Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το Galaxy S II


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ξερω αυτο απλα ρωταω ποιες εφαρμογες εχουν κανει freeze αυτοι που η μπαταρια τους κραταει ανετα δυομισι-τρεις μερες

 

Freeze εχω κανει τις παρακατω στην photo.

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω το κινητο 25 μερες και ειμαι παααρα πολυ απογοητευμενος απ την μπαταρια του. Μου χει βγαλει maximum 14 ωρες. Συνεχεια μου τρωει ενα 10% οι χαρτες ή το social hub(παντα ενα απ τα 2 και ας μην χρησιμοποιω κανενα). Ενω διακοπτω την εφαρμογη αυτη ξαναξεκινα μονη της μετα απο λιγο.δοκομασα τον advancrd task killer pro αλλα δεν ειδα διαφορα και μετα απο σχολια οτι καταναλωνει ακομα περισσοτερο την μπαταρια,τον απεγκατεστησα. Ανεβασω ενδεικτικα screenshots την σημερινης καταναλωσης της μπατριας.μετα απο 9 ωρες χρησης της μπαταριας με λιγοτερο απο 2 ωρες συνδεδεμενο με το ιντερνετ (απλα συνδεδεμενο και μολις 10 λεπτα πλοηγησης) και κανα 5 λεπτο ομιλια και κανα 15 λεπτο 3g και εχει φαει πανω απ το 70%.φοραει απ την μανα του την ΚΕ2.το βραδυ μεσα σε 10 ωρες που ειναι σε αδρανεια τρωει ενα 12-18% μπαταρια. Διαβαζω ενα προηγουμενο σχολιο οτι βγαζει 3 μερες με 3 ωρες ταινια και δεν το πιστευω.

Σας παραθετω μια μια ολες τις εφαρμογες που εχω περασμενες:

Myphone explorer, barcode scanner,gps test, skype, nba game time, euroleague,superleague, uefa.com, apergia.gr, greece news, news247, in.gr, zougla, eurobank, imdb, ebay, paypal, wikipedia, homeaway, airtickets.gr, expedia, booking.com, tripadvisor, amgry birds, uno, fruitninja, grmed, pharmacies, dolphin browser hd, firefox, oprra mini, elixir, marine traffic, deja office, astro file manager, k9 mail, office suite, autocad ws, tTorrent, zedge, mp3 rigntone, google translate, mixology, apndroid, whatsapp,app 2 sd pro, dw dialer, tapatalk pro, document scanner, athinotsarka, greektvguide, extreme call blocker, copilot live, androzip, transportation in athens, athens airport, flightrack, call recorder, yooninja, flashlight, easy uninstaller, openseas, insomnia.gr, mobilism market, swype, 3g watchdog, currency xe, turbofly 3d, amazon.com, converter, no led, phonelocator pro, wireless *****er, hany calc and converter.

ΑΥΤΗ Η ΑΦΥΠΝΗΣΗ ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ;ΤΟ ΞΥΠΝΗΤΗΡΙ ΤΟ ΧΩ ΑΠΕΝΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ!

 

Εγώ στην θέση σου θα έβγαζα το noled πρώτο από όλα... Θα προσπαθήσω κάποια στιγμή να κάνω ένα πλήρη οδηγό για την μπαταρία , αλλά δεν υπάρχει αρκετός χρόνος αυτό τον καιρό.

Σαν δεύτερο βήμα θα σου πρότεινα να εγκαταστήσεις αυτό, να φορτίσεις πλήρως την μπαταρία σου και με ενεργό to monitoring στο tutor και ξεκινήσεις την μέρα σου κανονικά ( καίει και αυτό μπαταρία , έχε εφεδρικό σχέδιο μην μείνεις από μπαταρία )

Πιστεύω πως θα βγάλεις χρήσιμα συμπεράσματα.

Αν και μετά από αυτά δεν βγάλεις άκρη , τότε θα αναγκαστείς

α) Να διαβάσεις και να ακολουθήσεις αυτό

β) Root , flashάρισμα νέας rom και welcome to the dark side ;)

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

και ποσο σου κραταει η μπαταρια?

 

Δες στο ποστ που κανα πιο πριν..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3698299#post3698299

 

3days 9hours με υπόλοιπο μπαταρίας 23%

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φόρτιση εχθές, έχω κλείσει 20 ώρες με 40 λεπτά ομιλία, 30-40 εφαρμογές κατεβασμένες από market, περί 30 λεπτά Internet, 5 λεπτά βίντεο και με πολύ σκάλισμα του τηλεφώνου για να μάθω τα κόλπα του και είμαι στο μισό περίπου. Νομίζω ότι είμαι καλά. Συμβουλή μου για να μην έχετε άγχος με το θέμα της μπαταρίας αλλά και να μην μείνετε στα κρύα του λουτρού πάρτε 1 επιπλέον μπαταρία. Εγώ με όλα μου τα τηλέφωνα μέχρι σήμερα είχα πάντα μία εφεδρική μπαταρία και ήμουν άρχοντας. Το κόστος είναι γύρω στα 3,5 €.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με όλα μου τα τηλέφωνα μέχρι σήμερα είχα πάντα μία εφεδρική μπαταρία και ήμουν άρχοντας. Το κόστος είναι γύρω στα 3,5 €.

