Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο το menu του cm recovery να κανεις wipe data, wipe cache, και μετα πας advance-> wipe davike cache. Αν δεν σου δουλεψει ετσι κανε μια ακομα φορα αυτα που σου λεω, και ξανα-flash-αρεις την rom.

 

To θέμα μου φίλε μου είναι πως δεν μπαίνει σε cm recovery... εκτός κι αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος που δεν τον ξέρω...

πφφφφφφφφφφφφφφφφφ.......... μόνο ΡΟΖ οθόνη...

Edited by aesopos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κλειστο βγαλε μπαταρια,βαλε μπαταρια και αμεσως πατησε ταυτοχρονα volume+ και power και περιμενε μεχρι να σε βγαλει σε περιβαλον cm... δεν μπορει να μην μπαινει....
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

κλειστο βγαλε μπαταρια,βαλε μπαταρια και αμεσως πατησε ταυτοχρονα volume+ και power και περιμενε μεχρι να σε βγαλει σε περιβαλον cm... δεν μπορει να μην μπαινει....

Tα κατάφερα... σ ευχαριστώ φίλε μου...

Link to comment
Share on other sites

Tα κατάφερα... σ ευχαριστώ φίλε μου...

 

np,σου εστειλα πμ για να κανεις wipe τα battery stats k αλλες δυο δικες μου ιδεες να σου κραταει η μπαταρια περισσοτερο

 

 

κλειστο βγαλε μπαταρια,βαλε μπαταρια και αμεσως πατησε ταυτοχρονα volume+ και power και περιμενε μεχρι να σε βγαλει σε περιβαλον cm... δεν μπορει να μην μπαινει....

 

λεμε δεν μπαινει...κ με format στην sd κ οτιδηποτε

 

εσυ το εχεις κανει σε 2.3.5 η μιλαμε τωρα για 2.2.1?

 

επαιξες με καποια αλλη ιδεα? remount μηπως ή κατι αλλο?

Edited by SSJGR

It is not the power of the fist that wins the battle...

It is the power of will behind it....

Link to comment
Share on other sites

Με την ics 2.02 σας λαγγάρει στην πλοήγηση καθόλου?Εγώ χρησιμοποιώ δελφινάκι και μου αργεί πολύ να ανταποκριθεί
Link to comment
Share on other sites

np,σου εστειλα πμ για να κανεις wipe τα battery stats k αλλες δυο δικες μου ιδεες να σου κραταει η μπαταρια περισσοτερο

 

Μπορούμε να τα μάθουμε και εμείς; :D

Link to comment
Share on other sites

np,σου εστειλα πμ για να κανεις wipe τα battery stats k αλλες δυο δικες μου ιδεες να σου κραταει η μπαταρια περισσοτερο

 

Μπορούμε να τα μάθουμε και εμείς; :D

 

Να το έχεις κλειστό :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια!

 

πηρα και εγω την αποφαση να κανω καμια αναβαθμιση στο εργαλειο, θα ηθελα να μου πειτε τα εξης:

 

(ειμαι στην στοκ 2.2.1 Β135, ναι πυροβοληστε με!!!! :p )

 

1) προγραμμα για backup (κανει το titanium backup?)

2) διαδικασια για backup.

3) backup IMEI.

4) η τελευταια official ειναι η 2.3.5 update 1 (V100R001C00B526G001)?

5) για να την περασω ακολουθω την διαδικασια που αναφερεται εδω;

6) θα χαθουν ολα οσα εχω περασει;

7) Αν χαθουν πως κανω restore;

8) root 2.3.5. Αυτο (SuperOneClick v2.3.3) ή αυτο (DooMLoRD_v3);

9) ATMEL update. Ειναι απαραιτητο;

 

Τα λεω σωστα ή εχω ξεχασει κανενα βημα;

 

 

Σας ευχαριστω προκαταβολικα για την βοηθεια!

Edited by sakis_the_fraud
θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας. οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια!

