Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα κι από εμένα. Μόλις έκανα την πολυαναμενόμενη αναβάθμιση. Θα επιστρέψω με εντύπωσεις. Το si μου ειναι 1247-7740. Δεν ειναι στη λίστα ακόμα αλλά το πηρα :-)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια οταν εχω αναπαντητη κληση το led δεν αναβοσβηνει καθολου... :/

για μηνυματα χρησιπομοιω το handset sms καιεχω κανονικα led ειδποποιηση .... μηπως ξερει κανενας τι παιζει...; ειμαι με την 4.0.3 rooted

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Χτες αναγνώρισε επιτέλους το pc companion την αναβάθμιση. Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να την κάνω χωρίς να χάσω τίποτα; 'Η εναλλακτικά κάποιον τρόπο για root;
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα η αναβάθμιση, συνδέω το κινητό με το PC Companion, κατεβάζει το λειτουργικό, στο βήμα 2, κάνω τα πάντα κανονικά, κρατάω το πίσω κουμπί πατημένο και συνδέω το USB, αλλά δεν προχωράει η διαδικασία, μετά από μερικά δευτερόλεπτα απλά ανοίγει το κινητό και το δείχνει σε κατάσταση φόρτισης.

Έχω αναβαθμίσει ξανά στο παρελθόν και ξέρω την διαδικασία, οπότε δεν ξέρω τι μπορεί να παίζει....και είχα μια λαχτάρα για παγωτάκι....

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα η αναβάθμιση, συνδέω το κινητό με το PC Companion, κατεβάζει το λειτουργικό, στο βήμα 2, κάνω τα πάντα κανονικά, κρατάω το πίσω κουμπί πατημένο και συνδέω το USB, αλλά δεν προχωράει η διαδικασία, μετά από μερικά δευτερόλεπτα απλά ανοίγει το κινητό και το δείχνει σε κατάσταση φόρτισης.

Έχω αναβαθμίσει ξανά στο παρελθόν και ξέρω την διαδικασία, οπότε δεν ξέρω τι μπορεί να παίζει....και είχα μια λαχτάρα για παγωτάκι....

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα, αλλά αφού μετά από πολλά restart στο κινητό δεν προχωρούσε η δουλεία, σταμάτησα, επανεκκίνησα τον υπολογιστή και έκανα από την αρχή την αναβάθμιση χωρίς πρόβλημα (και χωρίς να μου ζητήσει ξανά πατημένο κουμπί :rolleyes:).

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα το έλυσα με το αναβαθμίσω κατευθείαν από το Sony Service Update και όχι από το PC Companion. Όλα μια χαρά.

Κάποιος μου είπε μετά το update αν κάνεις repair από το pc companion και σβηστούν τα πάντα, τότε πηγαίνει ακόμα ποιο γρήγορα. Το έχει κάνει κανείς;

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

η αναβάθμιση έγινε και σε μένα χωρίς κανένα πρόβλημα από το PC COMPANION, όλη η διαδικασία σε 15' και όλα αυτόματα.

Δεν φαίνετε να έχει χαθεί κάτι και για την ώρα δεν έχει τα κομπιάσματα στην ενελλαγή των οθονών όπως πρίν.

 

Θα παίξω λίγο και αν έχω νεότερα σας λέω...

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια οι πρωτες εντυπωσεις απο το παγωτο

1)αφαιρεθηκε το widget με τα αγαπημενα και τις κλησεις

2)η εφαρμογη people που διαφημιζει η google δεν ειναι διαθεσιμη

3)το ξεκλειδωμα με συρσιμο(εχει προστεθει η επιλογη να μην εχει κλειδωμα και η επιλογη για pattern) θελει πιο μικρη κινηση,ωστοσο αν κατεβασεις το δαχτυλο απο την ημερομηνια προς τα κατω, πατησεις ρυθμισεις και μετα πισω μπαινεις στο menu.νομιζω οτι αυτο παλια δεν γινοταν,ελπιζω να μην ξεκλειδωνει μεσα στην τσεπη.

4)στην αριθμομηχανη ουτε τωρα εχει το %

5)υπαρχει μια εμφανης καθυστερηση οταν πατας για να μπεις στον dialer.

