Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και βλεπω πλεον οτι πολλοι χρησιμοποιουμε την ιΟΟ με sense 3,μηπως ξερει κανεις αν μπορουμε να φλασαρουμε κανενα theme ,εστω και εικονιδια για σημα wifi κτλ?

 

Δυστυχώς μόνο το battery%...Ο Kris δεν έχει δυστυχώς ομάδα από πίσω να τον υποστηρίζει...Πρώτα νομιζω θα λύσει τα θεματακια της ROM και μετά θα δει τα υπόλοιπα.

 

Sent from my HTC Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειναι με απλα λογια ο τροπος που θα επεμβαινει στον επεξεργαστη.Η καλυτερη ρυθμιση για μπαταρια αλλα και γενικα για καθημερινη χρηση ειναι το smartass.Δε χρειαζεται να φτιαχνεις προφιλ.Επισης καλο ειναι να μη το ανεβαζουμε πανω απο τα 1200,οχι γιατι δεν αντεχει ο επεξεργαστης,αλλα για να αποφευγουμε τα ''παγωματα'' που βιωσες κι εσυ.

 

στου ι00 καλυτερα ποιο τα απο τα 2 δουλευει ?

convervative max:1152 min:230 ή smartass

 

ή δεν εχει να κανει με την ρομ η επιλογη . Εμενα με ενδιαφερει η καθημερινη χρηση και οσο το δυνατον μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας (αν ειναι εφικτος ενας τετοιος συνδυασμος )

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

στου ι00 καλυτερα ποιο τα απο τα 2 δουλευει ?

convervative max:1152 min:230 ή smartass

 

ή δεν εχει να κανει με την ρομ η επιλογη . Εμενα με ενδιαφερει η καθημερινη χρηση και οσο το δυνατον μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας (αν ειναι εφικτος ενας τετοιος συνδυασμος )

 

Smartass: 1150-245 (στο περίπου τα νουμερα),είναι το καλύτερο για καθημερινή χρήση σε όλες τις roms με custom kernels...

 

Edit: οποίος θέλει,βγήκε fix για το pin code της i00.Θα το βρείτε στα τελευταία posts του thread.

 

Sent from my HTC Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο προχθες που κατεβασα την android 2,3 δε μπορω να κανω ενημερωση στις εφαρμογες, τι συμβαινει ????

 

Mαλλον υπαρχει καποιο προβλημα στους servers.Δοκιμασε παλι...

 

Στα mods της i00 προστεθηκε ενα .zip με το pin code fix.Απλα βαλτε το στη καρτα και καντε το install απο recovery χωρις wipe.Επισης προστεθηκε και η εφαρμογη που υποστηριζει το call recording.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες , οταν περναω καποια καινουργια ρομ και σεταρω τον λογαριασμο του gmail αυτομετα περνουνται καποιες εφαρμογες που εχω κατεβασει + επαφες ...δλδ επαναφερει καποιο backup που εχει παρει.

Στην εγκατασταση ξετσεκαρω πλεον το backup + στο απορρητο ξετσεκαρω τις 2 τελευταιες επιλογες για επαναφορα αλλα εξακολουθει να το κανει ? Ξερετε πως μπορω να το σταματησω αυτο ή να διαγραψω το backup στο λογαριασμο gmail ?

 

 

EDIT : [ROM] TRUE SENSE 3.0 - i00 ROM 5.3 - UPDATED 18/05/2011 UP

 

Θα με ενδιέφερε και εμένα αυτό, όποιος το ξέρει ας μας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Από χθες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Δεν συγχρονίζει τις επαφές και ο συγχρονισμός με το ημερολόγιο κρατάει αρκετό διάστημα. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον ;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες , οταν περναω καποια καινουργια ρομ και σεταρω τον λογαριασμο του gmail αυτομετα περνουνται καποιες εφαρμογες που εχω κατεβασει + επαφες ...δλδ επαναφερει καποιο backup που εχει παρει.

