Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είσαι σε λάθος μέρος. Εδώ πρέπει να δημιουργήσεις θέμα: http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

 

Επίσης δεν δίνεις καθόλου πληροφορίες. Στο νέο σου θέμα να αναφέρεις γιατί δεν σου κάνει το κινητό που έχεις, και τι ακριβώς θέλεις να κάνεις με το καινούριο σου κινητό.

 

οκ! Ευχαριστώ για την υπόδειξη!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ανοίξτε το μάρκετ και στην αναζήτηση γράψτε Google Play κατεβάστε την εφαρμογή και θα αλλάξει το Market σε Google Play ;) Για να το κάνει αυτόματα πρέπει να έχετε ενεργοποιημένη την αυτόματη ενημέρωση εφαρμογών......

 

δεν ισχυει αυτο.. σε εμενα το εκανε μονο του και δεν το εχω ενεργοποιημενο..

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις -) Λογαριασμοί & συγχρον. έχω ενεργοποιημένο τη μεταφορά δεδ. παρασκ. και απενεργοποιημένο τον αυτόματο συντονισμό κάνω κλικ στον λογαριασμό gmail μου και αρχίζω και συγχρονίζω ένα ένα τα υπό μενού του...... στο συγχρονισμό Picasa web έχει κολλήσει το κυκλάκι συγχρονισμού κάνω κλικ περιστρέφεται άλλα έχει κολλήσει η ημερομηνία από την μέρα που το πήρα δεν κάνει συγχρονισμό σε εσάς κάνει;

 

Το μόνο που κατάφερα και βρήκα είναι ότι αν επιλέξεις αυτόματο συγχρονισμό ξεμαρκάρεις την επιλογή picasa web και εξαφανίζονται τα λευκώματα από την έκθεση του κινητού. Υποψιάζομαι bug του Android.... να συνεχίσω να ασχολούμαι ή να περιμένω την αναβάθμιση στην έκδοση 4?

Edited by mimis82
-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε ειδοποιηση και εκανα τη νεα αναβαθμηση στο 4.0.2.Α.0.69

Καλα ρε μαγκες, το android 4 ποτε στον @#$%* θα ερθει στο κινητο μας?

Μπαινει απριλιος σε λιγες μερες κ ακομα περιμενουμε! :angry:

 

ΥΓ: ποποοοοοο επεστρεψαν οι αχρηστες εφαρμογες που ειχε το κινητο! αντε παλι να διαγραφω τωρα!

Edited by kostass123
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα τις διαγράψεις! Για να το κάνεις αυτό θα πρέπει να είσαι root και με την 0.69 δεν υπάρχει εύκολος τρόπος όπως με την 0.42.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα τις διαγράψεις! Για να το κάνεις αυτό θα πρέπει να είσαι root και με την 0.69 δεν υπάρχει εύκολος τρόπος όπως με την 0.42.

 

Ναι το ξερω! Εννοουσα θα διαγραψω αυτες που μπορω οπως το wisepilot ξερω γω..

Απο οτι βλεπω τωρα ξεφυτρωσαν ακομα περισσοτερα πραγματα οπως το google+ και ενα google messenger και μου τρωνε ακομα περισσοτερη μνημη τα αχρηστα πραγματα του κινητου! Αντε να δουμε αν θα βγει κανενα ευκολο root για αυτο το λογισμικο!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,μετά από χρήση 3-4 μηνών παρατήρησα πως τρεμοπαίζει η οθόνη.

πριν απο αυτό επειδή δεν διαρκουσε πάνω απο 2 ημερες η μπαταρια το επισημο support της sony μου προτεινε να ελαττωσω την φωτεινοτητα.

βεβαια το ειχα παρατηρησει ως προβλημα και πριν την ελαττωσω.

εχει νοημα να απευθυνθω στο service;:confused:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,μετά από χρήση 3-4 μηνών παρατήρησα πως τρεμοπαίζει η οθόνη.

πριν απο αυτό επειδή δεν διαρκουσε πάνω απο 2 ημερες η μπαταρια το επισημο support της sony μου προτεινε να ελαττωσω την φωτεινοτητα.

βεβαια το ειχα παρατηρησει ως προβλημα και πριν την ελαττωσω.

εχει νοημα να απευθυνθω στο service;:confused:

 

Αυτό να υποθέσω πως γίνεται όταν είσαι σε περιβάλλον με χαμηλό φωτισμό;

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

μαλλον εχει να κανει με τον αισθητηρα για την αυτοματη ρυθμιση της φωτεινότητας. το κανει και το δικο μου.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό να υποθέσω πως γίνεται όταν είσαι σε περιβάλλον με χαμηλό φωτισμό;

 

νομίζω πως ναι,χωρις να είμαι 100% σιγουρος.

συμβαινει και όταν πλοηγουμε στα μενου του,ακόμα και όταν γραφω sms.

στα sms ειναι αρκετα εκνευριστικο.

εχω την εντυπωση οτι δεν το εκανε απο την αρχη.

Edited by dpa2007
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το Xperia Mini με memory card 32 GΒ;

Ενδιαφέρομαι να πάρω μία, αλλά σε περίπτωση που ρίξει την επίδοση του κινητού (ειδικά αν την γεμίσω) θα το σκεφτώ.

Αν και με 1 GHz processor δύσκολο μου φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως ναι,χωρις να είμαι 100% σιγουρος.

συμβαινει και όταν πλοηγουμε στα μενου του,ακόμα και όταν γραφω sms.

