Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι εκανα. θα την ξαναφλασαρω. η 4.6.1 δεν ειναι απλο patch? αυτο π υποπτευομαι ειναι οτι φταιει το radio αλλα ειπα να μην το αλλαξω

 

Πραγματικα ακουω 1η φορα αυτο το προβλημα με τη DeSense...Δοκιμασε παλι με full wipe...Η 4.6.1 ναι,ειναι patch με καποιες μικρες διορθωσεις.

Αν εχεις παλιο radio αλλαξε το ετσι κι αλλιως.Ειναι καλυτερο απο τα προηγουμενα...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πραγματικα ακουω 1η φορα αυτο το προβλημα με τη DeSense...Δοκιμασε παλι με full wipe...Η 4.6.1 ναι,ειναι patch με καποιες μικρες διορθωσεις.

Αν εχεις παλιο radio αλλαξε το ετσι κι αλλιως.Ειναι καλυτερο απο τα προηγουμενα...;)

 

τωρα την ξαναπερασα κ το βρηκε κατευθειαν το wifi. ποιος ξερει το κολλημα θα ειχε φαει!

το radio να πω την αληθεια δεν εχω ψαξει ακομα πως το περναω. σε περιπτωση ομως που χρειαστει να γυρισουμε σε official με το radio τι γινετε? (για την γγυηση ή σε περιπτωση που δωσω το κιν)

τωρα παω να περασω κ το patch και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

τωρα την ξαναπερασα κ το βρηκε κατευθειαν το wifi. ποιος ξερει το κολλημα θα ειχε φαει!

το radio να πω την αληθεια δεν εχω ψαξει ακομα πως το περναω. σε περιπτωση ομως που χρειαστει να γυρισουμε σε official με το radio τι γινετε? (για την γγυηση ή σε περιπτωση που δωσω το κιν)

τωρα παω να περασω κ το patch και βλεπουμε

 

Αν ειναι να γυρισεις σε official,γυριζουν ολα...;)...μην ανηυχεις.

 

Ειναι ευκολο να αλλαξεις radio.Κοιτα εδω.Υπαρχει και βιντεο με τη διαδικασια...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να γυρισεις σε official,γυριζουν ολα...;)...μην ανηυχεις.

 

Ειναι ευκολο να αλλαξεις radio.Κοιτα εδω.Υπαρχει και βιντεο με τη διαδικασια...:)

 

ε δεν εχουμε ολοι τις γνωσεις αυτες! ακολουθησα τον οδηγο π λες και ενω φαινομενικα ολα πηγαν καλα, οταν μπουταρω σε bootloader η εκδοση του ραδιο δεν εχει αλλαξει...

 

και κατι ασχετο? πως βαζω αλλα μαγαζια ή "μαγαζια" στο κινητο εκτος απο το μαρκετ? τωρα π εγινα ρουτ, καιρος να εκμετταλευτω τις δυνατοτητες του aνdroid (οφειλω να ομολογησω οτι αν μου λειπει κατι απο το iphone, αυτο ειναι το cydia και το appulo. εδω δεν ξερω ποια ειναι τα αντιστοιχα...γτ αποκλειεται να μην υπαρχουν :p )

Edited by dimitris_86
Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζεται από το desire hd με την official τελευταία rom να είναι η κάρτα sd φορμαρισμένη σε ntfs;
RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζεται από το desire hd με την official τελευταία rom να είναι η κάρτα sd φορμαρισμένη σε ntfs;

 

Όχι και ούτε πρόκειτε ποτέ να γίνει κάτι τέτοιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες,ειδα στο ebay τα παρακατω δυο καπακια για το desire hd.

Μπορειτε να μου πειτε εαν οντως ειναι τα αυθεντικα...

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280684403583&ssPageName=ADME:X:RTQ:US:1123#ht_3380wt_952

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180700329614&ssPageName=ADME:X:RTQ:US:1123#ht_4581wt_989

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες,ειδα στο ebay τα παρακατω δυο καπακια για το desire hd.

Μπορειτε να μου πειτε εαν οντως ειναι τα αυθεντικα...

