Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις ανοίξει το 3g ?. Mήπως θέλει αυτό ;

 

Ναι κανονικα, !

απλα μου κανει εντυπωση γιατι τοσο στην στοκ , οσο και στην ι00 4.6.1 επαιζαν κανονικα τα ιδια settings

 

Edit: όλα καλά τελικά. Πέρασμά της ρομ ξανά και ξεκόλλησε. Άβυσσος η ψυχή των κινητών . :p

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά εγώ τον τελευταίο καιρό παρατηρώ το εξής: το κινητό φορτίζει πολύ γρήγορα από το 20% μέχρι το 70% περίπου (δηλαδή κανένα μισάωρο) κι από εκεί και πέρα μέχρι το 100% θα χρειαστεί 1,5 ώρα. Έχω κάνει φυσικά wipe τα battery stats, όπως και καλιμπράρισμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ τον τελευταίο καιρό παρατηρώ το εξής: το κινητό φορτίζει πολύ γρήγορα από το 20% μέχρι το 70% περίπου (δηλαδή κανένα μισάωρο) κι από εκεί και πέρα μέχρι το 100% θα χρειαστεί 1,5 ώρα. Έχω κάνει φυσικά wipe τα battery stats, όπως και καλιμπράρισμα.

 

Δε ξερω αν ρωτας η απλα το παραθετεις,αλλα δεν εχει να κανει με καμια ρομ -official η stock- αλλα ουτε με το καλιμπραρισμα.Τα μονα που επηρεαζουν τη φορτιση του κινητου ειναι η ποιοτητα της μπαταριας και τα watt.Αλλα γενικα μου φαινεται normal αυτο που αναφερεις.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ τον τελευταίο καιρό παρατηρώ το εξής: το κινητό φορτίζει πολύ γρήγορα από το 20% μέχρι το 70% περίπου (δηλαδή κανένα μισάωρο) κι από εκεί και πέρα μέχρι το 100% θα χρειαστεί 1,5 ώρα. Έχω κάνει φυσικά wipe τα battery stats, όπως και καλιμπράρισμα.

 

φυσιολογικο ειναι αυτο.. ειναι μεχρι το 80% οχι το 70.. και ειναι fast charge, ωστε να σε καλυψει με μπαταρια γρηγορα και για αρκετο χρονο..

Link to comment
Share on other sites

CyanogenMod,LeeDroid, team rc, core droid ή να περιμένω για official 2.3?

Ποιο απο αυτά?

 

Υ.Γ Έχω ενα προβληματάκι με τα ακουστικά. Ενώ μπορώ να ακούσω μουσική, το κινητό δεν ανταποκρινεται στα κουμπιά του ακουστικού ( απλα δεν κανει τίποτα ) και στις κλήσεις αμα φοράω ακουστικά δεν με ακούνε :'( . Τι μπορώ να κάνω για αυτό, θα λυθεί με καινούρια rom?

Link to comment
Share on other sites

φυσιολογικο ειναι αυτο.. ειναι μεχρι το 80% οχι το 70.. και ειναι fast charge, ωστε να σε καλυψει με μπαταρια γρηγορα και για αρκετο χρονο..

 

Σωστότατος. 80% έγραψα αρχικά αλλά το διόρθωσα (λανθασμένα βέβαια) σε 70%.

Όμως αν φορτίζει γρήγορα μέχρι το 80% δε θα αποφορτιστεί και πιο γρήγορα; Θέλω να πω ποιο το νόημα να δω μεγαλύτερο ποσοστό % τη στιγμή που η αποφόρτιση θα είναι γρήγορη; Ρωτάω, δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

CyanogenMod,LeeDroid, team rc, core droid ή να περιμένω για official 2.3?

Ποιο απο αυτά?

 

Υ.Γ Έχω ενα προβληματάκι με τα ακουστικά. Ενώ μπορώ να ακούσω μουσική, το κινητό δεν ανταποκρινεται στα κουμπιά του ακουστικού ( απλα δεν κανει τίποτα ) και στις κλήσεις αμα φοράω ακουστικά δεν με ακούνε :'( . Τι μπορώ να κάνω για αυτό, θα λυθεί με καινούρια rom?

