Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γω σήμερα το ξαναπήρα, να δούμε πόσο θα το κρατήσω :D

Το έχω ήδη στη φόρτιση... Ελπίζω η μπαταρία να κρατάει αυτή τη φορά

dimtz η μπαταρία τι λέει σήμερα; :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και γω σήμερα το ξαναπήρα, να δούμε πόσο θα το κρατήσω :D

Το έχω ήδη στη φόρτιση... Ελπίζω η μπαταρία να κρατάει αυτή τη φορά

dimtz η μπαταρία τι λέει σήμερα; :lol:

 

μεχρι τωρα καλα παει , εβγαλα κανα 2 εφαρμογες που πιστευω να κανανε την ζημια, αυριο θα σου πω τα μαντατα η μαλλον μεθαυριο το πρωι (το αυριανο βραδυ πολυ κρισιμο :lol:)

 

edit εσυ το αλλαξες ε???????? αντε με γεια...................:)

Link to comment
Share on other sites

Είχα τις αργίες στο ημερολόγιο του κινητού αλλά για φέτος τις είχε λάθος. Τις έσβησα. Πώς τις ξαναβάζω ?

Ευχαριστώ.

 

κανείς ? Το ξαναγράφω γιατί είπατε άλλα πολλα και 'θάφτηκε' το ποστ ανάμεσα σε άλλα. :p

Link to comment
Share on other sites

σημερα το πηρα...ειναι τελειο εμφανισιακα,ετσι πρεπει να ειναι τα κινητα,μικρα με μεγαλουτσικη οθονη,οχι αυτες οι παντοφλες που κυκλοφορουν σωρηδον σημερα

:clap: :up: :clap: :up: :clap: :up:

"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

ετσι πρεπει να ειναι τα κινητα,μικρα με μεγαλουτσικη οθονη,οχι αυτες οι παντοφλες που κυκλοφορουν σωρηδον σημερα

 

Δε συμφωνώ. Εξαρτάται από τα γούστα και τις ανάγκες του καθενός. Όταν ταξιδεύω πχ και θέλω να surfάρω ή χρειάζομαι πλοηγό χρησιμοποιώ το HTC Sensation XE μου. Για καθημερινή χρήση όμως, στη δουλειά, εκτός σπιτιού χρησιμοποιώ το "πρόχειρό" μου S/E mini, αφού με καλύπτει. ;)

Link to comment
Share on other sites

μεχρι τωρα καλα παει , εβγαλα κανα 2 εφαρμογες που πιστευω να κανανε την ζημια, αυριο θα σου πω τα μαντατα η μαλλον μεθαυριο το πρωι (το αυριανο βραδυ πολυ κρισιμο :lol:)

 

edit εσυ το αλλαξες ε???????? αντε με γεια...................:)

 

Το άλλαξα ναι, ευχαριστώ. Η αλήθεια είναι οτι στο προηγούμενο δεν είχα καταλάβει την αυτόματη αυξομείωση φωτεινότητας. Σε αυτό την καταλαβαίνω, δεν ξέρω γιατί. Επίσης κάτι άλλο που έχω παρατηρήσει και το προηγούμενο δεν το έκανε: όταν πατάω το home button ανάβουν τα δυο άλλα πλήκτρα και μετά απο λίγο έχει απόκριση και ανάβει και η οθόνη, ενώ στο προηγούμενο άναβε κατευθείαν. Όχι οτι με πειράζει γιατί μιλάμε για ένα-δύο δευτερόλεπτα απλά αναρωτιέμαι αν παίζει διαφορά απο κινητό σε κινητό ή έχει να κάνει με τον αριθμό έκδόσης.

Link to comment
Share on other sites

Για το μίνι κάνει καλύτερα η θήκη X10 Mini pro από απλό Χ10 Mini?

