Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους.

 

Μήπως ξέρει κάποιος με ποιά εφαρμογή μπορώ να ακούσω έναν σταθμό αθλητικό που θέλω μέσω internet βάζοντας την διεύθυνση του ip? Γιατί το tune in είναι μεν μέσω internet αλλά επειδή χρησιμοποιώ εταιρικό δίκτυο είναι μπλοκαρισμένο οτιδήποτε αναφέρεται σε live music,tv κ.α.

Ευχαριστώ,

Edited by halkpao
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οκ φιλε elthis. Οντως δε μπορω να πω οτι μου λειπει το upgrade του market αλλα ετσι για ψυχολογικους λογους ας πουμε.

 

Μπορείς να βρεις κατευθείαν το apk online και να εγκαταστήσεις το νέο market μόνος σου, ακόμα και με oficial ROM. Εγώ αυτό έχω κάνει...

Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

επανω σε αυτο θα ηθελα εγω να κανω μια ερωτηση μιας και δεν θελω να κανω ακομα μονιμο root και αφου κατεβασα το προγραμματακι ειδα οτι εχει μια επιλογη για temp root δουλευει αυτο ? το εχει δοκιμασει κανενας μονο για temproot ?

Link to comment
Share on other sites

επανω σε αυτο θα ηθελα εγω να κανω μια ερωτηση μιας και δεν θελω να κανω ακομα μονιμο root και αφου κατεβασα το προγραμματακι ειδα οτι εχει μια επιλογη για temp root δουλευει αυτο ? το εχει δοκιμασει κανενας μονο για temproot ?
αν δεν κανεις πρωτα downgrade,δεν λειτουργει τιποτα,αρα ουτε και το temproot.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανεις πρωτα downgrade,δεν λειτουργει τιποτα,αρα ουτε και το temproot.

 

μα το temproot λεει οτι ειναι μονο για gingerbread αρα πως θα γινει σε froyo ?

Edited by anarionasp
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο μένα που γραφω πρώτη φορα στο συγκεκριμενο νημα...Απαρνήθηκα το iphone για το DHD, οποτε εχω καποια θεματακια.

πριν καμια βδομάδα ρουταρα το τηλ με το ace hack kit και περασα την revolution 6.1.5 η οποια μου κανει κατι νερα (κολλαει στο κλειδωμα-ξεκλειδ, μπερδευει τις επαφες στο widget, αργει να κλεισει την γραμμη μολις τελειωσω την κληση κ.α.). Παιζει να φταιει που εκανα μόνο wipe cache και wipe battery stats? δεν ηθελα να κανω factory reset για να μην χασω ρυθμισεις, μηνυματα κ κλησεις. τωρα βεβαια που εκανα μπακ απ μάλλον μπορω (ελπιζω!).

Επισης που θα βρω την desence των δικων μας παιδιων γιατι απο οτι καταλαβα ειναι αρκετα καλη! το λινκ στο xda ειναι για καποια patch απο οτι καταλαβα. αλλες καλες ρομ? ή επισης preview απο άλλες ρομ να δω πριν κατεβασω(καποιες στοxda εχουν, καποιες οχι).

το ξερω οτι καποια απο αυτα εχουν απαντηθει, αλλα το νημα ειναι τεραστιο κ δεν μπορω να το διαβασω ολο. παιζω μονο με την αναζητηση αλλα ειναι χαοτικα!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βρεις κατευθείαν το apk online και να εγκαταστήσεις το νέο market μόνος σου, ακόμα και με oficial ROM. Εγώ αυτό έχω κάνει...

Εχεις δικιο. Απλα επηρεαστηκα απο αυτο που ειπε ο elthis (οτι ειναι αργο) και ετσι δε θα το κανω.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο. Απλα επηρεαστηκα απο αυτο που ειπε ο elthis (οτι ειναι αργο) και ετσι δε θα το κανω.

 

Δε τίθεται αμφιβολία επί τούτου...:p

 

Καλησπέρα κ απο μένα που γραφω πρώτη φορα στο συγκεκριμενο νημα...Απαρνήθηκα το iphone για το DHD, οποτε εχω καποια θεματακια.

πριν καμια βδομάδα ρουταρα το τηλ με το ace hack kit και περασα την revolution 6.1.5 η οποια μου κανει κατι νερα (κολλαει στο κλειδωμα-ξεκλειδ, μπερδευει τις επαφες στο widget, αργει να κλεισει την γραμμη μολις τελειωσω την κληση κ.α.). Παιζει να φταιει που εκανα μόνο wipe cache και wipe battery stats? δεν ηθελα να κανω factory reset για να μην χασω ρυθμισεις, μηνυματα κ κλησεις. τωρα βεβαια που εκανα μπακ απ μάλλον μπορω (ελπιζω!).