 

Oι roms που ανεφερες εχουν εντελως διαφορετικα στοιχεια αλλα ολες λειτουργουν καλα,εκτος απο την kingdom της RCMix με τα γνωστα προβληματακια του port.Δες τη σελιδα της καθε rom,τι προσφερει,τι σου ''κανει'',δες screenshots, και αποφασισε.Μεσα στο καθε thread θα βρεις και τα προβληματα της καθε μιας..Μπορεις επισης να περασεις την official που θα βρεις εδω,σε αυτο το thread,στη 1η σελιδα.Δοκιμασε λοιπον και με αλλη rom και αν το προβλημα των ακουστικων συνεχιζεται ειναι πιθανον να φταινε τα ακουστικα και οχι το τηλεφωνο.

 

Σωστότατος. 80% έγραψα αρχικά αλλά το διόρθωσα (λανθασμένα βέβαια) σε 70%.

Όμως αν φορτίζει γρήγορα μέχρι το 80% δε θα αποφορτιστεί και πιο γρήγορα; Θέλω να πω ποιο το νόημα να δω μεγαλύτερο ποσοστό % τη στιγμή που η αποφόρτιση θα είναι γρήγορη; Ρωτάω, δεν ξέρω.

Οχι,δε παιζει κανενα ρολο η φορτιση με την αποφορτιση.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο battery monitor ειναι αυτο ?

Battery Monitor Widget https://market.android.com/details?id=ccc71.bmw

 

ή εχετε να προτεινετε καποιο αλλο ? τα βασικα με ενδιαφερει να εχει , ποσοστο μπαταριας και φυσικα την μικροτερη καταναλωση μπαταριας

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

Σωστότατος. 80% έγραψα αρχικά αλλά το διόρθωσα (λανθασμένα βέβαια) σε 70%.

Όμως αν φορτίζει γρήγορα μέχρι το 80% δε θα αποφορτιστεί και πιο γρήγορα; Θέλω να πω ποιο το νόημα να δω μεγαλύτερο ποσοστό % τη στιγμή που η αποφόρτιση θα είναι γρήγορη; Ρωτάω, δεν ξέρω.

 

οχι οχι, δεν εχει ρολο το ποσο γρηγορα φορτιζει με την αποφορτιση! ..δλδ αν πουμε οτι μια φορτιση θελει ενα 2ωρακι μεσα σε 2 ωρες θα χει αποφορτισει?!? :p ..απλα η εταιρια το χει κανει ετσι για τους βιαστικους που θελουν μεσα σε μιση ωρα να χουν ενα ικανοποιητικο ποσοστο μπαταριας :happy:

Edited by teodore88
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Μπορει καποιος που γνωριζει να εξηγησει τι ειναι το md5 checksum και πως το κανεις? Δεν το χω κανει ποτε πριν εγκαταστησω κατι! Ειναι λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Μπορει καποιος που γνωριζει να εξηγησει τι ειναι το md5 checksum και πως το κανεις? Δεν το χω κανει ποτε πριν εγκαταστησω κατι! Ειναι λαθος?

 

Σου δειχνει αν το αρχειο που κατεβασες ειναι οκ η εχει καταστραφει.Αν δεις σχεδον σε ολες τις rom κατω απο το download εχει ενα μακροσκελες αριθμο που γραφει md5:χχχχχχχχχ... κτλ.Κατεβαζεις λοιπον ενα προγραμμα για md5 check οπως πχ αυτο και τσεκαρεις αν ο αριθμος του αρχειου που κατεβασες ειναι ιδιος με το thread.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν και ο Γούγλης θα μπορούσε να σου πει πιο πολλά με λίγα λόγια το md5 είναι ένας αλγόριθμος που βγαίνει από ένα αρχείο (το πως ακριβώς δεν μας

νοιάζει στην προκειμένη περίπτωση) και σου επιτρέπει να τσεκάρεις αν το αρχείο που κατέβασες είναι το ίδιο με το αρχείο που ανέβασε ο αποστολέας.

Το πως τώρα εξαρτάτε από το λειτουργικό σου αλλά στα win (που, υποθέτω, έχουμε όλοι) υπάρχουν αρκετά προγράμματα που κάνουν τέτοιους ελέγχους.

