Jump to content

[S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Zanat0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτες τις εχει δοκιμασει κανεις?

 

1η μπαταρια

2η μπαταρια

3η μπαταρια

4η μπαταρια

 

Ας μας πει εντυπωσεις και ειδικα για την πρωτη γιατι νομιζω εχει το μεγεθος της μαμησιας αλλα με περισσοτερα mah και δεν ξερω κατα ποσο στεκει κατι τετοιο.

δεν ξερω για την πρωτη αλλα εγω εχω την τριτη μπαταρια εδω και 1.5 μηνα πολυ ευχαρηστημενος ειναι 2000mah κινεζικη και χωρις να αλλαξεις καπακι.γραφει οτι ειναι 2100 αλλα ειναι 2000.για μενα αξιζει τα λεφτα της.δεν ειναι μα*****ασμενη οπως αλλες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, θυμάται κάποιος ένα car holder που έμοιαζε με μανταλάκι και η βεντούζα του "κολλούσε" παντού? Πως το λένε??? (δεν ξέρω και τι να ψάξω...:O)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θυμάται κάποιος ένα car holder που έμοιαζε με μανταλάκι και η βεντούζα του "κολλούσε" παντού? Πως το λένε??? (δεν ξέρω και τι να ψάξω...:O)

 

μήπως εννοείς της exogear exomount ?? το έχω και είναι απόλαυση !!! (αλλά είναι λίγο ακριβό)

Link to comment
Share on other sites

μήπως εννοείς της exogear exomount ?? το έχω και είναι απόλαυση !!! (αλλά είναι λίγο ακριβό)

 

Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι είναι κορυφαία. Αξίζει τα χρήματα γιατί θα την κρατήσω όσο αντέχει, αφού μπαίνουν όλα τα τηλέφωνα πάνω. Είναι και όμορφη. Πολλοί με ρωτάνε από που την πήρα.

Link to comment
Share on other sites

μήπως εννοείς της exogear exomount ?? το έχω και είναι απόλαυση !!! (αλλά είναι λίγο ακριβό)

 

Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι είναι κορυφαία. Αξίζει τα χρήματα γιατί θα την κρατήσω όσο αντέχει, αφού μπαίνουν όλα τα τηλέφωνα πάνω. Είναι και όμορφη. Πολλοί με ρωτάνε από που την πήρα.

 

Μπράβο!!! Αυτό ακριβώς!!! To golden-i το έχει 30 ευρώ, είναι καλή τιμή ή να ψάξω εξωτερικό? Και κάτι ακόμα, αναφέρει ότι η βεντούζα κολλάει παντού π.χ. στο ταμπλό, όσοι το έχετε ισχύει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο!!! Αυτό ακριβώς!!! To golden-i το έχει 30 ευρώ, είναι καλή τιμή ή να ψάξω εξωτερικό? Και κάτι ακόμα, αναφέρει ότι η βεντούζα κολλάει παντού π.χ. στο ταμπλό, όσοι το έχετε ισχύει αυτό?

την είχα πάρει απο ebay κοντά στα 22 ευρώ αν θυμάμαι πριν κάνα χρόνο.

 

κολλάει παντού !!! μόνο αν την αφήσεις πάνω στο ταμπλό κολλημένη και το όχημα είναι ακινητοποιημένο για πολλές ώρες στον ήλιο ξεκολλάει και πέφτει.

 

επίσης εάν το υλικό που έχει απο κάτω λερωθεί το πλένεις στην βρύση με κρύο νερό το αφήνεις 10 λεπτά στεγνώνει και είναι σαν καινούριο

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο!!! Αυτό ακριβώς!!! To golden-i το έχει 30 ευρώ, είναι καλή τιμή ή να ψάξω εξωτερικό? Και κάτι ακόμα, αναφέρει ότι η βεντούζα κολλάει παντού π.χ. στο ταμπλό, όσοι το έχετε ισχύει αυτό?

 

Αν τη βρεις από eBay χτυπά την. Κι εγώ γύρω στα 20 και κάτι ευρώ την είχα πάρει πριν 1,5 χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

την είχα πάρει απο ebay κοντά στα 22 ευρώ αν θυμάμαι πριν κάνα χρόνο.

 

κολλάει παντού !!! μόνο αν την αφήσεις πάνω στο ταμπλό κολλημένη και το όχημα είναι ακινητοποιημένο για πολλές ώρες στον ήλιο ξεκολλάει και πέφτει.

 

επίσης εάν το υλικό που έχει απο κάτω λερωθεί το πλένεις στην βρύση με κρύο νερό το αφήνεις 10 λεπτά στεγνώνει και είναι σαν καινούριο

 

Αν τη βρεις από eBay χτυπά την. Κι εγώ γύρω στα 20 και κάτι ευρώ την είχα πάρει πριν 1,5 χρόνο.

