Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιο radio ειναι καλυτερο, για το κινητο;

 

Θα μπορεσω να περασω το πληκτρολογιο της HTC εαν βαλω MIUI ή τη Cyanogen;;

 

Καλημερα!!

 

Παιδια προσπαθω να μεταφερω τα δεδομενα μου φωτο/βιντεο απο το pc στο κινητο. Εβαλα τη MIUI και η καρτα μνημης sd ειναι FAT32..

Τι μπορει να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Παιδια προσπαθω να μεταφερω τα δεδομενα μου φωτο/βιντεο απο το pc στο κινητο. Εβαλα τη MIUI και η καρτα μνημης sd ειναι FAT32..

Τι μπορει να συμβαινει?

 

Δεν μας είπες πιο είναι το πρόβλημα. :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας είπες πιο είναι το πρόβλημα. :confused:

 

ΔΕΝ μπορω να μεταφερω στη καρτα μνημης τα δεδομενα μου απο το pc..

 

Το pc αναγνωριζει κανονικα τη καρτα μνημης! EDIT: Το προβλημα το ελυσα με format της καρτας!

 

Προσπαθω να περασω το νεο radio και δεν με αφηνει. Μπαινω στον bootloader του τηλεφωνου, κανοντας τη μεθοδο με το adb και μου εμφανιζει remote failed. Εχω τη rom MIUI

Edited by jim19
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς την ics rom που φτιάχνουν τα παλικάρια στο xda για το κινητό μας? Παρακολουθώ κάθε μέρα το thread και βλέπω πως προχωράει αλλά δεν είμαι σίγουρος αν θα ξεπεράσουν όλα τα εμπόδια. Λέτε να τα καταφέρουν ή καλύτερα να περιμένουμε τον cyanogen να κάνει τα μαγικά του?
Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ψάχνω πληροφορίες σχετικά με την αναβάθμιση του HTC μου (desire HD) απο sense 2.1 σε 3.0 ή 3.5 .....

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει , Χρειάζεται υποχρεωτικά ROOT ?Πόσο επίφοβο είναι??

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ψάχνω πληροφορίες σχετικά με την αναβάθμιση του HTC μου (desire HD) απο sense 2.1 σε 3.0 ή 3.5 .....

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει , Χρειάζεται υποχρεωτικά ROOT ?Πόσο επίφοβο είναι??

Ευχαριστώ

 

Επισιμα δεν έχεις κάνει αναβάθμιση;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς την ics rom που φτιάχνουν τα παλικάρια στο xda για το κινητό μας? Παρακολουθώ κάθε μέρα το thread και βλέπω πως προχωράει αλλά δεν είμαι σίγουρος αν θα ξεπεράσουν όλα τα εμπόδια. Λέτε να τα καταφέρουν ή καλύτερα να περιμένουμε τον cyanogen να κάνει τα μαγικά του?

 

Φιλε περιμενε, ειναι νωρις ακομη. Να ρωτησω και εγω κατι? Πως ενεργοποιω την περιστροφη οταν ξεκλειδωνει η αρχικη οθονη ? Φοραω Desense 4.6.1 by Darknight

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι? Πως ενεργοποιω την περιστροφη οταν ξεκλειδωνει η αρχικη οθονη ? Φοραω Desense 4.6.1 by Darknight

 

Τι έννοιες? Να γυρνάει σε landscape η homescreen?

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Όχι εννοώ 3d περιστροφή

 

Δε νομίζω πως γίνεται. Το νόημα της desense είναι ότι λείπουν κάποια πράγματα για να τρέχει το κινητό πιο smooth και να είναι πιο γρήγορο κρατώντας παράλληλα τα βασικά του sense.

 

Ερώτηση για όσους έχουν desense. Έχει καταφέρει κανείς να ενεργοποιήσει το market enabler???

έχω δοκιμάσει με αυτό, αυτό και αυτό χωρίς καμιά τύχη.