Επισης που θα βρω την desence των δικων μας παιδιων γιατι απο οτι καταλαβα ειναι αρκετα καλη! το λινκ στο xda ειναι για καποια patch απο οτι καταλαβα. αλλες καλες ρομ? ή επισης preview απο άλλες ρομ να δω πριν κατεβασω(καποιες στοxda εχουν, καποιες οχι).

το ξερω οτι καποια απο αυτα εχουν απαντηθει, αλλα το νημα ειναι τεραστιο κ δεν μπορω να το διαβασω ολο. παιζω μονο με την αναζητηση αλλα ειναι χαοτικα!

 

Σίγουρα παίζει ρόλο ότι δεν έκανες full wipe στα προβλήματα που αντιμετωπίζες.

Τη DeSense θα τη βρεις από την υπογραφή μου...;)

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δε τίθεται αμφιβολία επί τούτου...:p

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Εννοειται!! Ασε που σε ενα samsung galaxy 3 που εχω, εγινε αυτοματα το update του market. Το ειδα λοιπον και φρικαρα καθοτι πολλα εικονιδια και ...σου'πα μου'πες ειναι. Τελικα μπερδευεσαι κοιτωντας το:wacko:

Link to comment
Share on other sites

 

Το βρήκα το link κατέβασα το umt αλλά όταν πάω να ξεκινήσω την διαδικασία του downgrade δεν μου κάνει επανεκκίνηση και

δεν γεμίζει η μπάρα κάτω δεξιά που υποτίθεται οτι κάνει download το αρχείο που χρειάζεται. Καμμιά ιδέα τι πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Οποιοδήποτε ακουστικά 3,5 χιλιοστών είναι συμβατά με το κινητό. Τώρα στα συγκεκριμένα δεν ξέρω αν θα λειτουργούν τα πλήκτρα ήχου δεδομένου ότι δεν είναι της εταιρείας και κυρίως δεδομένης της προέλευσης τους. Τα ακουστικά που είχε το κουτί μέσα είναι πολύ ποιοτικότερα από αυτα που μας δείχνεις αλλά κι αν μην σου άρεσαν τα παιδιά πιο πάνω σου έδειξαν αρκετές σωστές και ποιοτικές συμβουλές. Πάρε ένα ζευγάρι από αυτά να τελειώνουμε.

iPhone 4S 16 GB

iPad 3 Wi-Fi & Cellular 64 GB

New Entry: iPhone 5 16 GB

Link to comment
Share on other sites

Pαιδιά γνώρίζει κανείς τι συμβαίνει τελικά με την HTC ? Θα το δώσουν το sense 3.0 (μαζί με το νεότερο android version) στο DHD ? Όσες φορές το έχω ελέγξει μέσο του κινητού μέχρι στιγμής, δεν μου βγάζει για κάποιο διαθέσιμο official update... :mad:
Link to comment
Share on other sites

Οποιοδήποτε ακουστικά 3,5 χιλιοστών είναι συμβατά με το κινητό. Τώρα στα συγκεκριμένα δεν ξέρω αν θα λειτουργούν τα πλήκτρα ήχου δεδομένου ότι δεν είναι της εταιρείας και κυρίως δεδομένης της προέλευσης τους. Τα ακουστικά που είχε το κουτί μέσα είναι πολύ ποιοτικότερα από αυτα που μας δείχνεις αλλά κι αν μην σου άρεσαν τα παιδιά πιο πάνω σου έδειξαν αρκετές σωστές και ποιοτικές συμβουλές. Πάρε ένα ζευγάρι από αυτά να τελειώνουμε.

 

Οκ άρα άντε για να τελειώνουμε.

Του flyer είναι αυτά ( http://www.expansys.com.gr/htc-sensation-xl-3-5mm-wired-headset-with-flat-cable-white-rc-e190-223887/ )

Του dhd αυτά ( http://www.expansys.com.gr/htc-desire-hd-stereo-headset-with-music-controls-rc-e160-3-5mm-white-204025/ )

 

Προφανώς τα κουμπιά δουλεύουν και στα δυο.

