Jump to content

Samsung Galaxy 5 (I5500)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να σας το στειλω παιδια , θα ανεβασω τα αρχεια στο rapid και θα σας στειλω το link.To ολο κολπο γινεται παντως με το odin multidownloader.Θα βαλω και τις οδηγιες μεσα.

 

__

https://rapidshare.com/files/596729705/firm550.rar

περιεχει το firm 2.2 με ελληνικα , τον odinn downloader για να το περασετε και οδηγιες.

Edited by Tyxerakias
Συνένωση μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 208
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

https://rapidshare.com/files/596729705/firm550.rar

περιεχει το firm 2.2 με ελληνικα , τον odinn downloader για να το περασετε και οδηγιες.

 

Είσαι ωραίος!

Η εγκατάσταση έγινε άψογα με ελληνικό μενού και ελληνικό πληκτρολόγιο.

Μια παρατήρηση μόνο: το αρχείο θέλει password "samfirmware.com". (το μάντεψα και έπεσα μέσα!)

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ξεχασα εντελως το password , μπραβο που το βρηκες , χαιρομαι που βοηθησα.Επισεις για αμεση και πανευκολη αλλαγη γλωσας σε ενα μηνυμα η οπου χρειαζεται να γραφουμε ελληνικα η και αγγλικα προτεινω το myltiling δωρεαν απο το market.
Link to comment
Share on other sites

να ευχαριστησω και εγω με την σειρα μου.Η αναβαθμιση εγινε πολυ πολυ ευκολα!!.Χιλια ευχαριστω!!!

 

Εχωμια ερωτηση να κανω.Υπαρχει περιπτωση να εχουμε το γνησιο cosmote firmware??Αυτο δεν δουλευει πλεον απο το kies.Μηπως κανω κατι λαθος??

 

Ξερουμε αποδεκτους κωδικους firmware απο την ελληνκη αντιπροσωπεια???

 

καλημερα.δεν ειναι απαντηση αλλα ερωτηση.Ειπα να δοκιμασω και καποιο αλλα firm αλλα στην μεση της διαδικασιας για αγνωστο λογο το odin σταματησε την λειτουργεια του.Το αποτελεσμα ειναι οτι η συσκευη μπλοκαρα βγαζει εικονιδιο μη συνδεσης υπολογιστη με συσκευη και ολα μαυρα.Τι κανω????Σερβις και ο θεος βοηθος η υπαρχει λυση????

 

Οκ.Βρεθηκε λυση.Οιδομεν

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το Samsung έχει μια ''εφαρμογή'' με τίτλο 'Μουσική'.

Πάω εκεί να ακούσω μερικά από τα κομμάτια που έβαλα, τα περισσότερα σε μορφή mp3.

Και έλεγε ότι δεν τα αναγνωρίζει:blink:

Μετά πάω εκεί που λέει ''τα αρχεία μου'' και παίζουν κανονικά.

Τι συμβαίνει και τι μπορώ να κάνω για να παίζουν κανονικά στην εφαρμογή ''Μουσική''.

Link to comment
Share on other sites

παιδια είχα κ εγώ προβλημα με το πληκτρολόγιο και λύθηκε κάνωντας flash με odin συμφωνα με τις οδηγίες του manet35. ολα ενταξει τώρα! απλα εγκαταστάθηκαν κάποιες εφαρμογές από σλοβενια τις οποιες θελω να σβησω αλλα δν μπορώ. Μπορείτε να με βοηθήσετε?
Link to comment
Share on other sites

παιδια είχα κ εγώ προβλημα με το πληκτρολόγιο και λύθηκε κάνωντας flash με odin συμφωνα με τις οδηγίες του manet35. ολα ενταξει τώρα! απλα εγκαταστάθηκαν κάποιες εφαρμογές από σλοβενια τις οποιες θελω να σβησω αλλα δν μπορώ. Μπορείτε να με βοηθήσετε?

 

Αυτο ειναι το θεμα αλλα κανεις δεν απαντα!!!!:X

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βασικα οχι εγω αλλα μια κοπελα. Εβαλε ενα κωδικο στο τηλεφωνο τον οποιον δεν θυμαται και τωρα δεν μπορει να το ξεκλειδωσει. Τί μπορουμε να κανουμε? Καποιο προγραμμα που να τον ξεκλειδωνει? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βασικα οχι εγω αλλα μια κοπελα. Εβαλε ενα κωδικο στο τηλεφωνο τον οποιον δεν θυμαται και τωρα δεν μπορει να το ξεκλειδωσει. Τί μπορουμε να κανουμε? Καποιο προγραμμα που να τον ξεκλειδωνει? Ευχαριστω.

 

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Υπαρχει καποιος τροπος να κανω backup οτι εχει μεσα χωρις να τα χασει?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπαρχει καποιος τροπος να κανω backup οτι εχει μεσα χωρις να τα χασει?

 

Αν δεν μπορείς να μπεις καν στη συσκευή... θα σε απογοητεύσω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπορείς να μπεις καν στη συσκευή... θα σε απογοητεύσω.

 

Ε ναι δεν μπορω, ειναι ανοιχτο αλλα κλειδωμενο με κωδικο! Οποτε μονο με hard reset μπας και...

