Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το Galaxy S II


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο ειναι σοβαρο προβλημα παντως.

το ιδιο επαθα και εγω σημερα με ενα φορτιστη που εχω.

ξεκινησα να παω καπου κοντα με την μπαταρια στο 20 % και φτανοντας και ενω το ειχα στην φορτιση η μπαταρια ειχε πεσει στο 12 %

πρακτικα αυτο σημαινει οτι αν πρεπει να παμε καπου μακρια δεν μπορουμε να χρησιμοποιησουμε το s2 για gps γιατι αργα η γρηγορα θα ξεμεινουμε και απο gps αλλα και απο τηλεφωνο.

αν καποιος βρει καποια λυση ας αναφερει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
πρακτικα αυτο σημαινει οτι αν πρεπει να παμε καπου μακρια δεν μπορουμε να χρησιμοποιησουμε το s2 για gps γιατι αργα η γρηγορα θα ξεμεινουμε και απο gps αλλα και απο τηλεφωνο.

 

Πιο πολύ δεν με ανησυχεί αυτό αλλά το που θα μπορούσε να φτάσει η θερμοκρασία με το GPS σε λειτουργία και τη συσκευή στη φόρτιση για αρκετή ώρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ δεν με ανησυχεί αυτό αλλά το που θα μπορούσε να φτάσει η θερμοκρασία με το GPS σε λειτουργία και τη συσκευή στη φόρτιση για αρκετή ώρα.

 

50 βαθμούς σταθερά.Παραπάνω δεν ανέβασε σε μια ώρα διαδρομή.Πιθανόν είναι και η θερμοκρασία λειτουργίαs του κινητού υπό φορτίο.δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα παιδιά διότι αν υπάρχει το πρόβλημα θα το έχει η samsung και όχι εμείς.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως για δύο μέρες χρησιμοποιούσα το τηλ σαν gps. Μιάμιση με δύο ώρες κάθε μέρα, κ συγχρόνως φορτίζε. Πάνω από 38 βαθμούς δεν πήγε. Κ μάλιστα κάθε 10λεπτά περίπου το έπιανα για να δω πόσο ζεστό είναι κ έβαζα στo background το aura και κοιτούσα την θερμοκρασία.

Το κινητά το εχω περίπου 2 εβδομάδες σε καθημερινή νορμάλ χρήση, (από αυτο γράφω τώρα) και πολύ σπάνια έφτασε τους 40 c.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως για δύο μέρες χρησιμοποιούσα το τηλ σαν gps. Μιάμιση με δύο ώρες κάθε μέρα, κ συγχρόνως φορτιζε .

δηλαδη δεν επεσε η μπαταρια οσο εκανες πλοηγηση;

Αν θες πες με τι φορτιστη.επισης θα βοηθουσε να πεις τι ρομ φοραει η συσκευη σου.

Εμενα παντως εκτος απο την χρηση gps δεν καταφερνει να κρατησει το ποσοστο της μπατσριας ουτε με χρηση σαν wifi hot spot και φορτιση απο το usb του λαπτοπ.

Και απο οτι ειδα στοxda το προβλημσ ειναι γενικευμενο.

Για καποιο λογο το εχουν κανει να δεχεται μολις 700mah

Που προφανως ειναι λιγοτερα απο οσα καταναλωνει σε πληρη λειτουργια

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να μην ανέβασε θερμοκρασία εκτος εάν το φυσούσε το ac του αυτοκινητου γιατί έτσι κι εμενα από 50 βαθμούς έπεσε στους 40!Επίσης ο φορτιστής που χρειαζόμαστε είναι ο 2.1A που είναι για galaxy tab και ipad...
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να μην ανέβασε θερμοκρασία εκτος εάν το φυσούσε το ac του αυτοκινητου γιατί έτσι κι εμενα από 50 βαθμούς έπεσε στους 40!Επίσης ο φορτιστής που χρειαζόμαστε είναι ο 2.1A που είναι για galaxy tab και ipad...