Στην εγκατασταση ξετσεκαρω πλεον το backup + στο απορρητο ξετσεκαρω τις 2 τελευταιες επιλογες για επαναφορα αλλα εξακολουθει να το κανει ? Ξερετε πως μπορω να το σταματησω αυτο ή να διαγραψω το backup στο λογαριασμο gmail ?

 

 

EDIT : [ROM] TRUE SENSE 3.0 - i00 ROM 5.3 - UPDATED 18/05/2011 UP

 

και εγώ το παθαίνω αυτο αν ξερει κάποιος ας μας ενημερωσει ! και εγώ με την ίδια ρομ είμαι !

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον πως θα βάλω coredroid γιατί θέλω htc sence.

Ερωτήσεις.

1. Βγαίνει κάθε 3-4 μερες καινουρια έκδοση. Αυτο σημαίνει ότι θα κάνω update χωρίς να χάνω τίποτα? Η όλα απο την αρχή σε κάθε νέα έκδοση?

2. Θα μπορώ να αλλάξω το boot animation? Γιατί σε αυτήν που έχω εγώ τώρα δεν με αφήνει. ( Δεν έχω βάλει custom rom. Όπως το πήρα είναι. )

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον πως θα βάλω coredroid γιατί θέλω htc sence.

Ερωτήσεις.

1. Βγαίνει κάθε 3-4 μερες καινουρια έκδοση. Αυτο σημαίνει ότι θα κάνω update χωρίς να χάνω τίποτα? Η όλα απο την αρχή σε κάθε νέα έκδοση?

2. Θα μπορώ να αλλάξω το boot animation? Γιατί σε αυτήν που έχω εγώ τώρα δεν με αφήνει. ( Δεν έχω βάλει custom rom. Όπως το πήρα είναι. )

 

1) Αυτο εξαρταται απο το update.Aν χρειαζεται full wipe η οχι, το αναφερει παντα ο dev.

2)Ολες σχεδον οι cooked roms εχουν δικο τους bootanimation που ομως αν θες μπορεις να το αλλαξεις.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

1) Αυτο εξαρταται απο το update.Aν χρειαζεται full wipe η οχι, το αναφερει παντα ο dev.

2)Ολες σχεδον οι cooked roms εχουν δικο τους bootanimation που ομως αν θες μπορεις να το αλλαξεις.

 

Ty..

 

Ποια λέτε είναι καλύτερη? Leedroid ή Coredroid? Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μόνο το battery%...Ο Kris δεν έχει δυστυχώς ομάδα από πίσω να τον υποστηρίζει...Πρώτα νομιζω θα λύσει τα θεματακια της ROM και μετά θα δει τα υπόλοιπα.

 

Sent from my HTC Desire HD

 

Δεν είναι θέμα υποστήριξης απλά όλοι οι themers δεν φτιάχνουν themes για ROMs που κάνουν συχνά updates και ο λόγος είναι πολύ απλός... Δεν γίνεται κάθε 1-2 μέρες να ξανά themάρουν από την αρχή τις εφαρμογές...

Όταν λοιπόν θα γίνουν σταθερές και θα σταματήσουν τα τόσο συχνά updates θα υπάρξουν και themes... Και όταν λέω ότι κάνουν συχνά updates εννοώ συχνά updates στα ίδια τα applications, και όχι στην υπόλοιπη ROM... γιατί αν ήταν συχνά τα updates διορθώνοντας bugs χωρίς όμως να αλλάζουν κάτι στα αρχεία .apk τότε δεν θα υπήρχε πρόβλημα...

 

Sent from my DesireHD with Mixed_Theme

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα υποστήριξης απλά όλοι οι themers δεν φτιάχνουν themes για ROMs που κάνουν συχνά updates και ο λόγος είναι πολύ απλός... Δεν γίνεται κάθε 1-2 μέρες να ξανά themάρουν από την αρχή τις εφαρμογές...