Αν ναι, υπάρχει προτήμηση στο flyer? Δηλαδή η ποιότητα ήχου είναι καλύτερη? Από την εικόνα, νομίζω ότι του flyer βγαίνουν εύκολα από το αυτί. :confused:

 

Υ.Γ Τα προηγούμενα που είχα ( αυτά που ήταν εξαρχής στο κουτί ), ξαφνικά τα κουμπιά σταμάτησαν να δουλεύουν, και επίσης στην κλήση, ενώ εγώ άκουγα αυτοί δεν με ακούγανε ( όταν είχα τα ακουστικά στο κινητό ). Λέτε να χάλασε τίποτα στην θύρα του κινητού ή να είχαν τίποτα τα ακουστικά. Αλλιώς αδίκως πέρνω ακουστικά, έχω άλλα τόσα.

 

ΕΔΙΤ:

Στου flyer λέει flat cable, και στην περιγραφή δεν αναφέρει για κουμπιά. Αλλά η εικόνα έχει.

Edited by CityBong
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία όταν κάνω συγχρονισμό με htcsync μου βγάζει ένα μήνυμα στο τέλος "αποτυχία αποσύνδεσης/σύνδεσης του αποθηκευτικού χώρου του κινητού" και δεν συγχρονίζει την γκαλερί...

Όταν κλείνω την γκαλερί,όλα τα άλλα τα συγχρονίζει σωστά,έλα όμως που με ενδιαφέρει και η γκαλερί...

Τί μπορεί να φταίει;

Επίσης πολύ συχνά επανεκκινεί το sense...

Υπάρχει τρόπος να επιλέγω όταν μένει από μνήμη ποιά προγράμματα θα κλείνει ή αποφασίζει μόνο του πάντα και κάνει ότι του καπνίσει;

Τώρα τελευταία μου "βγάζει" πολλά τέτοια προβλήματα και με βλέπω μιας και συμπλήρωσα χρόνο και κάτι και έχω επιδότηση, να πηγαίνω προς samsung gsII ή galaxy note μετά από χρόνια με htc...

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτά που δείχνεις (τουλάχιστον εμφανισιακά) είναι ακριβώς ίδια με αυτά που έχει στο κουτί του απλά σε άσπρο. Μέχρι και τα γράμματα πίσω από τις ψείρες είναι ολόιδια ("HTC INNOVATION"). Λογικά θα κάνουν και θα δουλεύουν και τα κουμπιά. Η μόνη περίπτωση να μη δουλεύουν είναι ο πωλητής να σου στείλει κάτι διαφορετικό από αυτό που περιγράφεται στο προϊόν. Και το λέω αυτό γιατί η τιμή είναι τραγικά χαμηλή σε σχέση με τα αυθεντικά από το site της HTC...

 

Οποιοδήποτε ακουστικά 3,5 χιλιοστών είναι συμβατά με το κινητό. Τώρα στα συγκεκριμένα δεν ξέρω αν θα λειτουργούν τα πλήκτρα ήχου δεδομένου ότι δεν είναι της εταιρείας και κυρίως δεδομένης της προέλευσης τους. Τα ακουστικά που είχε το κουτί μέσα είναι πολύ ποιοτικότερα από αυτα που μας δείχνεις αλλά κι αν μην σου άρεσαν τα παιδιά πιο πάνω σου έδειξαν αρκετές σωστές και ποιοτικές συμβουλές. Πάρε ένα ζευγάρι από αυτά να τελειώνουμε.

 

Φίλε Αλέξανδρε μου κάνει εντύπωση αυτό που λες. Εσένα τι ακουστικά είχε στο κουτί του το κινητό? Εμένα ήταν ακριβώς ίδια απλά σε μαύρο.

Συγκεκριμένα είχε αυτά:

http://www.htcaccessorystore.com/uk/p_htc_item.aspx?i=196334

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που δείχνεις (τουλάχιστον εμφανισιακά) είναι ακριβώς ίδια με αυτά που έχει στο κουτί του απλά σε άσπρο. Μέχρι και τα γράμματα πίσω από τις ψείρες είναι ολόιδια ("HTC INNOVATION"). Λογικά θα κάνουν και θα δουλεύουν και τα κουμπιά. Η μόνη περίπτωση να μη δουλεύουν είναι ο πωλητής να σου στείλει κάτι διαφορετικό από αυτό που περιγράφεται στο προϊόν. Και το λέω αυτό γιατί η τιμή είναι τραγικά χαμηλή σε σχέση με τα αυθεντικά από το site της HTC...

