Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις δίκιο, δεν το είχα παρατηρήσει... αλλά ούτε κι εγώ μπορώ να το βρω κάπου για να το τρέξω...

 

Δεν νομίζω να φταίει ο go launcher... εγώ τον έβαλα από την πρώτη μέρα που πήρα το μικρό και μου βγάζει άνετα 2 μέρες σταθερά! Μήπως την ίδια περίοδο έβαλες και κανένα άλλο πρόγραμμα και δεν το θυμάσαι και σου τρώει αυτό τη μπαταρία;;;

 

Εκτός και αν φορτίζεις τη μπαταρία όποτε να 'ναι και τα έχει φτύσει...

Το ιδανικό είναι να τη φορτίζεις όταν φτάσει 10-15% και να περιμένεις να φορτίσει πλήρως πριν αποσυνδέσεις το φορτιστή. Ακόμα καλύτερα αν έχεις απενεργοποιημένη τη συσκευή κατά τη φόρτιση.

 

οχι τη φορτιση την κανω οπως λες απο τοτε που πηρα το κινητο 1-2 φορες μονο να μην το εχω αφησει να φορτιση πληρως και παντα το αφηνω να πεσει κατω απο 20%

τωρα απο προγραμματα δν εχω πολλα , εκτος απο τα παιχνιδια και εφαρμογες για επεξεργασια φοτο και φεισμπουκ εχω:

astro , app2sd , fast reboot, titanium back up, dolphin browser , και auto killer memory optimizer

επισης ειμαι ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οχι τη φορτιση την κανω οπως λες απο τοτε που πηρα το κινητο 1-2 φορες μονο να μην το εχω αφησει να φορτιση πληρως και παντα το αφηνω να πεσει κατω απο 20%

τωρα απο προγραμματα δν εχω πολλα , εκτος απο τα παιχνιδια και εφαρμογες για επεξεργασια φοτο και φεισμπουκ εχω:

astro , app2sd , fast reboot, titanium back up, dolphin browser , και auto killer memory optimizer

επισης ειμαι ρουτ.

 

εμενα παντως ξαφνικα μου εμφανισε ενα απιστευτο battery drain.σε λιγι ωρα απο 80% εφτασα στο 35.κοιταω και μου χε ρουφηξει ΞΑΦΝΙΚΑ την μπαταρια μια εφαρμογη που την εχω 3 μηνες!!!

λεω μπορει να κολλησε.την σκοτωνω..το φορτιζω..και ξαφνικα παλι τα ιδια!!ε εφαγε delete.

δες μηπως εχει μπλοκαρει καμια εφαρμογη.ειδες τα στατιστικα μπαταριας?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως ξαφνικα μου εμφανισε ενα απιστευτο battery drain.σε λιγι ωρα απο 80% εφτασα στο 35.κοιταω και μου χε ρουφηξει ΞΑΦΝΙΚΑ την μπαταρια μια εφαρμογη που την εχω 3 μηνες!!!

λεω μπορει να κολλησε.την σκοτωνω..το φορτιζω..και ξαφνικα παλι τα ιδια!!ε εφαγε delete.

δες μηπως εχει μπλοκαρει καμια εφαρμογη.ειδες τα στατιστικα μπαταριας?

 

πως θα ξερω ομως ποια εφαρμογη μου τρωει τη μπαταρια???

προβολη:49%

ετοι.κυψ. :15%

wi fi :12%

το τηλ αδραν :8%

com.sonyer.music:5%

φωνητικες κλησεις :4%

φεισμπουκ : 3%

αντροιντ :2%

Link to comment
Share on other sites

πως θα ξερω ομως ποια εφαρμογη μου τρωει τη μπαταρια???

