Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και το ΙΜΙΕ πως ακριβος το βαζεις;;;Γιατι παταω στους αριθμους που αντιστοιχουν τα γραμματα αλλα μου βγαζει μονο αριθμους και γραφει προβλημα συννδεσης ή μη εγκυρος κωδικος ΜΜΙ

 

φιλε το ιμει του κην ειναι ενας αριθμος ψαξε στης πληροφορίες καπου στης ρυθμίσεις πρεπει να ειναι!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

βάζεις στον dialer *#272#IMIE# και σου το δείχνει

 

 

*#272*your IMEI# (αστεράκι μετά το 2 όχι δίεση)

 

το imei πρέπει να το έχει και η απόδειξη αγοράς πάνω αλλά και το ίδιο το κουτί.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

*#272*your IMEI# (αστεράκι μετά το 2 όχι δίεση)

 

το imei πρέπει να το έχει και η απόδειξη αγοράς πάνω αλλά και το ίδιο το κουτί.

 

καλησπερα... οταν εμφανιζει FOP ποια χωρα εννοειται ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τώρα όλοι θα ρωτάμε ποια χώρα είναι ο κώδικος μας.

εμένα είναι DBT. Ποια χώρα είναι αυτό;

και αν αλλάξουμε και βάλουμε κάτι άλλο από τα πολλά που έχει, τι γίνεται;

Ευχαριστώ κ εγώ!

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλημέρα,

 

μια γρήγορη ερώτηση. Αγόρασα χθες το κινητό από ελληνικό μαγαζί και είδα σήμερα ότι το sales code είναι COA που απ΄ ότι έψαξα είναι ρουμάνικη cosmote. Θα έχω κάποιο πρόβλημα ώστε να πρέπει να τους το γυρίσω πίσω ή να αλλάξω sales code? Και επίσης στις οδηγίες για rooting της συσκευής πηγαίνοντας στο XDA δεν έχει kernel για COA...

 

Δε βγαινουν κερνελς αναλογα με το sales code φιλε μου αλλα αναλογα με τη ρομ σου

οσο για την εγγυηση παρε τηλ εκει που το πηρες κ ρωτα

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα όλοι θα ρωτάμε ποια χώρα είναι ο κώδικος μας.

εμένα είναι DBT. Ποια χώρα είναι αυτό;

και αν αλλάξουμε και βάλουμε κάτι άλλο από τα πολλά που έχει, τι γίνεται;

Ευχαριστώ κ εγώ!

 

Γερμανια ειναι ο dbt ,θεωρητικα χανεις την εγγυηση σου ,αλλα πρακτικα το ξαναγυριζεις σε αυτο που ειχες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Υπαρχει τροπος στο κινητο να κλεινουν οι εφαρμογες με το πατημα ενος κουμπιου? Γιατι μονο minimize καταφερνω να τις κανω (πχ μηνυματα ή browser) και μετα τις κλεινψ χειροκινητα απο διαχειριση εφαρμογων... Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Υπαρχει τροπος στο κινητο να κλεινουν οι εφαρμογες με το πατημα ενος κουμπιου? Γιατι μονο minimize καταφερνω να τις κανω (πχ μηνυματα ή browser) και μετα τις κλεινψ χειροκινητα απο διαχειριση εφαρμογων... Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Αν πατησεις το back κουμπι κλεινουν

 

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Υπαρχει τροπος στο κινητο να κλεινουν οι εφαρμογες με το πατημα ενος κουμπιου? Γιατι μονο minimize καταφερνω να τις κανω (πχ μηνυματα ή browser) και μετα τις κλεινψ χειροκινητα απο διαχειριση εφαρμογων... Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Kλείνουν με το back button.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Kλείνουν με το back button.

 

Στο galaxy s που ειχαν κλειναν ολα εκτος απο το browser. στο 2 τα μην πχ μου μενουν ανοιχτα με το back κουμπι. Να αναφερω οτι ειναι μαμα το τηλ

Link to comment
Share on other sites

Στο galaxy s που ειχαν κλειναν ολα εκτος απο το browser. στο 2 τα μην πχ μου μενουν ανοιχτα με το back κουμπι. Να αναφερω οτι ειναι μαμα το τηλ

 

Και σε μαμίσια και σε custom με το back κλείνουν :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Δε βγαινουν κερνελς αναλογα με το sales code φιλε μου αλλα αναλογα με τη ρομ σου

οσο για την εγγυηση παρε τηλ εκει που το πηρες κ ρωτα

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

και γω αθτο ηξερα αλλά πηγαίνοντας http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1075278 που σε στέλνει ο οδηγός του mirrorofsorrow στην πρώτη σελίδα με τα hacks για τον ΚΕ2 που έχω εγώ έχει ένα κάρο αρχεία και κανένα για το δικό μου sales code :wacko: εξού και η αρχική ερώτηση για το αν πρέπει να επιλέξω άλλο sales code από την λίστα του κινητού όταν εμφανίζει το COA. Όσον αφορά την εγγύηση όταν το πήρα ρώτησα γιατί είχα ακούσει διάφορα και μου πανε ναι εννοείτε ότι έχει εγγύηση και στη samsung hellas αλλά το sales code δε μπορούσα να το δω πριν ανοίξω την συσκευη... οπότε τη με συμβουλεύετε??? το γυρνάω πίσω ή έχει λόγο πανευρωπαικής έκδοσης?

