Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα το Cube που παράγγειλα, με το tracking number που μου δώσανε δείχνει να έχει κολήσει στο αεροδρόμιο της Σιγκαπούρης από 7/12.

Λέτε να αρχίσω να ανησυχώ κι εγώ ή η καθυστέρηση είναι λόγω φόρτου εορτών; Με singapore post έγινε η αποστολή.

Η πλάκα είναι οτι σήμερα μου ήρθε η θήκη που είχα παραγγείλει ΜΕΤΑ την παραγγελία της ταμπλέτας και μάλιστα με απλό ταχυδρομείο.

Μετανοιώνω που δεν παράγγειλα από site που υποστηρίζει υπηρεσία escrow.Τουλάχιστον εκεί δίνεις εσύ το ΟΚ όταν παραλάβεις και αποδεσμεύουν τα χρήματα στον πωλητή.

Σε μελλοντική αγορά για σημαντικό ποσό μάλον θα στραφώ σε τέτοια υπηρεσία μιας και οι Κινέζοι είναι οι πιο αναξιόπιστοι.

 

Τι είναι το escrow ρε παιδιά; Διαφωτίστε με!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE. ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) Σημερα μου εβγαλε αυτο. Τι ειναι ξερει κανεις?
ξεκάθαρο είναι. έφτασε στο αεροδρόμιο και καταγράφηκε.
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το escrow ρε παιδιά; Διαφωτίστε με!

Είναι το buyers protection που σου παρέχουν ορισμένα eshop ώστε να διασφαλίσεις την αγορά σου.

Στο aliexpress το έχω δει.Βρίσκεις το προϊόν το οποίο σε ενδιαφέρει να αγοράσεις από κάποιον πωλητή , σου χρεώνουν το ποσό του προϊόντος που αγόρασες αλλά τα χρήματα είναι δεσμευμένα από το eshop μέχρι να φτάσει το δέμα στα χέρια σου και να δώσεις εσύ το ΟΚ για την πληρωμή του πωλητή εφόσον αυτό που έφτασε στα χέρια σου είναι όντως αυτό που παράγγειλες και είναι φυσικά σε άριστη κατάσταση.

Κάτι παραπλήσιο με αυτό που έχει το paypal δηλαδή μόνο που δεν μπλέκεις με resolution center κλπ,κλπ.

Το μόνο κακό απόσο γνωρίζω είναι οτι μπορείς να το κάνεις μόνο με πιστωτική κάρτα και όχι με κάποια πχ χρεωστική ή μέσω paypal.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια βοθηστε με λιγακι,εκανα παεαγγελια ενα tablet απευθειας απο το online store της Ainol απο τις αρχες του μηνα και ακομα αν ερθει...στο tracking κοιταξτε ακομα τι μου γραφει....στο sao.cn αλλα και στο Swiss Post το ιδιο....

 

Number:[RU463702978CH] Track and Trace Events

[switzerland] *Country/Area Postal Records

 

2012-12-05 19:37

ITM_EXP_10 Mailed, Location:Swiss Post SINGAPORE

 

 

2012-12-05 19:37

ITM_EXP_20 Arrival at border point of origin country, Location:Swiss Post SINGAPORE

 

 

2012-12-05 19:37

ITM_EXP_60 Departure from border point of origin country, Location:Swiss Post SINGAPORE

 

 

2012-12-17 15:13

ITM_EXP_20 Arrival at border point of origin country, Location:CH-8010 Zürich 1

 

 

2012-12-17 15:15

ITM_EXP_60 Departure from border point of origin country, Location:CH-8010 Zürich 1

 

[Greece] *Country/Area Postal Records

Wait time:1.867 Seconds

 

Μηπως να αρχισω να ανυσηχω λιγακι και να ζητησω τα λεφτα μου πισω?