 

πηρα και εγω την αποφαση να κανω καμια αναβαθμιση στο εργαλειο, θα ηθελα να μου πειτε τα εξης:

 

(ειμαι στην στοκ 2.2.1 Β135, ναι πυροβοληστε με!!!! :p )

 

ψηλε αν δεν εισαι τοσο του να λες οτι εχεις την 2.3.5 για να κανεις εντυπωση θα σου ελεγα να κρατησεις την 2.2.1

 

προσωπικα εγω που εκανα τα update μια στο ενα crashare η καμερα,στο επομενο chashare το navigator,απο το πουθενα μερικα reboot,δεν βλεπω πουθενα την εσωτερικη μνημη 2gb οταν συνδεεται με usb,αν ανοιξεις wifi κ φορτωσουν οι εφαρμογες που λειτουργουν αυτοματα με wifi δεν κλεινουν με τιποτα(σε αυτο καθε 3 ωρες κανω επανεκκινηση το κινητο γιατι σερνεται μονο απο το fb k fb messenger,καμια αλλη)το κινητο αν δεν το τρεχεις τουλαχιστον στα 1mhz θα σου λαγγαρει,αν το εχεις πανω απο 1mhz η μπαταρια δεν αντεχει πολυ,για διαβασε καλα τι προβληματα εχουν παρουσιασει αρκετα update γιατι κακα τα ψεμματα δεν ειναι κ λιγα πιστευω

 

προσωπικη γνωμη ειναι κ δεν αντιπροσωπευει το συνολο των αποψεων εδω περα

Edited by SSJGR

It is not the power of the fist that wins the battle...

It is the power of will behind it....

Link to comment
Share on other sites

Με την ics 2.02 σας λαγγάρει στην πλοήγηση καθόλου?Εγώ χρησιμοποιώ δελφινάκι και μου αργεί πολύ να ανταποκριθεί

 

Σε εμένα με την Aurora 2.0 ήταν καλούτσικο σε rentering στον dolphin. Μόλις έβαλα επάνω τους νέους Adreno drivers καθυστερεί αρκετά (0.5-1 δεπτερόλεπτα)

Kαι σαν να καθυστερεί και η λήψη των σελίδων.

 

Την καλύτερη απόκριση στον dolphin την είχα με την μαμά 2.3.5 (B522)

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα με την Aurora 2.0 ήταν καλούτσικο σε rentering στον dolphin. Μόλις έβαλα επάνω τους νέους Adreno drivers καθυστερεί αρκετά (0.5-1 δεπτερόλεπτα)

Kαι σαν να καθυστερεί και η λήψη των σελίδων.

 

Την καλύτερη απόκριση στον dolphin την είχα με την μαμά 2.3.5 (B522)

Και εμενα ακριβως ετσι.μου φαινεται θα το γυρισω παλι στο 2.0 μεχρι νεωτερας γιατι ειναι αρκετα εκνευριστικο αυτο το lag

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια.δεν μπορω να δω τι τυπο οθονης εχω με το γνωστο τροπο (*#*#28........#*#*).δεν εχω τη rom της wind αλλα τη miui.ξερετε τι φταιει ή αν υπαρχει εναλλακτικος τροπος?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια.δεν μπορω να δω τι τυπο οθονης εχω με το γνωστο τροπο (*#*#28........#*#*).δεν εχω τη rom της wind αλλα τη miui.ξερετε τι φταιει ή αν υπαρχει εναλλακτικος τροπος?

Αν θυμάμαι καλά αυτός ο κωδικός δουλεύει μόνο στις επίσημες ρομ (και σε 2.2.1 και σε 2.3.5). Τουλάχιστον αυτό είχα παρατηρήσει στο δικό μου. Όταν είχα επίσημες ρομ αυτός ο κωδικός δούλευε μια χαρά, αλλά δεν θυμάμαι να μου έχει δουλέψει ποτέ σε κάποια μονταρισμένη.

Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι δεν δουλευει αυτος ο κωδικος.εναλλακτικη λυση για να δω τι οθονη εχω,υπαρχει?

