Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μολις βγηκε το update παιδια:)

 

Με καποια επιπλεον προσθετα και τη δυνατοτητα για overclock για οσους το επιθυμουν...enjoy...;)

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

παιδια κολλησε το κινητο μου , ειχα την 4.6.1 και εβαλα πριν λιγα λεπτα την 5.1 αλλα αφου εκανα ολα τα βηματα του οδηγου για καινουργια ρομ και εκανε εγκατασταση κανονικα οταν παει να μπουταρει εμφανιζει την εικονα με το δαχτυλιδι κατω και κολλαει με αποτελεσμα να ξαναξεκιναει απο την εικονα της htc με τον ηχο που κανει

 

Το power δεν λειτουργει και μονο με βγαλσιμο μπαταριας κλεινει . Τι κανω ? :(

 

1. εκανα μλκια και δεν κρατασα back up της προηγουμενης ρομ

2. δεν εχω card reader για πεταξω μεσα μια αλλη ρομ

Edited by PGM_gr
HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

παιδια κολλησε το κινητο μου , ειχα την 4.6.1 και εβαλα πριν λιγα λεπτα την 5.1 αλλα αφου εκανα ολα τα βηματα του οδηγου για καινουργια ρομ και εκανε εγκατασταση κανονικα οταν παει να μπουταρει εμφανιζει την εικονα με το δαχτυλιδι κατω και κολλαει με αποτελεσμα να ξαναξεκιναει απο την εικονα της htc με τον ηχο που κανει

 

Το power δεν λειτουργει και μονο με βγαλσιμο μπαταριας κλεινει . Τι κανω ? :(

 

1. εκανα μλκια και δεν κρατασα back up της προηγουμενης ρομ

2. δεν εχω card reader για πεταξω μεσα μια αλλη ρομ

 

Βγαλε τη μπαταρια,ξαναβαλτη,πατησς power button με volume down να μπεις recovery,κανε ολα τα wipe παλι κι ξαναφλασαρε.

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα οτι εχει και αλλος το ιδιο προβλημα στο xda ...μπας και παιζει καποιο προβλημα της ρομ ?
HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα οτι εχει και αλλος το ιδιο προβλημα στο xda ...μπας και παιζει καποιο προβλημα της ρομ ?

 

Βαλε μια αλλη ρομ στη καρτα απο το recovery-mounts and storage-mount usb.θα ανοιξει σα δισκος στο pc και βαλε να φλασαρεις μια αλλη.

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

παιδια κολλησε το κινητο μου , ειχα την 4.6.1 και εβαλα πριν λιγα λεπτα την 5.1 αλλα αφου εκανα ολα τα βηματα του οδηγου για καινουργια ρομ και εκανε εγκατασταση κανονικα οταν παει να μπουταρει εμφανιζει την εικονα με το δαχτυλιδι κατω και κολλαει με αποτελεσμα να ξαναξεκιναει απο την εικονα της htc με τον ηχο που κανει

 

Το power δεν λειτουργει και μονο με βγαλσιμο μπαταριας κλεινει . Τι κανω ? :(

 

1. εκανα μλκια και δεν κρατασα back up της προηγουμενης ρομ

2. δεν εχω card reader για πεταξω μεσα μια αλλη ρομ

 

Φίλε και εμένα τα ίδια μου κάνει !!

Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα οτι εχει και αλλος το ιδιο προβλημα στο xda ...μπας και παιζει καποιο προβλημα της ρομ ?

 

Δοκίμασε να το ανάψεις χωρίς κάρτα sim.

 

 

Όσοι έχετε πρόβλημα με το boot ή δοκιμάστε χωρίς sim η απλά βγάλτε το pin από την κάρτα.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το ανάψεις χωρίς κάρτα sim.

 

 

Όσοι έχετε πρόβλημα με το boot ή δοκιμάστε χωρίς sim η απλά βγάλτε το pin από την κάρτα.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Φίλε χωρίς κάρτα άνοιξε !!

Τώρα πότε να την βάλουμε την κάρτα ?

Εγώ έχω και άλλο ένα πρόβλημα : δεν βρίσκει wi-fi !

Edited by kokos_nikos
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς βαλε την κάρτα σε ένα άλλο τηλέφωνο και αφαίρεσε το pin.