Έχω δοκιμάσει μετά από restart αλλά τίποτα. Έχω διαγράψει τα updates του μάρκετ από τις ρυθμίσεις, force close κλπ και πάλι τίποτα.

Έχετε καμιά ιδέα?

 

edit--> Άκυρο παιδιά, μόλις ανοίξανε το market για ελλάδα!!! :D:D

Edited by Boss82
Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Επισιμα δεν έχεις κάνει αναβάθμιση;

 

Μα δεν έχει βγει η επίσημη αναβάθμιση ακόμη. Αν θα βγει. Για να απαντήσω στον φιλο πιο πάνω χρειάζεται υποχρεωτικά ροοτ και και κάποιες άλλες διαδικασίες οι οποίες όμως γίνονται πολύ εύκολα με ένα εργαλείο που έχει ποσταρει ο φίλος elthis πολλές φορές. Όσο για τον κίνδυνο αν δεν ξέρεις τι να κάνεις πάντα υπάρχει κίνδυνος αλλά με λίγο διάβασμα όλα γίνονται. Μπορείς τέλος να περιμένεις αν θα πάρει το κινητό μας επίσημα κάποια αναβάθμιση.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

iPhone 4S 16 GB

iPad 3 Wi-Fi & Cellular 64 GB

New Entry: iPhone 5 16 GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην όμορφη πάρεα εχω ενα προβληματάκι οχι ομως με το κινητό αλλα με την rom: MIUI 1.12.2 δεν μπορώ να βρω την ελληνική μεταγλώτιση αν σας ειναι ευκολο μπορείτε να με βοηθήσετε.Σας ευχαριστώ!!! :)

 

για το desire hd :):):)

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

για το desire hd :):):)

Κοίτα με τις custom δεν τα πάω πολύ καλά. Μπορεί να έχεις περάσει την παγκόσμια έκδοση και όχι την ευρωπαική διότι αναγνωρίζοντας την κάρτα σου το κινητό θα έπρεπε να έχει αυτόματα ελληνικά. Αν κάνω κάποιο λάθος να με διορθώσουν οι γνώστες του αντικειμένου. Παραθέτω λοιπόν την λύση που ισχύει σε όλες τις περιπτώσεις. Θα κατεβάσεις απ το μάρκετ την εφαρμογή Morelocale 2. Θα την "τρέξεις". Θα βάλεις ελληνικά και μετά την απεγκαθιστάς. That's all.

iPhone 4S 16 GB

iPad 3 Wi-Fi & Cellular 64 GB

New Entry: iPhone 5 16 GB

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο εχω κανει κι εγω σε εκδοση επισημη η οποια ειχε αγγλικα και προερχοντα για την Ασια, τωρα ειναι ολα ελληνικα πανευκολα και αυτο ειναι το προτερημα του ανδροειδες...αλλά για αναβαθμιση απο την 2.3.3 τιποτα ακομα και βαρεθηκαμε νε περιμενουμε...
Link to comment
Share on other sites

Kαι άντε και ήρθε η αναβάθμιση. Τι θα αλλάξει δηλαδή ;. Η μόνη χτυπητή διαφορά είναι στο sense για τον καιρό. Όλα τα άλλα δεν μπορώ να πω ότι θα μείνετε άφωνοι. Εκτός και αν έρθει σαν αναβάθμιση και το sense 3.5 μαζί με την 2.3.5
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο εχω κανει κι εγω σε εκδοση επισημη η οποια ειχε αγγλικα και προερχοντα για την Ασια, τωρα ειναι ολα ελληνικα πανευκολα και αυτο ειναι το προτερημα του ανδροειδες...αλλά για αναβαθμιση απο την 2.3.3 τιποτα ακομα και βαρεθηκαμε νε περιμενουμε...

