Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδια και απο μενα εχω το hd εδω και 6 μηνες και προχθες μετα απο διαβασμα περασα την AD 6.15 με το δικο της ραδιο, ολλα αυτα με το UMT - Ultimate Multi Tools,(το ειδα πιο ασφαλες ). ολλα οκ πηγανε αλλα θελω να ρωτησω 2 αποριες που εχω αν ξερει καποιος να μου απαντησει.1) αν φλασαρω μια αλλη ρομ πρεπει να το κανω απο το ιδιο προγραμα η μπορω μεσα απο τη συσκευη με το flash recovery.2) τα update του ROM Manager του super user του Titanium Backup, τα κανω κανονικα η χρειαζεται να κρατησω τα ιδια.εκανα αυτες τις κινησεις με το UMTOOL 1) Launch a Downgrade

2)Install visionary+ (In visionary+, launch "Temproot", and "Atempt Perm root")

Launch S-OFF/Super CID/SIM Unlock

Install ROM Manager (In ROM Manager, flash recovery)

Flash HBOOT

One plus one
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια και απο μενα εχω το hd εδω και 6 μηνες και προχθες μετα απο διαβασμα περασα την AD 6.15 με το δικο της ραδιο, ολλα αυτα με το UMT - Ultimate Multi Tools,(το ειδα πιο ασφαλες ). ολλα οκ πηγανε αλλα θελω να ρωτησω 2 αποριες που εχω αν ξερει καποιος να μου απαντησει.1) αν φλασαρω μια αλλη ρομ πρεπει να το κανω απο το ιδιο προγραμα η μπορω μεσα απο τη συσκευη με το flash recovery.2) τα update του ROM Manager του super user του Titanium Backup, τα κανω κανονικα η χρειαζεται να κρατησω τα ιδια.εκανα αυτες τις κινησεις με το UMTOOL 1) Launch a Downgrade

2)Install visionary+ (In visionary+, launch "Temproot", and "Atempt Perm root")

Launch S-OFF/Super CID/SIM Unlock

Install ROM Manager (In ROM Manager, flash recovery)

Flash HBOOT

 

Φιλε μου ολα αυτα που εκανες τα ξεχνας.Θα σου χρειαστουν ΑΝ θελησεις μονο να το επαναφερεις σε stock.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εμεις που ειμαστε σταθεροι στην τελευταια Desense να περασουμε τον kernel του Lordmodue (8.5) και αν ναι ποιον απο ολους ?
Link to comment
Share on other sites

Εμεις που ειμαστε σταθεροι στην τελευταια Desense να περασουμε τον kernel του Lordmodue (8.5) και αν ναι ποιον απο ολους ?

Δοκιμασε τον,τρεχει καλα...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον bfs , κολησαν τα πάντα (δεν αναγνώριζε sim, sd). Έκανα επανεγκατάσταση της desense

 

Αλήθεια;;; δεν είχα κάποιο τέτοιο πρόβλημα με τον cfs!

 

Θα ήθελα παρακαλώ να μου λύσει κάποιος μια απορία που έχω, μιας και δε τα παω καλά με τις official..

γύρισα λοιπόν το dhd μου σε official κατάσταση για να το πουλήσω και του πέρασα τη τελευταία wwe ruu, χωρίς να έχω κάρτα παροχου μέσα στη συσκευή.όταν λοιπόν το άνοιξε το παιδί που το πούλησα, δε του βρήκε την ελληνική γλώσσα παρότι έχει τη κάρτα του μέσα.ναι, ξέρω, μπορεί να βάλει το morelocale, αλλά γιατί έγινε αυτό; θυμάμαι παλιότερα που το είχα ξανακάνει σε μένα με το ίδιο .exe της ruu αυτής, είχε βγάλει κανονικά τα ελληνικά!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια;;; δεν είχα κάποιο τέτοιο πρόβλημα με τον cfs!

 

Θα ήθελα παρακαλώ να μου λύσει κάποιος μια απορία που έχω, μιας και δε τα παω καλά με τις official..

γύρισα λοιπόν το dhd μου σε official κατάσταση για να το πουλήσω και του πέρασα τη τελευταία wwe ruu, χωρίς να έχω κάρτα παροχου μέσα στη συσκευή.όταν λοιπόν το άνοιξε το παιδί που το πούλησα, δε του βρήκε την ελληνική γλώσσα παρότι έχει τη κάρτα του μέσα.ναι, ξέρω, μπορεί να βάλει το morelocale, αλλά γιατί έγινε αυτό; θυμάμαι παλιότερα που το είχα ξανακάνει σε μένα με το ίδιο .exe της ruu αυτής, είχε βγάλει κανονικά τα ελληνικά!