Όταν λοιπόν θα γίνουν σταθερές και θα σταματήσουν τα τόσο συχνά updates θα υπάρξουν και themes... Και όταν λέω ότι κάνουν συχνά updates εννοώ συχνά updates στα ίδια τα applications, και όχι στην υπόλοιπη ROM... γιατί αν ήταν συχνά τα updates διορθώνοντας bugs χωρίς όμως να αλλάζουν κάτι στα αρχεία .apk τότε δεν θα υπήρχε πρόβλημα...

 

Sent from my DesireHD with Mixed_Theme

 

Δε νoμιζω οτι υπαρχει καποια ρομ που να μη κανει συχνα updates αλλα και να μη χρησιμοποιει παντα στο changelog ''more speed''-''more tweeks'' ''optimized'' και αλλα τετοια ωραια, χωρις φυσικα να ισχυει κατι τετοιο...Και ειναι φυσικο ΟΛΕΣ οι νεες roms που ξεκινανε με μια βαση,μεχρι να λυσουν ''θεματα'' να κανουν πιο συχνα updates.Επισης αλλες κανουν και ''προσεχως στα village'',ανακοινωνοντας την επομενη version με changelog σαν coming soon...Κι ομως υποστηριζονται απο themers...;)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δε νoμιζω οτι υπαρχει καποια ρομ που να μη κανει συχνα updates αλλα και να μη χρησιμοποιει παντα στο changelog ''more speed''-''more tweeks'' ''optimized'' και αλλα τετοια ωραια, χωρις φυσικα να ισχυει κατι τετοιο...Και ειναι φυσικο ΟΛΕΣ οι νεες roms που ξεκινανε με μια βαση,μεχρι να λυσουν ''θεματα'' να κανουν πιο συχνα updates.Επισης αλλες κανουν και ''προσωχως στα village'',ανακοινωνοντας της επομενη version με changelog σαν coming soon...Κι ομως υποστηριζονται απο themers...;)

 

Ισχύει κατά βάση,

 

απλά οι μάγειρες περιορίζουν τους themers γιατί, σπάνια αναφέρουν στα changelog τους όλες τις αλλαγές που κάνουν στα .apk (ειδικά τώρα που κάνουν porting εφαρμογών του Sense 3.0). Σε κάθε έκδοση λοιπόν με το βελτιωμένο "layout for DHD resolution" γίνεται το έλα να δεις σε αλλαγές στα resources και ο themer ψάχνεται για να βρει τι άλλαξε.. :wacko:

 

Γι'αυτό βάζουμε μια CyanogenMod, φτιάχνουμε το theme μας σε .apk και ησυχάζουμε μια για πάντα!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ty..

 

Ποια λέτε είναι καλύτερη? Leedroid ή Coredroid? Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2.

 

Aυτές τις ημέρες καλύτερη η Coredroid, συν οτι δεν είσαι αναγκασμένος να περιμένεις το πότε θα φτιάξουν θέμα. Φλασάρεις μια κι έξω.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και βλεπω πλεον οτι πολλοι χρησιμοποιουμε την ιΟΟ με sense 3,μηπως ξερει κανεις αν μπορουμε να φλασαρουμε κανενα theme ,εστω και εικονιδια για σημα wifi κτλ?

 

Αν μπεις μέσα στο thread της i00 εβαλε ένα παλικάρι ένα θέμα για WiFi και network. Από την cyanogen σε πράσινο χρώμα και ένας άλλος έχει βάλει με πράσινο glow effect και μπαταρία και flying animations...

Ελπίζω να βοήθησα.

;)

;)

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες , 2 γρηγορες ερωτησουλες ?

1. γινεται καποιες default εφαρμογες / παιχνιδια να τα κανω unistall ? πχ peep , plurk etc ? και αν ναι , πως ?

2. υπαρχει προγραμμα που να μπορει να σου κανει φακελους οπως πχ το iphone για τα παιχνιδια , εφαρμογες , gps etc ετσι ωστε να μην υπαρχουν στο μενου 21651651 εικονιδια ?

 

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες , 2 γρηγορες ερωτησουλες ?

1. γινεται καποιες default εφαρμογες / παιχνιδια να τα κανω unistall ? πχ peep , plurk etc ? και αν ναι , πως ?

