Jump to content

Screen protectors - Μεμβρανες προστασιας οθονης


KKOM
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους,

Ειχα παλιοτερα δει 2 λινκ για 2 πολυ καλες μεμβρανες αλλα δεν μπορω να τα ξαναβρω...

Θυμαμαι οτι επιπροσθετως η 1 μεμβρανη ειχε την ιδιοτητα να μην αφηνει δαχτυλιες πανω της.

Οι γνωστες (και ο τονος στο "ω" προς αποφυγη παρεξηγησεων...!!!!) παρακαλω ας βοηθησουν...

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 122
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν και δεν αναφέρεις κινητό ρίξε μια ματιά εδώ!

http://www.sgpstore.com/

http://shop.brando.com/

Δυστυχως κανενα απο τα 2 λινκ δεν ειναι με αυτα που ειχα δει.Αν θυμαμαι καλα δεν ηταν 2 λινκ αλλα 1 για 2 διαφορετικες μεμβρανες που η 1 ειχε την ιδιοτητα να μην μενουν πανω της δακτυλιες

Link to comment
Share on other sites

οι sgp εχουν τρεις επιλογές όταν πας να διαλέξεις...η μια ειναι anti fingerprint....διάλεξε μία και δοκίμασε εκέι που λέει colour

http://www.sgpstore.com/cell-phone/samsung/galaxy-s/sgp-samsung-galaxy-s-i9000-screen-protector-steinheil-series.html

οι brando έχουν τις anti-glare.

Οι δύο εταιρείες που σου είπα είναι κορυφαίες...

Link to comment
Share on other sites

Αγοράζψ μεμβράνες εδώ και πολλά χρόνια από ebay για τις συσκευές μου. Ξέρετε, 4 ευρώ οι τρεις μαζί, φτηνά πράγματα. Έχω αγοράσει και εντελώς διάφανες, και anti-glare, και anti-fingerprint, γενικά τις δοκιμάζω, αλλά πάντα σε αυτές τις χαμηλές τιμές.

Δεν θα έλεγα ότι έχω κάποιο ιδιαίτερο παράπονο. Απλά, αυτές που δεν αφήνουν δαχτυλιές πάνω τους κάνουν ελαφρά πιο άτονα τα χρώματα της οθόνης.

Θα ήθελα λοιπόν να σας ρωτήσω, αυτές που είναι ακριβές αξίζουν τα λεφτά τους ή όχι; Προσφέρουν κάτι παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα λοιπόν να σας ρωτήσω, αυτές που είναι ακριβές αξίζουν τα λεφτά τους ή όχι; Προσφέρουν κάτι παραπάνω;

οι sgp τουλάχιστον στο galaxy s δεν έχει αυτή την αίσθηση του πλαστικού σε σχέση με άλλες φθηνότερες, δεν καταλαβαίνεις ότι έχεις μεμβράνη ούτε στην όψη ούτε στην αίσθηση με το δάκτυλο....επίσης δεν έχει ατέλειες στα κοψίματα στις άκρες και πατάει ακριβώς.

Απλά, αυτές που δεν αφήνουν δαχτυλιές πάνω τους κάνουν ελαφρά πιο άτονα τα χρώματα της οθόνης.

Αυτό είναι γεγονός.

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει και φτηνες και ακριβες. η zagg ειναι πολυ καλη και οταν χαλασε μου εστειλαν αλλη. εχει εγγυηση εφορου ζωης.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

κοιταξε ebay

 

έχω πάρει από αυτον μεμβράνες (για τη συσκευή μου-βλέπε αβαταρ) αλλα δε τι ςέχω χρησιμοποιήσει. φαίνονται ΟΚ όμως :)

είναι και αξιόπιστος seller ;)

Link to comment
Share on other sites

να εφαρμοσει καλα στην οθονη. τιποτε άλλο :)