 

Έχεις απάντηση για εδώ? ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3862584#post3862584)

Link to comment
Share on other sites

@ Boss82

Κι εμένα ακριβώς αυτά είχε όπως σε όλους. Αυτά που έχει βρει όμως το παλικάρι στο ebay δεν είναι htc λογικά. Είναι china made something με ότι αυτό συνεπάγεται.

@ CityBong

Προφανώς πριν αγοράσεις οτιδήποτε να δοκιμάσεις ένα άλλο ζευγάρι για να δεις πού έγγυται το πρόβλημα. Ανάμεσα στα δυο που παραθέτεις πιο πάνω και τα δυο κάνουν πάρε όποιο σ αρέσει πιο πολύ.

iPhone 4S 16 GB

iPad 3 Wi-Fi & Cellular 64 GB

New Entry: iPhone 5 16 GB

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απάντηση για εδώ? ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3862584#post3862584)

 

Αν θες απάντηση στο ποια θα προτιμούσα, θα σου έλεγα αυτά του flyer.

 

Αν θες απάντηση στο αν έχουν χαλάσει τα ακουστικά σου ή η θύρα του κινητού, δυστυχώς δεν μπορώ να ξέρω... :rolleyes:

 

@ Boss82

Κι εμένα ακριβώς αυτά είχε όπως σε όλους. Αυτά που έχει βρει όμως το παλικάρι στο ebay δεν είναι htc λογικά. Είναι china made something με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

Δεν έχεις άδικο, αλλά στην περιγραφή φαίνονται για αυθεντικά και λέει κατασκευαστής: HTC. (πάντως και εμένα μου φαίνεται δύσκολο...)

Edited by Boss82
Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Αν θες απάντηση στο ποια θα προτιμούσα, θα σου έλεγα αυτά του flyer.

 

Αν θες απάντηση στο αν έχουν χαλάσει τα ακουστικά σου ή η θύρα του κινητού, δυστυχώς δεν μπορώ να ξέρω... :rolleyes:

 

Ξέρεις άμα βγαίνουν εύκολα από το αυτί?

Έχει κουμπιά τελικά του flyer?

Σημαίνει κάτι το e160, e190?

 

Αυτά, ευχαριστώ φίλος..:happy:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις άμα βγαίνουν εύκολα από το αυτί?

 

:lol::lol::lol: Φίλε μου θα αρχίσω να πιστεύω πως μας δουλεύεις...

Μια χαρά μπαινοβγαίνουν...

Είναι πιο σταθερά για να μη βγαίνουν χωρίς να θέλεις.

 

Έχει κουμπιά τελικά του flyer?

 

Ναι έχει ακριβώς τα ίδια.

 

Σημαίνει κάτι το e160, e190?

 

Αυτά, ευχαριστώ φίλος..:happy:

 

το e190 σημαίνει πως είναι flat ενώ το e160 είναι τα απλά.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο σταθερά για να μη βγαίνουν χωρίς να θέλεις.

 

Ναι αυτό εννούσα :D

 

το e190 σημαίνει πως είναι flat ενώ το e160 είναι τα απλά.

 

Τι εννοείς flat και τι απλά?

 

Υ.Γ Όντως σας τα πρίζω τώρα, αλλά ο λόγος είναι ότι δεν πέρνω τις πιό σαφής απαντήσεις, απαντήσεις που κάποιος μη γνώστης και τόσο της τεχνολογίας δεν πρόκειτε να πιάσει το νόημα. :(

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια φλασαρα σημερα την desence 4.6 και δεν μου συνδεεται στο wifi. δεν βρισκει κανενα στην αναζητηση! ξερετε γιατι.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια φλασαρα σημερα την desence 4.6 και δεν μου συνδεεται στο wifi. δεν βρισκει κανενα στην αναζητηση! ξερετε γιατι.

 

Εκανες full wipe πριν τη περασεις??Δεν υπαρχει τετοιο προβλημα με τη rom...Πρωτη φορα το ακουω...επισης η νεοτερη ειναι η 4.6.1.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εκανες full wipe πριν τη περασεις??Δεν υπαρχει τετοιο προβλημα με τη rom...Πρωτη φορα το ακουω...επισης η νεοτερη ειναι η 4.6.1.

 

ναι εκανα. θα την ξαναφλασαρω. η 4.6.1 δεν ειναι απλο patch? αυτο π υποπτευομαι ειναι οτι φταιει το radio αλλα ειπα να μην το αλλαξω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...