 

Παιδιά ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα δεν θα εδινα τοσα λεφτα για μια θηκη αυτοκινητου απλα επειδη εχει πολυ δυνατο κρατημα.

 

Αλλωστε δεν θα το τραβαμε και με το ζορι για να ξεκολλησει απο το τζαμι με του αυτοκινητου.

 

Αυτες τις εχει δοκιμασει κανεις?

 

1η μπαταρια

2η μπαταρια

3η μπαταρια

4η μπαταρια

 

Ας μας πει εντυπωσεις και ειδικα για την πρωτη γιατι νομιζω εχει το μεγεθος της μαμησιας αλλα με περισσοτερα mah και δεν ξερω κατα ποσο στεκει κατι τετοιο.

Οσο τωρα αφορα τις μπαταριες ρε παιδια εχει δοκιμασει κανεις κυριως την 1 που δεν πρεπει να αλλαξει το πισω καλυμα.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα δεν θα εδινα τοσα λεφτα για μια θηκη αυτοκινητου απλα επειδη εχει πολυ δυνατο κρατημα.

Προσωπικά πιστεύω ότι το μεγαλύτερο της πλεονέκτημα είναι η μεγάλη ευκολία με την οποία βγάζεις και βάζεις το τηλέφωνο σε αυτή και χωρίς να κινδυνεύεις να του προκαλέσεις κάποια γρατζουνιά, όπως μου έχει συμβεί σε άλλες πιο φθηνές βάσεις στις οποίες ήθελε προσπάθεια για να βάλεις το κινητό μέσα τους. Είναι η τελευταία βάση που παίρνω, γιατί θα ταιριάζει με όλα τα μελλοντικά μου κινητά, οπότε δεν με απασχόλησε και τόσο το εικοσάρικο, ειδικά όταν μιλάμε για αξεσουάρ που βάζουμε μέσα του κινητά που κοστίζουν εκατοντάδες ευρώ και τα αλλάζουμε κάθε χρόνο ή δύο χρόνια.

Επίσης μιας και είπες ότι το δυνατό κράτημα δεν είναι σοβαρός λόγος, μάλλον δεν σου έχει φύγει η βάση με το κινητό σε λακκούβα ή στροφή, όπως μου είχε συμβεί σε εμένα με φθηνή βάση.

Edited by pektis7
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μιας και είπες ότι το δυνατό κράτημα δεν είναι σοβαρός λόγος, μάλλον δεν σου έχει φύγει η βάση με το κινητό σε λακκούβα ή στροφή, όπως μου είχε συμβεί σε εμένα με φθηνή βάση.

 

ακόμα θυμάμαι με το παλιό μου gps που σε μια στροφή ξεκόλλησε από το παρπριζ και ήρθε με τα καλώδια στα πόδια μου την ώρα που οδηγούσα...

 

την έχω καταχαρεί τόσο καιρό που την έχω. αξίζει με χίλια τα 20 ευρώ απέναντι σε μια σπασμένη οθόνη πάνω στο λεβιέ ταχυτήτων.

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.co.uk/iTALKonline-SuperClaw-Universal-Windscreen-Compatible/dp/B00AD98PAA/ref=wl_it_dp_o_pC_nS_nC?ie=UTF8&colid=37I0EP59PPHEY&coliid=I2PK8JZRS04OUZ

Αυτη εδω μοιαζει παρα πολυ με την exo mount αλλα στο 1/3 της τιμης...

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη μου φαινετε τρομερα κουλο να εχει τοσα mah μια μπαταρια ΙΔΙΑ ακριβως στο μεγεθος με την μαμα μπαταρια του κινητο samsung galaxy s2 i9100 και να εχει σχεδον τα διπλασια mah την εχει παρει κανεις απο εδω να μας πει εντυπωσεις?

 

Επίσης παλιοτερα ειχα ακουσει στις ειδησεις για κατι μπαταριες που εσκασαν ενω τις ειχαν και δουλευαν στο κινητο.

 

Παιζει να εχουμε κανενα τετοιο φαινομενο με αυτη τη μπαταρια?

 

Τελος λετε να αξιζει σαν αγορα μπαταριας για να κραταει το κινητο περισσοτερο απο μια - μιαμιση μερα που κραταει τωρα στην αναμονη?

Ακομα και η μεγαλυτερη επίσημη απο την samsung 1900mah αλλαζει λιγο σε μεγεθος οχι σαν την παραπανω που δεν αλλαζει καθολου παρολο τα διπλασια mah?

Γιατι η αλλη που εχω βρει με τα πολλα mah ειναι πολυ μεγαλυτερη και αλλαζει ολο το κινητο οποτε.....