2. υπαρχει προγραμμα που να μπορει να σου κανει φακελους οπως πχ το iphone για τα παιχνιδια , εφαρμογες , gps etc ετσι ωστε να μην υπαρχουν στο μενου 21651651 εικονιδια ?

 

 

1.Ναι,γινεται αν εισαι root.Μπορεις να το κανεις μεσω titanium backup,αλλα προσεξε γενικα τι θα σβησεις.Αυτα που ανεφερες πχ,μπορεις να τα αφαιρεσεις χωρις προβλημα.

2.Ναι,υπαρχει εφαρμογη (αλλα δε θυμαμαι ποια).Αν θες να δεις πως ειναι πηγαινε στη κεντρικη σελιδα της coredroid και δες τα screenshots.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Βάζω Coredroid και έχω μια ερώτηση.

Επειδή η Coredroid 6.5 έχει wipe όλα θα διαγραφτούν. Άρα πως μπορώ να αποθηκεύσω τα saves κάποιον παιχνιδιών?

Π.χ της gameloft τα παιχνίδια άμα πάρω τον φάκελο που είναι στην sd θα μου κρατήσει τα saves?

 

Μήπως κάποιο backup πρόγραμμα υπάρχει που να κάνει αυτή την δουλειά? ( Ίσως Titanium Backup ? )

Link to comment
Share on other sites

Βάζω Coredroid και έχω μια ερώτηση.

Επειδή η Coredroid 6.5 έχει wipe όλα θα διαγραφτούν. Άρα πως μπορώ να αποθηκεύσω τα saves κάποιον παιχνιδιών?

Π.χ της gameloft τα παιχνίδια άμα πάρω τον φάκελο που είναι στην sd θα μου κρατήσει τα saves?

 

Μήπως κάποιο backup πρόγραμμα υπάρχει που να κάνει αυτή την δουλειά? ( Ίσως Titanium Backup ? )

Τitanium backup η mybackup pro θα κανουν τη δουλεια που θες,οχι μονο στα παιχνιδια,αλλα σε ολες τις εφαρμογες σου.Απλα να κανεις backup και restore μονο τις εφαρμογες και τα δεδομενα τους και οχι τα δεδομενα συστηματος,γιατι αν επαναφερεις τα δεδομενα του συστηματος θα γινει αχταρμας η coredroid και θα αρχισουν τα f/cs...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Me My Backup Pro.

Μόλις εγκαταστήσω την νέα Rom, και πατήσω Restore θα εγκατασταθούν οι apps/games με τοις ρυθμίσεις/saves τους? Η πρώτα θα εγκαταστήσω τα προγραματα/παιχνιδια και με το restore θα έρθουν οι ρυθμίσεις/saves τους?

 

Υ.Γ Απλά για να ξέρω τι να κάνω BackUp

Link to comment
Share on other sites

Me My Backup Pro.

Μόλις εγκαταστήσω την νέα Rom, και πατήσω Restore θα εγκατασταθούν οι apps/games με τοις ρυθμίσεις/saves τους? Η πρώτα θα εγκαταστήσω τα προγραματα/παιχνιδια και με το restore θα έρθουν οι ρυθμίσεις/saves τους?

 

Υ.Γ Απλά για να ξέρω τι να κάνω BackUp

 

Aφου φυσικα θα εχεις κανει το backup και εχεις βαλει τη νεα rom,θα επιλεξεις restore και θα επανελθουν ολες οι εφαρμογες του backup μαζι με τα data τους,οπως ακριβως ηταν δηλαδη τη τελευταια φορα.

 

Edit:επιλεγείς apk+data...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Aφου φυσικα θα εχεις κανει το backup και εχεις βαλει τη νεα rom,θα επιλεξεις restore και θα επανελθουν ολες οι εφαρμογες του backup μαζι με τα data τους,οπως ακριβως ηταν δηλαδη τη τελευταια φορα.

 

Άρα για να γίνει αυτό, εκεί που με ρωτάει What Type of Back? Βάζω apks+data.. Έτσι? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...