Jump to content

Screen protectors - Μεμβρανες προστασιας οθονης


KKOM
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω κ χρονια χρησιμοποιω τις μεμβρανες της martin fields / Overlay plus. Ειναι τελεια η αισθηση που σου δινουν, πραγματικα τα δαχτυλα γλυστρανε πανω τους :) Για καποιο διαστημα χρησιμοποιουσα κ της zagg, αλλα κ η τοποθετηση ηταν δυσκολη κ το οπτικο αποτελεσμα οχι κ τοσο ωραιο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 122
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλή μεμβράνη για το Samsung galaxy s2 GT-i9100 ; είχα πάρει μία και δεν μου φαινόταν καθαρά η οθόνη την έφτιαχνε σαν pixels, όπως τα ηλεκτρονικά στις καφετέριες :lol:
Link to comment
Share on other sites

Να προτιματε τις sgp crystal clear. Κατα-ευχαριστημενος στο S2

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Να προτιματε τις sgp crystal clear. Κατα-ευχαριστημενος στο S2

 

έχεις κανένα σύνδεσμο; δεν βρήκα τίποτα ebay για sg2

Link to comment
Share on other sites

έχεις κανένα σύνδεσμο; δεν βρήκα τίποτα ebay για sg2

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=i9100+sgp&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313&_nkw=i9100+sgp+crystal&_sacat=0

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Εχω ακουσει οτι στο xperia z μπορεισ να την βαλεις κατω απο το νερο για να μην εχει φυσαλιδες υσχιει η χαλαει η ζελατινη???
Link to comment
Share on other sites

Έξυπνο για να να αποφύγεις τον αέρα αλλά είναι εύκολο να κάνεις δουλειά κάτω από το νερό;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα από ebay μεμβάνες για το LG Optimus L7 μου αλλά δεν μπορώ να τις βάλω με τίποτα! Αχρήστεψα ήδη μία καθώς είχε γύρω στις 50 φυσαλίδες αέρα μετά την τοποθέτηση της από εμένα.

 

Μπορεί κάποιος να μου πει πως ακριβώς την βάζω σωστά; Ή κάποιο link να εξηγεί. Μου μένουν άλλες δύο και δεν θέλω να τις χαραμίσω.

 

Αν πάω σε κανα Public ή Γερμανό λέτε να με βοηθήσουν;

Link to comment
Share on other sites

δες βιντεακια στο youtube και θα τα καταφερεις!

μην πας πουθενα σε κανενα καταστημα,δεν προκειται να σου κανουν σωστη δουλεια γιατι πρεπει να πετυχεις ατομο που να ξερει,δηλαδη ψυλλο στα αχυρα!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια βοηθεια σας παρακαλω...εχω ενα galaxy s3 και θελω να του βαλω μια καλη ζελατινα για την οθονη,ποια να παρω απο της δυο???SGP Steinheil Curved Crystal or SGP Steinheil Ultra Nano series ποιες οι διαφορες τους???:worry:

 

Αν εχεται και καμια αλλη καλητερη επιλογη δεκτη...;)

Edited by kozalis
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ρε παιδια μια βοηθεια σας παρακαλω...εχω ενα galaxy s3 και θελω να του βαλω μια καλη ζελατινα για την οθονη,ποια να παρω απο της δυο???SGP Steinheil Curved Crystal or SGP Steinheil Ultra Nano series ποιες οι διαφορες τους???:worry:

 

Αν εχεται και καμια αλλη καλητερη επιλογη δεκτη...;)

 

Μάλλον

είναι η καλύτερη...Δες τι κάνει στο τέλος...

 

Αλλά η τιμή της είναι απαγορευτική....:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Θελω να αγορασω καλης ποιοτητας universal(ετσι δεν λενε τις γενικου τυπου, για ολες τις συσκευες;) αυτοκολητες προστατευτικες μεμβρανες προστασιας, για οθονες, αφής και μη-αφης, διαφορων συσκευων. Για κινητο, tablet, για την καμερα, την φωτογραφικη κλπ.

