Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με στεναχωρεις τωρα και εχω κανει ολοκληρη δουλεια με τα θεματα :p(δεν τα εφτιαξα εγω, αλλα τα συγκεντρωσα κτλ)

κανε extract στο pc πρωτα και εκει εχω το καθε θεμα zipαρισμενο και με screenshot μεσα ;)

εγκαθιστας πρωτα το theme changer μετα το θεμα που θες και το επιλεγεις απο εκει

ασφαλη ειναι, τουλαχιστον σε εμενα ειναι οκ. εχω inception, transitions απο το n9qtweak(χωρις lockscreen landscape & home) home screen settings(εχω αλλαξει μονο το operator name) και δουλευουν χωρις προβλημα εκτος απο τα emoticon. τα βγαζει κοκκινα τετραγωνα. αλλα μολις βαλεις το θεμα κανε install απο το n9qtweak τα αλλα emoticon reboot και θα δουλεψουν. σε εμενα τουλαχιστον δουλευουν :p

 

το faenza εχω βαλει και ειναι πολυ ωραιο!

οκ ολα καλα.βρηκα τον τροπο και τα εγκατεστησα ολα μεσω filebox.οντως το faenza ειναι πολυ καλο.αυτο.

εβαλα κι εγω.σ ευχαριστω.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , μια ερωτηση μονο , οταν εχεις το data η wifi anoixto και σου στειλουν μηνυμα στο facebook , σου ερχετε ειδοποιηση η πρεπει να μπαινεις στην εφαρμογη κα8ε τοσο για να τσεκαρεις? δλδ εχει κατι αναλογο με το facebook messenger του ιος η του αντροιντ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. μπορεις να το βαλεις να σου ανανεωνει το facebook ανα μιση, μια τρεις ωρες αναλογες οπως το θες.

σου ερχονται τα μηνυματα και διαφορες ειδοποιησεις, οχι ομως απο τις ομαδες του facebook.

 

για chat εχει ενσωματωμενο το ενεργοποιεις οποτε θελεις ανεξαρτητα απο τις ειδοποιησεις και αυτα

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει push δυστυχώς για το fb οπότε αναγκαστικά όλες οι ειδοποιήσεις θα σου έρχονται στο χρόνο που έχεις ορίσει

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει push δυστυχώς για το fb οπότε αναγκαστικά όλες οι ειδοποιήσεις θα σου έρχονται στο χρόνο που έχεις ορίσει

 

ΈΧει push βρε. Σε μένα μια χαρά έρχονταν. Μόνο στο gmail σταμάτησε να λειτουργεί! Αν και πλέον υπάρχει τρόπος να βάλεις υποστήριξη cardDAV και CalDAV.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω Φιλιππε ποτε δε μου ρθε οποιαδήποτε ειδοποίηση από fb στην ωρα της αλλα πάντα εκανε pull και όχι push στο 10λεπτο που νομίΖω ήταν ο ελάχιστος χρόνος ανανέωσης που μπορούσες να διαλέξεις. Βέβαια μπορει να μου διέφυγε και κάτι..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

ΈΧει push βρε. Σε μένα μια χαρά έρχονταν. Μόνο στο gmail σταμάτησε να λειτουργεί! Αν και πλέον υπάρχει τρόπος να βάλεις υποστήριξη cardDAV και CalDAV.

Μπορείς να ποστάρεις ένα λινκ για το CardDAV?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Ειναι η 4η φορα που μου συμβαινει να ξυπνω και να ειναι κλειστο το κινητο απο μπαταρια. Αυτη τη φορα απλα δεν γινεται , να ηταν φορτισμενο στο φουλ και μεσα σε 6 ωρες υπνου να το βρισκω κλειστω. Δεν ειχα κατι ανοιχτο και η τελευταια εφαρμογη που μπηκα ηταν το Φατσοβιβλιο και θυμαμαι οτι την ειχα κλεισει γιαυτο το λογο. Το επαθε κανεις αλλος, εχετε κατι υποψιν ? Ευχαριστω

From N9
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα την ειχα λιωσει τη συσκευη απο θεμα χρησης, ειδικα πριν το καλοκαιρι που χρειαζομουν smartphone.

Απο χρηση ναι, μου εχει αδειασει 2 φορες μεσα στη μερα. Απο μονο του ομως, οχι δεν μου ετυχε ποτε.

Ουτε αυτο το bug με το ποσοστο της μπαταριας ειχα ποτε που ειχαν οι περισσοτεροι.

 

Εχεις το βαλει battery status για να δεις τι φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Και γω το ιδιο αλλα απο χρηση .

Οχι δεν εχω βαλει , ασε να βαλω και βλεπουμε αλλα αν εχει παθει καποιος το ιδιο και ξερει τη λυση εδω θα ειμαι :)

From N9
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ποστάρεις ένα λινκ για το CardDAV?

