Jump to content

Galaxy S II : Οδηγός για νέους χρήστες


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη δεν ειμαι με μαμα ρομ και δεν χρησιμοποιω την μαμα εφαρμογη για τις φοτο δεν μπορω να σου πω ακριβως τι θα κανεις αλλα στο περιπου. Λοιπον απ οτι θυμαμαι πηγαινεις συλλογη βρισκεις την φοτο που θελεις πατας ορισμος βς φοντο και μετα σου βγαζει επιλογη για να κοψεις/επιλεξεις το κομματι της φοτο που θελεις σ αυτο το σημειο ακριβως απο κατω απο την φοτο εχει δυο εικονιδια ενα απο τα δυο εικονιδια οριζει το φοντο σταθερο και κινουνται μονο τα εικονιδια και στο αλλο κινουνται και τα δυο.
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 175
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα στειλτε μου ενα link σας παρακαλω θελω να βαλω την μαμα ρομ στο κινητο,ξανα γιατι θελω να το δοσω καπου,ειμαι με ομεγκα ics
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Προσπαθω να συνδεσω το κινητο με το kies,αλλα οταν το συνδεω με το pc μου βγαζει την ενδειξη οτι συνδεθηκε ως εξωτερικη συσκευη αποθηκευσης και δεν το βλεπω στο pc.Με την μαμισια ics ειμαι,χωρις ρουτ.Καμια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να συνδεσω το κινητο με το kies,αλλα οταν το συνδεω με το pc μου βγαζει την ενδειξη οτι συνδεθηκε ως εξωτερικη συσκευη αποθηκευσης και δεν το βλεπω στο pc.Με την μαμισια ics ειμαι,χωρις ρουτ.Καμια βοηθεια?

 

Τι το θες το Kies?? Προσωπικά, το μόνο που το χρειάζεσαι είναι για τους οδηγούς του κινητό στο PC, μήπως και θες να του περάσεις καμιά custom rom.. Κατά τα άλλα, αχρείαστο το πρόγραμμα.. και όλο κολλάει.. άσε που όποτε θέλει βλέπει το κινητό.. Μην σκας καθόλου.. :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Προσπαθω να συνδεσω το κινητο με το kies,αλλα οταν το συνδεω με το pc μου βγαζει την ενδειξη οτι συνδεθηκε ως εξωτερικη συσκευη αποθηκευσης και δεν το βλεπω στο pc.Με την μαμισια ics ειμαι,χωρις ρουτ.Καμια βοηθεια?

 

Το ίδιο κάνει και σε εμένα. Ενώ στην αρχή το βλέπει μετά δεν το αναγνωρίζει το Kies. Το δοκίμασα σε δύο PC και κάνει το ίδιο.

Υπάρχει κάποια λύσει εκτός από αυτή που δίνει το kies.

Η αλήθεια είναι ότι για κάποιον απλό χρήστη που θέλει να κράτηση ένα backup και να κάνει μία αναβάθμιση είναι πρόβλημα.

 

http://imageshack.us/a/img825/4521/kiesw.jpg

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κάνει και σε εμένα. Ενώ στην αρχή το βλέπει μετά δεν το αναγνωρίζει το Kies. Το δοκίμασα σε δύο PC και κάνει το ίδιο.

Υπάρχει κάποια λύσει εκτός από αυτή που δίνει το kies.

Η αλήθεια είναι ότι για κάποιον απλό χρήστη που θέλει να κράτηση ένα backup και να κάνει μία αναβάθμιση είναι πρόβλημα.

Υποθέτω οτι έχεις τικαρει το usb debugging . Σύνδεσε και την συσκευή σου σαν Media Device (MTP) .

Αν δεν γινει κατι προσπάθησε με απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανα του kies κάνοντας reboot στο pc .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να συνδεσω το κινητο με το kies,αλλα οταν το συνδεω με το pc μου βγαζει την ενδειξη οτι συνδεθηκε ως εξωτερικη συσκευη αποθηκευσης και δεν το βλεπω στο pc.Με την μαμισια ics ειμαι,χωρις ρουτ.Καμια βοηθεια?

 

Υποθέτω οτι έχεις τικαρει το usb debugging . Σύνδεσε και την συσκευή σου σαν Media Device (MTP) .

Αν δεν γινει κατι προσπάθησε με απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανα του kies κάνοντας reboot στο pc .

