Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το Galaxy S II


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατεβασα το SystemPanel App και βλεπω στο κοινη χρηση wifi η μπαρα να ανεβοκατεβαίνει εωω εχω κλειστο το wifi!!!

επισης το cpu παει στο 100% και μενει εκει σταθερο για αρκετη ωρα

 

Δες πιο κατω στις εφαρμογες οπου διχνει το ποσοστο σε κυκλο πιο βαραει την cpu στα 100%

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια τα περισσοτερα προβληματα στην μπαταρια τα δημιουργουν οι εφαρμογες που βαζουμε....

τουλάχιστον στο δικο μου......

αφου χθες ασχοληθηκα ειδα τεραστια διαφορα.....

καταρχην οπως ειπαν τα παιδια "παγωσα" στοκ ανοησιες οπως η "ενημερωση λογισμικου" google maps Κτλ..

επισης υπαρχει ενα προγραμματακι το ειπαν μερικα παιδια πιο πανω το start up auditor με το οποιο ρυθμιζεις ποιες εφαρμογες θα τρεχουν οταν ανοιγεις το κινητο...

(την πρωτη φορα που το ανοιξα ειδα οτι ετρεχαν σχεδον τα παντα χωρις κανενα λογο πχ fring και κατι τετοια....)...

τικαρεις ποια θες να τρεχουν και ποια οχι......και την επομενη φορα που θα ανοιξεις το κινητο σου εφαρμογες που δεν χρειαζεσαι μενουν κλειστες....:)

και τελος ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ εδω απενεργοποίηση 3g οταν δεν το κανεις χρηση......

πριν κανω ολα αυτα προχθες το μεσημερι εψαχνα μετα την δουλεια φορτιστή...

μετα απο ολα αυτα με την ιδια χρηση μετα την δουλεια ημουν στο 63%....

Link to comment
Share on other sites

γίνεται να βάλουμε όλα τα tips μπροστά?

 

δεν θέλουμε να κάνουμε όλοι root για αυτό πείτε ιδέες και το τι γίνεται χωρίς root!

Link to comment
Share on other sites

γίνεται να βάλουμε όλα τα tips μπροστά?

 

δεν θέλουμε να κάνουμε όλοι root για αυτό πείτε ιδέες και το τι γίνεται χωρίς root!

 

Νo root, no party. Είναι αυτό που είναι.

 

Edit. Επίσης το να κλείνεις τις εφαρμογές(του συστήματος) από τον task killer εκτός από ανούσιο είναι και πολύ ενεργοβόρο γιατί οι εφαρμογές αυτές ξανά ανοίγουν.

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]20855[/ATTACH]

παιδια καποια ρυθμιση μαλλον δεν εχω κανει σωστα?γιατι εχει τοσο πολυ καταναλωση η οθονη και οι φωνητικες κλησεις?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η κατανάλωση σου, τουλάχιστον της οθόνης αν το περιεργάζεσαι συχνά είναι καλά.

Για τις φωνητικές κλήσεις πάλι, αν έκανες αρκετά τηλέφωνα πάλι είναι σωστά τα αποτελέσματα.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εδώ και μια εβδομάδα έχω πάρει το galaxy s2, του χω εγκαταστήσει καπια προγράμματα, games, ένδειξης cpu, battery, κλπ. και εφαρμογές για internet, δύστυχος η μπαταρία μου κραταει ούτε 1μερα, το βγάζω από την πρίζα 7 το πρωί και κατά της 13.00 ειμαι50%μπαταριας εκανα επαναφορα ρηθμισεον και εβαλα μονο games, προγράμματα εκτός από μετρήσεις και εμφανίζονται στην πάνω μπάρα, και πάλη τα ίδια προβλήματα έχω στο λειτουργικό σύστημα Android μου λέει 69% η ακόμα και 83% και για αυτό δεν μου κραταει η μπαταρία, παρολου που έχω κλείσει της εφαρμογες ότι εχει σχεσει με internet. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει… Τι μπορεί να φταίει
Link to comment
Share on other sites

Κάνε 3-4 αποφορτίσεις και φόρτισε το. Θα στρώσει η μπαταρία.

 

Αποφόρτιση = 100% --> 0% εώς και 10%

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Αφου έβγαλα το gps status που μου ρουφούσε την μπαταρια εχουμε και λεμε.

 

92% υπολιπο μπαταριας με 10ω44λ με μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Αφου έβγαλα το gps status που μου ρουφούσε την μπαταρια εχουμε και λεμε.

 

92% υπολιπο μπαταριας με 10ω44λ με μπαταρια.

 

τι ακριβως ειναι το gps status.....???

Link to comment
Share on other sites

μετα απο freeze μεσω titanium των πλεων αχρηστων εφαρμογων (για εμενα) η μπαταρια μου κραταει μεχρι και 3 ημερες max!!

η χρηση που κανω ειναι αρκετο internet/κατεβασμα εφαρμογων για δοκιμες και uninstallation...αρκετα τηλ/μηνυματα και απο χθες GPS συνεχεια ανοικτο για ενημερωση τοποθεσιας/καιρου..

η αληθεια ειναι οτι στην αρχη τσεκαρα συνεχεια τη μπαταρια..αλλα αφου μου εφυγε το πρωτο αγχος τωρα ειμαι υπερευχαριστημενη..

ουτε το Atrix τετοια αποδοση!!:)

τωρα ετοιμαζομαι παλι να αλλαξω rom,παλι θα κανω battery calibration και βλεπουμε..παντως η μπαταρια εχει προοπτικες

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Αφου έβγαλα το gps status που μου ρουφούσε την μπαταρια εχουμε και λεμε.

