Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού δε γνωρίζει πολλά, άφησε το όπως έχει...Το χαλασμένο τηλέφωνο πάντως λέει νοέμβριο η επίσημη αναβάθμιση.

 

 

 

Πιο off topic δε θα μπορούσες να είσαι...:p

 

Αν θες να πάρεις γνώμες κοίταξε στους διαξιφισμούς...

Πάντως είμαι κοντά στο motorola rarz...lol

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Ρώτησα εδώ για να δω τι θα προτιμήσει μετά ο κάτοχος του desire hd, όπως κι εγώ δηλ... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρώτησα εδώ για να δω τι θα προτιμήσει μετά ο κάτοχος του desire hd, όπως κι εγώ δηλ... ;)

 

Η προσωπικη μου ασυμαντη αποψη ειναι οτι η HTC απογοητευσε με τις τελευταιες συσκευες της (sensation,evo) αλλα και με το sense 3...Επισης πιστευω οτι το DHD δεν απεχει και πολυ απο τις παραπανω συσκευες.Τωρα με το ice scream τι να σου πω...θα δειξει...Ασε που φοβαμαι τη προσαρμογη του sense στο ice scream.Το sense 3 δειχνει πολυ luggy σε σχεση με το 2.1, οχι μονο στο DHD αλλα και στις νεοτερες συσκευες.

Ετσι λοιπον μιας και εχω καλη επιδοτηση και δε βλεπω να περνω συσκευη για τα επομενα 2 χρονια,μαλλον θα καταληξω στη καλυτερη συσκευη που κυκλοφορει αυτη τη στιγμη,δηλ το rarz...:p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω την καλύτερη ROM για το dhd μου..

Τόσο καιρό έιχα coredroid, αλλά έχει πολλές bugs, και έχει να βγάλει καινούρια έκδοση 2 μήνες τώρα..

 

Άμα γίνετε να μου πείτε μια λίστα με τις καλύτερες rom για dhd. Θα προτιμούσα: τελαιυταία android,stable και sense 3.5.Αλλά και χωρίς sense 3.5 παλεύετε.

Για πείτε, για πείτε.

 

Υ.Γ Προσπάθησα να βάλω RCMix3d Runny v3.3 αλλά δεν μου bootarei..:rolleyes:

Χωρίς να είμαι σίγουρος, πάω για Android Revolution HD, αν και δεν έχει 3.5, ή αλλιώς RCMix3d Bliss v1.3

Edited by CityBong
Link to comment
Share on other sites

Η προσωπικη μου ασυμαντη αποψη ειναι οτι η HTC απογοητευσε με τις τελευταιες συσκευες της (sensation,evo) αλλα και με το sense 3...Επισης πιστευω οτι το DHD δεν απεχει και πολυ απο τις παραπανω συσκευες.Τωρα με το ice scream τι να σου πω...θα δειξει...Ασε που φοβαμαι τη προσαρμογη του sense στο ice scream.Το sense 3 δειχνει πολυ luggy σε σχεση με το 2.1, οχι μονο στο DHD αλλα και στις νεοτερες συσκευες.

Ετσι λοιπον μιας και εχω καλη επιδοτηση και δε βλεπω να περνω συσκευη για τα επομενα 2 χρονια,μαλλον θα καταληξω στη καλυτερη συσκευη που κυκλοφορει αυτη τη στιγμη,δηλ το rarz...:p

 

Hλία το Sense 3, δεν είναι καθόλου laggy στο EVO. Δεν βλέπω κάτι τέτοιο.

Σε γενικές γραμμές όμως θα συμφωνήσω μαζί σου. Μας κοροϊδεύουν οι κατασκευαστές ψιλό γαζί. Βέβαια φταίμε εμείς που πάμε και αγοράζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω την καλύτερη ROM για το dhd μου..

Τόσο καιρό έιχα coredroid, αλλά έχει πολλές bugs, και έχει να βγάλει καινούρια έκδοση 2 μήνες τώρα..