 

Στον Sergio μπορεί να δουλέψει αυτό.

Του antheod είναι διαφορετικό το πρόβλημα.Αν προσέξεις του αναγνωριζει το τηλέφωνο.Αν ήταν το mtp το πρόβλημα, δε θα το έβλεπε καν.

Link to comment
Share on other sites

Στον Sergio μπορεί να δουλέψει αυτό.

Του antheod είναι διαφορετικό το πρόβλημα.Αν προσέξεις του αναγνωριζει το τηλέφωνο.Αν ήταν το mtp το πρόβλημα, δε θα το έβλεπε καν.

 

Το κινητό μου είναι απείραχτο, το παρέλαβα χτες

Με τι σειρά μου εμφανίζει τα παρακάτω και στο τέλος βλέπω μόνο τις δύο μνήμες.

Την SD και του κινητού την οποία βλέπει 11,4Gb.

Τόσο πρέπει να είναι?

 

Το usb debugging που βρίσκετε για να δω αν είναι τικαρισμένο.

 

[ATTACH]27143[/ATTACH] [ATTACH]27144[/ATTACH] [ATTACH]27145[/ATTACH] [ATTACH]27146[/ATTACH]

 

:worry:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου είναι απείραχτο, το παρέλαβα χτες

Με τι σειρά μου εμφανίζει τα παρακάτω και στο τέλος βλέπω μόνο τις δύο μνήμες.

Την SD και του κινητού την οποία βλέπει 11,4Gb.

Τόσο πρέπει να είναι?

 

Το usb debugging που βρίσκετε για να δω αν είναι τικαρισμένο.

 

[ATTACH]27143[/ATTACH] [ATTACH]27144[/ATTACH] [ATTACH]27145[/ATTACH] [ATTACH]27146[/ATTACH]

 

:worry:

 

Αν ήταν τικαρισμένο δε θα στα εμφάνιζε έτσι στον υπολογιστή, αλλά σαν να έβαζες κάποιο εξωτερικό δίσκο ή flash memory.

To πρόβλημα δείχνει να είναι ΚΙES ή drivers (περιλαμβάνονται στην εγκατάσταση του ΚΙΕS).

Δοκίμασε άλλη usb θύρα.

Αν σου αναγνωρίσει ξανά το τηλέφωνο, περίμενε να σου βγάλει ότι έγινε η εγκατάσταση με επιτυχία και μετά άνοιξε το KIES.

Οι χωρητικότητες είναι σωστές.

Link to comment
Share on other sites

εμενα μπορει να με βοηθησει καποιος για ποιο λογο με το που συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη μου βγαζει οτι λειπει το αναγνωριστικο συσκευης
Link to comment
Share on other sites

εμενα μπορει να με βοηθησει καποιος για ποιο λογο με το που συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη μου βγαζει οτι λειπει το αναγνωριστικο συσκευης

 

Ξαναπέρασε το KIES και δοκίμασε και άλλη θύρα USB

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν τικαρισμένο δε θα στα εμφάνιζε έτσι στον υπολογιστή, αλλά σαν να έβαζες κάποιο εξωτερικό δίσκο ή flash memory.

To πρόβλημα δείχνει να είναι ΚΙES ή drivers (περιλαμβάνονται στην εγκατάσταση του ΚΙΕS).

Δοκίμασε άλλη usb θύρα.

Αν σου αναγνωρίσει ξανά το τηλέφωνο, περίμενε να σου βγάλει ότι έγινε η εγκατάσταση με επιτυχία και μετά άνοιξε το KIES.

Οι χωρητικότητες είναι σωστές.

 

Έκανα τα παραπάνω και το δοκίμασα και σε τρίτο υπολογιστή και κάνει πάλι τα ίδια.

Με το που το συνδέω το βλέπει μόνο σαν εξωτερική συσκευή αποθήκευσης.

Το ΜΤΡ είναι τικαρισμένο στο κινητό.

Το kies που έχω είναι το τελευταίο 2.3.3.12085_7_5

Δεν πιστεύω να παίζει ρόλο που έχω εγκατεστημένα Nokia Suite και Phoenix

 

:blink:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Έκανα τα παραπάνω και το δοκίμασα και σε τρίτο υπολογιστή και κάνει πάλι τα ίδια.

