Jump to content

Samsung Galaxy 5 (I5500)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ψαξε στο μαρκετ για tether και θα βγαλεις ακρη πιστευω...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 208
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια

 

Θέλω να ρωτησω κάτι.

Εχω βάλει κάποιον ήχο ειδικό κλήσεως όταν με παίρνει τηλεφωνο κάποιος συγκεκριμένος (πχ η γυναίκα μου), που διαφέρει από τον γενικό ήχο κλήσεως (όταν με καλεί ο οποιοσδήποτε).

Οταν λοιπον με παίρνει τηλέφωνο η γυναικα μου, σε μεγαλο ποσοστό, (όχι πάντα, αλλά στο 40-50%), αντί να ακούγεται ο ειδικός ήχος, ακούγεται ο γενικός ήχος (σαν να με καλεί ο οποιοσδήποτε άλλος). Τις ρυθμίσεις τις έχω κάνει σωστά, εξ άλλου στο 50-60% των περιπτώσειων ακούγεται ο ειδικός ήχος που έχω ορίσει.

Υποψιάζομαι ότι ευθύνεται η σχεδόν ανύπαρκτη RAM του κινητού. Αυτή τη στιγμή έχω κάπου 90MB ελεύθερα. Ισως να φταίει και ο (αδύναμος) 600άρης επεξεργαστής. Αφού όταν θέλω να προβάλλω τις επαφές μου, το κινητό lagάρει 4-5 δευτερόλεπτα. Τελος πάντων.

Ηθελα να ρωτήσω αν το έχει παρατηρήσει αυτό με τον ήχο κλήσως κανείς άλλος ή μόνο σε μένα συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

παίδες είχα αγοράσει το κινητάκι από Αγγλία και τώρα θέλω να του βάλω μία κάρτα Sim Cosmote με CyanogemMod 7.2

 

Τα στοιχεία ήταν τα εξής:

Android version 2,2

Baseband version I5500NEJP2

Build.number FROYO.XWJQ3

 

Επειδή η cyanogenmod δεν παίζει για cosmote, ξέρετε εάν μπορώ να περάσω άλλη rom με άλλη baseband? Ευχαριστώ για την απάντησή σας.

 

Edit: άλλο έφταιγε. Μια χαρά παίζει η Cosmote. Η SIM που είναι μόνο για data δεν μπαίνει σε κινητά και η Cosmote την απορρίπτει.

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχει ενα φιλαρακι μου κανενα εξαμηνο το κινητο το πηρε απο germano και δεν μπορει να μπει στο ιντερνετ μεσω παροχεα με τιποτα εχει vodafone εχουμε βαλει της ρυθμισεις απειρες φορες πηραμε και τηλ και μας της στειλανε και παλι τπτ,το εκανα και μια αναβαθμισει σημερα αλλα παλι τα ιδια ,υπαρχει καποια λυση?μπορω να περασω αλλο firmware και πως?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχει ενα φιλαρακι μου κανενα εξαμηνο το κινητο το πηρε απο germano και δεν μπορει να μπει στο ιντερνετ μεσω παροχεα με τιποτα εχει vodafone εχουμε βαλει της ρυθμισεις απειρες φορες πηραμε και τηλ και μας της στειλανε και παλι τπτ,το εκανα και μια αναβαθμισει σημερα αλλα παλι τα ιδια ,υπαρχει καποια λυση?μπορω να περασω αλλο firmware και πως?

 

root, mad manager, clockworkmod, cm7 και καθαρισες

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
να κάνω μια ερώτηση? εχω το samsung i5500 και εβαλα εναν κωδικο οθονης (οχι μοτιβο) και δεν μπορω να τον θυμιθώ υπαρχει καπιος τροπος να το ξεκλιδοσω ? (χωρις να το στιλω στην εταιρια δυσκολοι καιροι ;) ) ...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αν βάλεις πολλές φορές λάθος κωδικό θα σου ζητήσει να εισάγεις τα στοιχεία του Gmail σου για να ξεκλειδώσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα σε όλους! Μήπως γνωρίζετε αν μπορούμε να διαγράψουμε κάποιο μήνυμα sms μεμονωμενο χωρίς να διαγραφεί ολόκληρο το νήμα??? Ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Μήπως γνωρίζετε αν μπορούμε να διαγράψουμε κάποιο μήνυμα sms μεμονωμενο χωρίς να διαγραφεί ολόκληρο το νήμα??? Ευχαριστω!!

 

Ναι:

 

Long press πανω στο μεμονωμενο μηνυμα, οποτε εμφανιζεται dialog box και επιλεγετε "Διαγραφη Μηνυματος".

 

Το Galaxy 5 ειναι το προηγουμενο μου κινητο.

Πολυ καλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα, εχουμε δυνατοτητα να περασουμε ελληνικα στο κινητο ? Ευχαριστω.

