Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ψάξει όλες τις λύσεις που υπάρχουν σε Ebay κλπ και θεωρώ ως κορυφή το exomount αλλά είναι κακάσχημο και επίσης δεν μου αρέσει ο τρόπος που γραπώνει την συσκευή.

Πιστεύω ότι αν πέσεις σε καλή βεντούζα τα άλλα είναι θέμα γούστου.Οπότε από το να αγοράσω κάτι στα 20+ευρώ και χωρίς να είναι σίγουρη η δύναμη της βεντούζας, προτιμώ να έχω δοκιμάσει με αυτά τα χρήματα 2-3 απλές βάσεις.Και μπορεί πχ αυτή που περιμένω να κάνει την δουλειά της και να την έχω βγάλει αρκετά φθηνά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ιδανικό φαίνεται. Απο δονήσεις πως πάει;

 

Η βεντούζα ειδικά σε τζάμι δεν υπάρχει καμία περίπτωση να ξεκολλήσει. Το "μάνταλο" αφού κρατάει το DHD και μέχρι στιγμής δεν έχει φύγει (ούτε δείχνει πως πάει να φύγει) θεωρώ πως κρατάει καλά. Τώρα αν καταλάθος ρίξεις καμιά σφαλιάρα με το χέρι σου στο κινητό μάλλον θα φύγει το κινητό από τη θέση του (η βεντούζα αποκλείεται). Το χρησιμοποιώ και στο γραφείο σαν dock. Και επειδή (λόγω δακτυλίου) χρησιμοποιώ κάθε μέρα άλλο αυτοκίνητο, όταν βγαίνω το κρεμάω στο χερούλι της τσάντας :)

Γενικώς με λίγη φαντασία μπορείς να βρείς διάφορους τρόπους να το χρησιμοποιείς και με έχει βολέψει πολύ.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια please....

 

Παρατήρησα ότι δεν μπορώ να κάνω reset. το κουμπί δουλεύει κανονικά αλλά δεν ενεργοποιεί το μενού που μου δίνει επιλογές (μια εκ των οπίων ήταν και η επανεκκίνηση...) ο μονος τρόπος για να κανω reset είναι να βγάλω την μπαταρία :)

του φοράω Desensed 4.6.1 ....

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια please....

 

Παρατήρησα ότι δεν μπορώ να κάνω reset. το κουμπί δουλεύει κανονικά αλλά δεν ενεργοποιεί το μενού που μου δίνει επιλογές (μια εκ των οπίων ήταν και η επανεκκίνηση...) ο μονος τρόπος για να κανω reset είναι να βγάλω την μπαταρία :)

του φοράω Desensed 4.6.1 ....

 

 

Αυτό σου κάνει?

https://market.android.com/details?id=com.greatbytes.fastreboot&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5ncmVhdGJ5dGVzLmZhc3RyZWJvb3QiXQ..

 

ή κάτι τέτοιο?

https://market.android.com/details?id=com.siriusapplications.quickboot&feature=search_result

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ... μια τέτοια λύση ανάγκης σκεφτόμουν ... αλλά για το "δομικό" πρόβλημα μου έχει λύση?

 

Σκέψου αν έχεις εγκαταστήσει κάποια εφαρμογή που να σου δημιούργησε το πρόβλημα.

Και εγώ την ίδια rom φοράω, αλλά λειτουργεί κανονικά.

Αν δεν βρεις άκρη μάλλον πρέπει να ξαναφλασάρεις τη ρομ. Εγώ δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο, περίμενε μήπως υπάρχει κανας πιο έμπειρος να σου πει καμιά άλλη λύση (αν υπάρχει)

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...λοιπον για αρχη να σας πς αποφασισα να παρω το htc desire hd αλλα οχι καινουργιο μεταχειρισμενο απο μαγαζι....ολα μια χαρα....το μονο θεμα και απο οτι εξελισετε και απο οτι καταλαβαινω σοβαρο ενω μου βγαζει την αναθμιση για το android2.3 κατεβαζω την ενημερωση ολα καλα και οταν φτανω στο τελικο σταδιο να κατεβει δεν κατεβαινει εμγανιζει ενα εικονιδιο στιν αρχη ενα τριγωνο και μεσα το ρομποτακι του android και τωρα που αλλαξα memory εβαλα class 10 μηπωσ και φταιει αυτο μου βγαζει ενα κυκλικο σχεδιο με μια γραμμη στην μεση.....και στην ουσια κολλαει και δεν κανει τπτ...το εχω αφησει μεχρι 10 ωρεσ!!!!!δεν ξερω ι να κανω και ουτε πολυ ξερω απο αυτα και χειροκινητα προσπαθησα αλλα τιποτα....μπορειτε να βοηθησετε ?το εχει κανενας αλλος αυτο το προβλημα???γτ απο οτι βλεπω ο μονος ειμαι απο τα σχολια....ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...λοιπον για αρχη να σας πς αποφασισα να παρω το htc desire hd αλλα οχι καινουργιο μεταχειρισμενο απο μαγαζι....ολα μια χαρα....το μονο θεμα και απο οτι εξελισετε και απο οτι καταλαβαινω σοβαρο ενω μου βγαζει την αναθμιση για το android2.3 κατεβαζω την ενημερωση ολα καλα και οταν φτανω στο τελικο σταδιο να κατεβει δεν κατεβαινει εμγανιζει ενα εικονιδιο στιν αρχη ενα τριγωνο και μεσα το ρομποτακι του android και τωρα που αλλαξα memory εβαλα class 10 μηπωσ και φταιει αυτο μου βγαζει ενα κυκλικο σχεδιο με μια γραμμη στην μεση.....και στην ουσια κολλαει και δεν κανει τπτ...το εχω αφησει μεχρι 10 ωρεσ!!!!!δεν ξερω ι να κανω και ουτε πολυ ξερω απο αυτα και χειροκινητα προσπαθησα αλλα τιποτα....μπορειτε να βοηθησετε ?το εχει κανενας αλλος αυτο το προβλημα???γτ απο οτι βλεπω ο μονος ειμαι απο τα σχολια....ευχαριστω!!!