 

http://www.allboutn9.info/2012/03/more-instant-messaging-clients-with.html

 

Δες αυτό αν σε βολέψει. Δεν το έχω πλέον το κινητό για να σου πω πως το έκανα. Οχι πάντως με το MfE.

To είχα γράψει και εδώ πως ενώ έκανε push το gmail δεν έκανε το yahoo!

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
http://www.allboutn9.info/2012/03/more-instant-messaging-clients-with.html

 

Δες αυτό αν σε βολέψει. Δεν το έχω πλέον το κινητό για να σου πω πως το έκανα. Οχι πάντως με το MfE.

To είχα γράψει και εδώ πως ενώ έκανε push το gmail δεν έκανε το yahoo!

Αρχικά ευχαριστώ για την απάντηση. Δυστυχώς δεν κάνεις γιαυτό που θέλω. Προς το παρόν μετέφερα τις επαφές μου με τον παλιό καλό τρόπο (αρχείο). Θα κοιτάξω αν γίνεται με κάποια άλλη αλχημεία.

 

Επίσης υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρω backup την eMMC έτσι όπως είναι τώρα, δηλαδή να το φλασάρω και να είναι στημένο κανονικά όπως το έχω τώρα?

Link to comment
Share on other sites

παντως για πέρασμα επαφών ημερολογιο κλπ το n9 συγχρονίζει μια χαρά με hotmail αρκεί να περάσεις μια ψιλομοντα. οπότε όποιος έχει επαφές google τις περνάει απευθείας σε hotmail. το ιδιο γίνεται και με το ημερολογιο..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.

Εχετε ολοι προβλημα με το F/B chat availiability απο drop menu?

Δεν μπαινει online και λεει συνεχεια network error, το εψαξα και το μονο που βρηκα ειναι απλα να το κανω delete account και να το ξαναβαλω χωρις καμια προοδο.

Ευχαριστω

From N9
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καν τι φωτογραφια μου του προφιλ μου αλλα ουτε και συγχρονισμο εκανε με τισ επαφες μου. απλα εχω το λογαριασμο τιποτα αλλο.

 

Παλι εγω. :)

Εξακολουθα να μην ενωνεται chat και να μου βγαζει μυνημα network error στο availability

Το χρησιμοποιω αρκετα και μπορω να πω οτι ειναι ενα απο τις βασικες μου χρησεις

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
From N9
Link to comment
Share on other sites

Διαγραφή του λογαριασμού και σβήσε και τον φάκελο. restart και ξανά βάζεις το fb και δοκιμάζεις. έχεις βάλει μήπως τίποτα απο N9QT και σου προκαλεί ασυμβατότητα;

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

διαγραφη λογαριασμου απο κινητο εννοεις ? και τον φακελο πως τον σβηνω και πως το βαζω ξανα??. οχι δεν εχω βαλει N9QT,απλα απο την μια μερα στη αλλη το επαθε Edited by Andreasole
From N9
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ΠΑΛΙ :)

Δεν καταλαβαινω τι επαθε το κινητο και δεν λεει να ενωθει με το chat availability του facebook σκεφτομαι να το παρω απο κει που το επιασα αλλα πριν το κανω αυτο θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καποιος απο σας το ιδιο προβλημα, αν οχι τοτε το παιρνω

Ευχαριστω

 

Τελικα δεν ειναι μονο στο δικο μου κινητο το προβλημα αλλα και σε αλλους.

http://discussions.nokia.com/t5/Maemo-and-MeeGo-Devices/facebook-chat-does-not-work-N9/m-p/2086317#M37037

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
From N9
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ΠΑΛΙ :)

Δεν καταλαβαινω τι επαθε το κινητο και δεν λεει να ενωθει με το chat availability του facebook σκεφτομαι να το παρω απο κει που το επιασα αλλα πριν το κανω αυτο θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καποιος απο σας το ιδιο προβλημα, αν οχι τοτε το παιρνω

Ευχαριστω

 

Τελικα δεν ειναι μονο στο δικο μου κινητο το προβλημα αλλα και σε αλλους.

http://discussions.nokia.com/t5/Maemo-and-MeeGo-Devices/facebook-chat-does-not-work-N9/m-p/2086317#M37037

 

Το κανει και το δικο μου...

Επισης τελευταια εχει θεμα και με το gmail. Εχω συνεχεια ενα ongoing transfer του gmail το οποιο παραμενει εκει οτι και να κανω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με το φβ. Ξαφνικά το παρουσίασε. Επανεκκίνηση κ πάλι επανεκκίνηση αλλά τίποτα..
Link to comment
Share on other sites

Το κανει και το δικο μου...

Επισης τελευταια εχει θεμα και με το gmail. Εχω συνεχεια ενα ongoing transfer του gmail το οποιο παραμενει εκει οτι και να κανω.

 

Το παθαίνω κι εγώ κατά καιρούς , αλλά με όλους τους λογαριασμούς mail.

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...