Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα ZTE Blade


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχήν συγχαρητήρια στην ομάδα του MyPhone για την δημιουργία του Sub Forum.:)

Μπαίνω στο θέμα, θα κάνατε το κινητό σας GEN 2 ? Tι προτιμάτε, GEN 1 ή 2 και γιατί?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 403
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άνοιξα αυτό το θέμα για κάνουμε μια λίστα με τα παιχνίδια που "τρέχουν" κανονικά στο Blade.

Μερικά από τα παιχνίδια (δοκιμασμένα) που παίζουν επιτυχώς είναι:

* Assassin's Creed (HD)

* Need For Speed - Shift (HD)

* Pro Evolution Soccer 2011 (HD)

* Angry Birds RIO

* Break the bricks

* Raging thunder 2

* Pool break

* Super dynamite fishing

* Super KO boxing 2

* Guitar Hero

* Hardcore DirtBike

* Mega Jump

* Death Worm

* Skies Of Glory

* Rua

* Asphalt 5

Παιχνίδια που δεν παίζουν ή Lagάρουν πολύ είναι:

* Stupid Zombies

* Let's Golf HD (δεν τρέχει στην Swedish Spring)

Edited by Mitsos_The_Great
Added New Games.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν συγχαρητήρια στην ομάδα του MyPhone για την δημιουργία του Sub Forum.:)

Μπαίνω στο θέμα, θα κάνατε το κινητό σας GEN 2 ? Tι προτιμάτε, GEN 1 ή 2 και γιατί?

 

Ωραία ερώτηση.

Επίσης αν ξέρει κάποιος μπορεί να μας πει τι ακριβώς είναι τα GEN1 και GEN2 και τι πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα έχει το καθένα?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

εγω προς το παρων δε κανω το κινητο μου gen2.ουτεν θα κανω την αναβαθμθση της wind.αν δεν υπαρξουν καποια σιγουρα "κερδη"δε βλεπω το νοημα προς το παρων.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αργα ή γρηγορα μονο για τα Gen2 Blades θα βγαινουν custom roms.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

ισως εχεις δικιο αλλα μεχρι να γινει αυτο θα εχει βγει καποιος στανταρ και "ευκολος" τροπος που δε θα χρειαζεται να κανεις το σταυρο σου για να πετυχει!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εγω προς το παρων δε κανω το κινητο μου gen2.ουτεν θα κανω την αναβαθμθση της wind.αν δεν υπαρξουν καποια σιγουρα "κερδη"δε βλεπω το νοημα προς το παρων.

 

Για να δίνεις αυτή την απάντηση, έχεις αντισταθμίσει τα υπέρ και τα κατά της μίας και της άλλης αφού, προφανώς, γνωρίζεις πολύ καλά τις διαφορές Gen1 με gen2.

Θα ήταν πολύ χρήσιμο συνεπώς, για κάποιον (εμένα τουλάχιστον) που πέρα απο την διαφορά του 1 με το 2 δεν έχει ιδέα τι παίζει και μια απάντηση με τις διαφορές των 2 θα τον βοηθούσε να κάνει την δική του επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλό thread. Θα πρότεινα να μπει και μια λίστα με games που δεν τρέχουνε στο blade ή μόνο αυτά που δεν τρέχουνε για να είναι μικρότερη η λίστα.

 

Δεν τρέχει το stupid zombies.

Όσο για το angry birds τρέχει μεν αλλά σε αρκετες πίστες lagαρει πολύ.

Το city jump κάνει foreclose σε φάσεις(δεν είμαι σίγουρος αν έχει σχέση το τηλέφωνο ή το game).

 

Τρέχουν τα :

 

break the bricks :p

Raging thunder 2

pool break

super dynamite fishing

Super KO boxing 2

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Καλό thread. Θα πρότεινα να μπει και μια λίστα με games που δεν τρέχουνε στο blade ή μόνο αυτά που δεν τρέχουνε για να είναι μικρότερη η λίστα.

 

Δεν τρέχει το stupid zombies.

Όσο για το angry birds τρέχει μεν αλλά σε αρκετες πίστες lagαρει πολύ.

Το city jump κάνει foreclose σε φάσεις(δεν είμαι σίγουρος αν έχει σχέση το τηλέφωνο ή το game).