προβολη:49%

ετοι.κυψ. :15%

wi fi :12%

το τηλ αδραν :8%

com.sonyer.music:5%

φωνητικες κλησεις :4%

φεισμπουκ : 3%

αντροιντ :2%

 

απο αυτα,ολα ειναι φυσιολογικα..στο ποσο εχεις την φωτεινοτητα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στο φουλ αλλα και παλια στο φουλ την ειχα

 

τι να πω φιλε μου;να δοκιμασεις ενα flashαρισμα με SEUS;μπας και ειναι κανα προβλημα software;

αλλα απο τα ποσοστα μια χαρα μου φαινεται..

 

πχ εμενα ειναι η προβολη στο 53% αλλα την εχω στο 50% την φωτεινοτητα

ετοιμοτητα κυψελης στο 10%

τηλεφωνο αδρανες 13%

wifi 2%

και απο κει και περα κατι fb και media player εχουν ενα ποσοστο 3-4-5-6%

συνολο 31 ωρες και εχω εκομα 26% μπαταρια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πχ εμενα ειναι η προβολη στο 53% αλλα την εχω στο 50% την φωτεινοτητα

ετοιμοτητα κυψελης στο 10%

τηλεφωνο αδρανες 13%

wifi 2%

και απο κει και περα κατι fb και media player εχουν ενα ποσοστο 3-4-5-6%

συνολο 31 ωρες και εχω εκομα 26% μπαταρια.

 

εγώ πάλι με τα εξής προγράμματα: gmail, viber, market, mx video player, skype, audiogalaxy, astro, quick pic, utube, picasa, opera, twitter, nbatv, insomnia, real calc, alarm droid, mp3 music downloader, superleague, soundhound, uefa.com, aura, screen off, teamviewer, titanium, zedge, news 24/7 kai imdb έχω κατανάλωση ως εξής: φωνητικές κλήσεις 48%, προβολή 24%, ετοιμότητα κυψέλης 15%, "το τηλέφωνο είναι αδρανές" 12%, wifi 2%. να σημειώσω επίσης ότι έχω Go launcher pro, ενα widget καιρού απο το go και δυο widget που δείχνει wifi και ενεργές εφαρμογές apo go πάλι.

 

μέχρι στιγμής η μπαταρία είναι 70% μετά απο 13 ώρες :blink:. επίσης από το system της SE δεν έχω κρατήσει σχεδόν τίποτα. Φανταστείτε ότι έχω σβήσει μέχρι και την συντόμευση για επεξεργασία των επαφών. :lol:

 

edit: φωτεινότητα στο 100% και με απλο wallpaper όχι live.. :P

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμιά custom rom να προτίνετε? η cyanogenmod είναι καλή και σταθερή?

 

Δεν παίζει να πάρεις απάντηση. Το έχω ρωτήσει τρεις φορές κι απάντηση δεν έχω πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εκτος απο την Minicm7 kai gingerDx εχετε να προτεινεται καμια αλλη να δοκιμασω?για se mini

 

Κανεις ρε παιδες?

Rom: StarBurst Lite 1.3.0

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Sd card: Transcend 8gb class 6

internal memory 980+

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει να πάρεις απάντηση. Το έχω ρωτήσει τρεις φορές κι απάντηση δεν έχω πάρει.

Δεν παίζει να πάρει απάντηση όπως δεν πήρες κ εσύ spdrosin, όχι επειδή το κρατάνε όλοι μυστικό και δεν θέλουν να σας πουν, αλλά γιατί οι περισσότεροι δεν έχουν ασχοληθεί πολύ με custom ROMS, αφού το mini/mini pro πάει σφαίρα και με την "μαμά"...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα παιδιά του mini και mini pro,:p

Εγώ θέλω να πάρω το mini pro με qwerty και όχι με qwertz.. Το έχω βρει όμως σε ένα ηλεκτρονικό κατάστημα που λέει ότι είναι με εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας, αλλά με qwertz.. Αλλά καθώς λέει ότι έχει εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας, σκέφτηκα μήπως είναι απλά τυπογραφικό λάθος το qwertz..