στα sms ειναι αρκετα εκνευριστικο.

εχω την εντυπωση οτι δεν το εκανε απο την αρχη.

 

Μαλλον ειναι η αυτόματη φωτεινότητα που σου κανει το τρεμοπαιγμα.

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]24432[/ATTACH]

 

Καλησπέρα είπα κι εγώ να βάλω ένα snap από την επίδοση της μπαταρίας, έτσι για να γίνεται κουβέντα :)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε ειδοποιηση και εκανα τη νεα αναβαθμηση στο 4.0.2.Α.0.69

Καλα ρε μαγκες, το android 4 ποτε στον @#$%* θα ερθει στο κινητο μας?

Μπαινει απριλιος σε λιγες μερες κ ακομα περιμενουμε! :angry:

 

!

 

Υπάρχει λόγος να αναβαθμιστούμε σε αυτήν την έκδοση? Το έχει η γυναίκα μου και γενικά δεν έχει θέμα.

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λόγος να αναβαθμιστούμε σε αυτήν την έκδοση? Το έχει η γυναίκα μου και γενικά δεν έχει θέμα.

 

Θα συμφωνησω...φοβαμαι μην βαρυνει και περισσοτερο το κινητο.

Και αναζηταμε τροπους για downgrade

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την παρεα,εχω ενα sony erickson st15i και θελω να μπω στο recovery mode για wipe data/cache kai factory reset, με το samsung που εχω ειναι απλο με αυτο ομως εχω φαει κολλημα, μπορει καποιος να με βοηθησει ; εχει κολησει και δεν μπορω να μπω να το κανω.ειναι αρουταριστο μαμισιο.περιμενω αν ξερει καποιος ... ευχαριστω εκ των προτερων .
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες.τελικα το θεμα με το ρουτ στην .062 τι παιζει?θα παρουμε το παγωτο και ακομα θα περιμενουμε ρουτ?αυτο που κανουν στο νεο V μπορουμε να το κανουμε και εμεις με το μινι (το downgrade)?

αντε και το παγωτο συντομα λογικα θα ειναι κοντα μας

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες.τελικα το θεμα με το ρουτ στην .062 τι παιζει?θα παρουμε το παγωτο και ακομα θα περιμενουμε ρουτ?αυτο που κανουν στο νεο V μπορουμε να το κανουμε και εμεις με το μινι (το downgrade)?

αντε και το παγωτο συντομα λογικα θα ειναι κοντα μας

 

δεν αξιζεις να μπεις στην διαδικασια να γυρισεις παλι πισω, τοσο καιρο περιμενες δεν αντεχεις ακομη λιγο??????? στο δρομο ειναι το παγωτο ερχετε ελπιζω να μην ερθει λιωμενο :)

Link to comment
Share on other sites

βρε εγω περιμενω.απλα για το ρουτ ελεγα να γυρισω πισω.αντε και ελπιζω η αγαπημενη μας σονυ(πλεον)να μας δωσει επιλογη να κανουμε εμεις την φωτεινοτητα της οθονης οπως θελουμε στο παγωτο
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειναι η αυτόματη φωτεινότητα που σου κανει το τρεμοπαιγμα.

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

 

δηλαδη να μην ανησυχω;

εχω την εντυπωση οταν εχω σε υψηλη τιμη την φωτεινοτητα δεν τρεμοπαιζει.

υπαρχει τροπος ρυθμισης για να μην τρεμοπαιζει;

εκτος απο το να αυξησω την φωτεινοτητα απο τις ρυθμισεις;

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να το έχω διαβάσει/ακούσει κάπου, θεωρώ πως για να μην έχει ασχοληθεί κανείς με το rootάρισμα της 0.62 όταν πρωτοβγήκε, δε θα το κάνει τώρα που θα έρθει η ICS. Φαντάζομαι εκεί θα "επενδύσουν" το χρόνο τους οι devs. ;)

[ATTACH]24432[/ATTACH]

 

Καλησπέρα είπα κι εγώ να βάλω ένα snap από την επίδοση της μπαταρίας, έτσι για να γίνεται κουβέντα :)

 

Δηλαδή εσύ τη συσκευή την χρησιμοποιείς ή την έχεις απλά ανοιχτή; 5 ημέρες; Δεν παίζει, απλά.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να μην ανησυχω;

εχω την εντυπωση οταν εχω σε υψηλη τιμη την φωτεινοτητα δεν τρεμοπαιζει.

υπαρχει τροπος ρυθμισης για να μην τρεμοπαιζει;

εκτος απο το να αυξησω την φωτεινοτητα απο τις ρυθμισεις;

 

αυτο πρεπει να το δοκιμαδεις εσυ και να δεις αν οντως εχει να κανει με τον σενσορα ή οχι.

μπορεις να απενεργοποιησεις την αυτοματη φωτεινοτητα αν κανεις ρουτ και βαλεις την εφαρμογη disable autobrightness

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το Xperia Mini με memory card 32 GΒ;

Ενδιαφέρομαι να πάρω μία, αλλά σε περίπτωση που ρίξει την επίδοση του κινητού (ειδικά αν την γεμίσω) θα το σκεφτώ.

Αν και με 1 GHz processor δύσκολο μου φαίνεται...

 

Έχω μια Class 10 (συγκεκριμένα αυτή), κανένα πρόβλημα και καμία διαφορά σε ταχύτητα με τη μαμίσια των 2 γίγα.

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...