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280684403583&ssPageName=ADME:X:RTQ:US:1123#ht_3380wt_952

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180700329614&ssPageName=ADME:X:RTQ:US:1123#ht_4581wt_989

 

Κανεις δε νομιζω να μπορει να σου απαντησει με σιγουρια...Μια χαρα φαινονται ομως...;)

 

Υ.Γ.:θελω να ευχαριστησω ολα τα παιδια εδω μεσα για τη παρεα που μου κρατησαν τοσο καιρο και ιδιως τον Ανδρεα (kollatos), τον Σπυρο (που δουλεψαμε μαζι στη DeSense και περιμεναμε ωωωρες τον fabrizio να ξυπνησει...:p) και θα κρατησω οσο περισσοτερο επαφη μπορω με το thread για να τα λεμε.

Εδω κανεις φιλιες και αξιζουν συγχαρητηρια στα παιδια (mods) που κρατανε ψηλα το επιπεδο...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Aφήνεις την hTC και πας στη Samsung ? !!!

 

Όλα καλά ... :(

 

Θα επανελθω,μην ανησυχεις...;)

Το rezound ειναι κοντα...:p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Aφήνεις την hTC και πας στη Samsung ? !!!

 

Όλα καλά ... :(

 

Σε ποιό samsung πας; Και εγώ πάω σιγά-σιγά προς samsung galaxy note...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Θα επανελθω,μην ανησυχεις...;)

Το rezound ειναι κοντα...:p

Μέχρι να γυρίσεις στην HTC δεν σου ξαναμιλάω ρε.. :tease::chair::whip::shoot::nagger:

Aφήνεις την hTC και πας στη Samsung ? !!!

 

Όλα καλά ... :(

 

Άστον άστον θα καταλάβει πολύ γρήγορα τι έκανε... ο παραδόπιστος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να γυρίσεις στην HTC δεν σου ξαναμιλάω ρε.. :tease::chair::whip::shoot::nagger:

 

 

Άστον άστον θα καταλάβει πολύ γρήγορα τι έκανε... ο παραδόπιστος

 

LoL...

Για σένα πήγα ακόμα και σε AMD!

Ήθελα να δω τι κόλλημα έχουν φάει ολοι με το sgii, αλλά μου λείπει ήδη η HTC....:(...

Εδώ γύρω θα τριγυρνώ πάντως!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Aυτοί που έφαγαν κόλλημα με το SGII, (δηλαδή Samsung), προφανώς αν η εταιρία ήταν κάποια διαφορετική δεν θα το είχαν φάει. Είδες..κάτι ήξερα και επέμενα για το SPB. Tώρα θα το χρειαστείς :p

Α και όταν το πετάξεις για να γυρίσεις σε HTC, ξέρεις σε ποιο κάδο πηγαίνει. Σε εκείνο με τα πλαστικά για ανακύκλωση . Μην μπερδευτείς :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα το link κατέβασα το umt αλλά όταν πάω να ξεκινήσω την διαδικασία του downgrade δεν μου κάνει επανεκκίνηση και

δεν γεμίζει η μπάρα κάτω δεξιά που υποτίθεται οτι κάνει download το αρχείο που χρειάζεται. Καμμιά ιδέα τι πρέπει να κάνω;

 

Καλημέρα σε όλους. Καμμιά ιδέα γι'αυτό έχει κανένας;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία μια βάση αυτοκινήτου που είχα για το HD όλο ξεκολλάει και πέφτει με τον παραμικρό κραδασμό.

Αποφάσισα να πάω σε μια άλλη φτηνή λύση όπως το παρακάτω,

http://ecx.images-amazon.com/images/I/31b1S7d4LjL._SL500_AA300_.jpg

το οποίο με 5 λίρες δίνει βάση + φορτιστή αυτοκινήτου.

Το έχει δοκιμάσει κανείς άλλος?

Είναι η βεντούζα δυνατή?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία μια βάση αυτοκινήτου που είχα για το HD όλο ξεκολλάει και πέφτει με τον παραμικρό κραδασμό.

Αποφάσισα να πάω σε μια άλλη φτηνή λύση όπως το παρακάτω,

http://ecx.images-amazon.com/images/I/31b1S7d4LjL._SL500_AA300_.jpg

το οποίο με 5 λίρες δίνει βάση + φορτιστή αυτοκινήτου.

Το έχει δοκιμάσει κανείς άλλος?

Είναι η βεντούζα δυνατή?

 

Δεν μας έδωσες link και αυτός που δείχνεις φαίνεται να είναι για desire (όχι HD)

Πάντως, επειδή έχω αλλάξει αρκετούς, με 5 λίρες μην περιμένεις και πολλά.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Link δεν έδωσα γιατί δεν έχει σημασία το μαγαζί αλλά ο τύπος της βάσης.