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Πήγε από Κίνα στη Ζυρίχη, και έρχεται Ελλάδα. Λόγω των αργιών κλπ στην Ελλάδα, θα αργήσει να καταγραφτεί στο αεροδρόμιο στα ελτα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση. Έκανα μια παραγγελία στις 27/11 μου έστειλαν το tracking number το βάζω στο site της Singapore Post και μου βγάζει : 04/12/2012 23:59 - SINGAPORE RRIVE AT AIRPORT, 二 Αυτό είναι και το τελευταίο μύνημα. Σε εμαιλ που τους έστειλα απάντησαν με το γνωστό γιορτές είναι κτλ.... Τι λέτε πρέπει να ανησυχώ ;; Μήπως να ξεκινήσω την διαδικασία στο PAYPAL; Και γιά την ιστορία το μαγαζί είναι το http://www.fastcardtech.com το οποίο είναι εντελώς αναξιόπιστο. Σε άλλη παραγγελία στις 4 Δεκεμβρίου η οποία ναι μεν ήρθε στην ώρα της αλλά άλλο παρήγγειλα άλλο έστειλαν. Για το δεύτερο έχω ήδη ξεκινήσει την διαδικασία στο PAYPAL.
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να παραγγειλω απο pandawill με airmail και μου βγαζει αυτες τις επιλογες ...

 

Reg Airmail By China Post €0.00

Reg Airmail By Singapore Post €4.32

Reg Airmail By HongKong Post €4.77

 

ποια να διαλεξω?...ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να παραγγειλω απο pandawill με airmail και μου βγαζει αυτες τις επιλογες ...

 

Reg Airmail By China Post €0.00

Reg Airmail By Singapore Post €4.32

Reg Airmail By HongKong Post €4.77

 

ποια να διαλεξω?...ευχαριστω:)

Singapore Post
Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα το τζαμπα κι εκανε ενα μηνα....μπορει και τα αλλα τοσο να κανουν ομως...επισης ξανασκεψου για το πανταβιλ γτ εμενα μου χαλασε σε λιγες μερες...πηρα το q8 build excellent 4.0.3.....και τωρα εχω τρεχαματα...
Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλησπέρα σε όλη την παρέα και καλές γιορτές σε όλους.

Είμαι ένας ακόμα αρχάριος όσον αφορά την αγορά τάμπλετ.

Παρόλα αυτά, διαβάζοντας το φόρουμ ομολογώ έχω γίνει κατά πολύ σοφότερος και σας ευχαριστώ γι αυτό.

Στο θέμα μας τώρα. Ενδιαφέρομαι για ένα τάμπλετ 8άρι, που να μην υπερβαίνει τα 100 ευρώ. Κατά βάση το θέλω για να διαβάζω word, pdf. Δε μ ενδιαφέρουν τόσο τα παιχνίδια, ούτε η ύπαρξη gps, bluetooth, 3g κτλ. Γι αυτό τα κριτήριά μου είναι καλή ανάλυση οθόνης, 2πύρηνο επεξεργαστή με 1GB ram( το ξέρω ότι δεν χρειάζονται όλα αυτά για διάβασμα αρχείων , αλλά το παίρνω που το παίρνω, να έχει κάποιες καλές δυνατότητες) και όσο το δυνατόν μεγάλη μπαταρία. Για το λόγο αυτό έχω καταλήξει στο Cube U23GT και συγκεκριμένα σκέφτομαι να το πάρω απ το merimobiles (96 ευρώ) με EMS (τις γνώσεις για τα δύο τελευταία τις οφείλω αποκλειστικά σε σας και σας ευχαριστώ γι αυτό ;) ). Απλά επειδή δεν έχω γνώση επί των τεχνικών θεμάτον (το κατά πόσο είναι καλός ο επεξεργαστής κτλ) θα ήθελα τη γνώμη σας. Ομολογώ πως θα ήθελα να πάω σε Ainol τάμπλετ καθώς είναι το ποιο επώνυμο απ τα ανώνυμα-κινέζικα, αλλά δυστυχώς δεν έχω βρει κάποιο που να πληρεί τις προδιαγραφές. Υπάρχει κάτι που θα έπρεπε να προσέξω ή να αποφύγω? Τέλος να σας πω πως σκοπεύω να το παραγείλλω μετά την πρώτη εβδομάδα του ιανουαρίου για να αποφύγω τον φόρτο εργασίας των μεταφορών λόγω των ημερών...

