Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την επόμενη εβδομάδα ξεκινάει το Update του Arc σε Android 4.0.4.

http://blogs.sonymobile.com/products/2012/05/25/update-on-ice-cream-sandwich-rollout-for-xperia-smartphones/

 

Now, we are happy to confirm that the remaining 2011 smartphones; Xperia arc, Xperia neo, Xperia mini, Xperia mini pro, Xperia pro, Xperia active and Sony Ericsson Live with Walkman will start to receive their updates starting from next week.

This software upgrade will be Android version 4.0.4 and the good news is that this latest version will also be made available for Xperia arc S, Xperia ray and Xperia neo V users, who received Android 4.0.3 the first time around.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

εγώ ρε παιδιά έχω κάνει update εδώ και 10 μέρες σε ICS !!!

 

Με Arc, ή Arc S? Μέσω PC Companion, ή από XDA και Flashing της ROM για το Arc S?

Γιατί κι εγώ με ICS Custom ROM είμαι. Απλά στο επίσημο upgrade αναφέρεται η ανακοίνωση.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Με Arc, ή Arc S? Μέσω PC Companion, ή από XDA και Flashing της ROM για το Arc S?

Γιατί κι εγώ με ICS Custom ROM είμαι. Απλά στο επίσημο upgrade αναφέρεται η ανακοίνωση.

 

με Arc το είχα δώσει για επισκευή και μου έκαναν update σε ICS

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μετα απο αυτο εχω ερωτησεις

Εχω βαλει rom Arc S..

Για να περασω το κανονικο παγωτο πρεπει να το κανω downgrade και μετα να περασω το κανονικο ή μπορω να το βαλω στο Pc companion Και να μου κανει κανονικα την αναβαθμιση;

Αν πρεπει να το κανω downgrade μπορει καποιος να μου δωσει οδηγιες για το πως θα γινει;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει πρώτας να επιστρέψεις σε Gingerbread ROM για το Arc. Αυτήν την στιγμή το κινητό αναγνωρίζεται ως LT18i.

Δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1330314 έχει πολλές, πχ 4.0.2.Α.0.42 ή 0.62, περνάς μία από αυτές μέσω του Flashtool και μετά μέσω του PC Companion όταν ξεκινήσει το update και στην Ελλάδα θα γίνει upgrade σε ICS.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Σε εναν φιλο απο σημερα δεν του διαβαζει την καρτα μνημης μονο φωτο & βιντεο,μουσικη διαβαζει!!.

Δοκιμασα να του κανω επιδιορθωση αλλα μου λεει 'δεν υπαρχει λογισμικο για την συσκευη σας-προσπαθηστε αργοτερα'

Ξερει κανεις κατι για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να την φορμάρεις στον υπολογιστή. Περίεργο είναι να διαβάζει μόνο ένα συγκεκριμένο τύπο αρχείου και όχι όλα..
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να την φορμάρεις στον υπολογιστή. Περίεργο είναι να διαβάζει μόνο ένα συγκεκριμένο τύπο αρχείου και όχι όλα..

 

Πως το κανω αυτο?

Ξερεις γιατι μου βγαζει αυτο το μηνυμα το Sony PC Companion?

Link to comment
Share on other sites

Πως το κανω αυτο?

Ξερεις γιατι μου βγαζει αυτο το μηνυμα το Sony PC Companion?

 

Μαλον κατι συμβαινει με τους σερβερ λογο της 4.0.4!!

Το ειχα παθει και εγω πιο παλια,και μετα απο 2 ημερες που δουλεψε ειχε την καινουργια εκδοση!!! Δεν λεω οτι σε 2 ημερες θα εχουμε την 4.0.4(μακαρι),αλλα ξαναπροσπαθησε θα δουλεψει...αλλιως ξερεις..SUS;)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, εδώ και αρκετό καιρό αντιμετωπίζω πρόβλημα με την σύνδεση του κινητού στον υπολογιστή...τις περισσότερες φορές, αν όχι πάντα αντιμετωπίζει πρόβλημα με την εγκατάσταση του driver και συνέχεια λέει ότι δεν εγκαταστάθηκε σωστά...
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα, γνωριζει καποιος πως ξαναπερναω το λειτουργικο του Χperia Αrc γιατι εχει μπλοκαρει μετα απο αποτυχημενες προσπαθειες εισαγωγης κωδικου ξεκλειδωματος δικτυου!