 

Τους έστειλα email σήμερα σχετικά με την αναβάθμιση. Περιμένω μια ουσιαστική απάντηση είτε καταφατική είτε αρνητική. Να ξερουμε τουλάχιστον να περιμένουμε ή όχι. Αν δεν τη πάρουμε θα περάσω τη desense να τελειώνω.

iPhone 4S 16 GB

iPad 3 Wi-Fi & Cellular 64 GB

New Entry: iPhone 5 16 GB

Link to comment
Share on other sites

ειναι ενημερωμενο σε 2.3.3 με sense 2.1 ...οταν παω να κανω update δεν βγαζει κατι καινουριο..σκεφτομαι custom rom με root για να περασω το σενσε το 3,5 με το τελευταιο android ....HOW>>>>>?????
Link to comment
Share on other sites

ισως ειμαστε τυχεροι και παρουμε την αναβαθμιση οπως λεν οι γειτονες

 

http://www.247smartphone.com/mobile/htc-turkey-reveals-next-update-roadmap-24612011.html

Link to comment
Share on other sites

Kαι άντε και ήρθε η αναβάθμιση. Τι θα αλλάξει δηλαδή ;. Η μόνη χτυπητή διαφορά είναι στο sense για τον καιρό. Όλα τα άλλα δεν μπορώ να πω ότι θα μείνετε άφωνοι. Εκτός και αν έρθει σαν αναβάθμιση και το sense 3.5 μαζί με την 2.3.5

 

Πέστα χρυσόστομε...:)

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχω ρωτησει κ στο θεμα του android, δημοσια ημερολογια κ θελω να ρωτησω κ εδω γιατι η απαντηση που πηρα δεν με βοηθησε. Το θεμα μου ειναι πως περασα στο ημερολογιο google ενα εορτολογιο, στο βασικο ημερολογιο. Τωρα θελω να το καταργησω, γινεται;

 

Sent from my Desire HD

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το off topic, αλλά εχω μια απορία και δε ξέρω που αλλού να ρωτήσω... Αν πάρω και δεύτερο Android και αν ρυθμίσω τον ίδιο Google account όπως στο πρώτο, θα εχω και στα δύο android όλες τις εφαρμογές (free & paid) και λοιπά δεδομένα contacts, gmail κ.λ.π. ? Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Πέστα χρυσόστομε...:)

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Aπλά πιστεύω ότι είναι ψυχολογική ανάταση αυτή η αναβάθμιση και τίποτα άλλο :p . Και επειδή μιλάμε για το DHD... μια είναι η λύση... custom roms. Πολλοί καλοί μάγειρες και πολλές καλές roms!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα με τις custom δεν τα πάω πολύ καλά. Μπορεί να έχεις περάσει την παγκόσμια έκδοση και όχι την ευρωπαική διότι αναγνωρίζοντας την κάρτα σου το κινητό θα έπρεπε να έχει αυτόματα ελληνικά. Αν κάνω κάποιο λάθος να με διορθώσουν οι γνώστες του αντικειμένου. Παραθέτω λοιπόν την λύση που ισχύει σε όλες τις περιπτώσεις. Θα κατεβάσεις απ το μάρκετ την εφαρμογή Morelocale 2. Θα την "τρέξεις". Θα βάλεις ελληνικά και μετά την απεγκαθιστάς. That's all.[

 

Σε ευχαριστώ πολλη Alexandros_90 ειναι το ιδιο με το πακετο που μας δινει ο spyros ? δεν νομιζο να αντιμετοπισω κανα προβλημα με τα sms κ.λ.π.

Εχω δοκιμάση ολες της rom αλλα σαν την MIUI δεν υπάρχει ειναι φανταστική :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Υπαρχει αλλος τροπος εκτος απο οτα για να περασω το πιο προσφατο λογισμικο στο hd; υπαρχει κατι αντιστοιχο σαν το update service της se; ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που επανεγκατεστησα στην Desense 4.6.1 οταν με το volume button μπαινω στην δονηση αυτη απλα δεν δουλευει. Θα πρεπει να παω απο τις ρυθμισεις/ηχος για να ενεργοποιηθει η δονηση. Μετα το volume button λειτουργει αλλα για λιγο. Τι φταει ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...