Δηλαδή αυτή:

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0615323&catid=100501

από αυτή:

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0579259&catid=100501

 

Τελικά πήγα και τις δοκίμασα και πήρα του Pro αφού στο άλλο δεν χωράει ... απορώ πως κάποιος το πρότεινε εδώ :X

Lenovo IdeaPad5@4500U@8GB@Dell U2421HE@Edifier 1700BT

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα και τις δοκίμασα και πήρα του Pro αφού στο άλλο δεν χωράει ... απορώ πως κάποιος το πρότεινε εδώ :X

 

δοκιμασες θηκες για ενα κινητο που ειναι πιο μικρο? :wacko: μαλλον θα εκανε λαθος αν καποιος τις προτεινε...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το mini pro από το internet και είδα ότι σε μερικά καταστήματα αναφέρετε ως sk17 και σε άλλα ως sk17i έχει καμία διαφορά το i στο τέλος; και κάτι τελευταίο, σε τι χρώματα βγαίνει; είναι το ίδιο το black qwertz με το σκέτο black; Οι ερωτήσεις μου μπορεί να είναι λίγο αστείες αλλα κάθε κατάστημα τα αναφέρει με διαφορετικό λεξιλόγιο. Ευχαριστώ! Edited by aleka_0
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όλα ίδια είναι εκτός από αυτό που βλέπεις qwertz το οποίο σημαίνει ότι είναι γαλλικό και με γαλλικό πληκτρολόγιο. Απέφυγε το και πάρε με ευρωπαϊκό πληκτρολόγιο (qwerty).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όλα ίδια είναι εκτός από αυτό που βλέπεις qwertz το οποίο σημαίνει ότι είναι γαλλικό και με γαλλικό πληκτρολόγιο. Απέφυγε το και πάρε με ευρωπαϊκό πληκτρολόγιο (qwerty).

 

για να μαθαινω και εγω πως καταλαβαινω αν ειναι qwertz η qwerty????????? :)

Link to comment
Share on other sites

Όλα ίδια είναι εκτός από αυτό που βλέπεις qwertz το οποίο σημαίνει ότι είναι γαλλικό και με γαλλικό πληκτρολόγιο. Απέφυγε το και πάρε με ευρωπαϊκό πληκτρολόγιο (qwerty).

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Εχω άλλη μια απορία γιατί κάποια μοντέλα μου φαίνονται λίγο πιο παχουλα ενώ κάποια αλλα πιο λεπτά.πάντα για το mini pro λέω. Μήπως κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

για να μαθαινω και εγω πως καταλαβαινω αν ειναι qwertz η qwerty????????? :)

 

Ο σχηματισμός των γραμμάτων της πρώτης σειράς απο αριστερά προς δεξιά είναι q w e r t y

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,οι σημειωσεις που ειναι?δεν τις βρισκω..

 

επισης,θα ηθελα να μου προτεινετε ενα player που να παιζει διαφορα ειδη βιντεο(οχι μονο 3gp)

 

gifs(κινουμενες εικονες)γιατι δεν παιζει το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να μου προτεινετε ενα player που να παιζει διαφορα ειδη βιντεο(οχι μονο 3gp)

gifs(κινουμενες εικονες)γιατι δεν παιζει το κινητο?

Πολύ καλός είναι ο bsPlayer, o οποίος υποστηρίζει και υπότιτλους σε αρχείο .srt κάτι που με έχει βολέψει εμένα.

Όσο για εικόνες .gif δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά σίγουρα αν βάλεις κάποιον picture viewer θα τις δείχνει κανονικά.

Click εδώ για picture viewers.

Edited by grego_z
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλός είναι ο bsPlayer, o οποίος υποστηρίζει και υπότιτλους σε αρχείο .srt κάτι που με έχει βολέψει εμένα.

Όσο για εικόνες .gif δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά σίγουρα αν βάλεις κάποιον picture viewer θα τις δείχνει κανονικά.

Click εδώ για picture viewers.

thanks :cool:
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα κ πιο πάνω σε ένα άλλο μου post σκέφτομαι να αγοράσω το mini pro από το ίντερνετ κ συγκεκριμένα από το ebw δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το αναφέρω.Επικοινώνησα μαζί τους κ μου είπαν ότι τώρα δεν έχουν διαθέσιμα αλλα από εβδομάδα μπορεί. Το θέμα μου είναι ότι μου είπε ότι θα τα φέρει από αγγλία και γερμανία. Επειδή δεν ξέρω κ πολλά από κινητά και συγκεκριμένα από android, έτσι εχω μερικές απορίες, θα εχω ελληνικό μενού; θα εχω εγγύηση αν συμβεί κάτι στο κινητό; είναι τα ίδια με αυτα που υπάρχουν στην ελλάδα; Edited by aleka_0
Link to comment
Share on other sites

Ο σχηματισμός των γραμμάτων της πρώτης σειράς απο αριστερά προς δεξιά είναι q w e r t y

 

ωραιος ο φιλος ευχαριστω τελικα οσο θα ζω θα μαθαινω :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια υπαρχει τροπος να κατεβασουμε τις εφαρμογες και παιχνιδια που ειναι επι πλιρωμη δωρεαν?