Link to comment
Share on other sites

Πριν πάρεις 8άρι καλύτερα να πας σε ένα μαγαζί να δεις αν σου κάνει η διάσταση της οθόνης γιατί κι εγώ κατά βάση την ταμπλέτα τη θέλω για διάβασμα βιβλίων και pdf και ενώ είχα στο μυαλό μου 7άρι, όταν έποιασα στα χέρια μου το Cube U30GT που έχει 10άρα μου φάνηκε μικρό και αναθεώρησα.Επίσης εαν διαβάζεις πολλά pdf που είναι σκαναρισμένα, πχ κομικς, περιοδικά κλπ, χρειάζεται να έχει καλή κάρτα γραφικών και μνήμη για να έχεις ομαλό σκρολάρισμα.Με το 1GB RAM και με μια Mali400 4πύρηνη πιστεύω είσαι καλυμένος.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Πριν πάρεις 8άρι καλύτερα να πας σε ένα μαγαζί να δεις αν σου κάνει η διάσταση της οθόνης γιατί κι εγώ κατά βάση την ταμπλέτα τη θέλω για διάβασμα βιβλίων και pdf και ενώ είχα στο μυαλό μου 7άρι, όταν έποιασα στα χέρια μου το Cube U30GT που έχει 10άρα μου φάνηκε μικρό και αναθεώρησα.Επίσης εαν διαβάζεις πολλά pdf που είναι σκαναρισμένα, πχ κομικς, περιοδικά κλπ, χρειάζεται να έχει καλή κάρτα γραφικών και μνήμη για να έχεις ομαλό σκρολάρισμα.Με το 1GB RAM και με μια Mali400 4πύρηνη πιστεύω είσαι καλυμένος.

 

Φίλε μου χτες πήγα και είδα live τα ταμπλετάκια ώστε πριν κάνω έρευνα αγοράς στα σάιτ να έχω καταλήξει πρώτα στις ίντσες. Και ομολογώ πως θεωρώ το 8άρι την τέλεια επιλογή. Το 7άρι μου φαίνεται πολύ μικρό σε αντίθεση με το 8άρι που δεν έχει τόσο μακρόστενη οθόνη. Επίσης έστω και οριακά χωράει σε κάθετη τσέπη μπουφάν κάτι βασικό για μένα. Το 10άρι αντιθέτως, αν και έχει φοβερό μέγεθος οθόνης, χάνει πολύ σε φορητότητα. Άρα όπως καταλαβαίνεις το 8άρι μέγεθος έχει κλειδώσει. Απλά περισσότερο είναι ο φόβος για το άγνωστο. Πρώτη φορά μπλέκω με κινεζοτάμπλετς και όσο να ναι θέλω να βρω κάτι αξιόπιστο. Ainol δυστυχώς δεν κατάφερα να βρω. Το ONDA Vi30 που το θεωρώ λίγο πιο αξιόπιστο έχει dual core κάρτα σε αντίθεση με το Cube που έχει quad core. Και για να μαι ειλικρινής πλέον τείνω προς το PiPO-S2 αφού έχει τα ίδια τεχνικά χαρακτηριστικά με το Cube, με επιπλέον όμως bluetooth, Android 4.1 έναντι 4.0.4 και 500mAh περισσότερη μπαταρία. Πιστεύω αξίζει να δώσω τα επιπλέον 10 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα να τσεκάρω κάτι σήμερα και διαπίστωσα ότι όλα τα μενού είναι στα Ελληνικά! :)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα να τσεκάρω κάτι σήμερα και διαπίστωσα ότι όλα τα μενού είναι στα Ελληνικά! :)
Μάλλον έχουν μεγάλες πωλήσεις εδώ και έβαλαν στο μενού τους και την ελληνική γλώσσα.
Link to comment
Share on other sites

Καιρό τώρα, και το χε αναφερει ο ιδιοκτήτης, ο οποίος απεβίωσε το νοέμβρη, ότι θα προστεθούν ελληνικά
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατα τύχη ανακάλυψα δύο σάιτ τα οποία αξιλογούν ιντερνετικά καταστήματα.

Τα σάιτ είναι το http://www.resellerratings.com/ και το http://www.trustpilot.com/

Και ομολογώ πως βγαίνουν κάποια πολύ ενδιαφέροντα συμπεράσματα.