 

Άμα γίνετε να μου πείτε μια λίστα με τις καλύτερες rom για dhd. Θα προτιμούσα: τελαιυταία android,stable και sense 3.5.Αλλά και χωρίς sense 3.5 παλεύετε.

Για πείτε, για πείτε.

 

Υ.Γ Προσπάθησα να βάλω RCMix3d Runny v3.3 αλλά δεν μου bootarei..:rolleyes:

Χωρίς να είμαι σίγουρος, πάω για Android Revolution HD, αν και δεν έχει 3.5, ή αλλιώς RCMix3d Bliss v1.3

 

Αφου σου αρεσει η themed rom δοκιμασε αυτη με sense 3.5.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μια που το έφερε η κουβέντα ...Υπάρχει περίπτωση να δούμε Desensed με 3.5 :) ??

 

χμ...δε νομιζω φιλε μου.Τα παιδια θελουν να δουλευουν μονο πανω σε ruu που ειναι για το DHD και οχι σε καποιο port απο αλλη συσκευη...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα.

Εχω ένα περίεργο πρόβλημα. Στο παλιό μου κινητό, το HTC wildfire είχα κάποια προγράμματα εγκατεστημένα, όπως το πολύ καλό call meter ng. Διαβάζω εδώ στις σελίδες, για το juice defender και το gps status τα οποία με ενδιαφέρουν πολύ. Επίσης κ το sygic aura. Ε λοιπόν όλα αυτα τα προγράμματα δεν τα βρίσκω στο market όταν τα ψάχνω μέσω του κινητού. Επίσης αλλά πολλά προγράμματα που κατά καιρούς με ενδιέφεραν, έλεγε στο market (μέσω υπολογιστή)ότι για το wildfire είναι διαθέσιμα αλλά για το HD όχι.

 

Τι κάνω λάθος ?

 

Είναι stock το κινητό, Με όλα τα τελευταία updates.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα.

Εχω ένα περίεργο πρόβλημα. Στο παλιό μου κινητό, το HTC wildfire είχα κάποια προγράμματα εγκατεστημένα, όπως το πολύ καλό call meter ng. Διαβάζω εδώ στις σελίδες, για το juice defender και το gps status τα οποία με ενδιαφέρουν πολύ. Επίσης κ το sygic aura. Ε λοιπόν όλα αυτα τα προγράμματα δεν τα βρίσκω στο market όταν τα ψάχνω μέσω του κινητού. Επίσης αλλά πολλά προγράμματα που κατά καιρούς με ενδιέφεραν, έλεγε στο market (μέσω υπολογιστή)ότι για το wildfire είναι διαθέσιμα αλλά για το HD όχι.

 

Τι κάνω λάθος ?

 

Είναι stock το κινητό, Με όλα τα τελευταία updates.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Αν έχεις Ελληνικό μενού δοκιμασε να το γυρισεις στα Αγγλικά και ψάξε ξανά

Link to comment
Share on other sites

το γύρισα στα αγγλικά, αλλα δεν ειχα κανενα αποτέλεσμα.

Αλλα και απο το λαπτοπ όταν μπαίνω στη σελίδα και ψάχνω, μου βγάζει το εξής :

 

http://img846.imageshack.us/img846/4090/hdhproblem.th.jpg http://img849.imageshack.us/img849/6113/gpstoolbox.th.jpg

 

ποιο είναι αυτο το φίλτρο αξιολόγησης περιεχομένου που λέει ?

 

 

 

Επίσης τώρα που το βλέπω, προσπαθώντας να το αλλάξω πάλι στα ελληνικά, βλέπω οτι την εχω χάσει τη γλώσσα. Βγάζει όλο συνδέσεις μεταξύ : English, Denmark, Finland, Norway, Sweden, Tanska, Suomi, Norja... Ευτυχώς έχω ελληνικά στα μηνύματα και στον καιρό. Και στις επαφές μου.

