Jump to content

[Συζήτηση] Nokia Ν8 (Γενικός Σχολιασμός)


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αξιζει να παρει καποιος το νοκια ν8 αυτες της μερες που βγηκαν καινουργια???

 

κοίταξε, το Ν8 προσφέρει κάποια πράγματα, δεν ξέρω αν είναι αυτά που σε καλύπτουν. Εσύ τι θέλεις απο το τηλέφωνο σου? Με το Ν8 θα χεις GPS/Mp3/Camera/Video/USB Otg/USB STICK/και ένα μινι media player με HDMI έξοδο. Πέρα απο όλα τα υπόλοια. Φυσικά μιλάμε και για μέτριο web browsing.

 

και fm transmitter (εγω τον χρησιμοποιω πολυ)

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

αξιζει να παρει καποιος το νοκια ν8 αυτες της μερες που βγηκαν καινουργια???

 

Ναι, αξιζει.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά μιλάμε και για μέτριο web browsing.

 

O opera δεν νομίζω να είναι καθόλου μέτριος. Προσωπική άποψη πάντα;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

O opera δεν νομίζω να είναι καθόλου μέτριος. Προσωπική άποψη πάντα;)

 

εξαρταται απο που ερχεσαι

 

εγω ας πουμε που εχω και το Ν900 και το Ν9 και το Ν8

 

...ναι, Ν8 μετριος browser

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως πάμε; χρησιμοποιώ πολύ 3g και με το Android είμαι λίγο απογοητευμενος

 

Με email πως τα πάει;

 

Send from my smarty-pants phone

Link to comment
Share on other sites

μπαταρια, αρκετα καλυτερη απο τον μεσο ορο των Android τηλεφωνων

 

με κανονικη χρηση και μονο gsm (οχι 3g δηλαδη), κραταει 2 μερες και βαλε.

 

το email ειναι απλα καλο και επαρκες αν και εχει να κανει με το τι θεωρεις εσυ καλο ή μετριο. καθαρα υποκειμενικο

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως πάμε; χρησιμοποιώ πολύ 3g και με το Android είμαι λίγο απογοητευμενος

 

Με email πως τα πάει;

 

Send from my smarty-pants phone

 

το Ν8 με σωστες φορτισεις απο την 1η μερα (δλαδη την 1η μερα αδειασμα,φορτιση κανα 5ωρο και μετα απο σχετικα αδειο ολες..) βγαζει 2 μερες με gps κτλ,και 3 μερες με χρηση ιντερνετ μονο..αλλα 3 ανετα.με τηλεφωνα, whatsapp και οπερα..αυτα κανω κατα κυριο λογο.

το arc S, απο μια αν παιζω στο ιντερνετ και δεν το αφηνω στην ησυχια του,μεχρι 2 αν τα εχω ολα κλειστα και μπαινω μονο με wifi οπερα και whatsapp..

α, και το Ν8 ειναι μονιμα με data συνδεδεμενο,αν δεν πιανει wifi (και την αναζητηση wifi ανοιχτη),αντιθετα στο αλλο,την κλεινω οταν ειμαι σε μερη εκτος σπιτιου δουλειας και γνωστων που ξερω τους κωδικους τους. ενας συνδυασμος αυτων των 2 θα ηταν το τελειο κινητο (καμερα-ποιοτητα κατασκευης-πλεονεκτηματα symbian οπως πλοηγηση απλοτητα και πρακτικοτητα. με την ευκολια του anroid στην ποικιλια εφαρμογων,στην καλυτερη πλοηγηση ιντερνετ και σε interface (εκτος αν η belle ταλλαξει ολα) που οι φακελοι και τα widgets ειναι πιο πολλα.συν το παχος και βαρος του arc Που ειναι τελειο.αυτα

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακάλεσω πολύ η συζήτηση να παραμείνει σε ότι έχει να κάνει με το N8 και να μην συνεχίσουν οι συγκρίσεις με άλλα λειτουργικά-συσκευές.

Ευχαριστώ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακάλεσω πολύ η συζήτηση να παραμείνει σε ότι έχει να κάνει με το N8 και να μην συνεχίσουν οι συγκρίσεις με άλλα λειτουργικά-συσκευές.

Ευχαριστώ.:)

 

ναι συγγνωμη..απλα θεωρησα οτι αφου τον φιλο τον απασχολει σε σχεση με το anroid ειπα να κανω μια συγκρισουλα.εξαλλου το να μιλαμε μονο για το Ν8 δεν εχει νοημα αν δεν παραλληλιζεις κ με τα αλλα.δεν το εκανα ανταγωνιστηκα.απλα μια συγκρισουλα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιδια το sar του ν8 ποιο ειναι???