 

Γιατί πλέον η Ελληνική γλώσσα βρίσκεται στις europe εκδόσεις κι όχι στις wwe.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παει και ο Νοεμβρης. Απ'οτι φαινεται δε θα παρει update το κινητο πεφτοντας θυμα του ανταγωνισμου και των προτεραιοτητων της εταιρειας. Απο ενστικτο και μονο τα λεω αυτα. Αλλα ηδη εχει παρει το desire s εδω και καιρο. Οποτε η HTC εκανε την επιλογη της!
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω να μαζευονται στη πλατεια Συνταγματος 1-2 εκατομμυρια Ελληνες να απαιτησουν update εδω και τωρα!!!!:p
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον bfs , κολησαν τα πάντα (δεν αναγνώριζε sim, sd). Έκανα επανεγκατάσταση της desense

 

 

Φιλε αν καταλαβα καλα εβαλες τον 8.5 kernel του Lord ο οποιος ειναι μονο για AOSP Roms (Cyanoged, MIUI) και οχι για sense ROMS.Οποτε ορθώς σου κολησε το τηλεφωνο. Η τελευταια εκδοση για sense ειναι η 5 και ειναι Beta.....

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω να μαζευονται στη πλατεια Συνταγματος 1-2 εκατομμυρια Ελληνες να απαιτησουν update εδω και τωρα!!!!:p

Δεν ξέρω αν μαζευόμαστε 1-2 εκατομμύρια οι κάτοχοι, αλλά σίγουρα είμαστε αρκετοί για να απαιτήσουμε απ' την HTC μια επίσημη τοποθέτηση. Θα την πάρουμε την αναβάθμιση ναι ή όχι. Και αν όχι να μας εξηγήσει αναλυτικά τους λόγους που καθιστούν αδύνατη την αναβάθμιση της συσκευής μας. Δεν ξέρω πώς μπορούμε βέβαια να το υλοποιήσουμε. Ίσως μέσα από μια σελίδα του fb ή με μια μαζική αποστολή email με κοινό θέμα :mad:

iPhone 4S 16 GB

iPad 3 Wi-Fi & Cellular 64 GB

New Entry: iPhone 5 16 GB

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι είναι μονόδρομος οι custom roms. Κάποτε ήμουν υπέρ των official. Πλέον όχι. Και είστε τυχεροί στο θέμα αυτό γιατί το development σε custom roms για το DHD είναι πάρα πολύ καλό. Γιατί επομένως να περιμένετε τα official updates ;
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι είναι μονόδρομος οι custom roms. Κάποτε ήμουν υπέρ των official. Πλέον όχι. Και είστε τυχεροί στο θέμα αυτό γιατί το development σε custom roms για το DHD είναι πάρα πολύ καλό. Γιατί επομένως να περιμένετε τα official updates ;

 

Όταν έχεις την επιλογή για μια βελτιωμένη έκδοση, ταχύτατη και με πολλές χρήσιμες προσθήκες, ποιος ο λόγος να μην πας στις custom?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως επικοινωνισα με την HTC για το θεμα των updates και μου ειπαν πως περιμενουν απο την HTC Taiwan νεο update αρχες Δεκεμβρη για το DHD.Ειμαι σιγουρος οτι θα το εχουμε μεσ το 11'.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι είναι μονόδρομος οι custom roms. Κάποτε ήμουν υπέρ των official. Πλέον όχι. Και είστε τυχεροί στο θέμα αυτό γιατί το development σε custom roms για το DHD είναι πάρα πολύ καλό. Γιατί επομένως να περιμένετε τα official updates ;

 

Κοίτα συμφωνώ πως πολλές από τις custom που κυκλοφορούν είναι πολύ καλύτερες απ την κάθε επίσημη. Το πρόβλημα μου εγγυται στο γεγονός πως δεν πλήρωσα τα παιδιά στο XDA για να μου αναβαθμίσουν το κινητό (κακώς όπως αποδυκνείεται) αλλά την HTC και αυτή είναι υποχρεωμένη να μου παρέχει ότι δίνει σε κατώτερα κινητά ασχέτως με το τι προτίθεμαι να κάνω εγώ.

iPhone 4S 16 GB

iPad 3 Wi-Fi & Cellular 64 GB

New Entry: iPhone 5 16 GB

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι είναι μονόδρομος οι custom roms. Κάποτε ήμουν υπέρ των official. Πλέον όχι. Και είστε τυχεροί στο θέμα αυτό γιατί το development σε custom roms για το DHD είναι πάρα πολύ καλό. Γιατί επομένως να περιμένετε τα official updates ;

 