 

Εμένα χωρίς το ac να το φυσάει δεν πέρασε τους 43 σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ούτε ο αέρας το φυσούσε, ούτε κλιματισμό είχα. Κδεν σας λέω ******ες τώρα. πάνω από 40 δεν ανέβηκε. έγραψα όμως νομίζω ότι είχα το aura να τρέχει. εσείς ποιο έχετε; μήπως το aura δεν είναι πολύ απαιτητικό.

Φορτιστή εχω έναν απλό της νοκια. και μάλιστα βγάζει 500 mah. στην αρχή είπα ότι θα εχω πρόβλημα, άλλα μετά είδα ότι φορτίζει και Εν ωρά πλοήγησης. Α, ξέχασα να πω ότι εχω την ρομ της μάνας του, ΚΕ2

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

εγω την δοκιμη την εκανα με igo.

θα δοκιμασω και με aura παντως.

στο xda με το navigon επισης εχει προβλημα,συμφωνα με αναφορες.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς συγχρονισμό, χωρίς πακέτα ενεργά, παρά μόνο όταν θέλω, και με χρήση multimedia, τηλέφωνο, emails και λίγο Internet, το βράδυ εκτός σύνδεσης, μου βγάζει πάνω από 3 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να επιβεβαιώσω και εγώ με τη σειρά μου ότι η μπαταρία όντως θέλει τους κύκλους της για να στρώσει. Σ εμένα, ισχύει ως τώρα ότι κάθε φόρτιση και καλύτερα. Η εντύπωσή μου είναι ότι χρειάζεται πάνω από 15-20 φορτίσεις, δηλαδή περίπου ένα μήνα κατά μέσο όρο, για να δείξει η μπαταρία την πραγματική της αυτονομία.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πλέον μετα το στρώσιμο των 2 εβδομάδων βγάζει με Normal χρήση 2/2.5 ημέρες και ανεβάζει πιο δύσκολα θερμοκρασία....το battery drain με τον stock browser ωφείλεται στο hardware acceleration....ελπίζω με το επόμενο update να βελτιωθεί.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης το βραδάκυ καλό ειναι να το βάζουμε airplane mode γιατι κερδίζεις

+ μπαταρία

+ να μην ψήσεις τον εγκέφαλό σου :p

 

Επειδή πολλοί προτείνουν το airplane mode το βράδυ, εγώ που το κλείνω εντελώς κάνω λάθος;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολλοί προτείνουν το airplane mode το βράδυ, εγώ που το κλείνω εντελώς κάνω λάθος;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Οχι, απλα δεν εχεις ξυπνητηρι :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητo στην κατοχη μου εδω κ μια βδομαδα!!Τη δευτερη μερα περασα το firmware KF1 κ μπορω να πω οτι το κινητο με εχει εκπληξει με την μπαταρια του!Δε ξερω πως θα ηταν με την ΚΕ2 που ειχε οταν το πηρα, παντως κραταει τουλαχιστον 2 μερες με αρκετα δυνατη χρηση!!ΓΕνικα μονο καλες εντυπωσεις εχω μεχρι τωρα απ το κινητο, εκτος απο δυο φορες που μου κρασαρε ο browser ενω ήμουν στο site Booking.com κ με εκοψε στη μεση....!Κατα τ αλλα ολα τελεια!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα κράταγε πάντα 2 μερες στις πρώτες 3 φορτίσεις..χτες φορτίζω, το βγάζω το βράδυ και το πρωι ειχε χασει 30% ενω ηταν σε αναμονη!και τελεώσε σε 14 ωρες.Εβγαλα ενα πρόγραμμα που έβαλα τελεταια μπας και ηταν αυτό, φορτίζω ξανα..μεσα σε μια ώρα χωρίς να το αγγίζω έχασε 5%!Μεσα στα σταστιστικα μου βγαζει οτι το συστημα Android καιει το πιο πολυ! Επισης απο 29 βαθμους σε αναμονη, πήγε 31 σε αναμονη.

πωςμπορω να δω αν φταιεί κάποια εφαρμογή ...αλλιώς παιζει ξαφνικά να τρελάθηκε η μπαταρία?

 

EDIT: λέει οτι τρωει πολυ μπαταρια ενα προγραμμα VPN Service Binder. Τι ειναι αυτο?