Γι αυτό πήρα τηλέφωνο στο κατάστημα και ρώτησα αν έχει πράγματι qwertz ή μήπως έχουν κάνει τυπογραφικό λάθος και έχει qwerty.. Αλλά απ' ότι κατάλαβα, αυτοί δεν ήξεραν καν ποια είναι η διαφορά τους.. Κι όταν τους την εξήγησα, μου είπαν "α, δεν ξέρω.. τα κουτιά είναι σφραγισμένα"

Εγώ τώρα πως μπορώ να καταλάβω τι γίνεται κι αν είναι όντως τυπογραφικό(μακάρι να είναι)..?

υ.γ.: επιτρέπεται να γράψω link του καταστήματος για να δείτε κι εσείς και να μου πείτε?

(το θέμα το έχω ξαναγράψεια αλλά το ξαναγράφω γιατί θάφτηκε ανάμεσα σε άλλα χωρίς απάντηση :p)

Παιδιά, τι πιστεύετε εσείς? Περιμένω γνώμες γιατί σκέφτομαι να το παραγγείλω..! :wacko:

 

Ελάτε ρε παιδιά.? Κανένας..? Πείτε γιατί εχω μπερδευτεί τέρμα..! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Κανεις ρε παιδες?

Σου απάντησα. Εγώ τρεις φορές ρώτησα σε 2 βδομάδες. Εσύ περιμένεις απάντηση σε 2 ώρες;

 

Δεν παίζει να πάρει απάντηση όπως δεν πήρες κ εσύ spdrosin, όχι επειδή το κρατάνε όλοι μυστικό και δεν θέλουν να σας πουν, αλλά γιατί οι περισσότεροι δεν έχουν ασχοληθεί πολύ με custom ROMS, αφού το mini/mini pro πάει σφαίρα και με την "μαμά"...

Δεν αντιλέγω. Και το φαντάστηκα, πως όντως δε χρειάζεται και πολλά. Ένα root κι ένα titanium back up για να βγάλεις τις εργοστασιακές άχρηστες εφαρμογές και είσαι σχεδόν οκ.

Link to comment
Share on other sites

Ελάτε ρε παιδιά.? Κανένας..? Πείτε γιατί εχω μπερδευτεί τέρμα..! :wacko:

 

Μα.....αν δεν ξέρουν οι ίδιοι στο κατάστημα,θα ξέρουμε εμείς;περίεργα τα πράγματα.αν ειναι qwertz προορίζεται για αλλη χωρα.πιθανότατα Γερμανία.επειδη ειναι εντός ευρ.ένωσης υποτειθεται καλύπτεται από τα SE service points.όμως έχουν υπάρξει και σκηνικά όπου επειδη δεν ειναι επίσημης αντιπροσωπείας η SE δεν τα δέχεται.οποτε το στέλνεις στο κατάστημα και κόβουν τον λαιμό τους.εχω ακούσει εδω μεσα,ότι έχουν στείλει το κινητό ακομα και στην Γερμανία για service.

Εγω,επειδη μου μυρίζει απατεωνια,θα μάζευα λεφτά να το παρω από αλυσίδα.επίσημο,ελληνικοτατο.

Ένας τρόπος να καταλάβεις για ποια αγορά προορίζεται ειναι να δεις τι γράφει στο κουτί.

Κανονικα θα γράφει ενα el αν ειναι ελληνικής αντιπροσωπιας.άρα και qwerty.

Αυτα

 

 

 

 

 

Σου απάντησα. Εγώ τρεις φορές ρώτησα σε 2 βδομάδες. Εσύ περιμένεις απάντηση σε 2 ώρες;

 

 

Δεν αντιλέγω. Και το φαντάστηκα, πως όντως δε χρειάζεται και πολλά. Ένα root κι ένα titanium back up για να βγάλεις τις εργοστασιακές άχρηστες εφαρμογές και είσαι σχεδόν οκ.

 

Ακριβως.με το παλιό μου κινητό έμπαινα καθε 2 μέρες να δω αν βγήκε καποια καστομ ρομ.με το μίνι δεν έχω ασχοληθεί καθολου με xda.αφενός γιατί το κινητό από τη μάνα του δεν μασάει τίποτα.αφαιτερου γιατί σε δύο μήνες θα παρουμε παγωτο.οποτε τσάμπα η μανουρα.το μόνο που θα θελα θα ηταν ενα xrecovery ή CWM να του βάλω..