Επισης να ρωτησω κατι.....τωρα εχω το νοκια c6-00 και αμα αγορασω το νοκια ν8 τη καλυτερο θα βρω στο ν8 σε τι πλεονεκτει και σε τι μειωνεκτει???

Link to comment
Share on other sites

παιδια το sar του ν8 ποιο ειναι???

Επισης να ρωτησω κατι.....τωρα εχω το νοκια c6-00 και αμα αγορασω το νοκια ν8 τη καλυτερο θα βρω στο ν8 σε τι πλεονεκτει και σε τι μειωνεκτει???

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3252&idPhone2=3229

 

πέραν της έλλειψης physical qwerty , σε όλα τα άλλα είναι καλύτερο.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν γίνεται είτε απευθείας από το τηλέφωνο είτε μέσω κάποιας εφαρμογής να βάλω τα μηνύματα που έρχονται από συγκεκριμένη επαφή στο silent, αλλά όλες οι άλλες επαφές ή και η συγκεκριμένη επαφή όταν με καλεί να χτυπάει κανονικά?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν γίνεται είτε απευθείας από το τηλέφωνο είτε μέσω κάποιας εφαρμογής να βάλω τα μηνύματα που έρχονται από συγκεκριμένη επαφή στο silent, αλλά όλες οι άλλες επαφές ή και η συγκεκριμένη επαφή όταν με καλεί να χτυπάει κανονικά?

 

Ευχαριστώ!

 

Υπάρχει αυτή η εφαρμογή, άλλα δεν είμαι σίγουρος αν λειτουργεί. Δεν σου προτείνω να τη δοκιμάσεις (δεν είναι δωρεάν), γιατί δεν ξέρω αν λειτουργεί εγγυημένα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν γίνεται είτε απευθείας από το τηλέφωνο είτε μέσω κάποιας εφαρμογής να βάλω τα μηνύματα που έρχονται από συγκεκριμένη επαφή στο silent, αλλά όλες οι άλλες επαφές ή και η συγκεκριμένη επαφή όταν με καλεί να χτυπάει κανονικά?

 

Ευχαριστώ!

Φιλε μου υπαρχει τροπος απ' το μενου του κινητου (Ν8), αλλα 1ον περα απο το μηνυμα δε θα ακουγεται αν σε καλει η συγκεκριμενη επαφη και 2ον ειναι λιγο φασαριοζικο για να το κανεις...

Οταν ομως χρειαζομαστε κατι οπωσδηποτε, κουραζομαστε και λιγο παραπανω...

Λοιπον

1ον Δημιουργεις στις επαφες σου μια ομαδα που την ονομαζεις πχ. Α

2ον Δημιουργεις στο προφιλ σου, ενα προφιλ που το ονομαζεις πχ. Α

3ον Στο προφιλ που εχεις δημιουργησει, εχεις ολες τις ρυθμισεις ιδιες με το γενικο, εκτος απο εκει που λεει ειδοποιηση για, οπου βαζεις την ομαδα Α που εχεις δημιουργησει

Τωρα αρχιζουν τα δυσκολα....

4ον Στην ομαδα Α που εχεις δημιουργησει προσθετεις ολες τις επαφες σου, εκτος απ'αυτην που δε θες ν'ακουγεται

Ετσι λοιπον οταν δεν ''πρεπει'' να ακουγεται το μηνυμα (και η κληση ομως αναγκαστικα....)απο τη συγκεκριμενη επαφη, απλα βαζεις το προφιλ Α και εισαι ΟΚ...;)

Απλα να εχεις το νου σου, οταν προσθετεις μια επαφη, να την προσθετεις και στην ομαδα Α που εχεις κανει, ωστε οταν εχεις το προφιλ Α, να ακουγεται...

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

άρχισε να μοιράζεται μέσω Nokia Suite η Belle !!! όχι για ελληνικό Product code ακόμα! όσοι έχετε ξένο product code δοκιμάστε!

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

άρχισε να μοιράζεται μέσω Nokia Suite η Belle !!! όχι για ελληνικό Product code ακόμα! όσοι έχετε ξένο product code δοκιμάστε!

Εγω που εχω την belle απο πριν θα την κατεβασω απο το navifirm;Οταν βγει για ελληνικο product;:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω την belle απο πριν θα την κατεβασω απο το navifirm;Οταν βγει για ελληνικο product;:)

 

δεν ξέρω... ίσως χρειαστεί hard reset, ίσως flasharisma. Κάτσε να βγει και για τα ελληνικά.. Τώρα στο Navifirm που έψαξα έχει για Ιταλία αλλα για Ελλάδα δεν βρήκα.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω... ίσως χρειαστεί hard reset, ίσως flasharisma. Κάτσε να βγει και για τα ελληνικά.. Τώρα στο Navifirm που έψαξα έχει για Ιταλία αλλα για Ελλάδα δεν βρήκα.