 

Edit: Με πρόλαβε ο Ηλίας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο αλλά μερικοί το κάνουν για σιγουριά. Προσωπικά δεν έχω τσεκάρει ποτέ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. elthis δοκίμασες την 5.1 της i00 ?? Βλέπω διόρθωσε πολλά προβλήματά. Έχω ακόμη Kingdom 0.2 δεν φεύγω από sense 3 κόλλησα. :D
www.McManus.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Ένα θεματάκι που έχω με την official 2.3 είναι οτι δεν εμφανίζει το tv off animation. Δεν είναι σημαντικό, αλλά θα ήθελα να ξέρω αν το έχει και κάποιος άλλος.

 

Δεν ειναι δικο σου προβλημα φιλε μου... Το λεγομενο tv off animation ειναι χαρακτηριστικο του android 2.3, το οποιο οι διαφοροι developers εκαναν port και σε custom roms με Sense. Νομιζω πως η official 2.3 της HTC δεν το περιεχει καν.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. elthis δοκίμασες την 5.1 της i00 ?? Βλέπω διόρθωσε πολλά προβλήματά. Έχω ακόμη Kingdom 0.2 δεν φεύγω από sense 3 κόλλησα. :D

 

Nαι,την εχω...μια χαρα τρεχει.Νοιμιζω ειναι λιγο πιο smooth απο τη kingdom (πιθανον λογω του custom kernel) και οντως εχει αν οχι λιγοτερα, τα ιδια προβληματα.

Νομιζω πως η official 2.3 της HTC δεν το περιεχει καν.

Να εισαι σιγουρος οτι δε το περιλαμβανει...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

@ elthis

Ξέρεις αν ανεβάσει συντομα ο kris κάποιο update της i00 διορθόνωντας τα προβληματα με το πιν της σιμ και αλλα ?

Εσένα δουλευει κανονικά ο καιρος στο λοκσκριν ?

Link to comment
Share on other sites

@ elthis

Ξέρεις αν ανεβάσει συντομα ο kris κάποιο update της i00 διορθόνωντας τα προβληματα με το πιν της σιμ και αλλα ?

Εσένα δουλευει κανονικά ο καιρος στο λοκσκριν ?

 

To προβλημα με τη sim εχει λυθει.Οπως επισης δεν εχω καποιο προβλημα με τον καιρο στο lockscreen....

Τωρα για update δε ξερω...αυριο-μεθαυριο πιστευω κατι θα βγαλει.Το δουλευει πολυ παντως.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι σιγουρος οτι δε το περιλαμβανει...;)

 

Το κινητο εγινε root μετα απο δυο εβδομαδες κτησης, αρχες Δεκεμβριου του 2010, οποτε απο τοτε χαθηκε καθε επαφη με stock καταστασεις και για αυτο απαντησα στον φιλο με μια μικρη επιφυλαξη. :)

 

Επιβεβαιωμενο λοιπον. ;)

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

To προβλημα με τη sim εχει λυθει.

 

Πώς αφου δέν έβγαλε κάποιο update

 

Οπως επισης δεν εχω καποιο προβλημα με τον καιρο στο lockscreen....

Τωρα για update δε ξερω...αυριο-μεθαυριο πιστευω κατι θα βγαλει.Το δουλευει πολυ παντως.

 

Καταλαβαινω οτι το δουλευει , καλύτερα να περιμένω κάποιο update μήπως λύσει τα προβληματάκια που έχω !

Link to comment
Share on other sites

Πώς αφου δέν έβγαλε κάποιο update

 

To changelog το διαβαζουμε;;;LoL

''NOTE:

Having a sim pin causes the phone to reboot loop Remove your sim pin (if you have one) prior to installing this update''

 

Οταν τη περασεις,μετα περνας το pin....;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

To changelog το διαβαζουμε;;;LoL

''NOTE:

Having a sim pin causes the phone to reboot loop Remove your sim pin (if you have one) prior to installing this update''

 

Οταν τη περασεις,μετα περνας το pin....;)

 

Σόρρυ δεν το διάβασα ! Εχεις ακούσει κάποιον άλλο να εχει πρόβλημα με τον καιρο στο λοκσκριν ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...