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως.με το παλιό μου κινητό έμπαινα καθε 2 μέρες να δω αν βγήκε καποια καστομ ρομ.με το μίνι δεν έχω ασχοληθεί καθολου με xda.αφενός γιατί το κινητό από τη μάνα του δεν μασάει τίποτα.αφαιτερου γιατί σε δύο μήνες θα παρουμε παγωτο.οποτε τσάμπα η μανουρα.το μόνο που θα θελα θα ηταν ενα xrecovery ή CWM να του βάλω..

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

Σωστά. Σκέψου όμως πως εγώ έχω το HTC Sensantion XE σαν βασική συσκευή, που καράπετάει και βγάζουν οι devs ROM updates κάθε 2-3 ημέρες όπως είπες, αλλά είναι το μικρόβιο για το κάτι παραπάνω ή αν θες το "πειραγμένο" (που είναι και πιο καλό). ;)

Απλά η συγκεκριμένη συσκευή (S/E mini) απευθύνεται στο μέσο χρήστη που δε θα καθήσει να ασχοληθεί και περισσότερο, αφού είναι ήδη ικανοποιημένος από το hardware/software που του προσφέρεται.

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Ελάτε ρε παιδιά.? Κανένας..? Πείτε γιατί εχω μπερδευτεί τέρμα..! :wacko:

 

Επειδή και εγώ κοιτούσα να αγοράσω το mini pro μέσα από το ίντερνετ μήπως και το βρω σε πιο οικονομική τιμή αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα σχετικά με την εγγύηση. Θα σου πρότεινα κάτι που έκανα και εγώ τελικά το αγόρασα από την Wind, το είχε 299€ και τώρα το έχει 239€.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ κοιτούσα να αγοράσω το mini pro μέσα από το ίντερνετ μήπως και το βρω σε πιο οικονομική τιμή αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα σχετικά με την εγγύηση. Θα σου πρότεινα κάτι που έκανα και εγώ τελικά το αγόρασα από την Wind, το είχε 299€ και τώρα το έχει 239€.

 

φιλε παρτο απο εκει καλα λεει ο φιλος!!

πλακα πλακα τι τιμες ειναι αυτες απο την wind??

δεν το περιμενα!!!!! 239 το προ και 299 το ray! πολυ καλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα άλλαξα πάλι τη συσκευή μου, την έχω σφραγισμένη εδώ δίπλα :p Η μπαταρία δεν κρατούσε οπότε δεν με ικανοποίησε. Πήρα το ίδιο κινητό, να το ρισκάρω και να το ανοίξω ή να το πουλήσω και να πάρω κάτι άλλο; Σκέφτομαι ίσως δεν φταίει το κινητό απλά εμένα προσωπικά ίσως δεν μου ταιριάζει για τη χρήση που το θέλω...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα άλλαξα πάλι τη συσκευή μου, την έχω σφραγισμένη εδώ δίπλα :p Η μπαταρία δεν κρατούσε οπότε δεν με ικανοποίησε. Πήρα το ίδιο κινητό, να το ρισκάρω και να το ανοίξω ή να το πουλήσω και να πάρω κάτι άλλο; Σκέφτομαι ίσως δεν φταίει το κινητό απλά εμένα προσωπικά ίσως δεν μου ταιριάζει για τη χρήση που το θέλω...

