Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματικά δεν μπορώ να παρακολουθήσω την σκέψη σου...:confused:

Αν δεν βγεί όπως φαίνεται επίσημη rom με sense θα είναι καλύτερα να βάλουμε rom που θα γίνει port χωρίς sense;

 

Ναι, αυτό λέω.

Όσες φορές έχω βάλει rom με sense ported από άλλο κινητό το αποτέλεσμα δεν ήταν ικανοποιητικό. Αντίθετα έχω χρησιμοποιήσει pure android roms που πηγαίναν πολύ καλά. Δεν ξέρω αν αυτός είναι ο κανόνας, απλά λέω τι έχω συναντήσει εγώ.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα

Σημερα ξαφνικα ενω το ειχα συνδεσει στο λαπτοτ σταματησε να λειτουργει και δεν ξανανοιξε.Εβγαλα την μπαταρια ,εβαλα αλλη τιποτα.

Δεν ανοιγει καθολου.Μηπως μπορει καποιος να πει τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Σημερα ξαφνικα ενω το ειχα συνδεσει στο λαπτοτ σταματησε να λειτουργει και δεν ξανανοιξε.Εβγαλα την μπαταρια ,εβαλα αλλη τιποτα.

Δεν ανοιγει καθολου.Μηπως μπορει καποιος να πει τι μπορει να φταιει?

 

official rom ή custom?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

desense 4.6.1

 

Πολύ περίεργο.Δεν έχει αναφερθεί κάτι παρόμοιο από κάποιον χρήστη.Ας προτινουν τα παιδιά εδώ κάτι μέχρι να το δει ο kollatos και ο Σπύρος.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω

θα περιμενω πριν το στειλω .

Ειναι ακομα στην εγγυηση αλλα αν δεν καταφερω να το γυρισω σε official μαλλον θα εχω προβλημα με το σερβις

Link to comment
Share on other sites

Δε θες να δεις/δοκιμάσεις πως είναι το "παγωτακι"??????? προσωπικά έχω μεγάλη αγωνία! Άλλωστε ποιος μένει με την ίδια rom για καιρό??: p

 

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Φυσικά και θέλω να το δοκιμάσω απλά δεν με ενδιαφέρει οτιδήποτε χωρίς sense.

Αυτός είναι και ο λόγος πού αγοράζω μόνο HTC ακόμα και tablet.

Προσωπικες απόψεις-παραξενιές βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Σημερα ξαφνικα ενω το ειχα συνδεσει στο λαπτοτ σταματησε να λειτουργει και δεν ξανανοιξε.Εβγαλα την μπαταρια ,εβαλα αλλη τιποτα.

Δεν ανοιγει καθολου.Μηπως μπορει καποιος να πει τι μπορει να φταιει?

 

Βγάλε μπαταρία για πάνω από 5 λεπτά, βάλ' την και σύνδεσέ το στον φορτιστή.

Αν δεις καμιά περίεργη συμπεριφορά στο led περίμενε μέχρι να μείνει μόνιμα αναμμένο

και μετά δοκίμασε να ανάψεις το τηλέφωνο. Καλή τύχη και ενημέρωσέ μας τι έγινε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε μπαταρία για πάνω από 5 λεπτά, βάλ' την και σύνδεσέ το στον φορτιστή.

Αν δεις καμιά περίεργη συμπεριφορά στο led περίμενε μέχρι να μείνει μόνιμα αναμμένο

και μετά δοκίμασε να ανάψεις το τηλέφωνο. Καλή τύχη και ενημέρωσέ μας τι έγινε.

 

και παλι τιποτα δεν αναβει ουτε λειτουργει

Link to comment
Share on other sites

και παλι τιποτα δεν αναβει ουτε λειτουργει

 

Το led δείχνει κάτι?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει εδώ (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3856354#post3856354) γιατί έχω μείνει χωρίς ακουστικά.. Thanks
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει εδώ (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3856354#post3856354) γιατί έχω μείνει χωρίς ακουστικά.. Thanks

 

HTCFlyer3.5mmWired HeadsetwithFlatCable http://www.expansys.com.gr/htc-sensa...c-e190-223887/

Είναι η δεύτερη φορά που σου απαντώ.

Εκτός αν δεν σου κάνουν

Link to comment
Share on other sites

Το led δείχνει κάτι?

 

Ανδρέα νομίζω ότι πρέπει να κανείς τα μαγικά σου...:p

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

HTCFlyer3.5mmWired HeadsetwithFlatCable http://www.expansys.com.gr/htc-sensa...c-e190-223887/

Είναι η δεύτερη φορά που σου απαντώ.

Εκτός αν δεν σου κάνουν

 

Μου κάνουν αλλά πληρώνω με PayPal το οποίο δεν έχω. Θέλω να τα πληρώσω μετρητά Π.χ e-shop.

 

Υ.Γ στο site που μου αναφέρεις έχει ακουστικα και για dhd. Εν έχω καταλαβει γιατί μου δίνεις link για flyer

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να ρωτησω αγορασα πριν 2 εβδομαδες το hd root και θελω να περασω την επισημσ rom και να το ξερουταρο.μηπως μπορητε να με βοηθησετε? Edited by GIANNAKIS75
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καμια θηκη σκληρη, λεπτη με πολυ καλη εφαρμογη;

θελω για αμεσα οποτε θα προτιμησω ελληνικα καταστηματα

Link to comment
Share on other sites

έχει παρατηρήσει κανεις μια υπερβολική καθυστέρηση σε χρόνους ανταπόκρισης του προγράμματος εμαιλ (με αυτό που έρχεται απο την μαμα..)