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

Τραγικό πρόβλημα με τη μπαταρία (ελπίζω!).

 

Αρχικά τονίζω πως το τελευταίο δεκαήμερο είχε αδειάσει εντελώς 2-3 φορές (το τονίζω αυτό διότι παντού διαβάζω πως οι μπαταρίες μας δεν τα πάνε καλά με full άδειασμα) ενώ τελευταία είχα κάποια περίεργα overnight αδειάσματα και υπερβολικό drain που ίσως έδειχνε πως η μπαταρία είναι στα τελευταία της.

 

Χτές το πρωϊ λοιπόν, αφού το βράδυ είχε μείνει η μπαταρία στο 3% με το που ξυπνάω παω σπίτι και λίγο πρίν το συνδέσω κλείνει το τηλέφωνο. Το συνδέω, το ανοίγω, όλα κανονικά. Το άφησα καμιά ώρα μέχρι το 60% και για να κερδίσω λίγο χρόνο (έκανα calibration μπαταρίας και έπρεπε να την γεμίσω) είπα να το κλείσω. Κάνω απενεργοποίηση και το αφήνω να φορτίσει. Γυρίζω κανα δίωρο μετά και εκεί που περίμενα να δω πράσινο led, βλέπω ακόμα πορτοκαλί.

 

Ώπα, λεω, κάτι πήγε βόρεια.

 

Δοκιμάζω να το ανοίξω, τίποτα. Δεν άνοιγε. Το βγάζω από τον φορτιστή, τα ίδια. Μάλιστα όσο το είχα αποσυνδεδεμένο από την πρίζα, το πορτοκαλί led παρέμενε αναμμένο! Για να καταφέρει να ανοίξει αναγκαστικά βγάζω μπαταρία. Αμ δε! Με το που την ξαναβάζω, όχι μόνο πάλι δεν ανοίγει, αλλά τώρα δεν ανάβει καν το led όταν το συνδέω στο φορτιστή!

 

Δοκίμασα δεκάδες τρόπους, να το ανοίξω χωρίς sim ή/και sd, να το συνδέσω στο φορτιστή χωρίς μπαταρία κ.λπ. αλλά τζίφος. Δοκίμασα διαφορετικά καλώδια, φορτιστές, πρίζες, τίποτα. Άφησα τη μπαταρία εκτός τηλεφώνου για ώρα και ξαναδοκίμασα, πάλι τίποτα.

 

Τι στο κέρατο μπορεί να παίχτηκε; Ενεργοποιήθηκε ο μηχανισμός προστασίας της μπαταρίας και αχρηστεύτηκε; Ίσως το πιο πιθανό λόγω και της κακομεταχειρησης, αλλά διαβάζω διάφορα για καμένες πλακέτες και κυκλώματα φόρτισης και έχω μπεί σε panic attack mode... :cry:

 

Αύριο-μεθαύριο θα βγώ στο κυνήγι για μια καινούρια μπαταρία, in the meantime έχει κανείς καμιά ιδέα του τι μπορώ να κάνω για να σιγουρευτώ τουλάχιστον πως φταίει η μπαταρία ή το τηλέφωνο;

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Κατ΄αρχήν το τηλέφωνο είναι πειραγμένο ή όχι? Επίσης όταν λες δεν ανοίγει τι ακριβώς εννοείς? Δεν ανάβει καν ή ανάβει αλλά δεν δείχνει τίποτα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ, ξέχασα τελείως τα βασικά. Rooted με περασμένη την τελευταία ARHD εδώ και μια εβδομάδα.

 

Δεν ανοίγει καθόλου, ούτε καν σε bootloader. Σαν να έχει νεκρώσει το power, συν του οτι δεν ανάβει καν λαμπάκι όταν το συνδέω στο ρεύμα.

 

Διάβασα σε μια παρόμοια περίπτωση πως αν ενεργοποιηθεί η ασφάλεια της μπαταρίας είναι λογικό να μην φορτίζει αφου η μπαταρία είναι σαν να μην υπάρχει... fingers crossed...

