Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα

Ξέρει κανείς αν θα υπάρξει αναβάθμιση στους χάρτες και στο drive?

 

Όχι, δεν θα υπάρξει καμία αναβάθμιση.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ν9 αρνηται να ανοίξει. Υπάρχει τρόπος να γλύτωσω το flashaρισμα γιατί αυτη τη στιγμή δεν εχω pc?

 

Λογικά έχει μείνει από μπαταρία. Θέλει pc ώστε να φτάσει στο ελάχιστο όριο φόρτισης ώστε στη συνέχεια να μπορεί να φλασαριστεί.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Είχα μια ελπίδα μπας και μιας και είχαν πει ότι θα υποστηρίξουν το n9 μέχρι το 2015.

Κρίμα , το drive πραγματικά είναι καταπληκτικό.

Link to comment
Share on other sites

οχι , για το gps μιλαω με την εφαρμογη drive , οταν εκτελω μια διαδρομη να μη κλεινει η οθονη , οπως σε ολες τις συσκευες

 

Ομολογώ πως δε θυμάμαι να μου έσβηνε ποτέ η οθόνη κατά τη πλοήγηση!

 

Το παρατήρησα πρόσφατα αυτό που λέτε αλλά γινότανε γιατί είχα ανοίξει το maps και όχι το drive. Οταν το κατάλαβα όλα ήταν ΟΚ!

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ν9 αρνηται να ανοίξει. Υπάρχει τρόπος να γλύτωσω το flashaρισμα γιατί αυτη τη στιγμή δεν εχω pc?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το επιβεβαιώνω

 

Πρίν πας σε rd mode ή φλασάρισμα δοκίμασε να αποσυνδέσεις την μπαταρία για λιγα δευτερόλεπτα. Είχα αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα(δέν ανταποκρινώταν καθόλου,ούτε καν φόρτιζε) και είχα δει την λύση απο εδώ http://talk.maemo.org/showthread.php?t=85851

Απο τότε πολύ απλά δεν το άφησα να ξεφορτήσει ποτέ :)

 

τελειως διαφορετικο με καθε τι που εχω δουλεψει. μου αρεσει αρκετα και θελει πολυ ψαξιμο μιας και μπορεις να σκαλιξεις τα παντα

 

2 ερωτησεις προς το παρων

- με ενα γρηγορο ψαξιμο δεν βρηκα πως να μενει η οθονη ανοιχτη κατα της διαρκεια της πλοηγησης

- υπαρχει τροπος να τρεξω αντροιντ εφαρμογες χωρις να περασω το nitdroid ή μονο ετσι γινεται , και αν κατι δεν παει καλα με το nitdroid μπορω να το φλασαρω στην εργοστασιακη??

 

αντε και μια τριτη

το navifirm δουλευει ?? θυμαμαι οτι δεν μπορουσαμε να κατεβασουμε απο αυτο

Άν και εγώ δεν θυμάμαι να σβήνει η οθόνη κατα την πλοήγηση, σαν εναλλακτική λύση δοκίμασε το dontgosleep από το store.

Link to comment
Share on other sites

Σταματησαμε να το πιστεύουμε απο το 2012 αυτό.

 

: )

 

 

υποτιθεται οτι το nokia maps θα μεταφεροταν στα windows phone , που σημαινει οτι εκει θα εχει ενημερωση χαρτων. Γιατι να μη δωσουν χαρτες και σε παλιοτερα μοντελα ??

 

Εχω το Ν9 στα χερια μου 5 μερες , το εχω φλασαρει κι εγω δεν ξερω ποσες φορες. τελικα κατελιξα σε dual boot με android , μιας και τελικα μπορω να κανω την δουλεια μου ετσι οπως δουλευει τωρα το android

 

μπορω να πω οτι το δουλευω ευχαριστα αν και παλιο τηλεφωνο πλεον , κατι καινουριο για μενα που οπως βλεπω ακομα και σημερα δεν του λειπει τιποτα και εχει δυνατοτητες ,με λιγες γνωσεις και ψαξιμο, να το πειραξεις παρα πολυ , νιωθεις μια ελευθερια στην χρηση του και μια αλλη φιλοσοφια (δεν ξερω πως ειναι το sailfish , θελω να πιστευω πως ειναι η βελτίωση του maemo )

 

σημερα εκανα και την πρωτη μου αγορα απο το καταστημα της Nokia μετα απο τοσα χρονια που εχω τον λογαριασμο στο καταστημα