Με το που το συνδέω το βλέπει μόνο σαν εξωτερική συσκευή αποθήκευσης.

Το ΜΤΡ είναι τικαρισμένο στο κινητό.

Το kies που έχω είναι το τελευταίο 2.3.3.12085_7_5

Δεν πιστεύω να παίζει ρόλο που έχω εγκατεστημένα Nokia Suite και Phoenix

 

:blink:

 

Φυσικά και μπορεί να παίζει ρόλο, αν τρέχει το Suite στο startup!

Αλλά και ο τρίτος υπολογιστής είχε και αυτός τα ίδια εγκατεστημένα;

Link to comment
Share on other sites

τα δοκιμασα...

 

Επισης εκανα και αντιμετωπιση προβληματων συνδεσης...

 

μια φορα δουλεψε και μετα παλι τα ιδια...

 

πιστευω οτι ειναι θεμα drivers στην τελευταια εκδοση του kies... σε μενα το προβλημα παρουσιαστηκε μετα απο αναβαθμιση του kies, πριν λειτουργουσαν ολα σωστα...

 

μου λεει οτι δεν ειναι εγκατεστημενος ο οδηγος για το mtp

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορεί να παίζει ρόλο, αν τρέχει το Suite στο startup!

Αλλά και ο τρίτος υπολογιστής είχε και αυτός τα ίδια εγκατεστημένα;

Ναι!

Με τη μόνη διαφορά ότι στον τρίτο προτού βάλω το kies έκανα απεγκατάσταση το Phoenix.

Θα δοκιμάσω να βγάλω και το Suite.

Πάντως παλιότερα που είχα ένα galaxy mini , δεν είχα παρόμοιο θέμα.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Ναι!

Με τη μόνη διαφορά ότι στον τρίτο προτού βάλω το kies έκανα απεγκατάσταση το Phoenix.

Θα δοκιμάσω να βγάλω και το Suite.

Πάντως παλιότερα που είχα ένα galaxy mini , δεν είχα παρόμοιο θέμα.

 

Μη το απεγκαταστήσεις.Απλά μη το αφήνεις να εκκινεί με τα windows.

Link to comment
Share on other sites

Ίδη το έχω να μην εκκινεί με τα windows. Κατέβασα να δοκιμάσω παλιότερη έκδοση kies
http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

φταιει σιγουρα το kies... το κινητο συνδεεται κανονικα σε παλιοτερη εκδοση χωρις κανενα προβλημα:(
Link to comment
Share on other sites

Έχω την ωμέγα v15,

Λόγω αγοράς του galaxy note 2, θέλω να διαγράψω τις επαφές και τα sms, καθώς και τα δεδομένα των εφαρμογών.

Πώς μπορώ να το κάνω;

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την ωμέγα v15,

Λόγω αγοράς του galaxy note 2, θέλω να διαγράψω τις επαφές και τα sms, καθώς και τα δεδομένα των εφαρμογών.

Πώς μπορώ να το κάνω;

 

Αν αφήσεις την ιδια rom (ωμεγα ) κανε ενα wipe data factory reset .

Αλλιώς περνά μια official ρομ κάνοντας πάλι fctory reset ή στην εφαρμογή του τηλέφωνου γράψε *2767*3855#

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν αφήσεις την ιδια rom (ωμεγα ) κανε ενα wipe data factory reset .

Αλλιώς περνά μια official ρομ κάνοντας πάλι fctory reset ή στην εφαρμογή του τηλέφωνου γράψε *2767*3855#

Ευχαριστώ,μάλλον το πρώτο θα κάνω.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,μάλλον το πρώτο θα κάνω.

 

Αν θα το πουλήσεις και αυτος που θα το πάρει το θέλει με custom rom και οχι με stock τοτε εντάξει .

Πάντως προσωπική μου άποψη ειναι οταν το πουλάς σε κάποιον να το δίνεις οπως το αγόρασες ωστε να το φτιάξει αυτός όπως θέλει , και να μην μπερδεύεται με root -custom αν δεν γνωρίζει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να μεταφέρω της υπενθυμίσεις μου από το nokia Ν8 ?

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

εμενα μπορει να με βοηθησει καποιος για ποιο λογο με το που συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη μου βγαζει οτι λειπει το αναγνωριστικο συσκευης

Βρηκες λυση?

Το κανει και σεμενα αυτο:mad:

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...