και με λιγότερα υπάρχουν και άλλες καλύτερες συσκευές με αντίστοιχα αλλά και με ανώτερα τεχνικά χαρακτηριστικά (π.χ. LG Optimus 2x, HTC Desire HD, HTC Desire S, Samsung Galaxy S κλπ)

 

Σεβαστή η άποψη σου φίλε, αλλά "δυνατότερο" δεν σημαίνει πάντα και καλητερο (κατά δίκη μου άποψη). Άλλωστε, τι τρελα είναι αυτή που μας πιάνει με αυτα τα δυπηρηνα, λες και δε ξέρω γώ τι θα κάνουμε με τα κινητά.... Μια χαρά πληρης είναι το κινητο.

 

Καλημέρα!!! Να σας πω ρε παιδιά... έχω φάει τον κόσμο , δεν υπάρχει πουθενά το arc σε ασημένιο??

πότε θα κυκλοφορήσει????

 

Από τέλη Ιουνίου, μεταφέρθηκε για 15 Ιουλίου. Περιμένουμε.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by zxr
Συνεχόμενα μηνύματα
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...