Το τηλεφωνο ειναι απο το εξωτερικο και ειναι κλειδωμενο στο τοπικο δικτυο και δεν λειτουργει με Ελληνικες sim!

 

Γνωριζει κανεις τι πρεπει να κανω?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Arc και ειχα κανει το update σε ICS του Arc S.

Υπαρχει κάποιος λογος να μπω στην διαδικασια να περασω την επίσημη αναβαθμηση που αφορα το "απλο" Arc?

 

Ευχαριστω!

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Arc και ειχα κανει το update σε ICS του Arc S.

Υπαρχει κάποιος λογος να μπω στην διαδικασια να περασω την επίσημη αναβαθμηση που αφορα το "απλο" Arc?

 

Ευχαριστω!

 

Το update για το Arc είναι σε Android 4.0.4 που επιφέρει διορθώσεις και βελτιώσεις σε σχέση με την έκδοση 4.0.3 που τρέχεις τώρα.

Συν ότι είναι το επίσημο update για την συσκευή, ίσως λοιπόν και πιο μονταρισμένο/lightweight ώστε να αποδίδει καλύτερα με την χαμηλότερη συχνότητα του επεξεργαστή σε σχέση με το Arc S.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα το Arc μου συνεχώς καίγονται πιξελ. πριν δυο βδομάδες του άλαξα οθόνη όμως προχτές που το κοίταξα σε μαύρο φόντο έχουν καεί τέσσερα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα το Arc μου συνεχώς καίγονται πιξελ. πριν δυο βδομάδες του άλαξα οθόνη όμως προχτές που το κοίταξα σε μαύρο φόντο έχουν καεί τέσσερα.

 

Να το πας να την ξανα-αλλάξουν. Μάλλον είσαι άτυχος μιας και είναι θέμα display.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση: Έχω περασμένο τον ArcKnight kernel που έχει ενσωματωμένη και την ClockworkMod Recovery.

Εγκατέστησα σήμερα την εφαρμογή ROM Manager του developer ώστε να μπορώ να διαχειρίζομαι από εκεί μερικά πραγματάκια (BackUp, κλπ) αλλά μου εμφανίζει ότι δεν έχω εγκατεστημένη την CWM Recovery και με προτρέπει να την εγκαταστήσω.

Θέλει να εγκαταστήσει κάποια νεότερη version μήπως, ή δεν "βλέπει" την εγκατεστημένη recovery?

 

Να ακολούθησω την πρόταση, ή θα έχουμε κάποιο πρόβλημα ασυμβατότητας?

Ευχαριστώ.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μόλις αναβάθμισα το ARc Μου επίσημα σε 4 ICS

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

μεσω PC Companion???

 

Ο Ναι... Και πραγματικά το κινητό φυσάει ... ******* που πήρα το P τελικά ... έπρεπε να περιμένω πρώτα να δοκιμάσω το Arc με ICS 4

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, εδώ και αρκετό καιρό αντιμετωπίζω πρόβλημα με την σύνδεση του κινητού στον υπολογιστή...τις περισσότερες φορές, αν όχι πάντα αντιμετωπίζει πρόβλημα με την εγκατάσταση του driver και συνέχεια λέει ότι δεν εγκαταστάθηκε σωστά...

 

Τι έκανες τελικά έβγαλες άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Ο Ναι... Και πραγματικά το κινητό φυσάει ... ******* που πήρα το P τελικά ... έπρεπε να περιμένω πρώτα να δοκιμάσω το Arc με ICS 4

δηλαδη αξιζει λες να το κανουμε?δεν laggarei και τα σχετικα?ελεγα να περιμενω αλλα αν ειναι να φυσαει....

επισης χανω τπτ απο επαφες και απο τοσα apps που χω κατεβασει?θα πρεπει να τα ξανακατεβαζω?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αξιζει λες να το κανουμε?δεν laggarei και τα σχετικα?ελεγα να περιμενω αλλα αν ειναι να φυσαει....

επισης χανω τπτ απο επαφες και απο τοσα apps που χω κατεβασει?θα πρεπει να τα ξανακατεβαζω?

 

Εδώ και 9 ώρες που το έχω κάνει αναβάθμιση πάει πολύ καλά... καμία σχέση το Lag με 2.3. Όχι δεν χάνεις τίποτα αν και εγώ μετά έκανα κι ένα Reset ώστε να είναι καθαρό το κινητό με την ICS . Οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικότατες

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...