η εφαρμογη situations φοβερη πολυ καλη αξιζει τα λεφτα της και ειναι πολυ χρησιμη για μενα

 

 

θα σας ζαλισω και ελπιζω να κρατησουμε ζωντανο το θεμα αυτο

 

Υ.Γ. δεν δοκιμασα απο τοτε το drive για να δω πως συμπεριφερεται η οθονη , θα ενημερωσω

 

Υ.Γ. 2 και αλλη μια βλακεια της νοκια που παρατησε αυτο το τηλεφωνο

Edited by tempes
Link to comment
Share on other sites

εχω βρει σε τορρεντ αρκετες εφαρμογες . Καποιες απο αυτες οταν παω να τις περασω μου λεει "installation failed - installation interupted"

τι μπορει να ειναι??

Link to comment
Share on other sites

εχω βρει σε τορρεντ αρκετες εφαρμογες . Καποιες απο αυτες οταν παω να τις περασω μου λεει "installation failed - installation interupted"

τι μπορει να ειναι??

 

Ενεργοποίησε την επιλογή για εγκατάσταση εφαρμογών από τρίτους.

Ίσως φταίει αυτό.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιημενη ειναι, καποιες εφαρμογες απο τις 84 που κατεβασα τις εχει περασει ενω σε καποιες αλλες βγαζει αυτο το μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Ε, θα είναι πρόβλημα των εφαρμογών. Δεν φταίει το κινητό.

Πρόσεχε όταν κατεβάζεις από torrents!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

προσεχω αλλα μετα απο τοσο καιρο που εχουν να ασχοληθουν με το Ν9 δεν βρισκεις ευκολα εφαρμογες εκτος απο το στορ

 

Υπαρχει περιπτωση να πατησα κατι στο n9qtweak και να μπλοκαρει την εγκατασταση?

Edited by tempes
Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχει μείνει από μπαταρία. Θέλει pc ώστε να φτάσει στο ελάχιστο όριο φόρτισης ώστε στη συνέχεια να μπορεί να φλασαριστεί.

 

Δεν έφταιγε αυτό,τελικά φλασαρα το λειτουργικό και όλα κομπλέ. Όλα τα δεδομένα απο τα άφησα

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

προσεχω αλλα μετα απο τοσο καιρο που εχουν να ασχοληθουν με το Ν9 δεν βρισκεις ευκολα εφαρμογες εκτος απο το στορ

 

Υπαρχει περιπτωση να πατησα κατι στο n9qtweak και να μπλοκαρει την εγκατασταση?

 

Δοκιμάστε το warehouse. Έχει παρα πολλές εφαρμογές και ωραίο client.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

υπαρχει καποιος ευκολος τροπος να κρατησω ολικο backup ???

 

Ναι απο το pc suite. Η τελευταία έκδοση υποστηρίζει το Ν9

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχουν μπει σωστά οι κεραίες ναι.

Αλλιώς από θέμα διαφορετικού υλικού (αν δεν είναι genuine) υπάρχει μια μικρή πιθανότητα αλλά μου φαίνεται δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ.

Δύσκολο μου φαίνεται κι εμένα.

Δε μιλάμε, εξ'άλλου για μεταλική κατασκευή, αλλά πλαστική.

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω σταθερό σημα τελευταία (στο ίδιο σημείο δηλαδή χάνεται και έρχεται το σήμα) και αφού το άνοιξα από περιέργεια αλλά και για να δω την μπαταριά για να παραγγείλω μια . Σκέφτηκα να βάλω ενα αλουμινόχαρτο κάπου στην πλάτη μπας και βοηθήσει στο αδύναμο σήμα :D:D:D, αλλά έτσι όπως είναι δεν γίνεται ,και σκέφτηκα οτι ευθύνεται το housing μιας και δεν είδα πουθενά να αναφέρει NOKIA

 

EDIT το σημα εχει να κανει με το ρουτερ που εχω στο μαγαζι μου. απλα ελπιζω να μεγαλωνα την εμβελεια του με καποια πατεντα

Edited by tempes
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα το sim tray και μετά από πολύ καιρό είπα να το ζωντανέψω,αλλά όπως είπε ο φίλος παραπάνω δεν φορτίζει με τίποτα...Μάλλον ξανά nokia care... Νίκοοοοοο
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια. Ηθελα να ρωτησω αν ξερετε πως μπορω να μεταφερω τα μηνυματα μου απο το νοκια Ν9 σε συσκευη android.Το εχει ψαξει κανεις σας?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...