Θελω κατι που να ειναι ποιοτικο, να δημιουργει μηδαμινες φυσσαλιδες κατα την εφαρμογη, να ειναι αντοχης, και οντως να προστατευει την οθονη.

Θα προτιμησω δε, αν ειναι δυνατον-και σε πιστευω οτι σε σχετικα 'επωνυμες' μαρκες θα ειναι, να αγορασω απο ebay. Αλλα ανεξαρτητα απο το που το πουλανε, πειτε τι προτεινετε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, απο τη στιγμη που το τοπικ μου μεταφερθηκε εδω, διαβασα ολο το θεμα.

 

Ψαχνω για:

Αντιχαρακτικη, να μην αφηνει δαχτυλιες, να μην δημιουργει φυσαλιδες κατα την εφαρμογη-κολημα, και φυσικα να ειναι λεπτη.

Σε μεγεθος Α4 ή μικροτερο, ωστε να μπορω να κοψω εγω το μεγεθος που θελω, ωστε να μπορω να κοψω για tablet, καμερα, φωτογραφικη, και κινητο.

Μπορει καποιος να μου προτεινει μαρκα σε αυτα που ζηταω παραπανω και σε μεγεθος 'μεγαλο' για πολλα κοψιματα για πολλες συσκευες;

 

Αγοράζψ μεμβράνες εδώ και πολλά χρόνια από ebay για τις συσκευές μου. Ξέρετε, 4 ευρώ οι τρεις μαζί, φτηνά πράγματα. Έχω αγοράσει και εντελώς διάφανες, και anti-glare, και anti-fingerprint, γενικά τις δοκιμάζω, αλλά πάντα σε αυτές τις χαμηλές τιμές.

Δεν θα έλεγα ότι έχω κάποιο ιδιαίτερο παράπονο. Απλά, αυτές που δεν αφήνουν δαχτυλιές πάνω τους κάνουν ελαφρά πιο άτονα τα χρώματα της οθόνης.

Θα ήθελα λοιπόν να σας ρωτήσω, αυτές που είναι ακριβές αξίζουν τα λεφτά τους ή όχι; Προσφέρουν κάτι παραπάνω;

 

Καμια προταση στο ebay?

 

κορυφαιες οι zagg kai skinomi!ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει.

 

Βγαζουν σε 'γενικο' μεγαλο μεγεθος πχ. Α4, ή μονο για συγκεκριμενα τηλεφωνα;

 

βρε παιδια,μπορειτε να μου πειτε πως στο καλο καταφερνεται και τις βαζετε??:blink:Παντα μα παντα οποτε θα το κανω,θα κολησει τουλαχιστον ενας κοκος σκονης...!

 

Αυτο ειναι το μονιμο προβλημα μου. Οσο κι αν 'φυσηξω' με μηχανημα, οσο κι αν σκουπισω, παντα θα υπαρχει ενας κοκκος σκονης που θα αφησει μια ενοχλητικη φυσσαλιδα. Απορω πως δεν το αναφερει κανενας αλλος. Πως το εχετε λυσει το προβλημα; Οι μεμβρανες σας δεν αφηνουν φυσαλιδες;

 

Εδω κ χρονια χρησιμοποιω τις μεμβρανες της martin fields / Overlay plus. Ειναι τελεια η αισθηση που σου δινουν, πραγματικα τα δαχτυλα γλυστρανε πανω τους :) Για καποιο διαστημα χρησιμοποιουσα κ της zagg, αλλα κ η τοποθετηση ηταν δυσκολη κ το οπτικο αποτελεσμα οχι κ τοσο ωραιο.