 

Κατέβασε το Elixir από το market

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

τις τελευταιες μερες πεφτει γρηγορα η μπαταρια και παρατηρω οτι εχει πολυ υψηλη καταναλωση μια εφαρμογη με το ονομα media.ξερουμε τι ειναι?
Link to comment
Share on other sites

καλυσπερα εχω το κιν huawei u8800 ideos x5 το εχω ανα βαθμισει σε 2.3 gingerbread.απο 2.2 ποθ ηταν . το προβλημα ειναι οτι πιγα να του βαλω το clockwork και τα εκανα χαλια μπηκα στα αρχεια του συστημα με το files explorer και διεγραψα ολα τα αρχεια του cust_image το τηλεφωνο ανοιξε αλλα δεν μπορουσα να μπω στα αρχεια μ και σε αλλα προγραματα του κινητου .μετα πηγα να του κσαναπερασω το firmware μεσω αναβασμιη λογισμικου απο την καρτα sd μηπως ξεκωλισει . αλλα εγινε χειρροτερα τςρα δεν ανοιγει κατηολοθ στο μενυ και ουτε στο back up μπαινει...σασ παραλω οποιος μπορει να βοηθησει να μ δωσει μια λυσει η να ξερω αν εχει βγει αχρηστο ...
Link to comment
Share on other sites

το εχω κατεβασει αλλα πουθενα δεν λεει το τυπο της οθονης

 

Στο απλό elixir (όχι το elixir2) στην καρτέλα system πάς στο input. Πατάς πάνω του και μετά στο μενού More input info πατάς το βελάκι και ανοίγουν οι επιλογές. Αν έχεις Synaptics θα σου το βγάλει και θα εμφανίσει τις ιδιότητες του touchscreen.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Άδειασε την SD (αφού κρατήσεις τα αρχεία στον υπολογιστή) και ξαναπέρασε το update file και ξαναδοκίμασε. Κάνε αυτό για αρχή και βλέπουμε.
Link to comment
Share on other sites

το εχο κανει .επισης το κινιτο δεν μπαινει οθτε στο ρεψοωερυ το μονο ποθ μπορς να κανω ειναι μονο ι ροζ οθονι αλλα δεν μου το αναγνωριζει το συστημα windows 7 exei faei kalo kolluma
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το εχο κανει .επισης το κινιτο δεν μπαινει οθτε στο ρεψοωερυ το μονο ποθ μπορς να κανω ειναι μονο ι ροζ οθονι αλλα δεν μου το αναγνωριζει το συστημα windows 7 exei faei kalo kolluma

 

Αν θέλεις γράψε κανονικά ελληνικά όπως όλοι μας. Είναι κρίμα να μας βγαίνουν τα μάτια για να καταλάβουμε τι θέλεις να πεις σε μόλις μιάμιση γραμμή! Εξάλλου το επιβάλλουν και οι κανονισμοί του forum τους οποίους αποδέχτηκες κατά την εγγραφή σου. Πέρα από αυτό, όσο δυσανάγνωστο είναι ένα post, τόσο λιγότεροι το διαβάζουν. Ενημερωτικά... post γραμμένα με τη μορφή sms αφαιρούνται χωρίς προειδοποίηση / ενημέρωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο απλό elixir (όχι το elixir2) στην καρτέλα system πάς στο input. Πατάς πάνω του και μετά στο μενού More input info πατάς το βελάκι και ανοίγουν οι επιλογές. Αν έχεις Synaptics θα σου το βγάλει και θα εμφανίσει τις ιδιότητες του touchscreen.

 

σε ευχαριστω πολυ natna.επιτελους το βρηκα

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μια ερωτηση που ισως εχει απαντηθει αλλα ειναι και 107 σελιδες που να της διαβασω ολες....εχω ενα ideos x5 με ρομ cyanogen για να περασω την ics πρεπει να βαλω τη στοκ 2.3.5 και μετα να προσπαθησω?? απευθειας πανω απο αυτη που εχω δεν γινετε??επεισης διαβασα οτι δουλευει και το fm radio με την ics?
Link to comment
Share on other sites

ναι θέλει την 2.3.5 πρωτα ,μετα root και cmw recovery, wipes και μετα φλασάρεις την aurora. Το fmradio απο οτι είδα δουλεύει

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...