 

Από που πήρες το κινητό και δεν έχει ελληνικά; Θες ελληνικά στο μενού ή ελληνικό πληκτρολόγιο;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Από που πήρες το κινητό και δεν έχει ελληνικά; Θες ελληνικά στο μενού ή ελληνικό πληκτρολόγιο;

Μου το φορτωσαν , εξυπηρέτηση κανω.Μενου θελω και αν εχουμε οδηγους για κανα ROOT ακομα καλύτερα.Thnks

Link to comment
Share on other sites

Μου το φορτωσαν , εξυπηρέτηση κανω.Μενου θελω και αν εχουμε οδηγους για κανα ROOT ακομα καλύτερα.Thnks

 

απο οτι εχω διαβασει (δεν το εχω δοκιμασει ο ιδιος) μπορεις να βαλεις ελληνικα...

root με το super one click εκδοση 1.9.5. συνδεεις το κιν στο pc με usb ενεργοποιεις την ενεργοποιηση καταγραφης σφαλματων (καπως ετσι) και δεν ειμαι σιγουρος αν θελει και το αγνωστες πηγες...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.ψαχνω εναν αξιοπιστο οδηγο να κανω root τη συσκευη.δε βρισκω τιποτα.θελω να το ρουταρω κ να αλλαξω ρομ.που να ψαξω?ευχαριστω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.ψαχνω εναν αξιοπιστο οδηγο να κανω root τη συσκευη.δε βρισκω τιποτα.θελω να το ρουταρω κ να αλλαξω ρομ.που να ψαξω?ευχαριστω.

 

θα το κανεις με το super one click με την εκδοση 1.9.5 (εχει σημασια η εκδοση). συνδεεις το κινητο, εγκαθιστας drivers (αν εχεις το kies εχεις και τους drivers -προσεξε να το εχεις κλειστο και απο το tray) και απο τις ρυθμισεις του κινητου εντοπισμο σφαλματων και ισως τις αγνωστες πηγες (δεν ειμαι σιγουρος αν χρειαζεται...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολο το φορουμ

η κοπελα μου εχει το συγκεκριμενο μοντελο gt-i5500 μολις τις εκανα το τελευταιο ypdate συμφωνα με το Kies παντα

εγω θα ηθελα να ρωτησω το εξης μηπως γνωριζει καποιος επειδη δεν εχω βρει κατι σε ολο το διαδυκτιο και ρωτω το εξης :

ΠΩΣ ΒΓΑΖΩ ΤΟ BOOT LOGO ή BOOT ANIMATION ή να το κανω το άτιμο να ξεκινα ποιο γρηγορα ( πριν το update σερνωταν)

ευχαριστω εκ των προτερων για τη βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολο το φορουμ

η κοπελα μου εχει το συγκεκριμενο μοντελο gt-i5500 μολις τις εκανα το τελευταιο ypdate συμφωνα με το Kies παντα

εγω θα ηθελα να ρωτησω το εξης μηπως γνωριζει καποιος επειδη δεν εχω βρει κατι σε ολο το διαδυκτιο και ρωτω το εξης :

ΠΩΣ ΒΓΑΖΩ ΤΟ BOOT LOGO ή BOOT ANIMATION ή να το κανω το άτιμο να ξεκινα ποιο γρηγορα ( πριν το update σερνωταν)

ευχαριστω εκ των προτερων για τη βοηθεια

 

λογικα αν βγαλεις μερικες εφαρμογες απο το boot...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά να κανω μια ερώτηση;Έχω το galaxy 550 κ δεν μπορώ να στείλω κενό μήνυμα.Πώς μπορώ να το φτιάξω;
Δοκίμασε να βάλεις ένα κενό και μετά να το στείλεις. Και καλώς ήρθες στο φόρουμ! :) Edited by eLeKtriK EyE
Back In Black
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , αν θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει πριν το παω στον Γερμανο ή οπουδηποτε θα του ημουν υποχρεος.:p

το προβλημα που αντιμετωπιζω με τη συσκευη μου ειναι οτι ΞΑΦΝΙΚΑ επαψε να συνδεεται στο 3g δυκτιο και γενικα εξαφανηστικε το συμβολο των δεδομενων διπλα απο τις μπαρες του σηματος.. ακομα και στις ρυθμισεις το χω οπως πρεπει να ειναι , και οτι και να κανω το τηλεφωνο ειναι μονο σε gsm δυκτια. δεν μπορω επομενως να συνδεθω ουτε σε facebook ουτε σε google maps ουτε τιποτα . το κουλο ειναι πως δεν εχω βαλει τικ στη ρυθμιση 2g και παλι συνεχιζει να μην ανταποκρινεται. μεχρι και επαναφορα εργοσταστιακων ρυθμισεων εκανα, και παλι τιποτα. σημειωση οτι με το wifi το κινητο συνδεεται κανονικα.

αν εχει τυχει σε κανεναν ,ή αν θα μπορουσε καποιος να με κατευθύνει καπως σε πιθανή επιλυση του θεματος μου! thanks!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως κάποιος απο εσάς μπορεί να μου στειλει το firmware με τα ελληνικά σαν αυτο που δωσανε εδω ?http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308667&page=6

 

το λινκ του rapidshare δεν δουλευει , παρακαλω οποιος το εχει αν μπορει ας μου το στειλει στο mail ή ας το κανει post εδω.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλημέρα. 'Εχω αυτό το κινητό εδώ και κάποιες βδομάδες. Το πρόβλημα ειναι ότι παρατηρώ οτι πολλές φορές μου κολάει η οθόνη και κάνει αρκετή ώρα να ανταποκριθεί. Μήπως θα μπορούσα να κάνω κάτι γι αυτό? Μου κολάει κυρίως στις εφαρμογές.΄Για παράδειγμα εχθές είχα ανοιχτό gps και κόλησε τελείως η οθόνη για αρκετά λεπτά και όταν ξεκόλησε μου εδειχνέ να μην έχω και καθόλου δίκτυο. Θα μπορούσα να κάνω κατι γι αυτό?

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 5 (I5500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...