 

Βγαζουν σε 'γενικο' μεγαλο μεγεθος πχ. Α4, ή μονο για συγκεκριμενα τηλεφωνα;

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Δε βρήκα κάποιο σχετικό topic, οπότε το ποστάρω εδώ. Αν η ΣΟ θεωρεί ότι δεν εμπίπτει άμεσα,ας κάνει ένα split.

 

Ψάχνω ένα πανάκι για να καθαρίζω την οθόνη του Note II μου, χωρίς υγρό. Κάτι σαν αυτό. Εχετε κάποιο να προτείνετε ?

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,αυτό χρησιμοποιώ προσωρινά (εδώ και 11 μηνες :lol: ),αλλά θέλω κάτι πιο μεγάλο σε μέγεθος :p.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,αυτό χρησιμοποιώ προσωρινά (εδώ και 11 μηνες :lol: ),αλλά θέλω κάτι πιο μεγάλο σε μέγεθος :p.

 

Εγω χρησιμοποιω αυτο το σετακι το οποιο αρχικα το ειχα αγορασει για το monitor και την τηλεοραση, και κανει μια χαρα την δουλεια του και σε οθονες τηλεφωνων:

 

http://www.itsmart.gr/product_info.php?products_id=7721

 

Το πανακι ειναι αρκετα μεγαλυτερο σε μεγεθος απο τα συνηθισμενα των γυαλιων (νομιζω πως το σετ μπορεις να το βρεις και στα Careffour).

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ,αλλά μένω στην Ολλανδία :lol: (είμαι στο Πολυτεχνείο του Αϊντχοφεν) .

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω μεμβρανες προστασιας για ενα HTC One SV και ενα HTC desire 500 αλλα δε ξερω τι μαρκα να επιλεξω,ειδα στο ONE προτεινετε τις sgp crystal clear αλλα δε τις βρισκω για τα σγκεκριμενα, τι αλλες επιλογες εχω για πειτε καμια προταση!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, απο τη στιγμη που το τοπικ μου μεταφερθηκε εδω, διαβασα ολο το θεμα.

 

Ψαχνω για:

Αντιχαρακτικη, να μην αφηνει δαχτυλιες, να μην δημιουργει φυσαλιδες κατα την εφαρμογη-κολημα, και φυσικα να ειναι λεπτη.

Σε μεγεθος Α4 ή μικροτερο, ωστε να μπορω να κοψω εγω το μεγεθος που θελω, ωστε να μπορω να κοψω για tablet, καμερα, φωτογραφικη, και κινητο.

Μπορει καποιος να μου προτεινει μαρκα σε αυτα που ζηταω παραπανω και σε μεγεθος 'μεγαλο' για πολλα κοψιματα για πολλες συσκευες;

 

 

 

Καμια προταση στο ebay?

 

 

 

Βγαζουν σε 'γενικο' μεγαλο μεγεθος πχ. Α4, ή μονο για συγκεκριμενα τηλεφωνα;

 

 

 

Αυτο ειναι το μονιμο προβλημα μου. Οσο κι αν 'φυσηξω' με μηχανημα, οσο κι αν σκουπισω, παντα θα υπαρχει ενας κοκκος σκονης που θα αφησει μια ενοχλητικη φυσσαλιδα. Απορω πως δεν το αναφερει κανενας αλλος. Πως το εχετε λυσει το προβλημα; Οι μεμβρανες σας δεν αφηνουν φυσαλιδες;

 

 

 

Βγαζουν σε 'γενικο' μεγαλο μεγεθος πχ. Α4, ή μονο για συγκεκριμενα τηλεφωνα;

 

 

Καμια προταση;;;;:(

Link to comment
Share on other sites

Καμια προταση;;;;:(

 

Πας να κάνεις τα εύκολα δύσκολα. Αυτό το να κόβεις τη μεμβράνη εσύ, είναι η πιο ανούσια διαδικασία ever. Μου θυμίζει αυτό που μας έντυναν οι γονείς μας τα βιβλία στο δημοτικό με ένα κιλό ζελατίνα...