 

Τρέχουν τα :

 

break the bricks :p

Raging thunder 2

pool break

super dynamite fishing

Super KO boxing 2

 

Ok! :) Τα παιχνίδια που ήδη γράφεις είναι στο πρώτο Post :)

Link to comment
Share on other sites

Δε θα ελεγα πως τα ξερω, αλλα προς το παρων δε το ρισκαρω. Αν γινει μονοδρομος το συζηταμε

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παίζει μεγάλο ρόλο η ROM... Στην CM7 απο τα παιχνίδια που έχω δοκιμάσει παίζουν όλα (που είναι για ARMv6), και το Angry Birds χωρίς lag.

Η αλήθεια είναι οτι δεν το περίμενα!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παίζει μεγάλο ρόλο η ROM... Στην CM7 απο τα παιχνίδια που έχω δοκιμάσει παίζουν όλα (που είναι για ARMv6), και το Angry Birds χωρίς lag.

Η αλήθεια είναι οτι δεν το περίμενα!

 

Πολύ καλό αυτό αλλά δεν θα πρέπει να είναι GEN 2 το κινητό για την τελευταία έκδοση της CM7?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό αυτό αλλά δεν θα πρέπει να είναι GEN 2 το κινητό για την τελευταία έκδοση της CM7?:confused:

 

οχι αναγκαστικα,υπαρχει και converter για να εισαι και σε gen1 με τη ρομ αυτη

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

οχι αναγκαστικα,υπαρχει και converter για να εισαι και σε gen1 με τη ρομ αυτη

 

Ναι, κάτι έχει πάρει το μάτι μου στο Modaco αλλά δεν πολυ κατάλαβα πως γίνεται η περιβόητη μετατροπή. :wacko::)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κάτι έχει πάρει το μάτι μου στο Modaco αλλά δεν πολυ κατάλαβα πως γίνεται η περιβόητη μετατροπή. :wacko::)

 

ναι δεν εχω ασχολειθει ουτε και γω,αλλα υπαρχει αλλο θεμα για αυτη τη ρομ,ασ το κρατησουμε αυτο καθαρα για παιχνιδια!:rolleyes:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πρίν το στείλω για service ήταν GEN 1 αν πάει για αντικατάσταση μάλλον θα μου έρθει GEN2

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/337798/gen1-to-gen2-tpt-upgrade/ ... Οδηγός μετατροπής σε GEN 2 με δυνατότητα επιστροφής σε GEN 1... Σκέφτομαι να το δοκιμάσω μιας και είναι πολύ εύκολος ο τρόπος για να περάσω την 2,3 ...:happy:
Link to comment
Share on other sites

http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/337798/gen1-to-gen2-tpt-upgrade/ ... Οδηγός μετατροπής σε GEN 2 με δυνατότητα επιστροφής σε GEN 1... Σκέφτομαι να το δοκιμάσω μιας και είναι πολύ εύκολος ο τρόπος για να περάσω την 2,3 ...:happy:

 

μαλλον ο ποιο ευκολος και συντομος τροπος.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για εμας που καναμε τα κινητα μας Gen2 με windows, υπαρχει πλεον τροπος για επιστροφη σε Gen1 με το σωστο IMEI. Μολις το δοκιμασα και δουλευει αψογα. Δωστε βαση στο post 4 και 12. Τωρα ειμαι Gen2 TPT.

 

http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/337902/gen2-to-gen1-after-windows-flashing/

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

και για όλους εμάς που πήραμε το κιν πριν το πάσχα με froyo και δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι απλά περιμένουμε; Και πως θα ενημερωθούμε αν βγει κάτι;
Link to comment
Share on other sites

μπορεις μια χαρα να αλλαξεις την ρομ,τωρα στο θεμα της ραμ δε ξερω αν με μια custom θα εχεις και τα υπολοιπα 256

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

μπορεις μια χαρα να αλλαξεις την ρομ,τωρα στο θεμα της ραμ δε ξερω αν με μια custom θα εχεις και τα υπολοιπα 256

 

μια χαρα μπορει να ξεκλειδωσει και τα αλλα 256 και να βαλει και custom rom

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα ZTE Blade

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...