Link to comment
Share on other sites

Μερικά τρικάκια που μου άρεσαν:

 

1. Πατώντας το home button και το power button ταυτόχρονα για 1 sec, κάνει screen grabbing, σώζωντας τη φώτο στη gallery.

2. Στις επαφές, σέρνοντας το δάχτυλο προς τα αριστερά πάνω σε ένα όνομα, μπορούμε να του στείλουμε sms, ενώ προς τα δεξιά μπορούμε να τον καλέσουμε.

3. Στην κεντρική οθόνη (προϋποθέτει την επιλογή στις ρυθμίσεις για ΟΧΙ αυτόματη φωτεινότητα) σέρνοντας το δάχτυλο ψηλά στην μπάρα ειδοποιήσεων προς τα αριστερά ή προς τα δεξιά, μειώνουμε ή αυξάνουμε αντίστοιχα τη φωτεινότητα.

Link to comment
Share on other sites

Με ολο το σεβασμο προς τους ιδιοκτητες του 2ου γαλαξια αν κανετε μια βολτα στο τομεα του 1 θα βρειτε πολλες απαντησεις για τη συσκευη σας χρησιμοποιοντας ενα απλο search ετσι αν κατσετε να διαβασετε λιγο θα καταλαβετε πολλα για τη λειτουργια του 2 καθως δεν εχουν παρα μονο hardware διαφορες με τον 1

Πιστευω δε πως επιβαλεται για νεους χρηστες android

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εδώ και μια εβδομάδα έχω πάρει το galaxy s2, του χω εγκαταστήσει καπια προγράμματα, games, ένδειξης cpu, battery, κλπ. και εφαρμογές για internet, δύστυχος η μπαταρία μου κραταει ούτε 1μερα:(, το βγάζω από την πρίζα 7 το πρωί και κατά της 13.00 ειμαι50%μπαταριας εκανα επαναφορα ρηθμισεον και εβαλα μονο games, προγράμματα εκτός από μετρήσεις και εμφανίζονται στην πάνω μπάρα, και πάλη τα ίδια προβλήματα έχω στο λειτουργικό σύστημα Android μου λέει 69% η ακόμα και 83% και για αυτό δεν μου κραταει η μπαταρία, παρολου που έχω κλείσει της εφαρμογες ότι εχει σχεσει με internet. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει… Τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Γραμματοσειρά πως αλλάζουμε στο τηλέφωνο? Γίνετε μονο σε ροοτ συσκευές η οχι?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γραμματοσειρά πως αλλάζουμε στο τηλέφωνο? Γίνετε μονο σε ροοτ συσκευές η οχι?

 

Πρέπει να είναι root η συσκευή σου για τέτοια πειράγματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γραμματοσειρά πως αλλάζουμε στο τηλέφωνο? Γίνετε μονο σε ροοτ συσκευές η οχι?

 

Ρυθμίσεις/οθόνη/προβολή οθόνης/στυλ γραμματοσειράς... :)

 

 

edit... αυτό που λέω είναι λάθος? η λάθος κατάλαβα?

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις/οθόνη/προβολή οθόνης/στυλ γραμματοσειράς... :)

 

 

edit... αυτό που λέω είναι λάθος? η λάθος κατάλαβα?

 

Αυτο ακριβος εψαχνα....

 

Και μια ακομα απορία που ξαναρώτησα. Βάζοντας εναν άλλον louncher παρατήρησα οτι δουλεύει απο πισω και ο μαμα και καταναλώνει την ραμ που καταναλώνει. ετσι πρεπει να γίνετε?Το SPB shell ειναι louncher η σκιν?

Link to comment
Share on other sites

Launcher. :-) Για τον touchwiz μπορείς να πας ρυθμίσεις --> εφαρμογές --> όλες και να τον βρεις και να τον σταματήσεις.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτο ακριβος εψαχνα....

 

Τότε ok (γιατί υπάρχουν και custom γραμματοσειρές).

 

Το SPB shell ειναι louncher η σκιν?

 

Launcher.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εδώ και μια εβδομάδα έχω πάρει το galaxy s2, του χω εγκαταστήσει καπια προγράμματα, games, ένδειξης cpu, battery, κλπ. και εφαρμογές για internet, δύστυχος η μπαταρία μου κραταει ούτε 1μερα:(, το βγάζω από την πρίζα 7 το πρωί και κατά της 13.00 ειμαι50%μπαταριας εκανα επαναφορα ρηθμισεον και εβαλα μονο games, προγράμματα εκτός από μετρήσεις και εμφανίζονται στην πάνω μπάρα, και πάλη τα ίδια προβλήματα έχω στο λειτουργικό σύστημα Android μου λέει 69% η ακόμα και 83% και για αυτό δεν μου κραταει η μπαταρία, παρολου που έχω κλείσει της εφαρμογες ότι εχει σχεσει με internet. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει… Τι μπορεί να φταίει?

 

Να σου προτεινω κατι?ξανακανε αν εχεις ορεξη εργοστασιακες ρυθμισεις αλλα μην του εγκαταστησεις τιποτα νεο...δες ετσι πως παει η μπαταρια και αν εχει θεμα!!!

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

 

Launcher. :-) Για τον touchwiz μπορείς να πας ρυθμίσεις --> εφαρμογές --> όλες και να τον βρεις και να τον σταματήσεις.

 

Αλλα αν δεν κανω λαθος θα πρεπει να εχεις πρωτα εγκαταστησει εναν αλλον launcher γιατι θα βρεθεις προ εκπληξεων....

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...