Jump to content

Screen protectors - Μεμβρανες προστασιας οθονης


KKOM
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρήκα αυτή από ebay και φαίνεται καλός ο πωλητής αν και είναι λίγο ακριβουτσικη. http://www.ebay.com/itm/400656617714?_trksid=p2055119.m1438.l2649&var=670204954362&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Πώς σας φαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 122
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Exω μια tempered glass μεμβρανη στο κινητο μου και εχω την εξης απορια, πως βγαινει αυτη απο το κινητο? Μου δινει την εντυπωση οτι δεν προκειται να βγει χωρις να χαραχτει η οθονη αμα βαλεις αντικειμενο ή χωρις να σπασεις το νυχι σου ή κατι τετοιο..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Exω μια tempered glass μεμβρανη στο κινητο μου και εχω την εξης απορια, πως βγαινει αυτη απο το κινητο? Μου δινει την εντυπωση οτι δεν προκειται να βγει χωρις να χαραχτει η οθονη αμα βαλεις αντικειμενο ή χωρις να σπασεις το νυχι σου ή κατι τετοιο..

 

Κόλλησε μια μονωτική ταινία σε μια γωνία του και τράβα το απ την ταινία.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ nice.. Ξαναμπαινει μετα;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ nice.. Ξαναμπαινει μετα;

 

Ξαναμπαίνει αν πχ το έχεις βάλει στραβά και θες να το ισιώσεις. Αν το αφήσεις ξάπλα στο τραπέζι θα σου πάρει σκόνη και θα το αχρηστεύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι ευκολο να παρει σκονιτσα, απλα ελεγα μηπως μπορει να ξεβγαλθει και να χρησιμοποιηθει στο μελλον..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι ευκολο να παρει σκονιτσα, απλα ελεγα μηπως μπορει να ξεβγαλθει και να χρησιμοποιηθει στο μελλον..

 

Αποκλείεται. Έχει κόλλα από κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Κόλλησε μια μονωτική ταινία σε μια γωνία του και τράβα το απ την ταινία.

 

Με αυτο τον τροπο, δεν θα σπάσει;

Link to comment
Share on other sites

Mπα εχει ελαστικοτητα, το θεμα ειναι ποσο θα πιανει η μονωτικη πανω

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Έχω το iPhone 6 και αποφάσισα να βάλω tempered glass. Από τα πιο κάτω ποιο λέτε να πάρω?

Αξίζει η διαφορά στην τιμή.

 

http://www.tech-in.gr/x-one-premium-tempered-glass-panels-9h-0-2mm-iphone-6-4-7.html

 

http://www.mobilecenter.gr/x-one-premium-tempered-glass-panel-for-apple-iphone-6-4.7.html

Link to comment
Share on other sites

Έχω το iPhone 6 και αποφάσισα να βάλω tempered glass. Από τα πιο κάτω ποιο λέτε να πάρω?

Αξίζει η διαφορά στην τιμή.

 

http://www.tech-in.gr/x-one-premium-tempered-glass-panels-9h-0-2mm-iphone-6-4-7.html

 

http://www.mobilecenter.gr/x-one-premium-tempered-glass-panel-for-apple-iphone-6-4.7.html

 

Μόνο από Ελλάδα θες? αν κοιτάξεις ebay δες κανένα της nillkin που είναι κορυφή

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα nillkin την 3 φορά που το έβαλα ξανά είπα να δοκιμάσω να το αφησω με σαπουνονερο για να δω πως θα κάτσει.

Αυτο κανουμε με τις ζελατινες αλλα στο tampered άφησε μεγάλες θολες πανάδες που φαίνονται αρκετά .

Ξανά έβγαλα το tempered νομίζοντας οτι είναι το σαπούνι που εχει ξεραθεί αλλα τελικα δεν καθαρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Για το Samsung Galaxy Note II τι προτείνεται για μεμβράνη προστασίας οθόνης?

 

δώσε κάτι παραπάνω και πάρε tempered glass της nillkin από ebay

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Γεια χαρά παιδιά έχω ένα xperia Z2 και φαίνεται το digitizer και οι μπιλιτσες του ειδικά κάτω από τον ήλιο παρά πολυ!

 

Πως θα μπορούσα να ελαττωσω την θέαση του? Με tempered glass ή screen protector?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Απο ebay ποσο καιρο κανει να ερθει ενα tempered glass;συμφερει να το παραγγειλω μηπως απο ebay uk ή οχι;επισης μηπως ειναι καλυτερα να το παρω απο τα alibaba ή aliexpress;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Μηπως εχει κανεις κανενα προχειρο link, για generic-γενικης χρησης μεμβρανη προστασιας για tablets, κινητα κλπ, απο ebay?

Ενδιαφερομαι για κατι φτηνο, αλλα σε ικανο μεγεθος, να μπορω να καλυψω γρηγορα μια συσκευη, για ωρα ανάγκης (οταν την πρωτοαγορασω, ή μεχρι να παραλαβω το tempered glass σε δυο μηνες απο κινα, κλπ)

Κατα καιρους εχω αγορασει τετοια, απο jumbo, πλαισιο, αλλα θελω κατι φτηνο, να το παράγγελνα μεσω ebay.

Απλα ειπα να μην παω τελειως στα τυφλα, να ρωτησω πρωτα εδω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. Πήρα την μεμβράνη απο τα Πάμπλικ του Lenovo A7000 μα δεν μπορώ να βάλω την μεμβράνη. Έχει μικροσκοπικούς κόκκους σκόνης που δημιουργούν φυσαλίδες, μικρά φουσκωματάκια στην επιφάνεια του κινητού. Όσο και να το σκουπίζω αυτά δεν φεύγουν εντελώς. Και όσο το σκαλίζω χειροτερεύει διότι η πλευρά της ζελατίνας που ακουμπά στο κινητό έχει και κάπως επίστρωση σαν κόλλα και έτσι όταν πας να το σκουπίζεις, ίσως κολλάνε επάνω της ίνες μικροσκοπικές. Υπάρχει τρόπος να καθαριστεί; Επίσης υπάρχει κάποιο τρικ όταν προσπαθούμε να τοποθετήσουμε μεμβράνη ώστε να απομακρύνουμε την σκόνη; Ευχαριστώ.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Γεια σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω ποια καταστήματα κάνουν τοποθέτηση της μεμβράνης επί τόπου.

Δεν μπορώ να θυμηθώ ένα μαγαζί στην Γλυφάδα που το έκανε.

Αν ξέρετε κάποια αλυσίδα ή κάποιο μαγαζί που το κάνει υπεύθυνα....πείτε μου.

 

Προτιμώ να πληρώσω κάτι παραπάνω αλλά να είμαι χωρίς σημάδια, φουσκάλες και σκόνη.

 

 

Ευχαριστώ πολύ!

Edited by morfikos
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω ποια καταστήματα κάνουν τοποθέτηση της μεμβράνης επί τόπου.

Δεν μπορώ να θυμηθώ ένα μαγαζί στην Γλυφάδα που το έκανε.

Αν ξέρετε κάποια αλυσίδα ή κάποιο μαγαζί που το κάνει υπεύθυνα....πείτε μου.

 

Προτιμώ να πληρώσω κάτι παραπάνω αλλά να είμαι χωρίς σημάδια, φουσκάλες και σκόνη.

 

 

Ευχαριστώ πολύ!

http://www.uniqueshop.gr

Είχα πάει να αγοράσω μία θήκη και είδα ότι περνούσε tempered glass σε πελάτη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...