Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@Dark_ds Σε ευχαριστώ πολύ! Το ότι είναι αργά είναι αλλά...

 

Και εγώ πέρασα το Wazapp από εδώ και λειτουργεί χωρίς κανένα πρόβλημα :)...

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα δουλευει και παλι μια χαρα το wazzapp αλλα και παλι με ταλαιπωρει σε αλλο θεμα...

Καινουργιο σκαλωμα.... δεν αναγνωριζει το jack

Τρλαινομαι λοιπον λεω παει καηκε η υποδοχη..

Κανω κλασσικα το restart με τα ακουστικα συνδεδεμενα και ξαφνου λειτουργουν!

Οκ λεω σκαλωματακι παει περασε..

μετα απο λιγο πω να παρω ενα τηλεφωνο χωρις τα ακουστικα και ξαφνου δεν ακουγα τιποτα απο το ακουστικο του κινητου..

τρελαινομαι και παλι και κανω restart χωρι ακουστικα..και φανταστειτε τι εγινε...!

Δουλευει το ακουστικο του κινητου αλλα αν συνδεσω τα handsfree δεν τα αναγνωριζει...:blink:

Δεν εχω πραγματικα ιδεα τι μπορει να εγινε μιας και δεν εχω κανει καμια αλλαγη στο κινητο εδω και βδομαδες...

Αν εχει παρατηρησει κανεις κατι να δωσει καμια ιδεα γιατι πραγματικα το να κανω reset ειναι 1 μερα δυλεια ωστε να επαναφερω ολα τα programs kai tweaks που του χω περασει...

Αχ ρε Ν9 ...

Τοση αγαπη σου χω δωσει...Εσυ τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λάθος μεγάλης αφηρημάδας και μη μπορώντας να το διορθώσω μάλλον το πρώτο μου flashάρισμα της συσκευής είναι μονόδρομος. Διέγραψα τον φάκελο /var/lib/dpkg αντι να διαγράψω το αρχείο lock μέσα σε αυτόν τον φάκελο και η εγκατάσταση οποιουδήποτε προγράμματος ή αφαίρεσης έγινε αδύνατη...
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου είναι μεγάλος κόπος. Γιατί με 3GB αρχείο που είναι να το φλασάρω κάνει πολύ ώρα να κατέβει...
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

https://app.box.com/s/91bsi3uve7zuylne7k

 

απο οτι ειδα ο φακελος περιεχει πολλα και διαφορα,

ελπιζω να μην τα κανουμε χειροτερα :p

Edited by Dark_ds
Link to comment
Share on other sites

Χειρότερα από ότι τα έκανα δεν γίνονται :P... Και τώρα αναβιώνει το Ν900! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Χειρότερα από ότι τα έκανα δεν γίνονται :P... Και τώρα αναβιώνει το Ν900! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Παρακαλω!

 

εφτιαξε;

γιατι ηθελες να σβησεις το αρχειο lock;

Link to comment
Share on other sites

Μπα για flahsάρισμα πάω αλλά να 'σαι καλά που με βοήθησες αμέσως. Γιατί ως ούνος αντί να περιμένω τον app manager να τελειώσει την διεργασία του update και μετά να βάλω το Inception και είπα δεν βαριέσαι; Το lock δημιουργείται μόνο του -όταν όλα είναι καλά- δεν το σουτάρουμε να μην περιμένουμε; Και επειδή είμαι άπειρα προσεκτικός έσβησα τον φάκελο και όχι το αρχείο :P.... Μπράβο μου! Όχι μπράβο μου :P
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Μετά το φλασάρισμα δεν μου αναγνωρίζει την sim! Τι στο καλό! Την 058J1W1 κατέβασα που έγραφε και στην θηκούλα της sim!

 

Διόρθωση μετά από 15 φορές μετρημένες και σίγουρα άλλες δύο δοκιμές, φυσήματα μου είδε την sim. Πάλι καλά!

Edit2: Από extra καταλόγους όπως για το N900 για το N9 τι έχουμε;

Edit3: Το δικό μου Ν9 μάλλον έχει αρχίσει και τα παίζει, εκεί που το φόρτιζα το ξεκλειδώνω και κλείνει. Λέω εντάξει μωρέ ένα reboot θα είναι. Περιμένω να ανοίξει τίποτα 15 λεπτά στο NOKIA και δεν κάνει τίποτα. Εντάξει δεν βαριέσαι; Θα το φλασάρω πάλι αν είναι 5 λεπτά υπόθεση είναι. Το φλασάρω και μετά μου έχει από 2 phone apps τίποτα σβησμένο, από 2 camera, 2 music, 2 gallery. Γενικά πολύ όμορφα πράγματα που παραμένουν να είναι έτσι ακόμη και μετά από 3ο φλασάρισμα. Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;

Edited by Giannis_mathiou
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κανένα Nokia Care?Όταν είχα κάνει χαζομάρα με το 9qtweak, το φλασάρανε μια χαρά.βέβαια, τότε έκανε συνεχώς boot και δεν άκουγε τίποτα...Ούτε το nokia updater βοήθησε.
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Στο Ν9 πρεπει να μπλεχτεις και με command line! Αφηστε τις ετοιματζιδικες λυσεις που εχουν και οι αλλοι και αρχιστε το διαβασμα. Κανε μια βολτα απο το guides. Τζαμπα τα εγραφε ο Dark_Ds;

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Πες τα βρε aliengoa!! :p

 

giannis_mathiou φλασαρες και emmc ;

 

κανε απο εδω

ενα zeroize device

 