Μωρε θα του ριξω ενα scandinavia κ μετα θα την βαλω.Ενοειτε οτι θα το καθαρισω κιολας!!:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

με το περασμα της μπελλε τι χανεται; βασικα με ενδιαφερει το χακαρισμα...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πηγε ενα φιλαρακι μου να παρει σημερα το n8 απο κοτσοβολο και ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΜΑΓΑΖΙΑ κτλ και του λεγανε ΣΕ ΟΛΑ ΜΑ ΣΕ ΟΛΑ ΛΕΜΕ οτι το κινητο σταμάτησε δεν θα ξαναβγεί τζαμπα ασχολείσαι και κατι τετοια!

επαθα ενα ψιλοσοκ μιλαμε οχι τιποτα αλλο απλα γιατι του το πρότεινα....:X

 

 

Τα ιδια μου ειπαν κι εμενα σε κωτσοβολο-πλαισιο-public-multirama-vodafone!

Οτι σταματησε η παραγωγη του μου το ειπε και υπαλληλος nokia center στην επαρχια!

Αρα ρε παιδια για καινουριο μονη λυση ειναι τα παραλληλης εισαγωγης?

Link to comment
Share on other sites

με το περασμα της μπελλε τι χανεται; βασικα με ενδιαφερει το χακαρισμα...

 

Ε τότε περίμενε να βγει κανα CFW χακαρισμένο (αν και έχω διαβάσει ότι η πατέντα με το Norton παίζει).

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου υπαρχει τροπος απ' το μενου του κινητου (Ν8), αλλα 1ον περα απο το μηνυμα δε θα ακουγεται αν σε καλει η συγκεκριμενη επαφη και 2ον ειναι λιγο φασαριοζικο για να το κανεις...

Οταν ομως χρειαζομαστε κατι οπωσδηποτε, κουραζομαστε και λιγο παραπανω...

Λοιπον

1ον Δημιουργεις στις επαφες σου μια ομαδα που την ονομαζεις πχ. Α

2ον Δημιουργεις στο προφιλ σου, ενα προφιλ που το ονομαζεις πχ. Α

3ον Στο προφιλ που εχεις δημιουργησει, εχεις ολες τις ρυθμισεις ιδιες με το γενικο, εκτος απο εκει που λεει ειδοποιηση για, οπου βαζεις την ομαδα Α που εχεις δημιουργησει

Τωρα αρχιζουν τα δυσκολα....

4ον Στην ομαδα Α που εχεις δημιουργησει προσθετεις ολες τις επαφες σου, εκτος απ'αυτην που δε θες ν'ακουγεται

Ετσι λοιπον οταν δεν ''πρεπει'' να ακουγεται το μηνυμα (και η κληση ομως αναγκαστικα....)απο τη συγκεκριμενη επαφη, απλα βαζεις το προφιλ Α και εισαι ΟΚ...;)

Απλα να εχεις το νου σου, οταν προσθετεις μια επαφη, να την προσθετεις και στην ομαδα Α που εχεις κανει, ωστε οταν εχεις το προφιλ Α, να ακουγεται...

 

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου το συγκεκριμένο θέμα αλλά μου άρεσε πάρα πολύ ο τρόπος σκέψης (απλός και εύκολος). Μπράβο σου.;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου το συγκεκριμένο θέμα αλλά μου άρεσε πάρα πολύ ο τρόπος σκέψης (απλός και εύκολος). Μπράβο σου.;)

Αχαχαχαχ...να'σαι καλα φιλε μου...

Αναγκες απο αμαρτιες του παρελθοντως (με σωσαν απο πολλα...)

Να υπηρχε βεβαια και το τοτε app, που διαβαζε την κεραια απ'οπου επαιρνε σημα η συσκευη στο μερος που ηθελες και μπορουσες να του δωσεις εντολη, μολις πηγαινες σ'αυτο ν'αλλαζει απο μονο του προφιλ, καλα θα ηταν ...;)

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Να υπηρχε βεβαια και το τοτε app, που διαβαζε την κεραια απ'οπου επαιρνε σημα η συσκευη στο μερος που ηθελες και μπορουσες να του δωσεις εντολη, μολις πηγαινες σ'αυτο ν'αλλαζει απο μονο του προφιλ, καλα θα ηταν ...;)

Εννοείς εφαρμογή να αλλάζει προφίλ ανάλογα με την κεραία κινητής που βρίσκεσαι; Φυσικά και γίνεται:

Smartphoneware Best Profiles

:)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...