Και μετά βαλ' την στο κινητό. Αλλιώς θα έχεις τα ίδια προβλήματα.

Είναι πρόβλημα του lockscreen αυτό κι θα λυθεί σύντομα.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς βαλε την κάρτα σε ένα άλλο τηλέφωνο και αφαίρεσε το pin.

Και μετά βαλ' την στο κινητό. Αλλιώς θα έχεις τα ίδια προβλήματα.

Είναι πρόβλημα του lockscreen αυτό κι θα λυθεί σύντομα.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Εγώ έχω και άλλο ένα πρόβλημα :με την i00 4.6 ειχα φουλ σήμα και τώρα μου βγαζει μόνο το κυκλάκι στο σημα του wi-fi !

Edited by kokos_nikos
Link to comment
Share on other sites

εγω ξαναπερασα την 4.6.1 μεχρι να δω τι παιζει με αυτο το προβληματακι ...

Θενκς elthis για το κολπακι ,δεν το ηξερα καν και ημουν ετοιμος να τρεξω για card reader :p

 

Δοκίμασε να το ανάψεις χωρίς κάρτα sim.

 

 

Όσοι έχετε πρόβλημα με το boot ή δοκιμάστε χωρίς sim η απλά βγάλτε το pin από την κάρτα.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Χωρις πιν παιζει αψογα !!

 

 

 

Οσοι το κανατε εγκατασταση , στις πληροφοριες του λογισμικου - στην γραμμη Εκδοση Kernel λεει και σε εσας unavailable ?

 

Εκδοση βασικου φασματος , ειναι η radio ?

12.28b.60.140eu_26.03.02.26_M

Edited by kollatos
HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

Χωρις πιν παιζει αψογα !!

 

 

 

Οσοι το κανατε εγκατασταση , στις πληροφοριες του λογισμικου - στην γραμμη Εκδοση Kernel λεει και σε εσας unavailable ?

 

Εκδοση βασικου φασματος , ειναι η radio ?

12.28b.60.140eu_26.03.02.26_M

 

Ναι και εμένα το λεει στο kernel !

Εσένα παιζει ο καιρος στη οθόνη κλειδώματος γτ εμένα μου λεει μη διαθέσιμη πρόβλεψη καιρου ενώ μόλις το ξεκλειδώνεις στο ρολόι το δειχνει κανονικά !

Επίσης το σήμα του wi-fi δεν σου φαινεται λιγότερο απο την 4.6.1 ?

Link to comment
Share on other sites

δεν μου δειχνει τον καιρο στην οθονη κλειδωματος , πρεπει να το βαλω εγω σαν επιλογη ? μονο τα 4 εικονιδια κατω εχω

 

το wifi ειναι μια χαρα σε εμενα , ακριβως ιδιο με την 4.6.1

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

δεν μου δειχνει τον καιρο στην οθονη κλειδωματος , πρεπει να το βαλω εγω σαν επιλογη ? μονο τα 4 εικονιδια κατω εχω

 

το wifi ειναι μια χαρα σε εμενα , ακριβως ιδιο με την 4.6.1

 

Άμα πατησεις το δεξια εικονίδιο στην κάτω μπαρα διπλα απο το τηλέφωνο μετα πατησεις στην οθόνη κλειδώματος θα σου βγαλει τι θέλεις να βαλεις ,επισης οταν επιλέξεις θα πατησεις εκει που λεει εφαρμογη και διπλα απο αυτο σου λεει ρυθμισεις εκει αλλαζεις τα 4 εικονίδια στην οθονη κλειδώματος !

Παντως εμενα το σήμα του wi-fi ειναι αισθητα ελαττωμένο !

Link to comment
Share on other sites

Άμα πατησεις το δεξια εικονίδιο στην κάτω μπαρα διπλα απο το τηλέφωνο μετα πατησεις στην οθόνη κλειδώματος θα σου βγαλει τι θέλεις να βαλεις ,επισης οταν επιλέξεις θα πατησεις εκει που λεει εφαρμογη και διπλα απο αυτο σου λεει ρυθμισεις εκει αλλαζεις τα 4 εικονίδια στην οθονη κλειδώματος !

Παντως εμενα το σήμα του wi-fi ειναι αισθητα ελαττωμένο !