Και γω πιστευω οτι πολλες custom rom ειναι σαφως καλυτερες απο μια official. Και σιγουρα αξιζουν συγχαρητηρια στα παιδια που ασχολουνται με αυτα. Αλλα ο λογος που δε βαζω custom rom ειναι πολυ απλος: Βαριεμαι. Δηλαδη δε μου λεει κατι να κανω το κινητο πιο γρηγορο, πιο smooth, τα παντα ολα απ'τη στιγμη που ηδη το κινητο ειναι απ'τα καλυτερα. Τοτε θα με ρωτησεις γιατι θελω το update; Μα γιατι με ενα κλικ (μεσω RUU) ή με OTA θα γινει σε ...57 δευτερολεπτα χωρις εγω να ασχοληθω καθολου. Παρολα αυτα ΟΜΩΣ μην εκπαλγεις αν ...αυριο φοραω καμια desense!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Και γω πιστευω οτι πολλες custom rom ειναι σαφως καλυτερες απο μια official. Και σιγουρα αξιζουν συγχαρητηρια στα παιδια που ασχολουνται με αυτα. Αλλα ο λογος που δε βαζω custom rom ειναι πολυ απλος: Βαριεμαι. Δηλαδη δε μου λεει κατι να κανω το κινητο πιο γρηγορο, πιο smooth, τα παντα ολα απ'τη στιγμη που ηδη το κινητο ειναι απ'τα καλυτερα. Τοτε θα με ρωτησεις γιατι θελω το update; Μα γιατι με ενα κλικ (μεσω RUU) ή με OTA θα γινει σε ...57 δευτερολεπτα χωρις εγω να ασχοληθω καθολου. Παρολα αυτα ΟΜΩΣ μην εκπαλγεις αν ...αυριο φοραω καμια desense!!!;)

 

Φιλε σεβαστη η αποψη σου αλλα να ξερεις οτι θα αγαπησεις το android πραγματικα μονο στις custom Rom.. Απλα δοκιμασε το και θα δεις:)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σεβαστη η αποψη σου αλλα να ξερεις οτι θα αγαπησεις το android πραγματικα μονο στις custom Rom.. Απλα δοκιμασε το και θα δεις:)

Δεν εχεις αδικο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίρνει πολύ χρόνο για το στήσιμο μιας custom rom. Αξίζει να το κάνεις. 2 ώρες το πολύ όλοι έχουμε χρόνο να ασχοληθούμε. Και όταν περάσεις μια custom rom, και μετά θέλεις κάποια άλλη να περάσεις τότε μειώνεται ο χρόνος αυτός κατά πολύ με τα διάφορα backup
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις αδικο...

 

Επίσης να πω πως ένα από τα καλύτερα features των custom rom είναι πως μπορείς να χρησιμοποιήσεις το navigation της google και στην Ελλάδα. Προσωπικά, αν και έχω αγορασμένο το sygic και παλιότερα είχα δοκιμάσει και το ndrive, θεωρώ το google navigation το καλύτερο γιατί συνεργάζεται με το google maps όπου έχω αποθηκευμένες όλες τις αγαπημένες μου τοποθεσίες και επίσης έχει την ευκολότερη εύρεση οδών και άπειρα poi (αν και σε θέμα διαδρομής δεν βγάζει πάντα την καλύτερη σε σύγκριση με το sygic).

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Ποιο radio ειναι καλυτερο, για το κινητο;

 

Θα μπορεσω να περασω το πληκτρολογιο της HTC εαν βαλω MIUI ή τη Cyanogen;;

 

Καλημερα!!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο radio ειναι καλυτερο, για το κινητο;

 

Θα μπορεσω να περασω το πληκτρολογιο της HTC εαν βαλω MIUI ή τη Cyanogen;;

 

Καλημερα!!

 

Καλημερα.

''Καλυτερο'' radio ειναι σχετικο, αλλα το τελευταιο διαθεσιμο δινει πολυ καλα αποτελεσματα.

 

Το πληκτρολογιο της htc μπορεις να το βρεις στο μαρκετ νομιζω αλλα σιγουρα υπαρχει στους xda σαν apk.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά έπαθα κάτι κουλό στο κινητό.

Από την στιγμή που ήρθε email στο yahoo app, έχει κολλήσει το κινητό και κάνει κάθε 2 δεύτερα τον ήχο ότι ήρθε νέο email, χωρίς να έρχεται κάτι.

Βγάζει notification για νέο μήνυμα, πατάω να το ανοίξω και με πάει στα εισερχόμενα που δεν υπάρχει κάτι νέο φυσικά.

Ούτε restart, ούτε power off βοήθησαν.

Με την επαναφορά κάνει τα ίδια.

Έχω 2 yahoo accounts περασμένα και τα κάνει μόνο με το ένα.

 

Έχει τύχει ποτέ αυτό σε άλλον?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά έπαθα κάτι κουλό στο κινητό.

Από την στιγμή που ήρθε email στο yahoo app, έχει κολλήσει το κινητό και κάνει κάθε 2 δεύτερα τον ήχο ότι ήρθε νέο email, χωρίς να έρχεται κάτι.

Βγάζει notification για νέο μήνυμα, πατάω να το ανοίξω και με πάει στα εισερχόμενα που δεν υπάρχει κάτι νέο φυσικά.

Ούτε restart, ούτε power off βοήθησαν.

Με την επαναφορά κάνει τα ίδια.

Έχω 2 yahoo accounts περασμένα και τα κάνει μόνο με το ένα.

 

Έχει τύχει ποτέ αυτό σε άλλον?

 

Πηγαινε στις εφαρμογες και κανε ενα clear data μηπως βοηθησει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...