 

για βαλε κανα link!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με όλα μου τα τηλέφωνα μέχρι σήμερα είχα πάντα μία εφεδρική μπαταρία και ήμουν άρχοντας. Το κόστος είναι γύρω στα 3,5 €.

 

 

για βαλε κανα link!!!! σορρυ για το διπλοποσταρισμα!!!

Edited by panos4
Link to comment
Share on other sites

παντως games δεν ειναι να ακουμπας. απαξ και μπω στον πειρασμο να παιξω κανα μισαωρακι εχει φυγει για πλακα το 50%... αλλιως μου κραταει μιαμιση μερα περιπου
Link to comment
Share on other sites

έχω live wallpaper ( το νερό με τα παγάκια , άρα ενεργός σένσορας όλη την ώρα ( http://www.youtube.com/watch?v=c-474oe--Wk ) φωτεινότητα στο auto.

 

πες μου που το βρηκες αυτο το wallpaper? Με τι ονομασια υπαρχει?

TCe
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε φίλε. 2-3 email γράφω κανα 20 λεπτο και η μπαταρία μειώνεται κατά 15-20%.Δεν την εχω πολύ ώρα αναμμένη την οθόνη και το 3g πολύ λίγα λεπτά.και πριν λίγα ποστ ένας φίλος έλεγε πως έβλεπε 3 ώρες ταινία και ένας άλλος ότι έχει το 3G συνέχεια ανοιχτό και περνάει 2 μέρες χωρίς φόρτιση.για μένα αυτό είναι όνειρο θερινής νυχτός.

Δεν είναι λογικό και δεν νομίζω ότι είναι λόγω root ή rom. Είχα το ίδιο θέμα με τους χάρτες, μετά τη δέυτερη φόρτιση. Μου ρούφυξε 20% με τη συσκευή στην αδράνεια :blink:, έκανα ένα reboot και έστρωσε. Έχεις δοκιμάσει τα πάντα μέρες τώρα, να υποθέσω πως έχεις κάνει reboot :X

Link to comment
Share on other sites

πες μου που το βρηκες αυτο το wallpaper? Με τι ονομασια υπαρχει?

 

Εδώ θα το βρεις το αρχείο.

Υπάρχει και σε άλλες εκδοχές αλλά αυτή μου αρέσει πιο πολύ για την ώρα.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λογικό και δεν νομίζω ότι είναι λόγω root ή rom. Είχα το ίδιο θέμα με τους χάρτες, μετά τη δέυτερη φόρτιση. Μου ρούφυξε 20% με τη συσκευή στην αδράνεια :blink:, έκανα ένα reboot και έστρωσε. Έχεις δοκιμάσει τα πάντα μέρες τώρα, να υποθέσω πως έχεις κάνει reboot :X

 

Εχω κανει reboot πολλες φορες χωρις να δω διαφορα. Αυτο που συνεβη χθες το βραδυ με την μπαταρια μου ειναι ανηκουστο.βγαζω το κινητο στις 2 μετα τα μεσανυχτα απο τον φορτιστη μετα απο πληρη φορτιση και πεφτω για υνο.ξυπναω στις 13.00 και το κινητο ηταν νεκρο.αποκλειεται να εχει πεσει η μπαταρια λεω.μεχρι που το βαζω στον φορτιστη και η μπαταδια ειχε εξαντληθει τελειως.ενδιαφερον παρουσιαζει το ποσο , κυριολεκτικα κατακορυφα επεσε η μπαταρια κατα την διαρκεια της νυχτας!

Οσον αφορα το θεμα της αφυπνισης τι μπορω να κανω για να μην μου τρωει μπαταρια τη στιγμη που το ξυπνητηρι ειναι απενεργοποιημενο;;;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα το βρεις το αρχείο.

Υπάρχει και σε άλλες εκδοχές αλλά αυτή μου αρέσει πιο πολύ για την ώρα.

 

φιλε thanx ειναι υπεροχο το καλυτερο LWP που εχω δει μεχρι στιγμης,

TCe
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κάνοντας την ίδια περίπου χρήση όλες τις καθημερινές , μπορώ να πω πως η Lightening 1.5 τα πάει αρκετά καλά στην κατανάλωση.

 

Με στοκ θα έπρεπε να ήμουν στο 30% περίπου με την ίδια χρήση...

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

κύριοι...

ένας μήνας Τίποτα.. η μπαταρία στις 14 ώρες(εάν έχω τύχει) κρατά.. αλλιώς 10-12... Ε Λ Ε Ο Σ!

 

Χωρίς να ξέρω το ιστορικό της μπαταρίας σου, μήπως έχεις εφαρμογές που κάνουν αυτόματες ενημερώσεις και κρατάνε συνεχώς τη συσκευή "ενεργή"; Έχεις τσεκάρει τι την καταναλώνει τόσο πολύ; Ίσως να έχει και προβληματική μπαταρία τελικά..