Λάθος πρώτο. Ξέχασε τις ζελατίνες. Οι ζελατίνες πέθαναν. Έχουν πολλά προβλήματα. Δεν κάθονται καλά, παίρνουν σκόνη και κάνουν φουσκάλες, αν την κολλήσεις λάθος μετά σου γυρίζει στο δάχτυλό και είναι για πέταμα, δεν καθαρίζει η μεμβράνη από το κάτω μέρος της, συν ότι αν τελικώς την βάλεις και την καθαρίζεις (όπως εγω με αζαξ) καθημερινώς έρχεται και στουμπώνει και χάνει τη γυαλάδα της.

Η λύση λοιπόν σε όλα τα παραπάνω ακούει στο όνομα tempered glass. Ψάξε στο ebay tempered glass για το τηλέφωνο σου. Δεν έχει κανένα αρνητικό συν ότι προστατεύει την οθόνη του κινητού καλύτερα από τη ζελατίνα (τι να κλάσει η ζελατίνα)

 

Δεύτερον, για αυτό που ρώτησες για το ότι πάντα βρίσκεις έναν κόκκο σκονης και πως μπορεις να το αντιμετωπίσεις, εγώ έχω σπίτι ένα κολλητικό ρόλο που μαζεύω τις τρίχες της γάτας. Περνάω το ρόλο στην οθόνη του κινητού και κάτω από το tempered glass (αυτό δε μπορείς να το κάνεις με την ζελατίνα) και είναι έτοιμο προς εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Hierophant ευχαριστω για την ενημερωση.

 

Υπαρχει κανενα κολλητικο ρολο, σε μικρες διαστασεις, για ζελατινες ή κατι παρομοιο, ή πρεπει να ψαχνω στο σουπερ μαρκετ αναμεσα στις...ζωοτροφες;

Βασικα, εχω και επαγγελματικο 'φυσητηρι', που οταν παιρνει μπροστα στελνει...μποφωρ αερα, δεν μενει τιποτε ορθιο. Αραγε, για αυτες τις απειροελαχιστες σκονιτσες θα εκανε δουλεια; Φυσαω τις σκονες στα pc με αυτο.

 

Οσο για το tempered glass, δεν γνωριζα οτι το βγαζουν για πληθος κινητων, νομιζα ειναι κατι πανακριβο μονο για iphone.

Ωστοσο, μην νομιζεις, δεν καθονται οι εταιριες να το βγαλουν για καθε κινητο της αγορας. Περα απο τις τοπ μαρκες, apple, samsung, lg, sony κλπ, δεν βγαζουν.

Πχ για το zte skate που εχω, tempered glass, δεν υπαρχει. Αρα; Μεμβρανη.

Περαν του οτι χρειαζομαι διαφορες 'custom-ιες', για αλλες οθονιτσες, καμερας, φωτογραφικης, tablet κλπ. Εκει, θελει κοψιμο, οπως και να το κανεις.

 

Οποτε, δεν μπορουν να 'πεθανουν' ετσι απλα οι ζελατινες. Γιατι δεν βγαινει tempered glass για τα παντα. Γιατι, περα κι απο το κινητο, θα χρειαστεις να καλυψεις και καποια αλλη οθονιτσα.

 

Οποτε:

- υπαρχει καποια universal ζελατινα, της καλυτερης δυνατης ποιοτητας;

- η καλυτερη λυση για αφαιρεση κοκκων σκονης;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Καλησπερα κ χρονια πολλα,θελω να αγορασω ζελατινες για το κινητο μου αλλα δεν ξερω ποιες θεωρουνται καλες μαρκες κτλ...εχετε να προτεινεται κατι???

 

σκεφτομαι μεσω ebay μιας κ εχει πχ 10 ζελατινες με 3 ευρω....κ γενικα εχει πολυ καλες προσφορες

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...