 

92% υπολιπο μπαταριας με 10ω44λ με μπαταρια.

 

Δηλαδη το GPS status τρεχει διαρκως απο πισω? Αντι να το διαγραψουμε, δεν υπαρχει καποιος τροπος για να το εχουμε χωρις να τρεχει διαρκως? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Όσοι εχετε πολύ καλη μπαταρία μπορείτε να δείτε αν το service/app wifi sharing τρέχει στις εφαρμογές και ποσο τις % καταναλώνει μπαταρία ??

Απο οτι φαίνεται αυτο ειναι το πρόβλημα για το μεγαλο drain της μπαταρίας σε μερικούς, και η μόνη λύση σε οσους δεν ειναι root, είναι να το κλείνουν μεσω ενος προγράμματος task manager.

 

Επίσης αν μπορεί καποιος να ποστάρει το .apk του επειδη δεν εχω κανει ακομα root.

Edited by BlopERdroM

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το GPS status τρεχει διαρκως απο πισω? Αντι να το διαγραψουμε, δεν υπαρχει καποιος τροπος για να το εχουμε χωρις να τρεχει διαρκως? :confused:

 

Για δυο μερες εκανα υπομονετικές δοκιμες και το έκλεινα με διαφορα προγράμματα αλλα δεν καταφερα κατι. Οποτε το εβγαλα και ησύχασα.

Link to comment
Share on other sites

Για δυο μερες εκανα υπομονετικές δοκιμες και το έκλεινα με διαφορα προγράμματα αλλα δεν καταφερα κατι. Οποτε το εβγαλα και ησύχασα.

 

Θα το τσεκαρω κι εγω στην επομενη πληρη φορτιση αν ειναι.. Κριμα αν ξοδευει τοση μπαταρια γιατι ειναι χρησιμο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα το τσεκαρω κι εγω στην επομενη πληρη φορτιση αν ειναι.. Κριμα αν ξοδευει τοση μπαταρια γιατι ειναι χρησιμο.

 

Σε τι είναι χρήσιμο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε τι είναι χρήσιμο;

 

Φανταζομαι οτι η ερωτηση ειναι ρητορικη αλλά ειναι πολυ καλη πυξιδα, δινει στοιχεια επιταχυνσης, ταχυτητας, υψομετρου (με αρκετα καλη ακριβεια), δορυφορων κλπ κλπ. Για καποιον που ασχολειται με αυτα τα θεματα, ειναι ακρως ενδιαφερουσα εφαρμογη.

Edited by nick_ts157
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι ρητορική ως ερώτηση. Τέτοια προγράμματα τα χρησιμοποιούσαμε στο παρελθόν όταν είχαμε πρόβλημα με το GPS και θέλαμε να δούμε πως τα πάει σε αυτό τον τομέα η συσκευή, για δοκιμαστικούς λόγους δηλαδή. Από τη στιγμή βέβαια που το χρησιμοποιείς για τη χρήση που περιέγραψες αλλάζει το θέμα μιας και για τον καθένα μία εφαρμογή μπορεί να έχει διαφορετική χρησιμότητα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το gps status ειναι στοκ εφαρμογη ρε παιδια.....???

το φορτιζω τωρα και δεν θελω να το πειραξω για αυτο ρωταω....

ουτε πηρα χαμπαρι οτι ετρεχε κατι τετοιο στο κινητο...

παντως και σε μενα η μπαταρια-το ξαναλεω-εχει τεραστια διαφορα σε σχεση με τις πρωτες μερες.....

Link to comment
Share on other sites

το gps status ειναι στοκ εφαρμογη ρε παιδια.....???

το φορτιζω τωρα και δεν θελω να το πειραξω για αυτο ρωταω....

ουτε πηρα χαμπαρι οτι ετρεχε κατι τετοιο στο κινητο...

παντως και σε μενα η μπαταρια-το ξαναλεω-εχει τεραστια διαφορα σε σχεση με τις πρωτες μερες.....

 

Το κατεβαζεις απο το android market.

Link to comment
Share on other sites

Το κατεβαζεις απο το android market.

 

οκκκ thanks για την απαντηση...

παιδια το ειπα και πιο πριν απενεργοποιήστε η παγωστε το "ενημερωση λογισμικου"...

εγω και εδω ειδα διαφορα....:)

Link to comment
Share on other sites

οκκκ thanks για την απαντηση...

παιδια το ειπα και πιο πριν απενεργοποιήστε η παγωστε το "ενημερωση λογισμικου"...

εγω και εδω ειδα διαφορα....:)

 

Αυτο απο που θα το κανουμε? Δεν εχει καμια σοβαρη επιπτωση? Εν ολιγοις θα γινονται ολα χειροκινητα μετα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο απο που θα το κανουμε? Δεν εχει καμια σοβαρη επιπτωση? Εν ολιγοις θα γινονται ολα χειροκινητα μετα?

 

φιλε εγω εχω την συσκευη μου ροοτ περασα την κε7 μονος μου και θα περασω και την επομενη ρομ μονος μου οταν με το καλο βγει οποτε δεν χρειαζομαι αυτο το πραγμα να "τρεχει" πισω....:)

την εχω παγωσει με το titanium...και δεν εχω "παθει" τιποτα.....

Link to comment
Share on other sites

έλεος σήμερα μέσα σε 2 ώρες μόνο κάνοντας chatting με το κινητό έχασα 20% της μπαταρίας. και δεν έκανα 2 ώρες τσάττινγκ(whatsapp)!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...