Υπάρχει καθυστέρηση όταν το ανοίγω και κάνει τσεκ για νέο μαιλ... στην official rom ήταν οκ το πρόβλημα το παρατηρώ στη 4.6.1

 

με αλλους "πελάτες" εμαιλ σφαίρα...

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια εγω εχω το εξης προβλημα: στις περισσοτερες κλησεις οταν απανταω εχω μια καθυστερηση στο να ακουσω τον συνομιλητη περιπου 5sec. Το εχει κανεις αλλος;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνουν αλλά πληρώνω με PayPal το οποίο δεν έχω. Θέλω να τα πληρώσω μετρητά Π.χ e-shop.

 

Υ.Γ στο site που μου αναφέρεις έχει ακουστικα και για dhd. Εν έχω καταλαβει γιατί μου δίνεις link για flyer

 

Σου δίνω λινκ για flyer γιατί είναι τα μοναδικα άσπρα που έχει η HTC.

Κανε Google search με την ονομασία τους και θα τα βρείς και σε αλλα site.

 

παιδια καμια θηκη σκληρη, λεπτη με πολυ καλη εφαρμογη;

θελω για αμεσα οποτε θα προτιμησω ελληνικα καταστηματα

Εγώ χρησιμοποιώ αυτή

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=45537

Είναι λεπτή με πολύ καλή εφαρμογή όχι όμως σκληρή.

Δεν ξέρω αν σε ικανοποιεί...

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να ρωτησω αγορασα πριν 2 εβδομαδες το hd root και θελω να περασω την επισημσ rom και να το ξερουταρο.μηπως μπορητε να με βοηθησετε?

Νομίζω ότι κοιτώντας στο πρώτο post θα βρεις αυτό που θες :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

να εισαι καλα φιλε μου εχεις δικιο.την 2.3.3 στο πρωτο ποστ γιατι δεν μπορουμε να την κατεβασουμε παιδια?????????????????????????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σου δίνω λινκ για flyer γιατί είναι τα μοναδικα άσπρα που έχει η HTC.

Κανε Google search με την ονομασία τους και θα τα βρείς και σε αλλα site.

 

 

Στο ίδιο site που μου λες άμα ψάξεις στην κατηγορία ακουστικά, πας αλφαβητικά, και πας στο γράμμα H θα δεις όλα τα ακουστικά της HTC. Ανάμεσα τους και τα ασπρα για dhd.

 

Υ.Γ Εκτός από PayPal πως αλλιώς μπορώ να πληρώσω? Κάτι για πιστωτική κάρτα λέει. Τι να πω στους γονείς μου για να το πληρώσουν? :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Σημερα ξαφνικα ενω το ειχα συνδεσει στο λαπτοτ σταματησε να λειτουργει και δεν ξανανοιξε.Εβγαλα την μπαταρια ,εβαλα αλλη τιποτα.

Δεν ανοιγει καθολου.Μηπως μπορει καποιος να πει τι μπορει να φταιει?

 

Έχω διαβάσει κάποιες τέτοιες περιπτώσεις "ξαφνικού θανάτου" στο xda, είσαι άτυχος και τα έπαιξε το κινητό όσο για το οτι έχεις DeSense δεν είναι λόγως ανησυχίας αφού το κινητό δε λειτουργεί καθόλου για να δούν αν έχεις custom ή official rom. Λογικά πάς για αντικατάσταση κινητού ή ολόκληρης πλακέτας.

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει κάποιες τέτοιες περιπτώσεις "ξαφνικού θανάτου" στο xda, είσαι άτυχος και τα έπαιξε το κινητό όσο για το οτι έχεις DeSense δεν είναι λόγως ανησυχίας αφού το κινητό δε λειτουργεί καθόλου για να δούν αν έχεις custom ή official rom. Λογικά πάς για αντικατάσταση κινητού ή ολόκληρης πλακέτας.

 

Το ίδιο ακριβώς έπαθα κι εγώ... ξαφνικά δεν άνοιγε, δεν φόρτιζε, ούτε καν άναβε το led όταν το έβαζα στην πρίζα. Δοκίμασα διαφορετικό καλώδιο/φορτιστή, διαφορετικές μπαταρίες, διαφορετική πρίζα, τίποτα.

 

Σκέφτομαι μέσα στην εβδομάδα να το πάω στην arvato. Οπότε στα γρήγορα, αν τυχόν κάποιος έχει ακολουθήσει την ίδια διαδικασία:

 

1) Είμαι εντός εγγύησης (άλλωστε βγήκε πρίν από ένα χρόνο και κάτι) αλλά έχω χάσει την απόδειξη. Χωρίς αυτήν μπορεί να αποδειχτεί η εγγύηση, μέσω S/N για παράδειγμα; Έχει απαντηθεί ξανά νομίζω απλά θέλω να είμαι 100% σίγουρος :O

2) Στην περίπτωση που τελικά δούν το ρουτάρισμα ή για οποιοδήποτε λόγο δεν με καλύψει η εγγύηση, θα με ενημερώσουν προκαταβολικά ή μια ωραία πρωϊα θα μου πούν "χα, το είχες ρουτάρει τελικά αλλά εμείς στο φτιάξαμε, σκάσε 250 για αλλαγή πλακέτας τώρα".

3) Η διαδικασία ποιά είναι; Απλά τους το αφήνω και στην καλύτερη με ειδοποιούν να το παραλάβω φτιαγμένο ή να παραλάβω νεα συσκευή;

 

Ευχαριστώ :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...