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα με το DHD μου. Χαλασε το ηχειο το εσωτερικο της κλησης και οταν μιλαω στο τηλεφωνο δεν ακουγεται τιποτα οποτε αναγκαζομαι να βαλω μεγαφωνο. Θελω να το φτιαξω. Το θεμα ειναι πως ειναι rootαρισμενο φοραει μια rcmix3D ρομ και τετοια s-off και μπλαμπλα ουτε που τα θυμαμαι τωρα μπορει καποιος να με βοηθεισει στα εξης: 1) Που θα μιλησω για να το στειλω?Στο ΠΛΑΙΣΙΟ που το πηρα η σε καποια εξηπηρετιση πελατων της htc?

2) τι θα πρεπει να κανω για να εχω παλι τιν εγγυηση μου στο κινητο ωστε να την δεχτουν και επισης αν γινεται καποια link με τα εργαλια αυτα( επιστροφη σε official λογισμικο και τετοια αν θυμαμαι καλα)

3) αν ξερει καποιος ποσο περιπου κοστιζει αυτο γιατι μου ειπε καποιος οτι πρεπει να αλλαξει ολο το μπροστα μερος του κινητου για να το φτιαξουν σε περιπτωση π επιλεξω να μην το επαναφερω για εγγυηση...γιατι αμα θελει αλλαγη οθονης θα πρεπει να παει πολυ το μαλλι...

ευχαριστω πολυ παιδια αν γινεται να μ απαντησετε γιατι ειναι αναγκη !!!!!! :cry:

Link to comment
Share on other sites

2) Έχω την εντύπωση πως μπορείς απλά να περάσεις την επίσημη ρομ για να το ξερουτάρεις... ας απαντήσει όμως και κάποιος που ξέρει 100% :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα με το DHD μου. Χαλασε το ηχειο το εσωτερικο της κλησης και οταν μιλαω στο τηλεφωνο δεν ακουγεται τιποτα οποτε αναγκαζομαι να βαλω μεγαφωνο. Θελω να το φτιαξω. Το θεμα ειναι πως ειναι rootαρισμενο φοραει μια rcmix3D ρομ και τετοια s-off και μπλαμπλα ουτε που τα θυμαμαι τωρα μπορει καποιος να με βοηθεισει στα εξης: 1) Που θα μιλησω για να το στειλω?Στο ΠΛΑΙΣΙΟ που το πηρα η σε καποια εξηπηρετιση πελατων της htc?

2) τι θα πρεπει να κανω για να εχω παλι τιν εγγυηση μου στο κινητο ωστε να την δεχτουν και επισης αν γινεται καποια link με τα εργαλια αυτα( επιστροφη σε official λογισμικο και τετοια αν θυμαμαι καλα)

3) αν ξερει καποιος ποσο περιπου κοστιζει αυτο γιατι μου ειπε καποιος οτι πρεπει να αλλαξει ολο το μπροστα μερος του κινητου για να το φτιαξουν σε περιπτωση π επιλεξω να μην το επαναφερω για εγγυηση...γιατι αμα θελει αλλαγη οθονης θα πρεπει να παει πολυ το μαλλι...

ευχαριστω πολυ παιδια αν γινεται να μ απαντησετε γιατι ειναι αναγκη !!!!!! :cry:

 

Καλημέρα...

 

1) στο επίσημο service της htc απευθύνεσαι κατευθείαν.

2) όπως είπε ο φίλος akpe περνάς την official ruu που θα βρεις στο ανάλογο thread στους xda, και στη συνέχεια με το εργαλείο που έκανες s off, θα το γυρίσεις σε s on, μιας και παραμένει.