Link to comment
Share on other sites

καταρχας συγνωμη αν ειναι λαθος το μερος που ποσταρω. εχω το παραπανω κινητο me φρουο 2.2 και θελω να το κανω root εχω δοκιμασει και το universal androot 1.6.2beta5 και το Z4root 1.2.1 αλλα χωρις επιτυχια. το universal androot μου βγαζει failed και το Z4root κολαει και δεν κανει τιποτα. εχει κανεις απο εσας καποιον οδηγο η καποιο link οπου θα μπορεσω να βρω οδηγιες? ευχαριστω.
groove!
Link to comment
Share on other sites

καταρχας συγνωμη αν ειναι λαθος το μερος που ποσταρω. εχω το παραπανω κινητο me φρουο 2.2 και θελω να το κανω root εχω δοκιμασει και το universal androot 1.6.2beta5 και το Z4root 1.2.1 αλλα χωρις επιτυχια. το universal androot μου βγαζει failed και το Z4root κολαει και δεν κανει τιποτα. εχει κανεις απο εσας καποιον οδηγο η καποιο link οπου θα μπορεσω να βρω οδηγιες? ευχαριστω.

 

Φίλε μου από ότι είδα με ένα γρήγορο ψάξιμο στο Google οι περισσότεροι συνιστούν z4root η universal androot..

Για το πρώτο πρέπει να κανείς επανεκκίνηση μετά την εγκατάσταση της εφαρμογής (όχι αφού την έχεις τρέξει.. Εκεί κάνει κάποιος reboot αυτόματα..)

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εκανα reboot και με τα 2 πριν τρεξω τις εφαρμογες αλλα τζιφος. το universall and root μου βγαζει failed και το Z4root κολαει και δεν κανει τιποτα (το αφησα περιπου 30 λεπτα). θα τα ξαναδοκιμασω μηπως κανω εγω καμια πατατα και επισης θα δοκιμασω και το superoneclick μπας και. anyway ευχαριστω για την απαντηση :)

 

οκ παιδια το με superoneclick ελυσα το προβληματακι . ευχαριστω για την βοηθεια :)

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
groove!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ِΑγαπητοί φίλοι,

 

Έχω το εξής κινητό Samsung Galaxy Mini I5500 το οποίο το τελευταίο διάστημα το χω ερωτευτεί :happy:

Έκανα λογιαριασμό στο google και μπαίνω στο android market και κατεβάζω αβέρτα εφαρμογές και παιχνίδια(δωρεάν εννοείται).

Απλά σκεφτόμουν αν υπάρχει ενα πάρομοιο κινητό της ίδιας εταιρίας αλλά με μεγαλύτερη οθόνη!

 

Ευχαριστώ:!:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ِΑγαπητοί φίλοι,

 

Έχω το εξής κινητό Samsung Galaxy Mini I5500 το οποίο το τελευταίο διάστημα το χω ερωτευτεί :happy:

Έκανα λογιαριασμό στο google και μπαίνω στο android market και κατεβάζω αβέρτα εφαρμογές και παιχνίδια(δωρεάν εννοείται).

Απλά σκεφτόμουν αν υπάρχει ενα πάρομοιο κινητό της ίδιας εταιρίας αλλά με μεγαλύτερη οθόνη!

 

Ευχαριστώ:!:

 

Πολλά, θα χρειαστεί όμως να ασχοληθείς και εσύ λίγο ψάχνοντας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν μπόρεσα να ρουτάρω το κινητό με τα προαναφερθέντα προγράμματα έχοντας έκδοση 2.2.:angry::cry: Καμιά άλλη λύση;

 

Edit: Θα δοκιμάσω το super one click που αναφέρει παραπάνω ο φίλος.

Edited by al3x1k0
Τροποποίηση/προσθήκη

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.ρε παιδια μπορει να μου καποιος τι θα μπορω να κανω αν rootaro το κινητο?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα.ρε παιδια μπορει να μου καποιος τι θα μπορω να κανω αν rootaro το κινητο?ευχαριστω.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο μένα.ενας φίλος εχει ενα samsung galaxy gti5500 με android 2.2 , το είχε πάρει απο εξωτερικο με αποτελεσμα να μην δεχετε ελληνικες καρτες sim.το εδωσε σε μενα μιας και ειχα πειραξει το δικο μου (vivaz),ελα μου ντε που δεν εχω ιδεα απο samsung..μπορει καποιος να με κατευθυνει με το τι πρεπει να κανω??η απο καπου να ξεκινησω..

Ευχαριστω για την οποιαδηποτε απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα και απο μένα.ενας φίλος εχει ενα samsung galaxy gti5500 με android 2.2 , το είχε πάρει απο εξωτερικο με αποτελεσμα να μην δεχετε ελληνικες καρτες sim.το εδωσε σε μενα μιας και ειχα πειραξει το δικο μου (vivaz),ελα μου ντε που δεν εχω ιδεα απο samsung..μπορει καποιος να με κατευθυνει με το τι πρεπει να κανω??η απο καπου να ξεκινησω..

Ευχαριστω για την οποιαδηποτε απαντηση.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1335548

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 5 (I5500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...