 

Δοκίμασε ένα hard reset με παράλληλο format της κάρτας και ξαναδοκίμασε να κάνεις update.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Κατά 99% το κινητό σου φοράει custom recovery και γι' αυτό κολλάει η διαδικασία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες γιατί η γραφή greeklish απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ..

Στα του κινητού τώρα, βγάλε την μπαταρία, βάλ' την και άναψε το κινητό κρατώντας πατημένο το volume down και γράψε μας τι ακριβώς λέει στις πρώτες 3-4 γραμμές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ναι ενταξει καταλαθος εγραφα greeklish....το εκανα αυτο και μου βγαζει ασφαλεις συνδεση κατω κατω στην οθονη....δεν μου βγαζει κατι αλλο....!!!
Link to comment
Share on other sites

ναι ενταξει καταλαθος εγραφα greeklish....το εκανα αυτο και μου βγαζει ασφαλεις συνδεση κατω κατω στην οθονη....δεν μου βγαζει κατι αλλο....!!!

 

Δεν το έκανες σωστά.. Πρέπει να κρατήσεις πατημένο το volume down και μετά να πατήσεις το power και μόλις ανάψει αφήνεις τα κουμπιά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

α τωρα το βρηκα..λοιπον λεει:ACE PVT ENG S-OFF

HBOOT-0.85.2007 (PD9810000)

MICROP-0438

RADIO-26.13.04.19_M

 

Όπως σου είπα το κινητό σου φοράει custom rom και custom recovery οπότε επίσημες rom δεν μπορείς να πάρεις. Ή το αφήνεις όπως είναι ή ρίχνεις διάβασμα για να μάθεις 5 πράγματα πριν το πειράξεις. Ξεκίνα από εδώ: http://tinyurl.com/3stdasv

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ααα πολυ ωραια...χαχαχα...τι αλλο θελω ....(καμια σελιδα στα ελληνικα παρακαλω);)

δεν γινετε τιποτα δλδ????και κατι τελευταιο για να μην σε πριζω και εσενα..:P

τι μου προτεινεισ να κανω...???

Link to comment
Share on other sites

ααα πολυ ωραια...χαχαχα...τι αλλο θελω ....(καμια σελιδα στα ελληνικα παρακαλω);)

δεν γινετε τιποτα δλδ????και κατι τελευταιο για να μην σε πριζω και εσενα..:P

τι μου προτεινεισ να κανω...???

 

Να μαθεις ποσο ευκολα μπορεις να περασεις μια custom rom και να μη γυρισεις σε official...;)

Οδηγιες απλες στα Ελληνικα θα βρεις στη 1η σελιδα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Να μαθεις ποσο ευκολα μπορεις να περασεις μια custom rom και να μη γυρισεις σε official...;)

Οδηγιες απλες στα Ελληνικα θα βρεις στη 1η σελιδα.

 

Δεν έχω βρει καμία custom χωρίς προβλήματα σε όλες τις συσκευές που είχα. Οι official μετά απο κάποιες αναβάθμισεις είναι οι καλύτερες.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρει καμία custom χωρίς προβλήματα σε όλες τις συσκευές που είχα. Οι official μετά απο κάποιες αναβάθμισεις είναι οι καλύτερες.

 

Οι custom rom στο DHD εχουν βελτιωθει παρα πολυ και υπαρχουν πολλες σταθερες χωρις προβληματα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρει καμία custom χωρίς προβλήματα σε όλες τις συσκευές που είχα. Οι official μετά απο κάποιες αναβάθμισεις είναι οι καλύτερες.

 

Εγώ πάντως το battery drain με custom rom το έλυσα...

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις την Galnet MIUI ICM;; Η μπαταρια τι λεει;

 

Την έβαλα εδώ και 4 ημέρες περίπου, αρκετά eye-candy με μοναδική παραφωνία κατά την γνώμη μου, την έλλειψη καταλόγου εφαρμογών και το ασυνάρτητο πέταγμά τους πάνω στις επιφάνειες εργασίας. Η μπαταρία δεν κρατάει και πάρα πολύ, με κανονική χρήση (wifi και gps ενεργοποιημένα) κρατάει περίπου 30 ώρες την στιγμή που η προηγούμενη ROM του Cyanogen (+ ex launcher) μου κρατούσε 2 ημέρες. Επίσης μου λείψανε τα ομοιόμορφα widget των διάφορων launcher.

Link to comment
Share on other sites

απο τοτε που περασα την desense 4.6.1 καθε φορα που ανοιγω το wifi μου βγαζει ενα νοτιφικατιον με ενα αστερακι με μια πορτοκαλι τελεια στην μεση. αυτο ειναι συνηθως καποιο λινκ για διαφημιση. απο τι προερχεται ρε παιδια. το ιδιο βεβαια βγαζει κ στην αδερφη μου στο desire s σε στοκ ρομ, οποτε δεν οφειλεται στην ρομ.

 

τελος, υπαρχει τελικα κανενα "μαγαζακι"? θα μπορουσατε να με ενημερωσετε, εστω κ με πμ?

Edited by dimitris_86
Link to comment
Share on other sites

Υποψιαζομαι πως προερχεται απο τον dolphin browser....οποτε τον ανοιγω εμφανιζεται.

εχω πεταξει τον dolphin, αλλα εκτος αυτου, στο desire s δεν τον εβαλα ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...