αν σε καλύπτει η μεμβράνη που ηδη έχει η συσκευή, τοτε δε χρειάζεται να πάρεις άλλη. αν και πιστευω με τον καιρο θα αρχισει να βγαινει απο μόνη της ;)

Link to comment
Share on other sites

κοίταξε, υπάρχουν πολλών ειδών μεμβράνες ;) αντιχαρακτικη, που δεν αφηνει στιγματα/δαχτυλιες, ματ, καθρέπτης, κλπ

καλύτερα να δοκιμάσεις 2-3 διαφορετικες για να καταλήξεις σε αυτή που σε βολεύει :)

Link to comment
Share on other sites

2-3 διαφορετικά είδη με κόστος 1-2€ το καθένα=5€ :)

σκέψου ότι αν πας σε κατάστημα να πάρεις θα δώσεις για τις 2 μόνο 10€ :p

Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτήσω στο πιο κατάλληλο μέρος:

Άσχετο...παιδιά έβαλα το screen protector αλλά όσο και να προσπαθώ δεν μπορώ να καταλάβω που έχει εφαρμόσει....Σε σας διακρίνεται η περιοχή που έχει κάτσει η μεμβράνη με εκεί που δεν καλύπτει;;;Για να ξέρω αν είμαι τόσο καλός ( :p ) ή απλά δεν το χω βάλει τελικώς...

Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτήσω στο πιο κατάλληλο μέρος:

 

Υπαρχει περιπτωση να τραβηξες μαζι με την εξωτερικη προστατευτικη ζελατινα και την κανονικη χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να τραβηξες μαζι με την εξωτερικη προστατευτικη ζελατινα και την κανονικη χα χα χα

 

Αυτό είναι το θέμα...Όταν το κανα δεν κοίταξα αν είχα τραβήξει και τις 2, χώρια ότι πρακτικά δεν γίνεται να γίνει αυτό έτσι όπως είναι η διαδικασία να τις βάλεις...Τέσπα δεν μ@μιέται αν έχει ή όχι θα το δείξει ο καιρός :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το θέμα...Όταν το κανα δεν κοίταξα αν είχα τραβήξει και τις 2, χώρια ότι πρακτικά δεν γίνεται να γίνει αυτό έτσι όπως είναι η διαδικασία να τις βάλεις...Τέσπα δεν μ@μιέται αν έχει ή όχι θα το δείξει ο καιρός :lol:

Πρακτικά είναι πολύ εύκολο να γίνει..γιατί έτσι όπως τραβάς το αυτοκολλητάκι σηκώνει μαζί και το κανονικό screen protector. Δεν σου έκανε ούτε μία φουσκαλίτσα αέρα; Περίεργο!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι μη κινέζικο για Samsung Corby II S3850; (φοβάμαι τις κινέζικες)

Είναι το πρώτο μου touch και δεν θέλω να χαλάσω γρήγορα την οθόνη του.

 

Είδα σε Zagg και SGP, αλλά δεν έχουν.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα μερικές ακόμα εταιρίες που συστήνονται σε μια συζήτηση για το θέμα σε ένα ξένο φόρουμ.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι μη κινέζικο για Samsung Corby II S3850; (φοβάμαι τις κινέζικες)

Είναι το πρώτο μου touch και δεν θέλω να χαλάσω γρήγορα την οθόνη του.

 

Είδα σε Zagg και SGP, αλλά δεν έχουν.

 

Πάρε μια απλή να κάνεις τη δουλειά σου, γιατί οι κορυφαίες εταιρίες δυστυχώς ασχολούνται μόνο με τα κορυφαία μοντέλα. Αυτές που πουλάνε τα καταστήματα δεν έχουν διαφορά με αυτές που θα βρεις στο ebay.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα σε πλαισιο γερμανο μιντια μαρκτ εχει μεμβρανες προστασιας οθονης ?ξερει κανεις?

Γιατί να τις πληρώσεις μαύρο χαβιάρι; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...