Edited by konsniper
Link to comment
Share on other sites

νομιζω το να καιει το συστημα android πολυ ειναι bug.του κανεις ενα restart και επανερχεται.αυτη η υπηρεσια που λες δεν ξερω τι ειναι αλλα δεν νομιζω οτι χρειαζεται οποτε καντην freeze με το titanium
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτη η υπηρεσια που λες δεν ξερω τι ειναι αλλα δεν νομιζω οτι χρειαζεται οποτε καντην freeze με το titanium

 

Αν όποιο service που δεν γνωρίζουμε τι κάνει, το κάναμε και freeze... :ninja:

 

Καλό είναι να μην πειράζουμε ότι δεν γνωρίζουμε γιατί θα βρεθούμε προ δυσάρεστων εκπλήξεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To googlara και σε ξενα android forums και βρηκα και αλλους που λενε πως τρωει μπαταρια το συγκεκριμενο!!!...Ειχα βαλει ενα προγραμμα μηνυματων (whatsAPp) και ισως το ενεργοποιησε αυτο γιατι παλια δεν υπηρχε..Παντως τοκανα διακοπη και βελτιωθηκαν τα πραγματα..

Restart εννοεις ανοιγμα -κλεισιμο ή εργοστασιακες ρυθμισεις?Παντως απο κει που ηθελε μια μερα να παει στο 50% , τωρα να πηγαινει ξαφινκα σε 13 ωρες...

Edited by konsniper
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, 10 ωρες τρελης χρησης και το κιν εχει ακομα 25%.. 4 επεισόδια Kyle xy, αρκετή ώρα wifi.. 2-3 τηλέφωνα... 1 ώρα φμ ράδιο και άπειρα sms. Για το 45% της μπαταρίας φταίει καθαρά το wifi:-( δεν εντόπισα ακόμα ποιο πρόγραμμα βασανίζει την μπαταρία...
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

To googlara και σε ξενα android forums και βρηκα και αλλους που λενε πως τρωει μπαταρια το συγκεκριμενο!!!...Ειχα βαλει ενα προγραμμα μηνυματων (whatsAPp) και ισως το ενεργοποιησε αυτο γιατι παλια δεν υπηρχε..Παντως τοκανα διακοπη και βελτιωθηκαν τα πραγματα..

Restart εννοεις ανοιγμα -κλεισιμο ή εργοστασιακες ρυθμισεις?Παντως απο κει που ηθελε μια μερα να παει στο 50% , τωρα να πηγαινει ξαφινκα σε 13 ωρες...

restart ενοω ανοιγμα-κλεισιμο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα

εχω το κινητο εδω και τεσσερις μερες και η μπαταρια κραταει μιση μερα

ειμαι λιγο απογοητευεμενος απο αυτο

το δικο μου προβλημα ειναι οτι δινει χρησιμοποιηση της μπαταριας απο την οθονη 62%

γιατι τοσο πολυ ενω εχω πολυ χαμηλα την φωτεινοτητα της περιπου 10%

Link to comment
Share on other sites

βαλε την φωτεινοτητα πιο ψηλα , γιατι τσαμπα εχεις αγορασει το κινητο με φωτεινοτητα στο 10%!Ασε που στο 10 φαινεται και το γνωστο πρόβλημα.χεχε.Περα απο αυτό ,βρες καποια εφαρμογη που τρωει την μπαταρια. Και εμενα ετσι ηταν οπως εγραψα πιο πανω και βρηκα τι εφταιγε. Τωρα αν δεν ειναι εφαρμογη ισως εχεις ολη την ωρα το κινητο ανοιχτο για να χαζευεις επειδη ειναι καινουριο!χεχε. Αλλα λογικα μιση μερα μονο με νορμαλ χρηση ειναι λίγο..Αρα κατι παιζει!
Link to comment
Share on other sites

Ενα κουλό με την μπαταρία.

Το αφήνω πάνω στο γραφείο με μπαταρία 62% και μετα απο κανα 20λεπτο το ανοίγω και η μπαταρία είχε παει στο 64% ? Επίσης φαίνεται και στο γράφημα ενα peek ανόδου :p :p :p

Λογικά θα έχει να κάνει με το batterystats, θα θέλει κανα σβήσιμο ..

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...