τα δευτερα app δουλευουν κανονικα; :p screenshot ? :p

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα app δούλευαν κανονικά και τα πρώτα και τα δεύτερα. Με ένα Clear Device από το Reset έστρωσε μέχρι τώρα αργότερα σήμερα που θα τα παίξει πάλι έχει screenshot :P
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα app δούλευαν κανονικά και τα πρώτα και τα δεύτερα. Με ένα Clear Device από το Reset έστρωσε μέχρι τώρα αργότερα σήμερα που θα τα παίξει πάλι έχει screenshot :P

:lol::lol::lol: εισαι και σιγουρος βλεπω

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ξεκινήσαμε πάλι... Τώρα δεν βλέπει την sim πάλι, εκεί που όλα ήταν καλά ξαφνικά no mobile network το κλείνω το ανοίγω και τίποτα... Έτσι αυτά είναι! Μάλλον για nokia το βλέπω...
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλά και εγώ αυτό πιστεύω ότι θα πάρει πολύ καιρό η ιστορία, αλλά από το να μην λειτουργεί;... Αρχικά θα αλλάξω sim γιατί αυτή που έχω τώρα δεν είναι κανονική αλλά κομμένη οπότε μπορεί να μην κάνει πάντα καλή επαφή και γι αυτό να δημιουργείται το πρόβλημα.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλά και εγώ αυτό πιστεύω ότι θα πάρει πολύ καιρό η ιστορία, αλλά από το να μην λειτουργεί;... Αρχικά θα αλλάξω sim γιατί αυτή που έχω τώρα δεν είναι κανονική αλλά κομμένη οπότε μπορεί να μην κάνει πάντα καλή επαφή και γι αυτό να δημιουργείται το πρόβλημα.

 

Δοκιμασε οτι μπορεις πρωτα φιλε μου και αν δεν γινει τοτε αστο στο care.

Αν το αφησεις, ετοιμασου για 8-12 εβδομαδες χωρις συσκευη.

1-2 φορες δηλαδη (3 βδομαδες η καθε φορα) θα σου το φλασαρουν μονο κατα πασα πιθανοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χαρτάκι πίσω από την sim και μέχρι σήμερα το κινητό δουλεύει μια χαρά -μην το ματιάσω- σήμερα έγινε και overclock έτσι για να λέμε ότι κάτι κάναμε :P...
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

εχει καμια διαφορα το overclock ; αξιζει η απλα να λεμε;

 

δοκιμαστε και αυτο http://everythingn9.com/extended-power-menu-nokia-n9/ θελει inception

 

επισης υπαρχουν και θεματα για οποιον ενδιαφερεται https://app.box.com/s/411b1hpx4wxz9d32gb8w

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές με το overclock είναι τόσο μικρές που σχεδόν δεν τις καταλαβαίνεις. Βέβαια χωρίς custom voltage εμένα δεν πάει πάνω από 1150MHz οπότε είναι λογικό να μην βλέπω διαφορά... Δεν έχω Inception με aegis πέρασα τα πακέτα για το OC.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

εχει καμια διαφορα το overclock ; αξιζει η απλα να λεμε;

 

δοκιμαστε και αυτο http://everythingn9.com/extended-power-menu-nokia-n9/ θελει inception

 

επισης υπαρχουν και θεματα για οποιον ενδιαφερεται https://app.box.com/s/411b1hpx4wxz9d32gb8w

εκτος απο το harmatian power menu υπαρχει εδω και λιγες μερες και το power menu qml

http://talk.maemo.org/showthread.php?t=90935

 

κατεβασα το αρχειο rar με τα θεματα,παω filebox /home/user/MyDocs/download και μου ζηταει να τα κανω extract.που να τα παω;

και κατι αλλο:ειναι ασφαλη;μπορω να τα διαγραψω οποτε θελω ευκολα η θα παιδευομαι με το τερματικο;καποιο screenshoot απο καποιον που τα εχει εγκατεστημενα αν ειναι ευκολο.εχω unrestrictered system ui του coderus.θα εχω προβλημα με τα θεματα;

Edited by gaiosgf

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο το harmatian power menu υπαρχει εδω και λιγες μερες και το power menu qml

http://talk.maemo.org/showthread.php?t=90935

 

κατεβασα το αρχειο rar με τα θεματα,παω filebox /home/user/MyDocs/download και μου ζηταει να τα κανω extract.που να τα παω;

και κατι αλλο:ειναι ασφαλη;μπορω να τα διαγραψω οποτε θελω ευκολα η θα παιδευομαι με το τερματικο;καποιο screenshoot απο καποιον που τα εχει εγκατεστημενα αν ειναι ευκολο.εχω unrestrictered system ui του coderus.θα εχω προβλημα με τα θεματα;

με στεναχωρεις τωρα και εχω κανει ολοκληρη δουλεια με τα θεματα :p(δεν τα εφτιαξα εγω, αλλα τα συγκεντρωσα κτλ)

κανε extract στο pc πρωτα και εκει εχω το καθε θεμα zipαρισμενο και με screenshot μεσα ;)

εγκαθιστας πρωτα το theme changer μετα το θεμα που θες και το επιλεγεις απο εκει

ασφαλη ειναι, τουλαχιστον σε εμενα ειναι οκ. εχω inception, transitions απο το n9qtweak(χωρις lockscreen landscape & home) home screen settings(εχω αλλαξει μονο το operator name) και δουλευουν χωρις προβλημα εκτος απο τα emoticon. τα βγαζει κοκκινα τετραγωνα. αλλα μολις βαλεις το θεμα κανε install απο το n9qtweak τα αλλα emoticon reboot και θα δουλεψουν. σε εμενα τουλαχιστον δουλευουν :p

 

το faenza εχω βαλει και ειναι πολυ ωραιο!

Edited by Dark_ds
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...