6)τα notifications πλεον σβηνονται με κινηση του δαχτυλου προς τα δεξια

7)η μπαταρια δειχνει να δουλευει καλυτερα.

8)το wifi επισης αψογα

9)το μενου της καμερας αλλαξε,δειχνει πιο ευχρηστο(δεν το εχω δουλεψει ακομα)

10)προστεθηκε επιλογη στο ξεκλειδωμα να πηγαινει κατευθειαν στην καμερα

11)τα Lock screen apps, εχουν πλεον ενα προβληματακι,οταν τα πατας,σβηνουν την οθονη,μετα ξανα-ανβει και σου δειχνει την οθονη ξεκλειδωματος και μετα σβηνει.

12)το λαμπακι των notifications εξακολουθει να δουλευει(καπου ειχα διαβασει οτι δεν θα δουλευε)

αυτα παρατηρησα μεχρι στιγμης ελπιζω να βοηθησα καπως.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια οι πρωτες εντυπωσεις απο το παγωτο

1)αφαιρεθηκε το widget με τα αγαπημενα και τις κλησεις

2)η εφαρμογη people που διαφημιζει η google δεν ειναι διαθεσιμη

3)το ξεκλειδωμα με συρσιμο(εχει προστεθει η επιλογη να μην εχει κλειδωμα και η επιλογη για pattern) θελει πιο μικρη κινηση,ωστοσο αν κατεβασεις το δαχτυλο απο την ημερομηνια προς τα κατω, πατησεις ρυθμισεις και μετα πισω μπαινεις στο menu.νομιζω οτι αυτο παλια δεν γινοταν,ελπιζω να μην ξεκλειδωνει μεσα στην τσεπη.

4)στην αριθμομηχανη ουτε τωρα εχει το %

5)υπαρχει μια εμφανης καθυστερηση οταν πατας για να μπεις στον dialer.

6)τα notifications πλεον σβηνονται με κινηση του δαχτυλου προς τα δεξια

7)η μπαταρια δειχνει να δουλευει καλυτερα.

8)το wifi επισης αψογα

9)το μενου της καμερας αλλαξε,δειχνει πιο ευχρηστο(δεν το εχω δουλεψει ακομα)

10)προστεθηκε επιλογη στο ξεκλειδωμα να πηγαινει κατευθειαν στην καμερα

11)τα Lock screen apps, εχουν πλεον ενα προβληματακι,οταν τα πατας,σβηνουν την οθονη,μετα ξανα-ανβει και σου δειχνει την οθονη ξεκλειδωματος και μετα σβηνει.

12)το λαμπακι των notifications εξακολουθει να δουλευει(καπου ειχα διαβασει οτι δεν θα δουλευε)

αυτα παρατηρησα μεχρι στιγμης ελπιζω να βοηθησα καπως.

για το λαμπακι led δουλευει κανονικα και στα sms που δεχεσαι αλλα και στις αναπαντητες κλησεις; εννοω οταν η οθονη σβηνει το led εξακουλουθει να αναβοσβηνει;

Edited by Mr_Comple

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις δικιο δεν το ειχα τσεκαρει αυτο.μονο στις αναπαντητες δουλευει......

και ακομα κατι που ξεχασα,το si μου δεν ηταν στην λιστα,αλλα το update ηταν διαθεσιμο.

Link to comment
Share on other sites

φιλοι γεια σας,εκανα αναβαθμιση και εγω στο αρκ.κατεβασα και ενα προγραμμα που στις πληροφοριες συσκευης βγαζει si 1247-7740 ενω κατω απο την μπαταρια εχει αλλον αριθμο,1247-7722.εχει προσεξει καποιος κατι παρομοιο η ειναι απλως λαθος του προγραμματος/quadrant behchmark/.ας απαντηση οποιος προσεξε κατι τετοιο.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις δικιο δεν το ειχα τσεκαρει αυτο.μονο στις αναπαντητες δουλευει......

και ακομα κατι που ξεχασα,το si μου δεν ηταν στην λιστα,αλλα το update ηταν διαθεσιμο.