Και μην κοιτάς το κινητό της εικόνας.Αλλάζεις το τελικό κομμάτι και κάνει σε όλα τα κινητά.

Η τιμή είναι σχετική.Αλλού κάνει 5 λίρες και αλλού τα διπλάσια.Όλα όμως αυτού του τύπου είναι κινέζικα.

Απλά έψαχνα αν το έχει κανείς άλλος για να μου πει εντυπώσεις από το πόσο δυνατή είναι η βεντούζα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φίλε junglist αν θέλεις την προσωπική μου άποψη, μη ξοδεύεις λίγα λίγα τα λεφτάκια σου σε τέτοιες βάσεις (και εγώ έτσι έκανα).

Το official HTC Desire HD Car Upgrade Kit CU S440 δε ξεκολλάει με ΤΙΠΟΤΑ και έχει τέλεια εφαρμογή η συσκευή πάνω του.

Μπορείς να το βρεις σε πολύ καλές τιμές στο ebay (περίπου 30€).

Απλά πρέπει να το κολλάς σε τζάμι. Στα πλαστικά του αυτοκινήτου στέκεται μόνο με βίδες (το αναφέρω για αποφυγή οποιασδήποτε παρεξήγησης).

Όλα αυτά στα λέω έχοντας κάνει, από πέρισυ το Δεκέμβριο μέχρι τώρα, περίπου 68.000 km, με το παραπάνω.

Επίσης σου το προτείνω χωρίς να θέλω να "μπω" στην τσέπη σου, με όλο το σεβασμό και το θάρρος του συμφορουμίτη.

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

Στα πλαστικά του αυτοκινήτου στέκεται μόνο με βίδες.

 

Μιας και έπεσα στην κουβέντα, στο colt μου το παρπρίζ είναι αρκετά out of my reach και στο πλαϊνό τζάμι του οδηγού δεν με βολεύει, παλιότερα είχα σκεφτεί να δοκίμαζα κάτι τέτοιο, σε συνδυασμό με την επίσημη βάση που ανέφερες. Αν δεν κάνω λάθος οι βάσεις της HTC έχουν και αυτοκόλλητη επιφάνεια για τοποθέτησή τους στο ταμπλώ, αλλά δεν θέλω να ρισκάρω να μου αφήσει υπολείμματα επάνω.

 

Θα παραγγείλω σύντομα μια τέτοια βάση για το Sensation και θα ποστάρω τα πρώτα σχόλια :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

... οι βάσεις της HTC έχουν και αυτοκόλλητη επιφάνεια για τοποθέτησή τους στο ταμπλώ, αλλά δεν θέλω να ρισκάρω να μου αφήσει υπολείμματα επάνω.

 

 

Συν του ότι το αφρώδες αυτοκόλλητο ξεκολλάει εύκολα το καλοκαίρι, λόγω της ζέστης που επικρατεί μέσα στο αυτοκίνητο όσο κάθεται στον ήλιο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω περάσει και από φθηνους και από official αλλά κάτι σαν αυτόν δεν έχω ξαναβρεί.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1160949

 

Όταν δε είναι καθαρός και η επιφάνεια δεν είναι πολύ τραχια κολλάει και σε πλαστικό.

 

Υπάρχουν και βιντεάκια στο YouTube να δείτε.

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Ιδανικό φαίνεται. Απο δονήσεις πως πάει;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω περάσει και από φθηνους και από official αλλά κάτι σαν αυτόν δεν έχω ξαναβρεί.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1160949

 

Όταν δε είναι καθαρός και η επιφάνεια δεν είναι πολύ τραχια κολλάει και σε πλαστικό.

 

Υπάρχουν και βιντεάκια στο YouTube να δείτε.

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

 

Πραγματικά φαίνεται παρά πολύ εύχρηστο :shock:

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά φαίνεται να κολλάει παντού. Exogear είναι το όνομα.

Παραθέτω διεύθυνση για όποιον ενδιαφέρεται:

http://www.exogear.com/products-exomount-car-mount-holder.html

Τιμή στο e - λιμάνι από 22€.

Διατηρώ επιφυλάξεις για το πόσο σφιχτά κρατάει τη συσκευή.

Και επίσης μήπως πληγώνει το μεταλλικό της μέρος;

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...