 

θενκς :) btw τον δειχνει κανονικα τον καιρο :)

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..εχω την iOO 4.5 και θελω να βαλω την 5.1..θελω full wipe?? Επισης στην 5 ελεγε οτι θελει και factory reset, για την 5.1 χρειαζεται?
Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανείς την ρόμ i00 5.1 και να έχει πρόβλημα στην οθόνη κλειδώματος με τον καιρό ?

Εμένα μου βγάζει στο ρολόι '' Μη διαθέσιμα δεδομένα καιρού '' και όταν πατάω να το ξεκλειδώσω μου λεει "Δεν υπάρχουν μετεωρολογικές προβλέψεις "

Άμα την ξαναφλασάρω την ρόμ θα φτιάξει ?

 

 

Καλησπερα παιδια..εχω την iOO 4.5 και θελω να βαλω την 5.1..θελω full wipe?? Επισης στην 5 ελεγε οτι θελει και factory reset, για την 5.1 χρειαζεται?

 

1.wipe data/factory reset

2.wipe cache partition

3.advance

wipe dalvik cache

 

Εγώ αυτά έκανα τώρα δεν ξερω αν χρειάζεται κάτι αλλο !

Link to comment
Share on other sites

καποιος με vodafone μπορει να μου τι ρυθμισεις βαζει στα εμαιλ , smtp? βαζω mail.vodafone.gr που απ'οσο θυμαμαι ειναι αυτος και λεει οτι η διευθυνση δεν ειναι σωστη.....Κατα 99% αυτο εβαζα στις προηγουμενες ρομ και επαιζε κανονικα ...Δεν ξερω αν εχει να κανει οτι ειμαι στην 5,1 του i00
HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

Επειδη πολλοι απο εμας διαβαζοντας καποιο post ψαχνομαστε πολλες φορες να βρουμε τη σελιδα απο μια rom, εναν kernel κτλ, εφτιαξα εναν οδηγο στην υπογραφη μου που θα βρειτε διαφορα ενδιαφεροντα thread με το link, για να μεταφερθειτε αμεσως. Ελπιζω να ειναι χρησιμος για πολλα παιδια και να μη γινομαι βαρος στους mods του thread.

Αν εχω ξεχασει κατι πχ μια rom η ενα ενδιαφερον link η ακομα και post που θα λυσει καποιες αποριες και θα βοηθησει να μαθουμε περισσοτερα,στειλτε μου παρακαλω ενα pm να το προσθεσω,εκτος αν θελει ο kollatos να προσθεσει τον οδηγο στην 1η σελιδα.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καποιος με vodafone μπορει να μου τι ρυθμισεις βαζει στα εμαιλ , smtp? βαζω mail.vodafone.gr που απ'οσο θυμαμαι ειναι αυτος και λεει οτι η διευθυνση δεν ειναι σωστη.....Κατα 99% αυτο εβαζα στις προηγουμενες ρομ και επαιζε κανονικα ...Δεν ξερω αν εχει να κανει οτι ειμαι στην 5,1 του i00

 

Έτσι είναι. Απλά θα ξετικάρεις το το security type, require sign-in και το port είναι το 25.

Link to comment
Share on other sites

Και καποιος μου εκλεψε την ιδεα....;)

Αλλα χαλαλι γιατι αν κρατηθει up θα ειναι πολυ χρησιμο...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1079108

 

edit: Τον προσθεσα στον οδηγο στην υπογραφη μου για να μη τον ψαχνετε, και αν γινει sticky, ο δικος μου θα ειναι αχρηστος και θα διαγραφει...Μακαρι γιατι ενας τετοιος ''οδηγος'' ειναι το καλυτερο thread στο απλο desire...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Ένα θεματάκι που έχω με την official 2.3 είναι οτι δεν εμφανίζει το tv off animation. Δεν είναι σημαντικό, αλλά θα ήθελα να ξέρω αν το έχει και κάποιος άλλος.

Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι. Απλά θα ξετικάρεις το το security type, require sign-in και το port είναι το 25.

φιλε μου αυτο εκανα παλιοτερα αλλα σε αυτη τη ρομ δεν λεει να παιξει....καποιος εμπειρος μπορει να μου πει αν οφειλεται στη ρομ ή να παρω κανενα τλφ vodafone ?

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...