Τα καταστήματα που συνέκρινα είναι αυτά που είχα βρει από δω.

Pandawill, Merimobiles, Geekbuying, iPadAlternative και Banggood

Τα αποτελέσματα είναι τα εξής:

Pandawill: 2,86 στα10 sto 1o σαιτ και 2,8 στα 10 στο 2ο

Merimobiles: 7,91/10 & 7,2/10

Geekbuying: 8.75/10 (2 reviews μόνο) και στο δεύτερο δεν υπάρχει κριτική

Banggood: 8,11/10 & 8,7/10

Οι περισσότερες βαθμολογίες προέρχονται από 20 μέχρι 100 reviews και γι αυτό προσωπικά τις θεωρώ αξιόπιστες.

Επίσης ομολογώ πως ήμουν έτοιμος να αγοράσω απ τα pandawill κάτι τάμπλες που θέλω, αλλά τελικά θα το αποφύγω. Θα ψωνίσω πιθανότατα απ το banggood που είναι και φθηνότερο, και με καλύτερη βαθμολογία και έχει και EMS σαν τρόπο αποστολής.

Έχει ψωνίσει κανείς απ το banggood???

Link to comment
Share on other sites

Έχει ψωνίσει κανείς απ το banggood???
Εγώ έκανα μία παραγγελία πριν λίγες ημέρες για το Pipo s2, το οποίο έφυγε,πράγματι, την άλλη μέρα, όπως λέει η πληροφορία από το traking number.

Σε κάποια reviews που διάβασα κι εγώ για το Banggood, τα παράπονα αναφέρονταν στις aftersales υπηρεσίες που παρείχαν, ενώ για ταχύτητα αποστολής, διαθεσιμότητες και τιμές έβαζαν όλοι άριστα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατα τύχη ανακάλυψα δύο σάιτ τα οποία αξιλογούν ιντερνετικά καταστήματα.

Τα σάιτ είναι το http://www.resellerratings.com/ και το http://www.trustpilot.com/

Και ομολογώ πως βγαίνουν κάποια πολύ ενδιαφέροντα συμπεράσματα.

Τα καταστήματα που συνέκρινα είναι αυτά που είχα βρει από δω.

Pandawill, Merimobiles, Geekbuying, iPadAlternative και Banggood

Τα αποτελέσματα είναι τα εξής:

Pandawill: 2,86 στα10 sto 1o σαιτ και 2,8 στα 10 στο 2ο

Merimobiles: 7,91/10 & 7,2/10

Geekbuying: 8.75/10 (2 reviews μόνο) και στο δεύτερο δεν υπάρχει κριτική

Banggood: 8,11/10 & 8,7/10

Οι περισσότερες βαθμολογίες προέρχονται από 20 μέχρι 100 reviews και γι αυτό προσωπικά τις θεωρώ αξιόπιστες.

Επίσης ομολογώ πως ήμουν έτοιμος να αγοράσω απ τα pandawill κάτι τάμπλες που θέλω, αλλά τελικά θα το αποφύγω. Θα ψωνίσω πιθανότατα απ το banggood που είναι και φθηνότερο, και με καλύτερη βαθμολογία και έχει και EMS σαν τρόπο αποστολής.

Έχει ψωνίσει κανείς απ το banggood???

 

Το ipadalternative δεν είχε βαθμολογία;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επιλέγεις Air Parcel Register για να έχεις λιγότερες πιθανότητες να περάσεις τελωνείο. Το δέμα πηγαίνει Σιγκαπούρη -> Σουηδία -> Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Το banggood στελνει με EMS και οχι με singapore post.Λετε να εχουμε κανα θεμα με τα τελωνεια?
Στέλνει με Sweden Post, αλλά και το EMS, νομίζω, έρχεται με το ΕΛΤΑ courier, οπότε δε θα υπάρχει πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Το banggood στελνει με EMS και οχι με singapore post.Λετε να εχουμε κανα θεμα με τα τελωνεια?

 

Με EMS παρέλαβε πρόσφατα φίλος από το merimobiles χωρίς πρόβλημα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...