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη μου φαινετε τρομερα κουλο να εχει τοσα mah μια μπαταρια ΙΔΙΑ ακριβως στο μεγεθος με την μαμα μπαταρια του κινητο samsung galaxy s2 i9100 και να εχει σχεδον τα διπλασια mah την εχει παρει κανεις απο εδω να μας πει εντυπωσεις?

 

Επίσης παλιοτερα ειχα ακουσει στις ειδησεις για κατι μπαταριες που εσκασαν ενω τις ειχαν και δουλευαν στο κινητο.

 

Παιζει να εχουμε κανενα τετοιο φαινομενο με αυτη τη μπαταρια?

 

Τελος λετε να αξιζει σαν αγορα μπαταριας για να κραταει το κινητο περισσοτερο απο μια - μιαμιση μερα που κραταει τωρα στην αναμονη?

Ακομα και η μεγαλυτερη επίσημη απο την samsung 1900mah αλλαζει λιγο σε μεγεθος οχι σαν την παραπανω που δεν αλλαζει καθολου παρολο τα διπλασια mah?

Γιατι η αλλη που εχω βρει με τα πολλα mah ειναι πολυ μεγαλυτερη και αλλαζει ολο το κινητο οποτε.....

 

Δεν είναι απλά "τρομερά κουλό", είναι ΑΔΥΝΑΤΟ. Οι νόμοι της φυσικής δεν παραβιάζονται ούτε από τους Κινέζους...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Οποτε καλυτερα να δωσω τα διπλασια και να παρω την 2000mah της samsung παρα να προβω στην αγορα αυτης της gold σωστα?

 

Εσυ ποιο ελληνικο μαγαζι θα μου προτεινες να παρω μια ΕΠΙΣΗΜΗ απο την samsung μεγαλυτερη μπαταρια για το s2?

 

Υπαρχει καμια επισιμα μεγαλυτερη απο αυτη των 2000mah ακομα και αν αλλαζει το μεγεθος του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]30227[/ATTACH]

Καλησπέρα.

Παιδιά έχω αυτόν το φορτιστή αυτοκινήτου. Το έχω από το 2008 εποχής iPhone 3G.

Κάνει να τον χρησιμοποιήσω για το SGII;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]30227[/ATTACH]

Καλησπέρα.

Παιδιά έχω αυτόν το φορτιστή αυτοκινήτου. Το έχω από το 2008 εποχής iPhone 3G.

Κάνει να τον χρησιμοποιήσω για το SGII;

 

Τον δοκιμάζεις κι αν παίξει έπαιξε.

Ζημιά δε κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα (μαύρο) από Κωτσόβολο.

Εντάξει είναι καλό αλλά μου φαίνεται πολύ ευθραυστο σε σχέση με το Alcatel OT-990 και τα HTC Wildfire και γλυστράει. Με δεδομένο και το μέγεθος, θα πέφτει εύκολα από το χέρι. Νομίζω καμμία σχέση με τη στιβαρότητα του ALCATEL.

 

Υπάρχει κανένα μαγαζί που επιτόπου μπορώ να δώ πολλές και διάφορες θήκες και να διαλέξω; Θέλω επίσης προστασία οθόνης αλλά με τις μεμβράνες δεν τα πάω καλά και λέω για μια θήκη flip-down...

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα (μαύρο) από Κωτσόβολο.

Εντάξει είναι καλό αλλά μου φαίνεται πολύ ευθραυστο σε σχέση με το Alcatel OT-990 και τα HTC Wildfire και γλυστράει. Με δεδομένο και το μέγεθος, θα πέφτει εύκολα από το χέρι. Νομίζω καμμία σχέση με τη στιβαρότητα του ALCATEL.

 

Υπάρχει κανένα μαγαζί που επιτόπου μπορώ να δώ πολλές και διάφορες θήκες και να διαλέξω; Θέλω επίσης προστασία οθόνης αλλά με τις μεμβράνες δεν τα πάω καλά και λέω για μια θήκη flip-down...

Εμένα χωρίς θήκη δεν μου αρέσει στο πιάσιμο! Έχω πάρει μια gel case smoke argyle από ebay και πάει γάντι! Το παχαίνει και το πιάνεις πιο άνετα.To νιώθω έτσι πολύ πιο στιβαρό! Είναι που είναι μεγαλύτερο στο μέγεθος και λεπτότερο γι'αυτό έχεις τρομάξει. Κι εγώ τις πρώτες μέρες είχα λίγο πανικοβληθεί με το μέγεθος αλλά τώρα super. Έχει διάφορα μαγαζιά στην Αθήνα πάντως με θήκες. Στη Μιχαήλ Βόδα-Αθήνα, (σιλικόνης και flip) πολύ οικονομικές, και στα μεγαλύτερα μαγαζιά αλλά πιο ακριβές χωρίς όμως να τις δοκιμάζεις...Επίσης Ομόνοια πέριξ μαγαζάκια με κινητά που έχουν και θήκες. Περιοχή σου?

Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

Εμένα χωρίς θήκη δεν μου αρέσει στο πιάσιμο! Έχω πάρει μια gel case smoke argyle από ebay και πάει γάντι! Το παχαίνει και το πιάνεις πιο άνετα.To νιώθω έτσι πολύ πιο στιβαρό! Είναι που είναι μεγαλύτερο στο μέγεθος και λεπτότερο γι'αυτό έχεις τρομάξει. Κι εγώ τις πρώτες μέρες είχα λίγο πανικοβληθεί με το μέγεθος αλλά τώρα super. Έχει διάφορα μαγαζιά στην Αθήνα πάντως με θήκες. Στη Μιχαήλ Βόδα-Αθήνα, (σιλικόνης και flip) πολύ οικονομικές, και στα μεγαλύτερα μαγαζιά αλλά πιο ακριβές χωρίς όμως να τις δοκιμάζεις...Επίσης Ομόνοια πέριξ μαγαζάκια με κινητά που έχουν και θήκες. Περιοχή σου?

 

Σε ευχαριστώ. Συμφωνώ απόλυτα. Είναι μεγάλο, λεπτό, ελαφρύ και γλυστερό! Ενώ το ALCATEL είναι μικρότερο, βαρύ και στιβαρό και αντιολισθητικό (δεν έχει πάθει απολύτως τίποτα!). Έχει δεί Κορεάτη σε business attire; Θα πεθάνεις στο γέλιο!

 

Είναι παρήγορο που το συνήθισες, άρα είναι θέμα χρόνου. Κατά τα άλλα βέβαια είναι άπαιχτο!

 

Μενω Παπάγου. Θα κάνω μια βόλτα σε Ομόνοια και πέριξ καθώς και Μιχαήλ Βόδα (που περίπου;)

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Edited by MessengerOfGood
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω πως πολύ καλό μαγαζί είναι και το e-click στο Γαλάτσι.. Εγώ από εκεί πήρα την δική μου.. και είχε αρκετές να δοκιμασω. Εάν είσαι κοντά, τσεκαρε το.. ;)
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Συμφωνώ απόλυτα. Είναι μεγάλο, λεπτό, ελαφρύ και γλυστερό! Ενώ το ALCATEL είναι μικρότερο, βαρύ και στιβαρό και αντιολισθητικό (δεν έχει πάθει απολύτως τίποτα!). Έχει δεί Κορεάτη σε business attire; Θα πεθάνεις στο γέλιο!

 

Είναι παρήγορο που το συνήθισες, άρα είναι θέμα χρόνου. Κατά τα άλλα βέβαια είναι άπαιχτο!

 

Μενω Παπάγου. Θα κάνω μια βόλτα σε Ομόνοια και πέριξ καθώς και Μιχαήλ Βόδα (που περίπου;)

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Δες το πμ μου. Μχαήλ Βόδα 130 (λιγο πιο πανω από το μετρο ΑΤΤΙΚΗ). Εχει και ζελατίνες, κλπ και διάφορα κινεζογκάτζετς! Δεν τους προμοτάρω, μην το πάρετε έτσι, επειδή έχω ξαναγράψει γι'αυτό εκεί! Απλά είναι πολύ ευγενικοί και πολύ καλές τιμές. Όπου εσείς νομίζετε.Μαγαζιά υπάρχουν πολλά.Για το μέγεθος μην αγχώνεσαι.Εγώ την 1η εβδομάδα σκεφτόμουν να το πουλήσω γιατί δεν το βολευόμουν.Τώρα όμως το 'χω συνηθίσει τέλεια.Το μόνο που με χαλάει λίγο είναι η φωτεινότητα της οθόνης έξω όταν έχει φως. Δεν μ'αρέσει στο αυτόματο η οθόνη γιατί ναι μεν έξω είναι καλά, αλλά σε κλειστό χώρο αυξομειώνεται η φωτεινότητα και μερικές φορές δεν είναι όσο φωτεινό θέλω. Έτσι το 'χω βάλει λίγο πιο πάνω από τη μέση και σε κλειστό χώρο είναι τέλειο, έξω όμως απλά ανεκτά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα έναν HDMI αντάπτορα για να βλέπω ταινίες στην TV. Το πρόβλημα είναι πως το καλώδιο δείχνει να μεταφέρει μόνο εικόνα κι όχι ήχο. Επίσης, οι υπότιτλοι (ξεχωριστό αρχείο) αν και εμφανίζονται στην οθόνη του κινητού, δεν τους δείχνει στην TV. Κάνω κάτι λάθος; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

LIKE! Να κάνεις και το root..:p :lol: :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...