 

Περίεργο πάντως γιατί η δική μου κρατάει 2,5 μέρες περίπου (έχω αφαιρέσει ενημερώσεις χαρτών και διαφόρων άλλων προγραμμάτων - έχω και χαμηλό φωτισμό στην οθόνη γύρω στο 35%) και τα ΣΚ μάλιστα που δεν ασχολούμαι και πολύ κρατάει ακόμα και κάτι λιγότερο από 4..:confused:

Link to comment
Share on other sites

κύριοι...

 

ένας μήνας Τίποτα.. η μπαταρία στις 14 ώρες(εάν έχω τύχει) κρατά.. αλλιώς 10-12... Ε Λ Ε Ο Σ!

 

Τι χρήση του κανεις!!!!?

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να ξέρω το ιστορικό της μπαταρίας σου, μήπως έχεις εφαρμογές που κάνουν αυτόματες ενημερώσεις και κρατάνε συνεχώς τη συσκευή "ενεργή"; Έχεις τσεκάρει τι την καταναλώνει τόσο πολύ; Ίσως να έχει και προβληματική μπαταρία τελικά..

 

Περίεργο πάντως γιατί η δική μου κρατάει 2,5 μέρες περίπου (έχω αφαιρέσει ενημερώσεις χαρτών και διαφόρων άλλων προγραμμάτων - έχω και χαμηλό φωτισμό στην οθόνη γύρω στο 35%) και τα ΣΚ μάλιστα που δεν ασχολούμαι και πολύ κρατάει ακόμα και κάτι λιγότερο από 4..:confused:

μα και εσυ φιλε επρεπε να παρεις ενα κινητο απλο

δεν κανεις το ενα δεν κανεις το αλλο..........

τι το πηρες τετοιο κινητο?

καλοπροερετα το λεω

εγω το φορτιζω καθε βραδυ και ειμαι οκ

τα εχω ολα ανοικτά

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κύριοι...

 

ένας μήνας Τίποτα.. η μπαταρία στις 14 ώρες(εάν έχω τύχει) κρατά.. αλλιώς 10-12... Ε Λ Ε Ο Σ!

Από τη στιγμή που δεν έχουμε ενημέρωση του τι είδους χρήση κάνεις, η συγκεκριμένη πληροφορία δεν μας είναι αρκετή για να σε βοηθήσουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μα και εσυ φιλε επρεπε να παρεις ενα κινητο απλο

δεν κανεις το ενα δεν κανεις το αλλο..........

τι το πηρες τετοιο κινητο?

καλοπροερετα το λεω

εγω το φορτιζω καθε βραδυ και ειμαι οκ

τα εχω ολα ανοικτά

 

Τα ανοίγω μόνο όταν τα χρειάζομαι!;)

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από την 4 φόρτιση του πιστεύω με ελάχιστη χρήση ,λίγο gps ,με wi-fi μηνύματα ομιλία foto ψάξιμο ακόμα του κινητού και 2-3 προγράμματα βαλε-δοκίμασε-βγάλε κράτησε 4 μέρες και κάτι .Μόλις το έβαλα για φόρτιση και δεν είχε παραδώσει ακόμα τελείως πνεύμα !!!!

 

 

http://img215.imageshack.us/img215/6990/sc20110725192343.th.jpg http://img594.imageshack.us/img594/840/sc20110725192311.th.jpg

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την 4 φόρτιση του πιστεύω με ελάχιστη χρήση ,λίγο gps ,με wi-fi μηνύματα ομιλία foto ψάξιμο ακόμα του κινητού και 2-3 προγράμματα βαλε-δοκίμασε-βγάλε κράτησε 4 μέρες και κάτι .Μόλις το έβαλα για φόρτιση και δεν είχε παραδώσει ακόμα τελείως πνεύμα !!!!

 

 

http://img215.imageshack.us/img215/6990/sc20110725192343.th.jpg http://img594.imageshack.us/img594/840/sc20110725192311.th.jpg

 

4 μέρες; Ρε παιδιά.. τι χρήση είναι αυτή... μπράβο σας!

Εγώ το φορτίζω 1+1/2 φορά κάθε μέρα... αλλά η οθόνη κάθε 20 λεπτά ανοίγει για να παίξω λιγάκι :)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από την 4 φόρτιση του πιστεύω με ελάχιστη χρήση ,λίγο gps ,με wi-fi μηνύματα ομιλία foto ψάξιμο ακόμα του κινητού και 2-3 προγράμματα βαλε-δοκίμασε-βγάλε κράτησε 4 μέρες και κάτι .Μόλις το έβαλα για φόρτιση και δεν είχε παραδώσει ακόμα τελείως πνεύμα !!!!

 

 

http://img215.imageshack.us/img215/6990/sc20110725192343.th.jpg http://img594.imageshack.us/img594/840/sc20110725192311.th.jpg

 

4 μέρες και έχεις χρησιμοποιήσει COPILOT και Sygic μου φαίνεται ότι σου έχει πάει πάρα πολύ καλά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

4 μέρες και έχεις χρησιμοποιήσει COPILOT και Sygic μου φαίνεται ότι σου έχει πάει πάρα πολύ καλά.

 

ναι ....φτου-φτου :yahoo:

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...