 

ειδες; υπαρχει θεμα...! ακομα δεν ξερω αν σου τυχαινει αυτο,οταν πας να φορτωσεις το dealer την πρωτη φορα συνηθως σου κανει 3-5 δευτερολεπτα...! εχει πολλα bug πραγματικα ελπιζω να βγει καποιο update συντομα γιατι με βλεπω να γυρναω σε gingerbread!!!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ειδες; υπαρχει θεμα...! ακομα δεν ξερω αν σου τυχαινει αυτο,οταν πας να φορτωσεις το dealer την πρωτη φορα συνηθως σου κανει 3-5 δευτερολεπτα...! εχει πολλα bug πραγματικα ελπιζω να βγει καποιο update συντομα γιατι με βλεπω να γυρναω σε gingerbread!!!

 

ναι αυτο με τον dialer,το εγραψα...εχει εμφανη καθυστερηση....και επισης δεν ξερω αν φταινε τα δαχτυλα μου,αλλα δεν δουλευει και πολυ καλα οταν πας να κρυψεις τα νουμερα και μετα να επαναφερεις,σαν να lagαρει,δεν ξερω.....

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγω την αναβαθμιση χθες.... Το μόνο που εχω να πω ειναι απογοήτευση πλήρης....πολύ δυσαρεστημένος με την ταχύτητα της συσκευής. Οτι έχει αναφέρει ο Paris ισχύει+ οτι σε μένα εχει εξαφανιστεί το ημερολόγιο , ενώ υπάρχει το εικονίδιο αναφέρει οτι δεν υπάρχει η εφαρμογή. Είχα GB root με παραμετροποίηση δικια μου ,το τηλεφωνο πετούσε... Θα επιστρέψω σίγουρα πίσω θα βάλω ice cream μόνο οταν βγει το root. Στα θετικά τωρα η κάμερα πλέον από το 1 mb περίπου οι φωτογραφίες καταλαμβάνουν 2,5 mb με σαφώς ανώτερη ποιοτητα οταν τις βλέπεις σε μεγάλη οθόνη. ελπιζω να βοήθησα και εγω :-)
Link to comment
Share on other sites

Ο dialer και σε μένα καθυστερεί περισσότερο από πρίν και δεν κάνει γρήγορη αναζήτηση στα Ελληνικά από το αριθμητικο πληκτρολόγιο παρά μόνο Αγγλικά...
Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια και γω...εχω si 1245-4552...

τι γινετε ρε παιδια;;;με το που κλεινει το κιν μου λεει τελικα οτι δεν υπαρχει αναβαθμηση και οποτε το συνδεω παντα υπαρχει αναβαθμηση....πφφφ :lost: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

χτες βραδυ εκανα το κινητακι root, εσβησα οτι εφαρμογες δε χρειαζομουν και το κινητακι πια πεταει!

αξιζει με τα χιλια η 4.0.4! :)

 

ο τροπος για να το rootαρεις ειναι εδω:

http://talk.sonymobile.com/message/178992

 

επισης εβαλα και το εξης στη notification bar (ειχα αντιστοιχο στη 2.3.4, αλλα δε δουλευε στην ics) που ειναι πολυ πολυ βολικο:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1632691

Link to comment
Share on other sites

Tο μόνο που εντόπισα οτι χάθηκε από τα δεδομένα, είναι οι ρυθμίσεις VPN. Το άσχημο στις νέες ρυθμίσεις VPN είναι πως σου ζητά πλέον υποχρεωτικά στο ξεκλείδωμα της οθόνης να έχεις είτε PIN είτε κωδικό είτα μοτίβο. Θα μπρορούσαν όταν μπεις στο μενού VPN να ζητά εκεί κωδικό. Τι να πω...
Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

χτες βραδυ εκανα το κινητακι root, εσβησα οτι εφαρμογες δε χρειαζομουν και το κινητακι πια πεταει!

αξιζει με τα χιλια η 4.0.4! :)

 

ο τροπος για να το rootαρεις ειναι εδω:

http://talk.sonymobile.com/message/178992

 

επισης εβαλα και το εξης στη notification bar (ειχα αντιστοιχο στη 2.3.4, αλλα δε δουλευε στην ics) που ειναι πολυ πολυ βολικο:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1632691

Πολυ ωραια, δεν το είχα πάρει πρέφα για root ice cream. Θα το κάνω το βράδυ και θα πω εντυπώσεις. Thanks.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...