ευχαριστω.

 

μερικα μπορεις να τα βρεις απο διαφορα site με tor^@*nt

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα κ πιο πάνω σε ένα άλλο μου post σκέφτομαι να αγοράσω το mini pro από το ίντερνετ κ συγκεκριμένα από το ebw δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το αναφέρω.Επικοινώνησα μαζί τους κ μου είπαν ότι τώρα δεν έχουν διαθέσιμα αλλα από εβδομάδα μπορεί. Το θέμα μου είναι ότι μου είπε ότι θα τα φέρει από αγγλία και γερμανία. Επειδή δεν ξέρω κ πολλά από κινητά και συγκεκριμένα από android, έτσι εχω μερικές απορίες, θα εχω ελληνικό μενού; θα εχω εγγύηση αν συμβεί κάτι στο κινητό; είναι τα ίδια με αυτα που υπάρχουν στην ελλάδα;

 

Φιλε μου θα εχεις ελληνικο μενου.υπαρχει πιθανοτητα να μην εχεις qwerty πληκτρολογιο αλλα qwertz.ειδικα αμα ειναι απο γερμανια.

Θα σου δωσουν εγγυηση 2 χρονων καταστηματος.οχι αντιπροσωπιας.οποτε αν παθει κατι,το δινεις στο καταστημα και αυτοι κοβουν το λαιμο τους

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια υπαρχει τροπος να κατεβασουμε τις εφαρμογες και παιχνιδια που ειναι επι πλιρωμη δωρεαν?

ευχαριστω.

μερικα μπορεις να τα βρεις απο διαφορα site με tor^@*nt

Επίσης μπορείς να ψάξεις στον θείο google την εφαρμογή που θες με κατάληξη apk (εφαρμογή.apk), και το πιθανότερο είναι να βρεις αυτό που θες αν ψάξεις λίγο.

Κατεβάζεις το αρχείο apk (είναι το αντίστοιχο .exe που έχουν τα windows), το περνάς στην SD και με κάποιον file manager το τρέχεις στο κινητό για να κάνεις την εγκατάσταση.

Edited by grego_z
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορείς να ψάξεις στον θείο google την εφαρμογή που θες με κατάληξη apk (εφαρμογή.apk), και το πιθανότερο είναι να βρεις αυτό που θες αν ψάξεις λίγο.

Κατεβάζεις το αρχείο apk (είναι το αντίστοιχο .exe που έχουν τα windows), το περνάς στην SD και με κάποιον file manager το τρέχεις στο κινητό για να κάνεις την εγκατάσταση.

 

ευχαριστω για τις απαντησεις πως θα ειμι σιγουρος ομως οτι δν εχει ιο?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις πως θα ειμι σιγουρος ομως οτι δν εχει ιο?

Δεν μπορείς να είσαι σίγουρος... :(

Δεν ξέρω αν τα antivirus του PC (McAfee, Kaspersky, Avira....) μπορούν να βρουν κάτι, μιας και οι συγκεκριμένοι ιοί είναι για διαφορετικό λειτουργικό σύστημα (android --> Linux based OS). Αν ξέρει ας μας πει κάποιος, το έχω απορία αυτό!

Link to comment
Share on other sites

ναι θα στο προτεινα να κρατησεις μονο viber. Μπορεις να στελνεις και μηνυματα απο αυτο. Εγω το εβαλα απο την πρωτη μερα που πηρα το κινητο και το εχω να τρεχει συνεχεια (ειτε ειμαι σε wifi, ειτε μεσω 3g).

Αν δεν το χρησιμοποιεις δεν καταναλωνει τα data του προγραμματος σου ενω δεν τρωει και πολυ μπαταρια. Στο battery usage δεν το εχω δει ποτε να εμφανιζετε αρα θεωρω πως ειναι κατω του 2% της χρησης της μπαταριας. Εννοειται πως το χρησιμοποιω αρκετα.

 

Δες και αυτό

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...