3) επειδή στοιχίζει αρκετά δε βλέπω τον λόγο να μη το επαναφέρεις στην εγγύηση.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αποχτες το πρωί δεν μορω να συνδεθω στο WiFi του σπιτιου μου! Εκανα και επανεκιννηση τιποτα! Ανοιξα και μια εφαρμογη απο το μαρκετ που εντοπιζει τα διαθεσιμα δικτυα, και αν και εμφανιζεται εκει, εν τουτοις δεν συνδεεεται.

Ως προχτες εμπαινει κανονικοτατα..

Για να προλαβω λυσεις του τυπου δοκιμασε αλλο κινητο κ.λ.π. τονιζω οτι ο αδερφος μου μπαινει κανονικα με ενα SGS I ..

Εχω DeSense 4.4

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν θες να το αφαιρέσεις από τα σωσμένα δίκτυα και να το ξαναποθηκεύσεις εκ νέου, εάν δεν το έχεις ήδη κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.Θα ήθελα να ρωτήσω εαν γνωρίζει κάποιος για την προσφορά του dropbox

και με ποια rom θα πρεπει να το εγκαταστήσουμε για να πάρουμε τα 3gb δωρο.Η ρομ πρεπει να είναι sense 3.5, το δοκίμασα με την rcmix3d 3.3 αλλά δεν έγινε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που το κινητό χρειαστεί επισκευή και δεν έχουμε πουθενά την απόδειξη αγοράς τι γίνεται; Ψάχνω από προχτές και τζίφος... :cry:

 

Μέσω σειριακού αριθμού ξέρωγω; :worry:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ χωρίς απόδειξη το πήγα και δεν υπήρχε πρόβλημα. Βέβαια γνώριζα ότι το τηλέφωνο προορίζοταν για την ελληνική αγορά. Αυτοί μέσω IMEI (προφανώς επικοινωνούν με την HTC), γνωρίζουν ποια έχουν εγγύηση και ποια όχι.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να τσεκάρουμε το ΙΜΕΙ εμείς; :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία έχει αρχίσει και κλείνει συχνά το sense και να ξαναφορτώνει από την αρχή και μου σπάει τα νεύρα...

Τι μπορεί να φταίει;

Έχω την τελευταία επίσημη rom...

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα γραφω εδω γιατι εχω ενα προβλημα με ενα htc inspire ειναι παρομιο με το desire γιαυτο θελω την βοηθεια σας το πηραμε εχθες απο αμερικη αλλα στο μενου δεν εχει ελληνικα κ αποφασισαμε να του μαλουμε μια αλλη ρομ επρεπε ομως να γινει ροουτ πρωτα πηραμε ενα προγραμα που κανει ροοτ ακολουθησαμε της διαδικασιες βημα βημα οπως ελεγε εκει οταν τελιωσε το ρουτ ζητησε επανεκινηση και αυτο ηταν το τηλεφωνο δεν ξαναανοιξε ποτε..... ουτε σε βουτλοαντερ μοντ ανοιγει τιποτα!!! καμια βοηθεια καπιος ?????καμια ιδεα τι να κανω??:cry:

το ρουτ εγινε με αυτο εδω τον τροπο

Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ χωρίς απόδειξη το πήγα και δεν υπήρχε πρόβλημα. Βέβαια γνώριζα ότι το τηλέφωνο προορίζοταν για την ελληνική αγορά. Αυτοί μέσω IMEI (προφανώς επικοινωνούν με την HTC), γνωρίζουν ποια έχουν εγγύηση και ποια όχι.

Τι θα πει προοριζόταν για την ελληνική αγορά?

Και στην Αγγλία να το έχεις πάρει, υποτίθεται ότι υπάρχει πανευρωπαϊκή εγγύηση και μόνο χάρη στο ΙΜΕΙ, υποχρεώνονται να στο φτιάξουν σε οποιαδήποτε χώρα.

Τουλάχιστον αυτό ξέρω ότι ισχύει με την πανευρωπαϊκή εγγύηση στα κινητά, πχ με ΝΟΚΙΑ.

Αν ισχύει κάτι άλλο για την HTC, παρακαλώ ενημερώστε με.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...