 

φιλε αναλογως για τι χρηση θες

τα android παντως ειναι γεγονος οτι δεν κρατανε 5-6 μερες οπως τα παλια

2-3 μερες κρατανε....συνηθως 2...ενταξει δεν ειναι και ασχημα

αν εχεις παντως και αλλα λεφτα να διαθεσεις δοκιμασε να παρεις αλλο,,,

ευκαιρια ειναι! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

φιλε αναλογως για τι χρηση θες

τα android παντως ειναι γεγονος οτι δεν κρατανε 5-6 μερες οπως τα παλια

2-3 μερες κρατανε....συνηθως 2...ενταξει δεν ειναι και ασχημα

αν εχεις παντως και αλλα λεφτα να διαθεσεις δοκιμασε να παρεις αλλο,,,

ευκαιρια ειναι! :lol::lol::lol:

 

Λες να μην μου πάει το mini ε? Πάντως κρίμα το κινητάκι είναι όμορφο και δεν θέλω να το σκοτώσω, το πήρα με τόση χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Μα.....αν δεν ξέρουν οι ίδιοι στο κατάστημα,θα ξέρουμε εμείς;περίεργα τα πράγματα.αν ειναι qwertz προορίζεται για αλλη χωρα.πιθανότατα Γερμανία.επειδη ειναι εντός ευρ.ένωσης υποτειθεται καλύπτεται από τα SE service points.όμως έχουν υπάρξει και σκηνικά όπου επειδη δεν ειναι επίσημης αντιπροσωπείας η SE δεν τα δέχεται.οποτε το στέλνεις στο κατάστημα και κόβουν τον λαιμό τους.εχω ακούσει εδω μεσα,ότι έχουν στείλει το κινητό ακομα και στην Γερμανία για service.

Εγω,επειδη μου μυρίζει απατεωνια,θα μάζευα λεφτά να το παρω από αλυσίδα.επίσημο,ελληνικοτατο.

Ένας τρόπος να καταλάβεις για ποια αγορά προορίζεται ειναι να δεις τι γράφει στο κουτί.

Κανονικα θα γράφει ενα el αν ειναι ελληνικής αντιπροσωπιας.άρα και qwerty.

Αυτά

 

Επειδή και εγώ κοιτούσα να αγοράσω το mini pro μέσα από το ίντερνετ μήπως και το βρω σε πιο οικονομική τιμή αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα σχετικά με την εγγύηση. Θα σου πρότεινα κάτι που έκανα και εγώ τελικά το αγόρασα από την Wind, το είχε 299€ και τώρα το έχει 239€.

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.. Θα το κοιτάξω λίγο ακόμα και θα δω τι θα κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κινητό δεν θα το κρατήσω, λέω να το πουλήσω. Να ρωτήσω κάτι γι αυτούς που ξέρουν, έχει στο forum εδώ αναρτήσεις με αγγελίες για αγοραπωλησίες και πως μπορώ να έχω πρόσβαση; Συγνώμη που ρωτάω εδώ αλλά δεν ξέρω που ακριβώς να αναρτήσω αγγελία. Ευχαριστώ και καλή χρήση στα παιδιά με το κινητάκι
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κινητό δεν θα το κρατήσω, λέω να το πουλήσω. Να ρωτήσω κάτι γι αυτούς που ξέρουν, έχει στο forum εδώ αναρτήσεις με αγγελίες για αγοραπωλησίες και πως μπορώ να έχω πρόσβαση; Συγνώμη που ρωτάω εδώ αλλά δεν ξέρω που ακριβώς να αναρτήσω αγγελία. Ευχαριστώ και καλή χρήση στα παιδιά με το κινητάκι

 

φυσικα και εχει αγγελιες αλλα ακομαδεν μπορεις να τις δεις πρεπει να εχεις απο 150 ποστ και πανω νομιζω οπως και 100 μερες στο φορουμ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=55736

βαλε καπου αλλου αγγελια

Edited by kouberman
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος ποιες προεγκαταστημενες εφαρμογες ειναι αχρηστες και θελουν σβησιμο για να μην πιανουν χωρο?
Link to comment
Share on other sites

φυσικα και εχει αγγελιες αλλα ακομαδεν μπορεις να τις δεις πρεπει να εχεις απο 150 ποστ και πανω νομιζω οπως και 100 μερες στο φορουμ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=55736

βαλε καπου αλλου αγγελια

 

Ευχαριστώ θα το ψάξω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...